Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

1

· Összes tag

5234

Utolsó 5 Tagunk
 01:Nov 15, 2018LaciNS
 02:Nov 10, 2018David
 03:Nov 11, 2018rugalmas
 04:Nov 06, 2018ilgi
 05:Nov 06, 2018stehlgabor

Látogatók

Vendégek (100%)

21

01: 66.249.65.XXX  02: 66.249.65.XXX  03: 216.244.66.XXX  04: 54.159.44.XX  05: 87.97.113.XX  06: 185.244.216.XX  07: 5.196.87.XX  08: 5.196.87.XX  09: 178.48.201.XX  10: 151.80.39.XX  11: 109.110.132.XXX  12: 130.43.200.XX  13: 5.196.87.XX  14: 151.80.39.XXX  15: 151.80.39.XXX  16: 66.249.65.XXX  17: 151.80.39.XXX  18: 54.36.148.XX  19: 178.137.92.XX  20: 14.162.191.XXX  21: 81.94.249.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

21

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

4230

· Tegnap

8746

· Összesen ·
71869178

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

673

· Naponta

15,111

· Havonta

460,700

· Évente

5,528,398

Szerver idő
 · idő

15:44:24

· Dátum

16/11/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - AIRBAG FAULT (légzsák lámpa világít)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

AIRBAG FAULT (légzsák lámpa világít)
Ugrás oldalra Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 20. Szombat, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ösz és a hideg nyirkos idővel együtt előjött az AIRBAG FAULT hibajelzésem is. Pedig már azt hittem végleg elmúlt Szomor? Tavaly is összel kezdődött a hibajelenség, először a szokásos rutin (innen a forumról) csatlakozók igazítása, kontakt spay. Átmeneti eredmény, majd januárban a szervizben félnapos vizsgálódás után azt mondták, hogy a BSI-be menő vezetékben lehet a hiba, vagy teljes vezeték köteg, vagy egy új vezeték behuzása segíthet Felki?lt K?rd K?rd Maradt minden a régiben, aztán a májusi találkozó előtt 11 napra leállítottam a gépet mert elutaztam, azóta nem produkálta egyszer sem Kacsint?
De most megint ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Felki?lt Felki?lt Szerintetek lehet összefüggésben az időjárással, mármint a hideggel a hibajelenség K?rd
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 21. Vasárnap, 6:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:
Az ösz és a hideg nyirkos idővel együtt előjött az AIRBAG FAULT hibajelzésem is. Pedig már azt hittem végleg elmúlt Szomor? Tavaly is összel kezdődött a hibajelenség, először a szokásos rutin (innen a forumról) csatlakozók igazítása, kontakt spay. Átmeneti eredmény, majd januárban a szervizben félnapos vizsgálódás után azt mondták, hogy a BSI-be menő vezetékben lehet a hiba, vagy teljes vezeték köteg, vagy egy új vezeték behuzása segíthet Felki?lt K?rd K?rd Maradt minden a régiben, aztán a májusi találkozó előtt 11 napra leállítottam a gépet mert elutaztam, azóta nem produkálta egyszer sem Kacsint?
De most megint ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Felki?lt Felki?lt Szerintetek lehet összefüggésben az időjárással, mármint a hideggel a hibajelenség K?rd

Sztem igen, s nekem is volt hibám az air bag hiba üzenettel. Igaz, nekem csak az anyós ülés alatti csatlakozót kellett meigazítani, ha a fiók tartalma kicsit megbirizgálta a csatit! A C4-ben már nincs ilyen gond! (Nincs fiók! Nevet? )
A javítás közben a gyújtást minden akció után le és fel raktam, így sikerült behatárolni a hiba forrását. A compi újra inicializál, s ha jó helyre nyúltam megszünt a hiba. ?tlet
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 21. Vasárnap, 7:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bubusi írta:
Sztem igen, s nekem is volt hibám az air bag hiba üzenettel. Igaz, nekem csak az anyós ülés alatti csatlakozót kellett meigazítani, ha a fiók tartalma kicsit megbirizgálta a csatit! A C4-ben már nincs ilyen gond! (Nincs fiók! Nevet? )
A javítás közben a gyújtást minden akció után le és fel raktam, így sikerült behatárolni a hiba forrását. A compi újra inicializál, s ha jó helyre nyúltam megszünt a hiba. ?tlet

Köszi, de ezt én kizárom, kb. egy hónapja pakoltam ki a fiókot, azóta üres amig volt benne cucc nem jelentkezett a hiba. Most ha jelentkezik, akkor motor leállít, az újra indításnál már nincs meg a hibaüzenet, pedig nem nyultam semmilyen csatlakozóhoz. Ezért kérdezném az elktronikában jártas szakik véleményét, hogy a hőmérséklet változás okozhat-e zavart vagy valamilyen változást a vezérlőelektronikában K?rd
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Szeptember 21. Vasárnap, 8:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:
bubusi írta:

Köszi, de ezt én kizárom, kb. egy hónapja pakoltam ki a fiókot, azóta üres amig volt benne cucc nem jelentkezett a hiba. Most ha jelentkezik, akkor motor leállít, az újra indításnál már nincs meg a hibaüzenet, pedig nem nyultam semmilyen csatlakozóhoz. Ezért kérdezném az elktronikában jártas szakik véleményét, hogy a hőmérséklet változás okozhat-e zavart vagy valamilyen változást a vezérlőelektronikában K?rd

Azt is írtam, hogy igen, de nem gondolom,(inkább ritka) hogy az elektronikában van a hiba. A csatlakozók, kábel saruk inkább okoznak ilyen hibát az összehúzódás okán. ("elektronikában kissé jártas szaki" Nevet? )
ha az elektronikában lenne, az rázkódással hamarabb előidéződne. Ráadásul ahogy eddig láttam az "automotive" elektronikát elég jól megforrasztják,(true hole technologie) csak elvétve van KH hiba lehetőség. ?tlet

Amit érdemes esetleg elkövetni: megnézni a csatikat, hogy valamelyik érintkező nincs e szétnyílva jobban a kelleténél, (ilyen akkor fordul elő. ha bele erőltetik a csatit nem szakszerűen)esetleg szennyeződés stb nincs e rajt. Amúgy kontakt spray vagy WD40 néha csodákat tesz! ?tlet
Hát, nekem röviden ennyi jut most eszembe, amit házilag el lehet követni büntetlenül.. Kacsint?
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. November 24. Hétfő, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

El is felejtettem írni: októberben könyvespolcokat vittem a Pic utasterében és teljesen előre kellett tolni a jobb első ülést. Meg is kaptam érte az Airbag Faultot... az ülés hátratolása után megszűnt a hibajelzés.

Egyébként abban a pozícióban ne is működjön... gyakorlatilag akkora helyre már nem fér be senki. Lehet, hogy gyárilag be van állítva a kikapcsolás teljesen előretolt pozícióban? Csak ne küldene hibaüzenetet... Zavart
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. November 24. Hétfő, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
El is felejtettem írni: októberben könyvespolcokat vittem a Pic utasterében és teljesen előre kellett tolni a jobb első ülést. Meg is kaptam érte az Airbag Faultot... az ülés hátratolása után megszűnt a hibajelzés.

Egyébként abban a pozícióban ne is működjön... gyakorlatilag akkora helyre már nem fér be senki. Lehet, hogy gyárilag be van állítva a kikapcsolás teljesen előretolt pozícióban? Csak ne küldene hibaüzenetet... Zavart
Inkább spóroltak 2 cm kábelt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. November 24. Hétfő, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagycitrom írta:
Max-r írta:

Inkább spóroltak 2 cm kábelt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

Le kéne vetkőznöm a naivitásom? Zavarban lev?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. November 25. Kedd, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egy kicsit off,de sporolás a wv müfaja a jobb oldali visszapillantotükör kb csak 2/3-a a balooldalinak a régebbi modeleken golf4-töl visszafele,plussz az audi is ilyen volt...
szirtizsiraf
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. December 28. Vasárnap, 14:39    Hozzászólás témája: Eldurrant anyós ülési légzsák Hozzászólás az előzmény idézésével

Csocsi. A sors úgy hozta , hogy összeakadtam egy használt 2002--es 1.6i-s pic-kel. A gondom az , hogy az anyós ülési légzsák, és az anyós ülési bizti öv is elszállt.
A műszaki vizsgán is sajnos úgy kellett áttolni , de persze ez az állapot nem tartható a végtelenségig. Lehet csak légzsákot és tartozékait cserélni a pic-ben, vagy csak komplett műszerfal csere a megoldás? Kb mennyi lehet az anyag költsége a fenti probléma orvoslásának?

Köszi. :
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. December 28. Vasárnap, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát min 200eft.mert komplett elektronikát is cserélni kell,de szerintem a bontokba érdeklödj...
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. December 28. Vasárnap, 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vezetőoldali légzsák egyszerűbb, az anyósoldali be van hegesztve a műszerfalba, tehát ha nyílik, akkor műszerfalcsere Zavart

Bontókat valóban érdemes végighívni... hátha van egy GTK-s, aminek még egyben van a műszerfala... http://www.autosszaki.hu/
Vissza az elejére
soryton
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. December 29. Hétfő, 13:41    Hozzászólás témája: Re: Eldurrant anyós ülési légzsák Hozzászólás az előzmény idézésével

szirtizsiraf írta:
Csocsi. A sors úgy hozta , hogy összeakadtam egy használt 2002--es 1.6i-s pic-kel. A gondom az , hogy az anyós ülési légzsák, és az anyós ülési bizti öv is elszállt.
A műszaki vizsgán is sajnos úgy kellett áttolni , de persze ez az állapot nem tartható a végtelenségig. Lehet csak légzsákot és tartozékait cserélni a pic-ben, vagy csak komplett műszerfal csere a megoldás? Kb mennyi lehet az anyag költsége a fenti probléma orvoslásának?

...érdeklődj itt
Zolibi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 4. Vasárnap, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

megosztanám ésn is atapasztalatomaz a légzsák hibajelzéssel kapcsolatban. Nekem csak hidegben jelentkezik a Passanger airbag deactivated és airbag fault üzenet felváltva és két figyelmeztető lámpa a műszerfalon. Általában motor leállít és újra beindít után nem megszűnik a hiba. Ami érdekes, hogy a hiba után kikapcsol az automatikus ajtózár funkció, amit simán visszatudok kapcsolni a központi zár gomb nyomvatartásával.

A csatikról nincs véletlenül képe valakinek? Én nem találtam elsőre bár igaz hogy nem szántam rá félpercnél több időt. Ilyen ghidegben csak akkor megyek az autóhoz ha megyünk valahova. Szerelgetés csak végső esetben, olyan meg szerencsére még nem volt

Üdv
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zozi
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. Január 4. Vasárnap, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem ebben a hidegben csak az automata zár kapcsol ki , hibajelzés nélkül. Én is vissza tudom kapcsolni. Tavaly is csinálta hidegben aztán ahogy enyhült az idő abbahagyta . Miért?
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2009. Január 4. Vasárnap, 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zolibi írta:
Sziasztok!

megosztanám ésn is atapasztalatomaz a légzsák hibajelzéssel kapcsolatban. Nekem csak hidegben jelentkezik a Passanger airbag deactivated és airbag fault üzenet felváltva és két figyelmeztető lámpa a műszerfalon. Általában motor leállít és újra beindít után nem megszűnik a hiba. Ami érdekes, hogy a hiba után kikapcsol az automatikus ajtózár funkció, amit simán visszatudok kapcsolni a központi zár gomb nyomvatartásával.

A csatikról nincs véletlenül képe valakinek? Én nem találtam elsőre bár igaz hogy nem szántam rá félpercnél több időt. Ilyen ghidegben csak akkor megyek az autóhoz ha megyünk valahova. Szerelgetés csak végső esetben, olyan meg szerencsére még nem volt

Üdv

Nálam is ugyanez a helyzet, mint ahogy korábban is írtam. Akkor nem egyedi az esetem.

dizeles írta:

Neked mikori és milyen az autód? Az orga szám alapján mikor készült K?rd
dimice
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 4. Vasárnap, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Nekem ugyan nem picassóm van, de francia és 2.0-ás HDI-m, egy 206-os képében. Renszeres olvasója vagyok a fórumotoknak, és sok hasznos dolgot találtam már itt az én autómhoz is. Nos csatolok egy korábbi hozzászólásomat, amit egy 206-os klubba írtam és nem kizárt, hogy a ti hasonló problémátokra is megoldás lehet.

Pár hete minden reggel (csak az első indításkor) ilyeneket írt ki az autó ; PASSENGER AIRBAG DEACTIVE, AIRBAG FAULT, ENGINE INMOBILISER FAULT , és a mutatók őrült táncba kezdtek, sőt néha lennt maradtak alapállásban. Gondoltam kotakt hiba, a teljes autót szétszedtem (ülések ki, autó alján átmenő csatlakozók, kormány oszlop, műszerfal, utasoldali légzsák, BSI ,motortér biztosítékok, ... ) minden csatlakozót átpucoltam - kontakt spray - levegővel kifújni - kontaktzsír - összedug. BSI-t szétszedtem, kipucoltam, de semmi jele hibának, és természetesen másnap reggel ugyanazok a hibák! Közben minden este órákig kerestem valami hasonló esetet külföldi fórumokon is. Egyszer találtam egy angol srác leírását teljesen azonos hibajelenségekkel, és ő fél évig kereste az okot, márkaszervizekkel együtt, mire nagy nehezen megtalálták. A gond az volt, hogy indításkor (de csak egy éjszakán át állás után) az akkumulátor feszültsége leesett 9 volt alá, és ez az a határ, ahol a számítógép bizonyos dolgokat nem érzékel működőképesnek.

Tudom utólag már nem tűnik bonyolultnak, de hetekig a frászt hozta rám!!!

Szóval hasonló jelenséget lehet, hogy egy akksi csere megold, nálam azóta minden rendben.

U.i. Az akksi 5 éves volt.
Vissza az elejére
dimice
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 4. Vasárnap, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és ettől függetlenül pöccre indult mindig, tehát nem adta egyéb jelét az akksi gyengeségének...
Vissza az elejére
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2009. Január 4. Vasárnap, 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dimice írta:
Ja és ettől függetlenül pöccre indult mindig, tehát nem adta egyéb jelét az akksi gyengeségének...

Köszi az infót Felki?lt Nálam tavaly összel volt akksi csere és tulajdonképpen utána kezdte el a hibaüzenetet produkálni S?r? vagy nagyon szomor?
Zolibi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 4. Vasárnap, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez az aksi kérdés érdekes lehet hiszen a járgányom egy 2003.12.30-i 2.0HDI és még az eredeti aksi van benne. Majd rámérek indításkor.
Udv
Vissza az elejére
krivy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 16. Péntek, 19:19    Hozzászólás témája: Lámpa Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Valaki találkozott már ezzel a lámpával a kijelzőn? Egészen a jobb szélen van és olyan,mintha egy ember állna ott. A kép mellékelve!

http://kep.ivpicture.hu/37228.jpg

Előre is köszi!
Vissza az elejére
Lacka69
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. Január 16. Péntek, 19:31    Hozzászólás témája: Re: Lámpa Hozzászólás az előzmény idézésével

krivy írta:
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

Valaki találkozott már ezzel a lámpával a kijelzőn? Egészen a jobb szélen van és olyan,mintha egy ember állna ott. A kép mellékelve!

http://kep.ivpicture.hu/37228.jpg

Előre is köszi!

Motordiagnosztika lámpa
Normál esetben beindulás után 1-2 másodperc után elalszik
krivy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2009. Január 17. Szombat, 7:38    Hozzászólás témája: Re: Lámpa Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi az infót!

Ez a lámpa sajna nem alszik el,folyamatosan világít.
Akkor majd elviszi a fater kiolvastatni a hibát.

Kösz még egyszer!

Üdv: Norbi
Vissza az elejére
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2009. Október 19. Hétfő, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2008-09-20, 21:35:52-kor írtam

dizeles írta:
De most megint ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Felki?lt Felki?lt Szerintetek lehet összefüggésben az időjárással, mármint a hideggel a hibajelenség Zavart

Újra megkérdezem:
Szerintetek lehet összefüggésben az időjárással, mármint a hideggel a hibajelenség K?rd
A harmadik őszi szezont kezdem a Pic-el és és újra ilyenkor kezdődnek az Airbag hibajelzések Felki?lt K?rd ?tlet ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?g

Áprilistól szeptember - októberig semmi, még csak egy halvány jelzés sem, aztán beköszönt a jó kis esős hideg szeles őszi idő és jönnek a hibajelzések Felki?lt
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009. Október 19. Hétfő, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Újra csak tipp: kontakthiba. Forg? szemek
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2009. Október 19. Hétfő, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:

dizeles írta:
De most megint ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Felki?lt Felki?lt Szerintetek lehet összefüggésben az időjárással, mármint a hideggel a hibajelenség Zavart

Újra megkérdezem:

Szerintetek lehet összefüggésben az időjárással, mármint a hideggel a hibajelenség K?rd
A harmadik őszi szezont kezdem a Pic-el és és újra ilyenkor kezdődnek az Airbag hibajelzések Felki?lt K?rd ?tlet ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?g

Áprilistól szeptember - októberig semmi, még csak egy halvány jelzés sem, aztán beköszönt a jó kis esős hideg szeles őszi idő és jönnek a hibajelzések Felki?lt

Az ülés alatti csatit szét szed, WD40-contact spray fúj, össze és várni a csodát! Ez az én tippem, ahogy vissza emlékszem. Kacsint? Kacsint?
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. Október 20. Kedd, 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem most a 2. őszön produkált először AIRBAG FAULT jelzést, épp egy héttel a 40e km szervíz előtt! Remélem nem lesz rendszer belőle! Zavart
Nos, odabíztam a dolgot a szervízre, ők is először az anyós ülés alat gyanakodtak, de aztán kiderült, hogy egy "kormánykapcsolót" kell cserélni, így megrendelték, csere és azóta - kopogom - jó! Mosoly
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2009. Október 20. Kedd, 13:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy mik vannak K?rd
Légzsák hiba = kormánykapcsoló csere K?rd
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2009. Október 21. Szerda, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen! ?tlet K?rd
Mivel gariba volt és más dologgal párosítva, nem érdekelt. Nekem semmibe nem került.
Azért furcsa, hogy milyen módon mihez kapcsolódik' az a hibajelzés.. Zavart
Igencsak valószínű, hogy elszámolták papíron a témát mint költség, valójában meg kontakt spray..
Laza
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2009. Október 21. Szerda, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezert is probalkoznak pl a lizing cegek azzal, hogy termekvedelmet helyeznek el az altaluk forgalmazott eszkozokon. szabad szemmel nem lathato, de UV es/vagy IR tartomanyban azonosithato

de ez pl Neked is jo: papiron kicsereltek, de honnan tudhatod, hogy valoban is? OK, egy forintodba nem kerult, mert garancialis. es kesobb? Mosoly

mutyiorszag-mutyiszerviz Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
crods
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2011. Január 15. Szombat, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak a torteneti husegert, hatha valakinek elojon ez a hiba:

elozo 2.0Hdi pic-et a Ciitroen Nagynal vettuk, telen. Mar az elso 1500-km-es szervizig tobbszor elofordul az airbag hibajalzes: kiderult, hogy az akkumulator kapacitasa joval kisebb volt a gyarinal, a szervizesek szerint a szallitasnal tehettek be a kicsi akkut... Termeszetesen kicsereltek garanciaba, utana semmi gond nem volt vele.

Szoval vagy kicsi/halodo akku, vagy kontakthiba lehet az elso valoszinu ok.
Vissza az elejére
Berlinygo
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 19. Csütörtök, 13:46    Hozzászólás témája: Köszönet Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem Berlingo-m van és előjött ugyanez a probléma.
Az itt olvasottak alapján jártam el és egyből eltünt az airbag felirat pedig a nem túl jó autószereőm egyből el akart küldeni szervízbe.
Már megérte az rákeresni a neten. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2011. Máj 20. Péntek, 14:00    Hozzászólás témája: Re: Köszönet Hozzászólás az előzmény idézésével

Berlinygo írta:
Sziasztok!
Nekem Berlingo-m van és előjött ugyanez a probléma.
Az itt olvasottak alapján jártam el és egyből eltünt az airbag felirat pedig a nem túl jó autószereőm egyből el akart küldeni szervízbe.
Már megérte az rákeresni a neten. Nagyon boldog

azt a nem tul jo autoszerelöt kell elküldened...
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2011. Október 27. Csütörtök, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:

dizeles írta:
2009-10-19, 19:42:49
Újra megkérdezem:

Para-normális K?rd

Tavaly lehet, hogy nem ide írtam vagy már le sem írtam, de megint összel a hideg nyírkos idővel együtt jött meg az AIRBAG FAULT hibajelzésem majd tavaszig vissza-vissza tért. Aztán semmi, mostanában megint ahogy beköszöntött a hideg nyirkos idő megint előjött:!: Na ez szerintem nem lehet véletlen ?tlet Zavart ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
evike
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2011. Október 28. Péntek, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:

Para-normális K?rd

Tavaly lehet, hogy nem ide írtam vagy már le sem írtam, de megint összel a hideg nyírkos idővel együtt jött meg az AIRBAG FAULT hibajelzésem majd tavaszig vissza-vissza tért. Aztán semmi, mostanában megint ahogy beköszöntött a hideg nyirkos idő megint előjött:!: Na ez szerintem nem lehet véletlen ?tlet Zavart ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

Ez tényleg érdekes ! Nevet?

Hogy mennyire para-normális, ? (vagy csak normális? vagy inkább nem normális?)
Szerintem a hideg, nyirkos idövel kapcsolatos, de én nem vagyok szakértö. Nevet?
Szak - értö sem.
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2011. November 5. Szombat, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:
dimice írta:

Köszi az infót Felki?lt Nálam tavaly összel volt akksi csere és tulajdonképpen utána kezdte el a hibaüzenetet produkálni S?r? vagy nagyon szomor?

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de talán nem lövök mellé.
Ha az akku csere után jelentkezett a probléma, akkor lehetséges, hogy a csatlakozó (ülés alatt) a mozgatástól meglazult. A hideg időben összehúzódó anyag miatt a kontaktus romolhat. Ugyancsak ezt eredményezheti a páralecsapódás. A nejem Clioja is rendszeresen produkálja ezt a jelenséget. A csatlakozó mozgatásával, kontakt spayvel szerintem rendbe hozható.
Vissza az elejére
maskeau
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Június 26. Szerda, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok,

airbag időnként világít. megnéztem a csatlakozókat az ülések alatt, ahogy itt olvastam és egyik sem csatlakozik sehova és nem is látom, hogy hova kéne, a csatiknak nincs párja. feltöltöttem a képtáramba két képet a két ülés alól.
mit lehet ezzel kezdeni és ha nincs kötve semmihez miért csak időnként világít?

üdv,
1 hónapos pica-s

Legutóbb maskeau szerkesztette (2013. Június 28. Péntek, 14:00), összesen 4 alkalommal
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2013. Június 28. Péntek, 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1, Kormánykapcsoló (igazából egy egy komplett egység, csipogóval, kormányszögelfordulás érzékelővel, stb: Com2000) cseréje normális, hisz a kormányban lévő légzsák hibája lehetett amire panaszkodott a gép - a szalagkábel/csatlakozó sérülhetett

2, A kontakthiba sűrűbben áll fenn az oldallégzsákoknál, illetve ott könnyebb véletlen szétrúgni a csatlakozót.
Ha nincs amire csatlakozzon, az baj, abban az ülésben már durranhattak a lufik (bontott ülést rakta bele, vagy egy kontár szerelésnél eldurrant). Nem kizárt hogy másutt egy ellenálással próbálták a hibajelzésnek elejét venni, de ez nem érintkezik rendesen.
maskeau
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Június 28. Péntek, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
1, Kormánykapcsoló (igazából egy egy komplett egység, csipogóval, kormányszögelfordulás érzékelővel, stb: Com2000) cseréje normális, hisz a kormányban lévő légzsák hibája lehetett amire panaszkodott a gép - a szalagkábel/csatlakozó sérülhetett

2, A kontakthiba sűrűbben áll fenn az oldallégzsákoknál, illetve ott könnyebb véletlen szétrúgni a csatlakozót.
Ha nincs amire csatlakozzon, az baj, abban az ülésben már durranhattak a lufik (bontott ülést rakta bele, vagy egy kontár szerelésnél eldurrant). Nem kizárt hogy másutt egy ellenálással próbálták a hibajelzésnek elejét venni, de ez nem érintkezik rendesen.

és honnan kéne, hogy kilógjon a csatlakozó másik fele? az ülésből? hogy tudom megnézni, h van-e benne egyáltalán oldallégzsák?

egyáltalán ezek azok a csatlakozók ? Mosoly

http://www.citroenpicasso.hu/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&meta=lastup&cat=13449&pos=0

http://www.citroenpicasso.hu/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&meta=lastalb&cat=13449&pos=0

bocs, a kérdés-dömpingért
Zavarban lev?
Vissza az elejére
gabbi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Február 1. Vasárnap, 19:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv. itt is.
Eleinte csak időnként, később folyamatosan világít a légzsák visszajelző lámpa. Hibakiolvasás a kormány átvezető szalagkábel hibáját jelzi.
Kérdés, hogy ez cserélhető, vagy csak az egész kormánykapcsoló egyben?
Ha lehet cserélni, horror az ár, illetve bontottban gondolkodjak?
Köszi előre is.
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 1. Vasárnap, 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Francia bontóst lenne érdemes megkérdezni, nem nagyon hallottam ilyen hibáról még, ők csak tudják hogy cserélhető-e...
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. Február 2. Hétfő, 4:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gabbi írta:
Üdv. itt is.
Eleinte csak időnként, később folyamatosan világít a légzsák visszajelző lámpa. Hibakiolvasás a kormány átvezető szalagkábel hibáját jelzi.
Köszi előre is.

Nemszedtétek szét?

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2015. Február 2. Hétfő, 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gabbi írta:
Üdv. itt is.
Köszi előre is.

Ha többször újraindítod van, hogy elhagyja, vagy világít folyamatosan? Ha csak néha jelentkezik, vagy többszöri újraindítás után elhagyja, akkor próbáld egy új (vagy garantáltan jó állapotú) akksival is! Nekem az évekig tartó folyamatosan visszatérő AIRBAG FAULT hibaüzenetet a gyenge akksi okozta..... vásárlás után megbíztam a márkaszerviben és vetten bele egy akksit ha jól emléxem 62Ah-t rakta bele. Indító áramra jó volt elméletileg, de ez okozta a folyton visszatérő hibaüzenetet.
gabbi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Február 3. Kedd, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:
gabbi írta:
Üdv. itt is.
Köszi előre is.

Ha többször újraindítod van, hogy elhagyja, vagy világít folyamatosan? Ha csak néha jelentkezik, vagy többszöri újraindítás után elhagyja, akkor próbáld egy új (vagy garantáltan jó állapotú) akksival is! Nekem az évekig tartó folyamatosan visszatérő AIRBAG FAULT hibaüzenetet a gyenge akksi okozta..... vásárlás után megbíztam a márkaszerviben és vetten bele egy akksit ha jól emléxem 62Ah-t rakta bele. Indító áramra jó volt elméletileg, de ez okozta a folyton visszatérő hibaüzenetet.

Világít folyamatosan, illetve mondjuk minden 20. indításnál elalszik, de akkor is ahogy megmozdul az autó újra világít. Villanyásznál volt, csak észrevette volna, ha gyenge az akksi...
Vissza az elejére
Rollee
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Február 6. Péntek, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az enyém most kapott bontóból 15e-ért légzsák vezérlőt.
A hiba úgy jelentkezett, hogy menet közben(sima úton) kigyulladt mindkét lámpa. Bármit csináltam(újraindítás, akksicsere..), mindig világítottak.
Végigvizsgáltuk az összes kábelt a légzsákokig meg az övfeszítőknél is, de semmi hibát nem találtunk. Aztán elvittem és a két rádugott gép egyike sem tudott kommunikálni a légzsákokkal.
Cseréltük a vezérlőt és minden jó lett.

Üdv. Rollee
Vissza az elejére
ksam
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Máj 3. Csütörtök, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sajnos eldurrant a jobb oldallégzsákom. Kiszedtem a rossz zsákot, kicseréltem bontottra, de úgy tudom, hogy az ütközésérzékelőt is cserélni kell. Itt kezdődik a bibi, mert sehol nem találom. A leírások szerint, a b oszlop alján kéne lenni, az övfeszítő körül, de nincs. Se az ülésben, se az oszlopban, még tükörrel is végignéztem a belsejét, de sehol. Vezetéknek sincs nyoma. Esetleg az ülés alatt? Máshol is érdeklődtem , de senkinek sincs lövése se...
Van valakinek ötlete, hogy merre keressem? Előre is köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Máj 3. Csütörtök, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ksam írta:
Sziasztok!
Sajnos eldurrant a jobb oldallégzsákom. Kiszedtem a rossz zsákot, kicseréltem bontottra, de úgy tudom, hogy az ütközésérzékelőt is cserélni kell. Itt kezdődik a bibi, mert sehol nem találom. A leírások szerint, a b oszlop alján kéne lenni, az övfeszítő körül, de nincs. Se az ülésben, se az oszlopban, még tükörrel is végignéztem a belsejét, de sehol. Vezetéknek sincs nyoma. Esetleg az ülés alatt? Máshol is érdeklődtem , de senkinek sincs lövése se...
Van valakinek ötlete, hogy merre keressem? Előre is köszönöm a segítséget.

Szia! Egy kb. 4cm.es kis fekete kockát keress a "B" oszloptól kb. 15cm-re, az "A" oszlop felé.
Vissza az elejére
ksam
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Máj 3. Csütörtök, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a választ, holnap megnézem, remélem megtalálom. Mosoly
Vissza az elejére
garp
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 19. Vasárnap, 9:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A kormánylégzsákom kábele meghibásodott. Új ára kb 40.000, vettem bontottat 6700-ért. Egy nap alatt meghibásodott. Ezután a szerelőm a spirálban levő rádióvezérlő gombok kábelét felhasználva megjavította, mert nem gyári rádió van a kocsiban. Egy hete készült el, azóta jó.

Evvel kellett volna kezdeni.... Csak egy ötlet, ha valakinek meghibásodik a spirálkábele.
DFox93
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Október 10. Szerda, 7:50    Hozzászólás témája: utas oldali légzsák hiba Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv márka/forum társak!
Sajnos az én autómon is előjött pár hete a fórumban többször is emlegetett utasoldali légzsák hiba. Eddig az első utasülés megmozgatásával el is tűnt a hiba üzenet azonban pár napja már erre se hajlandó. Kérdeznélek titeket, hogy hogyan is lehet hozzáférni az ülés alatti csatlakozóhoz ill' ha több csatlakozó is van ott akkor melyik is a bűnös közülük. Mivel kontakt hibára gyanakszom.
Köszi a segítséget.
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban