Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

1

· Összes tag

5234

Utolsó 5 Tagunk
 01:Nov 15, 2018LaciNS
 02:Nov 10, 2018David
 03:Nov 11, 2018rugalmas
 04:Nov 06, 2018ilgi
 05:Nov 06, 2018stehlgabor

Látogatók

Vendégek (100%)

21

01: 10.254.152.XXX  02: 54.146.195.XX  03: 54.36.148.XXX  04: 5.196.87.X  05: 109.70.100.XX  06: 5.196.87.XX  07: 66.249.64.X  08: 151.80.39.XXX  09: 5.196.87.XX  10: 216.244.66.XXX  11: 66.249.64.XX  12: 151.80.39.XXX  13: 42.236.101.XXX  14: 151.80.39.XXX  15: 54.36.148.XX  16: 109.162.125.XX  17: 54.36.150.XXX  18: 185.220.102.X  19: 94.27.162.XXX  20: 185.165.168.XXX  21: 66.249.64.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

21

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

5127

· Tegnap

8746

· Összesen ·
71870075

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

673

· Naponta

15,111

· Havonta

460,706

· Évente

5,528,467

Szerver idő
 · idő

21:21:54

· Dátum

16/11/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - C4 Picasso tapasztalatok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

C4 Picasso tapasztalatok
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Március 16. Szerda, 11:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rozi1950 írta:
Üdv!

A fent írt ablakemelő panel javítása nekem is jól jön, a bal első ablak összevissza működik.

De egy érdekességet, bár remélem igen ritka eset, megosztanám veletek.
2011. évi franciából jött C4 pic 1,6 Hdi. / olajt egyáltalán nem fogyaszt /.
][/b]

az 1,6HD egyálltalán nem fogyaszt olajat, ezért is aszeretem a dieselt, minden anti-reklám ellenére olcsóbb, megbízhatóbb hosszútávon! Nagyon boldog
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Március 16. Szerda, 15:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem, C4 pic, a tükör választó, azaz jobb vagy bal állítás választó, ha lehúzom a könyököm felé behajtja, ujabb húzásra vissza.
Ha a választó jobbra, vagy balra állásban van, hátramenetben lebillenti a választott tükröt, az autó melletti út szegélyre lehet látni. Előremetben visszaáll.
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Március 16. Szerda, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bubusi írta:
rozi1950 írta:
Üdv!

A fent írt ablakemelő panel javítása nekem is jól jön, a bal első ablak összevissza működik.

De egy érdekességet, bár remélem igen ritka eset, megosztanám veletek.
2011. évi franciából jött C4 pic 1,6 Hdi. / olajt egyáltalán nem fogyaszt /.
][/b]

az 1,6HD egyálltalán nem fogyaszt olajat, ezért is aszeretem a dieselt, minden anti-reklám ellenére olcsóbb, megbízhatóbb hosszútávon! Nagyon boldog

Igen. Egy szerelő teljes egyértelműen, nyugodtan mondta, nem fogyaszt, és nem is fog.
Ok igy is van, de mi az oka.
Felsőbbiekre, nekem is volt vadi új Skoda 120 -as csodás, akkori talán legjobb formájú autóm. A hozzáadott füzetke szerint 1000 km 0.8 deci olajfogyi.
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Március 23. Szerda, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló!

Mit tudtok az ELM 327 hibakódolvasóról?

http://veddvelem.hu/ajanlatok/7297-hibakodolvaso_gepjarmu_elm327_kedvezo_aron?utm_source=kuponoldalak.hu&utm_campaign=hirlevel-1480&utm_medium=email

Alkalmas e C4 1.6 HDI pichez 2012 évjárat

Csocsó

Kulos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Március 23. Szerda, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rozi1950 írta:
Helló!

http://veddvelem.hu/ajanlatok/7297-hibakodolvaso_gepjarmu_elm327_kedvezo_aron?utm_source=kuponoldalak.hu&utm_campaign=hirlevel-1480&utm_medium=email

Csocsó

Helló!
Neked, ha tudnám sem írnám meg.... Laza Nevet? Felki?lt
Múltkor írtam neked privát üzenetet, még el sem olvastad, nem hogy válaszra méltass.. Zavarban lev? Zavart Felki?lt
Köszönöm barátom Zavarban lev? Forg? szemek Felki?lt
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Március 24. Csütörtök, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kulos írta:
rozi1950 írta:
Helló!

Csocsó

Helló!
Neked, ha tudnám sem írnám meg.... Laza Nevet? Felki?lt
Múltkor írtam neked privát üzenetet, még el sem olvastad, nem hogy válaszra méltass.. Zavarban lev? Zavart Felki?lt
Köszönöm barátom Zavarban lev? Forg? szemek Felki?lt

Privát üzenetek összefoglaló
Beérkezett : 53
Új: 0 Olvasott: 53 Mentett: 0 Küldetlen: 0

Nincs köztük amit küldtél, így válaszolni sem tudtam.

rozi1950@freemail.hu
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2016. Március 24. Csütörtök, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rozi1950 írta:
Helló!

Csocsó

Topik: link
Alkalmas, de a legolcsóbbak egyszerre kevés adatot tudnak, ha szükség lenne logolásra, arra nem jók. Más kérdés hogy milyen programmal olvasod ki, illetve hogy mire mész/megy a szerelő a hibakóddal.
Ha tudunk valahol ütközni, kölcsönadhatom az enyémet pár hétre.
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Március 29. Kedd, 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm az ajánlatodat, de tulajdonképpen mióta megjavítottam a FAP adalék zacsiját, nem ír semmi hibát.

Nem értek a hibakód olvasáshoz,de gondoltam bizonyos dolgokat meg lehetne előzni az időnkénti teszteléssel.
Hozzá való alkalmazás van ingyen, és okosabb fizetős.

Gondolom azt amúgy sem írná ki, miért nem "indul" el a bluetooth időnként.
Ezzel együtt nincs telefon és MP3 sem. Valami kontakt lehet, vagy nem, de az biztos. Forg? szemek
zambozoli
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Április 9. Szombat, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A kérdés azokhoz szól akiknek 1.6 VTi motorral szerelt C4(G)P van a birtokokban.

Ma volt időm kicsit hosszabban hallgatózni a motor környékén, és az alábbi jelenséget vettem észre:
Motor hideg (10-15°C). Alapjáraton pár percig kicsit kopogós, majd ahogy melegszik hallhatóan simábban jár. Ezután ciklikusan jön egy rövid idejű kopogó hang a vezérlés felől kb. 30-60cec majd, megszűnik és ismétlődik kb. 5-8 percenként.
Ez mi?
Másé is ilyen, vagy kezdjek aggódni (57.000km van a motorban)?
zambozoli
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Július 24. Vasárnap, 8:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:
zambozoli írta:
gyz írta:
zambozoli írta:
Sziasztok!

Meg van a gép!
2012-es, C4GP Collection 1.6VTi.

még egy tanács: egy 1 l-es olaj (Total Ineo ECS 5-30) mindig legyen a csomagtartódban.

Ha 10.000km-enként megeszi az 1 liter olajat, akkor eladom! De be..aszna, ha megenné. Eddig is 15.000 km-enként cserélték és nem volt vele gond. BP-Kecskemét táv ment vele majd minden héten 100-120-as tempóban három gyerekkel.
Remélem nem lesz vele bajom!

ezzel szerintem együtt lehet élni. Sajnos egyre több modern benzinmotor sajátossága, hogy eszi az olajat, vagyis nem egyedi eset. Egy év alatt 2-4 ezer Ft a többletköltség.

Nekem ez még a kifizethető kompromisszum, hiszen a mérleg másik serpenyőjében a kategóriatársakénál jobb kényelem, tágasság, felszereltség áll kedvezőbb áron.

És ugye ma már egy Zafiránál vagy Tourannál sem lehetünk biztosak benne, hogy nem kell olajat töltögetni bele. A Toyotánál talán igen, de az használtan is jóval drágább, ráadásul szűkösebb is.

Meg volt az első olajszint ellenőrzés. Olajcsere óta mentem 5.100km-t. Az olajszint min-max között kicsit félúton van. Ez 4dl olaj elfogyasztását jelenti. Így 1.000km-enként kb. 0,9dl olaj még talán nem sok. 10.000-12.000km-enként úgy is csere lesz a sok város miatt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
sabuki
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Szeptember 28. Szerda, 9:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek!

Van nekem egy Citroen C4 Picasso-m, (2011), 1,6HDi, PSA9...motorkóddal.
Az lenne a kérdésem, hogy találkoztatok-e már a következő problémával:

- Május elején az autó egyszer csak elkezdett rángatni, és nem volt motor erő. (a motor nem állt le, de rángatott) A műszerfalon a következő üzenet jelent meg sípoló hangjelzéssel együtt: "Engine Fault: Repair Need" és pár pillanattal később: "ESP/ASR System Faulty" (gondolom ez egy következmény) Ekkor félreálltam és pár óra és többszöri indítás urán a probléma megszűnt. Utólagosan a szerviz, azt mondta, hogy injector hibakódot hozott, de hogy pontosan mi volt az, azt nem tudom.

- Július közepén (az előző hiba után kb. 650 km-rel) a probléma ismét jelentkezett (ugyan azokkal a jelenségekkel), de ekkorra már beszereztem egy kézi diagnosztikai műszert és ki tudtam olvasni a hibakódot, ami a következő volt: "P0262 Cylinder 1 Injector Circuit High" Hibakód törlés után pár kiló méter múlva ismét jött a hiba, aztán pár törlés, indítás és 1 óra múlva sikerült "véglegesen" kitörölni a hibát.

- Szeptember közepén (múlt szombaton, az előző hibához képest 1530 km-rel később) a probléma ismét jelentkezett, csak most a hibakód: "P0271 Cylinder 4 Injector Circuit High". Ismét többszöri törlés után elindult az autó....

Az első hiba jelentkezése óta 4 különböző üzemanyag kúton tankoltam, ezért az üzemanyag problémát kizárnám.

Kérdésem, hogy tapasztaltatok-e már ezt a problémát?
Mit tudok tenni?
Sz1l4rd
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Szeptember 30. Péntek, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Abba a problémába ütköztem, adott egy 2008-as C4 Picasso 1.6 Hdi, hibaüzenetnek azt írja ki : Risk of filter blocking. Szerelő gépre kötötte hogy kiolvassa hogy pontosan mi a hiba, kiolvasáskor semmilyen hibakód nem jelentkezett. Teljesítmény csökkenés nincsen, más hibaüzenet nem látható. Találkozott már valaki ilyen hibával? Ha igen, mi volt a megoldás?
Köszönöm előre is a segítséget.
Vissza az elejére
paalsa
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Július 10. Hétfő, 14:59    Hozzászólás témája: Esőérzékelős automata ablaktörlő Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Január óta használok egy 2008-as C4 Grand Picasso-t (1,6 Vti).

Az esőérzékelője sajnos nagyon érzékeny, sokszor a szinte száraz ablakot is törli.

Lehet ezen valahogy állítani?

Szervizt kérdeztem, ott mondták, hogy vigyem be egy szoftverfrissítésre, talán megoldja a problémát. Talánra viszont nem szeretnék kifizetni 7 500,- Ft-ot.

Van esetleg valamilyen ötletetek a megoldásra?
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Július 19. Szerda, 14:31    Hozzászólás témája: Re: Esőérzékelős automata ablaktörlő Hozzászólás az előzmény idézésével

paalsa írta:
Sziasztok!

Az esőérzékelője sajnos nagyon érzékeny, sokszor a szinte száraz ablakot is törli.

Szervizt kérdeztem, ott mondták, hogy vigyem be egy szoftverfrissítésre, talán megoldja a problémát. Talánra viszont nem szeretnék kifizetni 7 500,- Ft-ot.

Mivel a fentebb említett dolog SW függő sajnos a csavarhúzó nem segít Mosoly Én se vagyok elégedett ezzel a részével, de a manuális törléssel elvagyok. Nevet? Nevet?
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Július 20. Csütörtök, 22:13    Hozzászólás témája: Re: Esőérzékelős automata ablaktörlő Hozzászólás az előzmény idézésével

paalsa írta:
Sziasztok!

Arra figyelj, hogy nagyon tiszta legyen az üveg. Sokszor kissé szilikonos/olajos, és ilyenkor a pici filmréteg is megtöri a fényt, és a kevéske vizet látszólag indokolatlanul sokat törli. A nem teljesen jó ablaktörlő szintén hagy egy kis maszatot ami ugyanezt eredményezi. Én csak Xsarán illetve II-es C4P-on próbáltam, ezeknél hasonlóan működött, tiszta ablaknál korrektül.
(Ha viszont ritkán törölne, egy rövidke magad felé húzással autmata módban is törölhetsz - rövidebben húzd, mint ahogy mosna is.)
Az utódnál meg ha valaki keresné, az egyet törlés (lefelé) hosszú nyomása kapcsolja be vagy ki az automata törlést.
Sjanka
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2017. Szeptember 4. Hétfő, 20:31    Hozzászólás témája: C4 GP bal tükör Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A fiú követte az apját! Vett egy C4 Grand Picassot. (2008)

Sajnos a bal tükör nyeklik-nyaklik előre hátra!

Kérnék segítséget, hogy hogyan lehet leszerelni.

Xsara Picassóban már lassan kezdek eligazodni, de ez nekem is nagyon ismeretlen terep, és az idő sürget, hogy általam is elfogatható állapotban hozzam.

A másik kérdésem: a gyári acélfelni méret. Csak ALU-val kapta.
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 8. Csütörtök, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok, jó régen írtam ide, bár a kocsi még megvan.

131 ezer km van csak benne, tehát meg is szeretném tartani. Azóta vettünk egy kis Suzukit ingázásra, így ezzel egy évben már nem mennénk többet 4-5 ezer km-nél.

Viszont a kuplungpedál mintha egyre nehezebben lenne benyomható, gyanítom, közeleg a kuplungszett-csere ideje.
És a kérdés:

nézegettem az árakat, és nagy különbségeket láttam. A bárdinál és unixnál 100 ezer ft alatt nincs kuplungszett, ugyanakkor pl a Kovács autóalkatrész nevű oldalon 50 és 60 közötti árakat találtam (Sachs, LUK).

Ismeritek ez utóbbi céget? Úgy értem, megbízható? Mert a 40-50%-os árkülönbség kecsegtető, de nem szeretném, ha valami gond lenne a cuccal.
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 23. Péntek, 15:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:

nézegettem az árakat, és nagy különbségeket láttam. A bárdinál és unixnál 100 ezer ft alatt nincs kuplungszett, ugyanakkor pl a Kovács autóalkatrész nevű oldalon 50 és 60 közötti árakat találtam (Sachs, LUK).

Ismeritek ez utóbbi céget? Úgy értem, megbízható? Mert a 40-50%-os árkülönbség kecsegtető, de nem szeretném, ha valami gond lenne a cuccal.

Szerintem midegyik ugyan azt árulja. én a LUK -ban jobban bízom a Schaeffler csoport tagja. Bocs de rég jártam erre!
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Március 23. Péntek, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bubusi írta:
gyz írta:

Szerintem midegyik ugyan azt árulja. én a LUK -ban jobban bízom a Schaeffler csoport tagja. Bocs de rég jártam erre!

Hello! A Kovács Autó is ugyan olyan jó, mint a Bárdi, vagy az Unix és inkább a lakossági kiszolgálásra vannak ráállva. Azért ez az árkülönbség (két ugyan olyan terméknél), mert amíg a Bárdi és az Unix magasra tett listaárakból ad kedvezményt, addig a Kovács Autó nem ad kedvezményt. Az autószerelők kaphatnak 50-60%kedvezményt is akár a Bárdi és Unix árakból. Ha azt kiszámolod, hogy mennyi, akkor kicsivel leszel a Kovács Autó árai alatt, de azt magánemberként úgysem vagy jogosult megkapni. Kb. ennyi, szóval nyugodtan vásárolhatsz ott is
Vissza az elejére
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 23. Péntek, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm mindkettőtöknek!

Örülök, hogy néha benéz még ide valaki Mosoly
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban