Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

1

· Összes tag

5234

Utolsó 5 Tagunk
 01:Nov 15, 2018LaciNS
 02:Nov 10, 2018David
 03:Nov 11, 2018rugalmas
 04:Nov 06, 2018ilgi
 05:Nov 06, 2018stehlgabor

Látogatók

Vendégek (100%)

22

01: 10.254.152.XXX  02: 66.249.64.XX  03: 176.63.1.XX  04: 171.25.193.XX  05: 217.65.124.XXX  06: 176.77.132.XXX  07: 151.80.39.XX  08: 151.80.39.XX  09: 151.80.39.XXX  10: 94.21.215.XXX  11: 66.249.64.XX  12: 185.184.157.XXX  13: 151.80.39.XXX  14: 5.196.87.XX  15: 151.80.39.XXX  16: 54.146.195.XX  17: 54.36.148.XXX  18: 5.196.87.X  19: 109.70.100.XX  20: 5.196.87.XX  21: 66.249.64.X  22: 151.80.39.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

22

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

5038

· Tegnap

8746

· Összesen ·
71869986

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

673

· Naponta

15,111

· Havonta

460,705

· Évente

5,528,460

Szerver idő
 · idő

21:00:06

· Dátum

16/11/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Autóvillamosság
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Autóvillamosság
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Elektronika
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Február 15. Csütörtök, 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Athor, a középkonzol jobb oldalán is van egy szivargyujtónak hely kialakítva. Tegyél be oda is egyet,s kösd biztivel az akkura... Kacsint?
dryaction
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 24. Szombat, 20:51    Hozzászólás témája: Jobb oldali bajuszkapcsoló hiba Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

A topikot végigolvasva (lehet azért kihagytam részeket Nagyon boldog) mindenki csak az indexkapcsoló meghibásodásáról ír. Sajnos nekem a jobb oldali bajuszkapcsoló végén lévő fedélzeti számítógépet vezérlő gomb halt meg.

Tudna valaki segíteni abban, hogy kihez lehet fordulni ebben az esetben? (Bp. környéke)

Előre is köszönöm.

Üdv

Ádám
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Február 27. Kedd, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Itt keresd Zolysyst:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9083399
dryaction
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Március 2. Péntek, 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Jancsi,

Koszonom szepen!

Udv

Adam
Vissza az elejére
kisariel
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Április 24. Kedd, 11:49    Hozzászólás témája: Kulcs Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Az autó távirányítós kulcsa sajnos tönkrement már régen(átmentek rajta elvileg o.o)
Ezt mivel tudnám pótolni? Vagy csak külön modul beszerelésével lehet?
Szabi74
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Április 25. Szerda, 9:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

SEGÍTSÉG!
Valaki nem tudna küldeni egy képet a motortéri biztosítéktáblájáról, ha 2.0 HDI digit klímás változata van?
Vissza az elejére
maskeau
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 6. Szerda, 14:24    Hozzászólás témája: kormánykapcsoló Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

tudtok ajánlani megbízható kormánykapcsoló javító szakit? Vagy bontott kormánykapcsolót megbízható helyről?
Az első szélvédőnél a folyadékot nem pumpálja. Szerviz szerint kormánykapcsoló hiba.
Nagyon köszi.
Vissza az elejére
vankot
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 7. Csütörtök, 6:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Nekem van eladó kormánykapcsoló kompletten Mosoly
A légzsák összekötő kábel hibás benne egyébként minden más jó gyári DELPHI.
Ha érdekel tudok képet is küldeni.
maskeau
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 7. Csütörtök, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia,
nagyon kösz. próbálkozom még olyannal, ami nem hibás.
Vissza az elejére
zbarabas
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 13. Szerda, 9:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Biztosan a kapcsoló rossz ??
Nekem is volt ablakmosó gondom a motorjánál van egy váltó szelep ,ha az beáll akkor nem jön vagy rossz irányba a lé .A szerelőm kicserélte a kompletet mosómotort azóta tökéletes (5-6000- ft tétel )
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 13. Szerda, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zbarabas írta:
Szia!

Biztosan a kapcsoló rossz ??
Nekem is volt ablakmosó gondom a motorjánál van egy váltó szelep ,ha az beáll akkor nem jön vagy rossz irányba a lé .A szerelőm kicserélte a kompletet mosómotort azóta tökéletes (5-6000- ft tétel )

Sziasztok!

Nekem is a váltó volt rossz a mosómotorban. Kiszereltem, megpucoltam, azóta jó (1 éve). Max. 30perces művelet volt, nem került semmibe.
Vissza az elejére
maskeau
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 14. Csütörtök, 16:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

akkor is lehet váltó ha a hátsó szélvédőnél működik? csak elöl rossz. úgy tudom egy mosómotor van.
Vissza az elejére
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 15. Péntek, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

maskeau írta:
akkor is lehet váltó ha a hátsó szélvédőnél működik? csak elöl rossz. úgy tudom egy mosómotor van.

Pont ez a lényeg. Egy motor van és a váltó szeleptől függ, hogy az első, vagy a hátsó vezetékbe nyomja-e a mosófolyadékot.
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Június 18. Hétfő, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

maskeau írta:

Szia
Ebben a pozícióban ragadt le a szelep. A komplett motor is kb 3500Ft, nem egy horror. ?tlet
Szergej973
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 25. Hétfő, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Nem tudom hogy volt e már itt téma. Xsara picasso 1.6 hdi, battery charge fault. Akksi kivesz, pirosban, feltölt, vissza tesz nagy boldogan, nemsokára ismét hibaüzenet. Akksi ismét ki, full pirosban. Feltölt, vissza tesz, irány kiméretni. Töltés jó, 14,5. Új akksit vesz a paraszt, bedobja, lőn bódoccág. Aztán megint kezdődik elölről. Újra faultozik a drága. Mi lehet a gond, ha valaki tudna nekem segíteni. Így nem merek vele messze menni, mert kapasból nincs abs már induláskor.
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Június 26. Kedd, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szergej973 írta:
Sziasztok! Nem tudom hogy volt e már itt téma. Xsara picasso 1.6 hdi, battery charge fault. Akksi kivesz, pirosban, feltölt, vissza tesz nagy boldogan, nemsokára ismét hibaüzenet. Akksi ismét ki, full pirosban. Feltölt, vissza tesz, irány kiméretni. Töltés jó, 14,5. Új akksit vesz a paraszt, bedobja, lőn bódoccág. Aztán megint kezdődik elölről. Újra faultozik a drága. Mi lehet a gond, ha valaki tudna nekem segíteni. Így nem merek vele messze menni, mert kapasból nincs abs már induláskor.

Szerintem a generátor-t illetve a töltését kellene ellenőrizni! Lehet hogy kopott a csúszó érintkező , s hol van töltés hol nincs , mint a mesében. Mosoly ?tlet
Szergej973
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 26. Kedd, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen az ötletet, mindenképpen utánanézek. Még egy vezérlés csere vár rá, aztán kiméretem valahol hozzá értővel.
Vissza az elejére
knx88
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Július 9. Hétfő, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

Nemrég regisztráltam az oldalra, mivel nemrég vettem egy 1.8-as bőr belsős elegance felszereltségű picassot.

Lenne pár kérdésem és remélem jó helyre írok, és remélem tudtok segíteni.

1. Az elektromos tükröket rá lehet venni, hogy az autó nyitás-zárásakor, nyíljanak-csukódjanak ők is ?

2.Az elektromos ablakokat rá lehet e venni, hogy autó zárásakor felhúzzák magukat ? (Esetleg ha hosszan vagy 2x nyomom a nyitás gombot lehúzza őket?)

3. A mondeohoz van egy obd-m ami nem működik a citroennel. Tudtok olyat ajánlani ami működik vele ?

4. A központi zár távirányító nem működik...vagyis működik de mindig csak 2 napig. Teszek bele teljesen új elemet 2 napig jó...utána a kocsi kiirja, hogy cseréljek elemet a távirányítóban...és nem is igen nyitja a kocsit....zsír uj energizer elemet teszek bele...két napig jó utána lemerül....máshol vettem bele gp ultra elemet...2 nap és újra lemerül....valaki találkozott már ilyen hibával ? (Kulccsal tökéletesen működik a központi) ebayről rendeltem hozzá új panelt, megpróbálom feltanítani, de nem tudom mi lehet a baj ?

5. Illetve az megdható e, hogy amikor ráadom a tompított világítást akkor ne vegye le a műszerfalon a fényerőt ?

Elnézést ha sok voltam, és mindent egybeömlesztve írtam. De jelenleg ennyi "problémám" van csak mivel igazából jó autónak tűnik.
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Július 12. Csütörtök, 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

knx88 írta:
Sziasztok !

Nemrég regisztráltam az oldalra, mivel nemrég vettem egy 1.8-as bőr belsős elegance felszereltségű picassot.

Lenne pár kérdésem és remélem jó helyre írok, és remélem tudtok segíteni.

1. Az elektromos tükröket rá lehet venni, hogy az autó nyitás-zárásakor, nyíljanak-csukódjanak ők is ?

2.Az elektromos ablakokat rá lehet e venni, hogy autó zárásakor felhúzzák magukat ? (Esetleg ha hosszan vagy 2x nyomom a nyitás gombot lehúzza őket?)

3. A mondeohoz van egy obd-m ami nem működik a citroennel. Tudtok olyat ajánlani ami működik vele ?

4. A központi zár távirányító nem működik...vagyis működik de mindig csak 2 napig. Teszek bele teljesen új elemet 2 napig jó...utána a kocsi kiirja, hogy cseréljek elemet a távirányítóban...és nem is igen nyitja a kocsit....zsír uj energizer elemet teszek bele...két napig jó utána lemerül....máshol vettem bele gp ultra elemet...2 nap és újra lemerül....valaki találkozott már ilyen hibával ? (Kulccsal tökéletesen működik a központi) ebayről rendeltem hozzá új panelt, megpróbálom feltanítani, de nem tudom mi lehet a baj ?

5. Illetve az megdható e, hogy amikor ráadom a tompított világítást akkor ne vegye le a műszerfalon a fényerőt ?

Elnézést ha sok voltam, és mindent egybeömlesztve írtam. De jelenleg ennyi "problémám" van csak mivel igazából jó autónak tűnik.

1,Rá lehet, de azokban egy másik motor is van szerintem, s plusz vezeték, illetve engedélyező kód. Így megy ez ma. Kacsint?
2.Az újabbakban ez is SW megoldás C4-es Pic?
3. Lexia: http://diagbolt.hu/19-atalakito-obd-kabel?gclid=Cj0KCQjw-JvaBRDGARIsAFjqkkrWwCjkqFjXumwloTanQffawCL0cYL-32j8r4evP8u0s2RwVyGUU6AaAn-tEALw_wcB&p=2
4. meg kellene mérni az áramfelvételt, illetve megnézni akár tapintással, az IC nem zárlatos e?(forró), ha nem akkor a kondik közül valamelyik rossz. kicsi sárga általában. Cserével javítható.
5. Márkaszervízben/ auto villamosságisnál megoldható szintén SW -el

Remélem segítettem
knx88
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Július 13. Péntek, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia !

Köszönöm a válaszokat, igen segítettél!

A kulcsot szétszedtem és nekem a panelján nincs egy darab kondi sem, legalábbis klasszikus értelembe vett kondit nem látok rajta.

Lefényképeztem a kulcs panelját, ha meg tudod mondani mit cseréltessek ki akkor kollegám kicseréli mivel elektrotechnikus-műszerész.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=391IMG_20180713_135038.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=296IMG_20180713_135033.jpg

Köszönöm előre is Mosoly
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Július 16. Hétfő, 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

knx88 írta:
Szia !

Köszönöm a válaszokat, igen segítettél!

A kulcsot szétszedtem és nekem a panelján nincs egy darab kondi sem, legalábbis klasszikus értelembe vett kondit nem látok rajta.

Lefényképeztem a kulcs panelját, ha meg tudod mondani mit cseréltessek ki akkor kollegám kicseréli mivel elektrotechnikus-műszerész.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=391IMG_20180713_135038.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=296IMG_20180713_135033.jpg

Köszönöm előre is Mosoly

Szia ,

Nincs mit!
Ha nincs hozzá műszer, akkor a második képen látszik egy "sárga téglatest"
106 és 10 V felirattal ez egy 10 micro farádos tantál kondi, azért azt kicserélném mindenképp. bontani is lehet SMD panelról. Jobb ötletem innen nincs.
knx88
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Július 17. Kedd, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi.

A csere meglesz a héten.
Sikerült felprogramoznom az ebayes kulcsot a kocsihoz, azzal már jó, indítja is a kocsit.

A BSI-t meg frissítettem a legfrissebbre.

A mondeohoz minimum egy bosch kts kellett volna...de ez pozitiv dolog, hogy otthon tudtam a verdának a szoftverét frissíteni, meg sem álmodtam volna...

Ebayről 25 ezerben megállt full lexia chipes diag. Diagboxal meg a download szekcióba teljesen értelem szerűen leírva pontról pontra mikor mit csináljak simán ment a sw update..netről szedte le a cuccost...egyből tette is fel..kb mint egy telefon frissítést Nagyon boldog A kód kártya kell hozzá, meg a vezetőoldali ajtó matricáján lévő számokat kérdezi, anélkül ne kezdjünk bele. De teljesen happy dolog, hogy ez ilyen egyszerű... Ha lesz kis időm csinálok róla egy pontról pontra pdf et és megosztom veletek.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Elektronika Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
20 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban