Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5324

Utolsó 5 Tagunk
 01:Jun 16, 2019peti1977
 02:Jun 16, 2019Andi
 03:Jun 11, 2019Spidijoe
 04:Jun 11, 2019Cr4zyFr0g
 05:Jun 06, 2019dunahit

Látogatók

Vendégek (100%)

11

01: 66.249.79.XX  02: 216.244.66.XXX  03: 66.249.79.XX  04: 66.249.79.XX  05: 66.249.79.XX  06: 173.212.246.XXX  07: 136.243.37.XXX  08: 154.16.46.XXX  09: 66.249.79.XX  10: 34.235.143.XXX  11: 84.225.201.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

11

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

6964

· Tegnap

10332

· Összesen ·
73292740

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

654

· Naponta

14,312

· Havonta

436,266

· Évente

5,235,196

Szerver idő
 · idő

14:47:01

· Dátum

19/06/19

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Állj, Alacsony olajnyomás!!!
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Állj, Alacsony olajnyomás!!!

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kangoo
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. November 16. Csütörtök, 17:35    Hozzászólás témája: Állj, Alacsony olajnyomás!!! Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma reggel a következő történt:
80-90 között haladva az úton, elkezdett világítani az olajnyomás visszajelző lámpa és a fed.komp. azt írta ki, hogy álljak meg, mert alacsony az olajnyomás. Az első benzinkútig volt még 2 km, majd megálltam, de semmit nem tapasztaltam. Olajszint - rendben, motorhőmérséklet - rendben, rendellenes zajok nem voltak. A motor is tiszta volt.
Indítás után nem volt figyelmeztetés, de 8-10 km után újra jelzett. Aztán abbahagyta menet közben, a lámpa is elaludt., majd újra kezdte.
Délután bementem a szervízbe, de kb. félúton kialudt a jelzés és nem sikerült újra produkálni. A szervízben nem jelzett semmi hibát a diagnosztikai műszer. Minden OK. De rendelnek egy gombát, hátha az a baj.
Ahogy kifordultam, kb. 1 km múlva újra égett a jel és sípolt. Azóta ég, de már csak ritkán sípol.
Történt már ilyen valakivel? A szervíznek új volt.
Van valakinek tapasztalata az Assistance -szel? Milyen gyorsak? Hova viszik a kocsit? stb. Gondoltam kihívom, mert nem merek így járni, nem akarom tönkretenni a motort.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006. November 16. Csütörtök, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha van extra garanciád, akkor hívd a Assistance-t... ha nincs, akkor is hívhatod, de elötte érdeklődd meg, hogy mennyi az annyi, ugyanis garancián túl már fizetős a téma és lehet, hogy olcsóbban úszod meg egy magán trélerrel vagy szerelővel...

Mindenesetre én sem mennék messzire vele, mert nem lehet tudni, hogy tényleg kap-e olajat a motor. Ha mégsem kap, akkor besül és még nagyobb a kár Szomor?

99%, hogy csak valamelyik jeladó szórakozik, de azért fő a biztonság...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kangoo
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. November 16. Csütörtök, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van garanciám, csak nem tudom, lehet-e egyezkedni, hogy hova vigyék, mert jövő héten úgyis mentem volna a toronycsapágy miatt a szervizbe?
A cserekocsit kihozzák?
És hova kell visszavinni?
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006. November 16. Csütörtök, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kangoo írta:
Van garanciám, csak nem tudom, lehet-e egyezkedni, hogy hova vigyék, mert jövő héten úgyis mentem volna a toronycsapágy miatt a szervizbe?
A cserekocsit kihozzák?
És hova kell visszavinni?

Mivel egyezkedni akarsz, szerintem nyugodtan felteheted ezeket a kérdéseket telefonon nekik. Gondolom nem az ország másik végébe akarod vitetni az autót. Úgy tudom, hogy az Assistance a legközelebbi szervízbe viszi az autót... általában ez is a logikus...

Cserekocsit nem hiszem, hogy kiviszik, de szerintem menj a trélerrel a szervízbe, mert ott fogják megmondani, hogy mi a helyzet... meddig fog tartani, kapsz-e csereautót, stb...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kangoo
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. November 17. Péntek, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma elvitték a Kicsikét gombát cserélni!
Ez egy kicsit Assistance téma is: reggel bejelentettem, és délutánra kértem a trélert. A helyi szervizbe akarták bevinni, de +1500ért bevitték az Őrmezőbe.
Ja és küldtek egy C-Max-ot (nem Citroen) a hétvégére ill. amíg nincs kész.
Eddig korrektnek tűnik az eljárás, bár döcögősen indult. Kacsint?
Kangoo
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. November 23. Csütörtök, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már kedden kész lett az autó (gomba és toronycsapágy csere egyben)
Kiderült, hogy az volt a baja, hogy az olajnyomás-jeladóhoz menő vezetékek szigetelése megsérült (kikopott) és amikor valami fémhez ért, akkor bejelzett. (ezt mondták a szervizben)
A toronycsapágyon meg volt "valami súrlódás nyom."
Tudja valaki, hogy hol az olajnyomás gomba?

Árakról, szerviz, assistance tapasztalatokról később a megfelelő fórumban szólok majd.
csabcsa
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pár napja nekem is pánikot okozott az olajnyomás figyelmeztetés.
A múlt héten vettem a Pic-t és máris megrémít. Először egy pár órás állás után beindítva az autót pittyegés és az olajnyomás hiba-jelzés de egy pici gázra elmúlt. kicsit még próbálkoztam de nem jött elő, teljesen hidegen indítva használva semmi problémát nem jelez. Aztán tegnap újra.... úgyhogy elkezdtem figyelni és a jelenség:
Ha kicsit meleg a motor pl ment 1-2 km-t vagy egy hosszabb használat után áll 20-30 percet akkor írja a hibát alapjáraton
Viszont teljesen hidegen is (beindítom-kinyitom a kaput- kiállok- becsukom a kaput- leállítom - újra beindítom) hibátlannak tünik. illetve ha teljesen bemelegedett ma pl kb 10km utána is hibátlannak tünik, leállítom újraindítom minden jónak látszik.
az autó 1.6 16V 2006os 64000 km-el
Közben folyamatos telefonokkal boldogítom a cit. szervizes havert az ötletekért, de örülnék ha lenne valakinek még jó ötlete.

Üdv Csabi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olaj mikor volt benne cserélve? Lehet , hogy szimplán öreg az olaj és bizonyos körülmények közt már nem ken rendesen. Forg? szemek
csabcsa
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most estére már meg is van oldva a probléma! (remélem) Elromlott az olajszűrő!
A közepében van egy műanyag kereszt az kitört belőle, -azt mondták előfordul- az nyomogat valamit. Most hogy hazaértem -és felszerelkeztem egy új szűrővel- kicsavartam és megvizualizáltam a tetemet és mivel az elmondottakat láttam a kitört műanyagot egy kicsit még keresgéltem, új berak aztán próbálgattam...
Az olaj elvileg -mivel mint írtam nálam új az autó Mosoly - áprilisban volt cserélve és azóta 8000km-t ment. A papírokon amit találtam (számla, elázott papírka a motortérbe kötözve) mobil1 5w40 van írva...

Üdv, mindenkinek

Csabi
Vissza az elejére
Chowder
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csabcsa írta:
Sziasztok!

A közepében van egy műanyag kereszt az kitört belőle, -azt mondták előfordul- az nyomogat valamit. Most hogy hazaértem -és felszerelkeztem egy új szűrővel- kicsavartam és megvizualizáltam a tetemet és mivel az elmondottakat láttam a kitört műanyagot egy kicsit még keresgéltem, új berak aztán próbálgattam...
Az olaj elvileg -mivel mint írtam nálam új az autó Mosoly - áprilisban volt cserélve és azóta 8000km-t ment. A papírokon amit találtam (számla, elázott papírka a motortérbe kötözve) mobil1 5w40 van írva...

Üdv, mindenkinek

Csabi

Szia!

Örülök, hogy megoldódott, pont mostanában volt valakinél pont ez a szűrő probléma.

Sok sikert és örömöt a kocsihoz, és üdv a klubban!

Chowder
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

8 évig semmit nem hallottam erről, hogy kihullott az olajszűrő közepe, most meg hetente Sokkolt
evike
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csabcsa írta:
Sziasztok!

Üdv, mindenkinek

Csabi

Az utóbbi napokban most olvasom harmadszor a fórumon, hogy az olajszürö közepe kitörött.
Reméljük ez lesz a legnagyobb baj az új zöld Picassóddal.
Nevet?
Chowder
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 20:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagycitrom írta:
8 évig semmit nem hallottam erről, hogy kihullott az olajszűrő közepe, most meg hetente Sokkolt

Lehet azért, mert eddig nem óhajtottak eladni nagyon tré szűrőt... ?rd?g

A gond az, hogy ez nem éppen egészséges a motornak, mármint az olajzás pillanatnyi kimaradása... Sokkolt
Vissza az elejére
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 21:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezért érdemes névvel rendelkező szűrőt venni, nem nagy + költség! (pl MECAFILTER, MAN, SCT, FRAM)
csabcsa
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. December 10. Csütörtök, 21:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi mindenkinek a jókivánság,
Most mecafiltert vettem azt árulják a kedvenc autosboltomban 1560 Ft.
A régiről meg lövésem sincs milyen márka lehetett egy felirat van rajta csak, hogy C100808 keresgéltem picit a neten de nem birtam kideríteni miféle lehet. Egyébként a szervizes cimbi szerint ez még a gyárival is előfordult már, és az autoboltos is mondta hogy hallott már ilyet
poppec
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2012. Máj 22. Kedd, 10:32    Hozzászólás témája: Olajnyomás/olajszűrő Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Bár nem friss a téma, de szeretném megköszönni a hozzászólásokat, jó tipp volt nálam is.
Egy újraindítás alkalmával közölte az autó (1.6 16V, 2007), hogy alacsony az olajnyomás, miközben max.-on volt az olajszint és alig 2 hónapos az olaj és szűrő is benne. Cseréltem egy olajgombát, mivel óvatos fordulatszám emelésre műszerrel használható olajnyomást mértünk, de nem lett jobb. Aztán ez után találtam meg ezt a topikot….Mosoly

További tanulsága az esetnek, hogy most már tudom hol van a kocsi elején a vontatáshoz való vonószem. Semmi jelzés nem utalrá, kézikönyv is csak a helyét mutatja, de hogy a műanyag fedelet hogy a bánatban lehet kipattintani, arra percekig tartó feszegetés után sikerült rátalálni. Javaslom próbáljátok ki ti is otthon, nyugiban, ne este/esőben/hidegben kelljen majd élesben!

Külön köszönöm a 2.ker, Kapy utcai francia auto szervíznek, akik a telefonos érdeklősemre ugyanezt a tippet adták, a nélkül, hogy bevitettették volna velem a kocsit és ki akarták volna cseréltetni a fél autót!!

Üdv,
Péter
Vissza az elejére
pumpika
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2012. Június 2. Szombat, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello klubtagok!

Volna egy kérdésem.Olajteknő tömítéscseréhez le kell szerelni valami komolyabb dolgot az autóról.Pl.kipufogó.
Válaszotokat előre is köszönöm
Vissza az elejére
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2012. Június 3. Vasárnap, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pumpika írta:
Hello klubtagok!

Volna egy kérdésem.Olajteknő tömítéscseréhez le kell szerelni valami komolyabb dolgot az autóról.Pl.kipufogó.

Szerintem nem. A kipufogot biztos hogy nem, mert a tekno kozeleben nem nagyon van bezsufolva semmi sem. Legalabbis igy emlekszem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pumpika
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2012. Június 3. Vasárnap, 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akkor nekilátok hamarosan.Köszi
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2012. Június 3. Vasárnap, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pumpika írta:
Hello klubtagok!

Alánéztem, nem kell!

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
pumpika
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2012. Június 3. Vasárnap, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

köszi
Vissza az elejére
horusz
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2012. Augusztus 1. Szerda, 16:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !!

Én új vagyok de nekem egy c4 esem van ,a problémám hasolo mint a nállatok.Piros sipolo stop felirat és a computer is az alacsony olajnyomásra figyelmeztet.Vettem bele olajat és rátöltöttem de fulon vagyunk ,v szinű hogy akkor nekem is a szürő??
Nme merek vele igy menni de mondjuk csak alacsony fordulaton csin ezt ,szerintetek mit csináljak?? vegyek szüröt és csere vagy szerviz jo sok pénzért??
köszi a gyors választ
Vissza az elejére
Picassohdi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Március 2. Szombat, 18:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit
Látom már régen volt hozzászólás
Új vagyok
Segítséget szeretnék kérni
picasso 1.6 hdi 2008 as 90 lovas olajgomba pontosan hol található? hozzáférés mennyire nehéz?( cseréje )
Előre is köszönöm a segítséget
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban