Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

1

· Összes tag

5234

Utolsó 5 Tagunk
 01:Nov 15, 2018LaciNS
 02:Nov 10, 2018David
 03:Nov 11, 2018rugalmas
 04:Nov 06, 2018ilgi
 05:Nov 06, 2018stehlgabor

Látogatók

Vendégek (100%)

19

01: 66.249.65.XXX  02: 66.249.65.XXX  03: 216.244.66.XXX  04: 54.159.44.XX  05: 5.196.87.XX  06: 66.249.65.XXX  07: 174.129.1.XX  08: 5.196.87.XX  09: 151.80.39.XX  10: 151.80.39.XXX  11: 87.97.113.XX  12: 151.80.39.XXX  13: 54.36.150.XXX  14: 66.249.65.XXX  15: 185.220.102.X  16: 185.244.216.XX  17: 138.36.95.XXX  18: 181.177.116.XXX  19: 5.196.87.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

19

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

4166

· Tegnap

8746

· Összesen ·
71869114

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

673

· Naponta

15,111

· Havonta

460,699

· Évente

5,528,393

Szerver idő
 · idő

15:20:56

· Dátum

16/11/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Milyen gumit használtok az autón (Téli/Nyári)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Milyen gumit használtok az autón (Téli/Nyári)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 19, 20, 21

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gumik, felnik
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Október 14. Szerda, 9:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo írta:

Rágugliztam, pont 205/60R16 a gyári váltóméret. Vagy rosszul látom? Nincs tapasztalatom C4P-n, innen lestem: http://www.citroenorban.hu/docs/modell_data/C4_Picasso_muszaki0115.pdf

Azt sem tudom, hogy mennyi a gyári súlyterhelés, kell-e hozzá XL gumi vagy sima 92H elég-e. (Nokian WRD4 96H-s gumi már 25alatt kicsivel már megvehető)

szia, ez az új Picasso, nekem 2009-es a kocsim. Azon a 215/50 17 és a 2015/55 16 voltak a gyári méretek, de a 205/60 16 max. 1% eltérést jelent.

Úgy néz ki, váltok is rá, de mindenképpen az XL-esre, hogy a terhelési indexe ne legyen alacsonyabb a gyári szerelésűeknél.

A WRD4-gyel ugyanaz a gondom, mint a Hankookkal, vagyis nincs még se teszt, se használói tapasztalat róla.
Ami egyre inkább tetszik, az a Bridgestone LM001, valószínűleg annál maradok, ha lesz jó áron.

A 215/55 viszonylag ritka méret, és ezért drága. Azért a pénzért, amiért 205/60-ban Bridgestone-t kapok, 215/55-ben max. Falkent vagy Klébert.
(A Kléber krisalp HP2 volt eddig életem legszarabb téli gumija)
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Október 14. Szerda, 9:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:
Most esedékes nekem is a téligumi-vásárlás. 2015/55 16 a méretem, ebben három gumit találtam jó árban. Ti melyikre szavaznátok?

Falken HS 449 - ez messze a legolcsóbb, és ahogy a teszteket nézem, nem is rossz. Ugyanakkor a márkát nem ismerem.

Unirolyal MS77 - a Uniroyal nyári gumijai elég jók, a télit nem tudom. Teszteken ez sem rossz.

Hankook Winter i*cept evo2 W320 - ez nagy lutri, mert vadonatúj, nincs még róla teszt. Ennek ellenére a márka szimpatikus, a Ventus Prime2 nyári nálam nagyon bevált.

Ti milyen teszteket olvastok? Egy teszt nem tesz, két teszt fél teszt...
Itt sok sok teszt össze van gyűjtve: http://www.tyrereviews.co.uk/
Én dobogón mindenütt Conti, Nokian, Goodyear, Dunlop gumikat látok.

Nekem a WR D4-re esett a választásom, középeurópai telekre lőtték be, igen jó hatásfokkal, a szinte mindenütt tesztgyőztes TS850-től amiben eltér, azok pedig pont fontosabb szempontok nekem.* És(!) olcsó is volt az én méretemben meg pláne.

gyz: WR D4 tesztje pár hozzászólással fölötted van. Második lett a XP méretében.
Link: http://www.autozeitung.de/sites/default/files/AZ-Winterreifen-Test-2015-Daten-Tabelle.pdf

*: A D4 a TS850-től havon picikét rosszabban irányítható(fékezés kb azonos), vizesen picikét rosszabb; de szárazon, gördülésben és zajban viszont jobb (így lesz szorosan második) a mi méretünkben. (És valószínű a kompakt méretre kb 205/**R16-ig ez nagyjából áll, legalábbis ebben a tartományban nem nagyon van szórás a tesztek eredményeiben.)

Legutóbb MC_Pite szerkesztette (2015. November 23. Hétfő, 11:40), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Október 14. Szerda, 10:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:

Ti milyen teszteket olvastok?

Azt írtam, "nem rossz", ami nem egyelő a kiválóval. A dobogósok kiválók. A Uni nagy méretben több teszten is ott volt közvetlenül a dobogó után.
A Falken ugyancsak adac teszten előzött meg egy csomó árban hozzá hasonló vagy drágább középkategóriás gumit.
Szóval ezek nem a "kiváló" vagy "nagyon ajánlott", hanem az "ajánlott" kategóriát jelentik. Amire szerintem joggal mondhatom, hogy nem rossz Mosoly
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Október 14. Szerda, 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:
MC_Pite írta:

Ti milyen teszteket olvastok?

Azt írtam, "nem rossz", ami nem egyelő a kiválóval. A dobogósok kiválók. A Uni nagy méretben több teszten is ott volt közvetlenül a dobogó után.
A Falken ugyancsak adac teszten előzött meg egy csomó árban hozzá hasonló vagy drágább középkategóriás gumit.
Szóval ezek nem a "kiváló" vagy "nagyon ajánlott", hanem az "ajánlott" kategóriát jelentik. Amire szerintem joggal mondhatom, hogy nem rossz Mosoly

Szerkesztettem az előző hsz-t.

Oké, értem mi az ami nem rossz, de ha csak 1-1 tesztben nem rossz, a többiben hátul van, azt inkább kihagyom.
Falken Eurowinter HS449 Tyre Test Results:
5th: 2012 Auto Bild 42 Winter Tyre Braking Test (205/55 R16)
6th: 2015 ADAC Winter Tyre Test - 205/55 R16 (205/55 R16)
7th: 2015 Winter Tyre Market Overview (185/60 R14)
7th: 2015 ADAC Winter Tyre Test - 165/70 R14 (165/70 R14)
8th: 2013 Auto Zeitung Winter Tyre Test (195/65 R15)
11th: 2012 Auto Bild Top 15 Winter Tyre Test (205/55 R16)
13th: 2012 European Tyre Test - 205/55 R16 (205/55 R16)
13th: 2013 ADAC Winter Tyre Test - 185/60 R15 (185/60 R15)
17th: 2014 50 Winter Tyre Braking Overview (225/50 R17)

Amíg pl Dunlop, Conti vagy Goodyear átlagban elég erős. A Bridgestone eredménye jó kérdés...
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Október 14. Szerda, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:

Oké, értem mi az ami nem rossz, de ha csak 1-1 tesztben nem rossz, a többiben hátul van, azt inkább kihagyom.

Igen, én is a tyrereviews-ról tájékozódom, de általában csak az azonos vagy nagyon hasonló méreteket nézem.
A d4 tesztért köszi, elkerülte a figyelmemet. Megnéztem, sajnos, ahonnan rendelem (nem Mo), nem lehet kapni a kívánt méretben.

Ami a Bridgestone-t illeti: az LM001 nekem jónak tűnik, ráadásul akciózzák.

Megnéztem az idei adac-tesztet. elméletileg csak 5. lett, de ha részletesen összevetem a közvetlen konkurenseivel, akkor a nekem fontos értékekben (vizes út, hó) ugyanolyan vagy még jobb is (a zajt leszarom, sosem érdekelt)

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16_vergleich.aspx?id1=3425&id2=3427&id3=3428&testid=168
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Október 15. Csütörtök, 8:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:

Ti milyen teszteket olvastok? Egy teszt nem tesz, két teszt fél teszt...

No offense, (de tényleg!), én azokat a teszteket néztem amik alapján már akkor megvettem a nokiant, amikor Te azt írtad, szerinted találsz nála jobbat. Nem rugózni szeretnék ezen, de ha visszaolvasol, azokkal a tényekkel próbálsz most a nokian mellett érvelni, amiket leírtam pár kommenttel korábban pont a nokian mellett érvelve Kacsint?

GyZ: azért írtam neked a Nokian árait, mert 24600 ingyenes kiszállítással is, ingyenes kátyúgaranciával. 300km nem nagy eredmény, de írtam róla pár nappal ezelőtt. Szerintem jó gumi, meg merném venni a helyedben.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Október 15. Csütörtök, 9:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ácsi, TS850 vs D4-et írtam hogy én miért vettem (Winterresponse2 volt még esélyes).

Amíg nem volt teszt, nem vettem meg (nem volt sürgős). Az ő méretében akár el is térhetnek az ajánlottak. Leginkább az volt 'téma', hogy hullámzóbb teljesítményű gumit kevésbé mernék venni (attól eltekintve hogy minden nap autós oldalakat, teszteket, fórumokat olvasok, tehát 1-1 táblázaton kívül van még infóm).
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Október 15. Csütörtök, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo írta:

GyZ: azért írtam neked a Nokian árait, mert 24600 ingyenes kiszállítással is, ingyenes kátyúgaranciával. 300km nem nagy eredmény, de írtam róla pár nappal ezelőtt. Szerintem jó gumi, meg merném venni a helyedben.

Köszi, de az a helyzet, hogy nem mo-i vásárlás lesz, így más a kínálat, gyakran mások az akciók.
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Október 16. Péntek, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez egy érdekes teszt: a legjobb(nak tartott) téli, nyári, 4 évszakos (TS850, Primacy3, GY Vector 4Season) és a CrossClimate egymás ellen

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Is-there-a-true-all-season-tyre-We-find-out.htm
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Október 18. Vasárnap, 9:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
Ácsi, TS850 vs D4-et írtam hogy én miért vettem (Winterresponse2 volt még esélyes).

Amíg nem volt teszt, nem vettem meg (nem volt sürgős). Az ő méretében akár el is térhetnek az ajánlottak. Leginkább az volt 'téma', hogy hullámzóbb teljesítményű gumit kevésbé mernék venni (attól eltekintve hogy minden nap autós oldalakat, teszteket, fórumokat olvasok, tehát 1-1 táblázaton kívül van még infóm).

Csakhogy pont GyZ méretében jött ki most az ADAC-teszt, ott viszont az általa felsorolt gumik nem végeztek rossz helyen, ár/érték arányban kifejezetten jó az összes.

Ez a hullámzó teljesítmény viszont igen relatív. Tesztelőtől, országtól függ szerintem minden. ADAC 100%-ban német gumit hoz ki mindig győztesnek (mert a németek már csak ilyen nacionalista népség), angolok inkább a saját időjárásukra való tekintettel keresnek gumikat (alig járnak téli gumival ott, az óceáni éghajlat miatt nem nagyon van rá szükség, kivéve, amikor leesik a hó és a fél ország lebénül)

Szerintem tapizni kell a gumit, gondolkodni kicsit a vásárlás előtt és nem bedőlni a reklámoknak vagy azért venni gumit, mert az volt akciós a tescoban.
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Október 18. Vasárnap, 9:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:
ez egy érdekes teszt: a legjobb(nak tartott) téli, nyári, 4 évszakos (TS850, Primacy3, GY Vector 4Season) és a CrossClimate egymás ellen

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Is-there-a-true-all-season-tyre-We-find-out.htm

Érdekes eredményt hozott. Ez is UK-specifikus teszt, az adott időjárásra keresnek megfelelő gumit, nem adoptálható egy-az-egyben magyarországi felhasználásra, bár most már elég hasonlóak a telek itt is, bár a csapadék kevesebb.

Ha csak száraz/nedves aszfalton vagy főleg városban kellene autózni és hóban nagyon ritkán, akkor CC simán jó. GY V4S2 22-24e forintos árával (185/65R15 méretben) vagy a CC a 20-21e forintos árával nagyjából hit kérdése, hogy Mitchellin vagy GY gumi legyen az autó alatt.
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Október 18. Vasárnap, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo írta:

Érdekes eredményt hozott. Ez is UK-specifikus teszt, az adott időjárásra keresnek megfelelő gumit, nem adoptálható egy-az-egyben magyarországi felhasználásra, bár most már elég hasonlóak a telek itt is, bár a csapadék kevesebb.

Ha csak száraz/nedves aszfalton vagy főleg városban kellene autózni és hóban nagyon ritkán, akkor CC simán jó. GY V4S2 22-24e forintos árával (185/65R15 méretben) vagy a CC a 20-21e forintos árával nagyjából hit kérdése, hogy Mitchellin vagy GY gumi legyen az autó alatt.

Igen, UK-specifikus, írják is. De szerintem városi körülmények között Mo-ra is érvényes lehet. Az utóbbi években itt is ritka vendég a hó.

Én végül a Bridgestone LM 001-nél maradtam. A tesztek szerint vízen és szárazon az egyik legjobb (TS850-nel gyakorlatilag azonos), havon is jó, a zajossága nem érdekel. És ha ehhez hozzávesszük, hogy egy akció miatt egy szett 40 ezer Ft-tal volt olcsóbb a Conti TS 850-nél, akkor vétek lett volna mást venni.
Bagyula
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. November 1. Vasárnap, 15:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!
Most újítottam Michelin Alpin-4re ,kíváncsian várom hogy muzsikál?! Más típusú autón nagyon dicsérte a Barátom,ezért esett erre a választás.Remélem nem nyúltam mellé. A régi M-ek kikeményedtek,nem igazán lehetett velük közlekedni,csúsztak,pedig nem voltak lefutva,sajna megöregedtek.
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 2. Hétfő, 13:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bagyula írta:
Üdv!
Most újítottam Michelin Alpin-4re ,kíváncsian várom hogy muzsikál?! Más típusú autón nagyon dicsérte a Barátom,ezért esett erre a választás.Remélem nem nyúltam mellé. A régi M-ek kikeményedtek,nem igazán lehetett velük közlekedni,csúsztak,pedig nem voltak lefutva,sajna megöregedtek.

Biztosan nem fogsz vele mellé, az egyik legjobb téli gumi, ha nem is a legfrissebb fejlesztés.
Bagyula
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. November 2. Hétfő, 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:
Bagyula írta:
Üdv!

Biztosan nem fogsz vele mellé, az egyik legjobb téli gumi, ha nem is a legfrissebb fejlesztés.
Remélem,de sajna úgy tudom ebből nincs újabb!
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 2. Hétfő, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bagyula írta:
gyz írta:
Bagyula írta:
Üdv!

Alpin 5 K?rd

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bagyula
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. November 2. Hétfő, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedro0000 írta:
Bagyula írta:
gyz írta:
Bagyula írta:
Üdv!

Alpin 5 K?rd
Nincs ebben a méretben. Csak A4! 5öt akartam!
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 2. Hétfő, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bagyula írta:

mindegy is, mert az Alpin 5 messze nem sikerült olyan jól, mint a 4
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. November 3. Kedd, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:
Bagyula írta:

Nem akartam autonavigátorra írni, de az ottani teszt eredményei szerint ha nekem csak a száraz és a nedves tapadás a fontos (30-30%-t rakok mindkettőre), a jéggel nem foglalkozom, CC-t kellett volna választanom.

Kicsit érdekes, nem ezt vártam volna.
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 4. Szerda, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo írta:
gyz írta:
Bagyula írta:

Nem akartam autonavigátorra írni, de az ottani teszt eredményei szerint ha nekem csak a száraz és a nedves tapadás a fontos (30-30%-t rakok mindkettőre), a jéggel nem foglalkozom, CC-t kellett volna választanom.

Nekem rohadtul gyanús az a teszt, összecsapottnak és logikátlannak tűnik a részletes értékelése.

a magam részéről a tyrereviews.co.uk oldalt használom, ott sok tesztet gyűjtenek össze, plusz vannak felhasználói vélemények (persze azt illik fenntartással fogadni). Mindezek alapján azért nem lehet nagyon melléfogni a gumivásárlással.
Bagyula
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. November 4. Szerda, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:
PPGergo írta:
gyz írta:
Bagyula írta:

Nekem rohadtul gyanús az a teszt, összecsapottnak és logikátlannak tűnik a részletes értékelés
a magam részéről a tyrereviews.co.uk oldalt használom, ott sok tesztet gyűjtenek össze, plusz vannak felhasználói vélemények (persze azt illik fenntartással fogadni). Mindezek alapján azért nem lehet nagyon melléfogni a gumivásárlással.
Nekem mindegy,a lényeg az,hogy azt gondolom,hogy normális vezetéssel biztonságban vannak a gyerekek!
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 4. Szerda, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az eredeti 8 éves és vagy 50 ezer km-t futott Michelin gumijaimra, amit lecseréltettem a télire, azt mondta a gumis, hogy kukásak, mert már a futófelület is repedezett. Hiába centis a profilmélység, ha öreg a gumi, semmit sem ér. Ám ha ilyen keveset megyek, nem kell ilyen drágát vennem, mert minek. Az új gumik, ha drágák sem olyan tartósak mint a régebbiek voltak.

Mit ajánlotok ár-érték arányban jó gumit annak, aki keveset autózik?

Köszi szakik!

Lajos
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 5. Csütörtök, 4:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajos írta:
Az eredeti 8 éves és vagy 50 ezer km-t futott Michelin gumijaimra, amit lecseréltettem a télire, azt mondta a gumis, hogy kukásak, mert már a futófelület is repedezett. Hiába centis a profilmélység, ha öreg a gumi, semmit sem ér. Ám ha ilyen keveset megyek, nem kell ilyen drágát vennem, mert minek. Az új gumik, ha drágák sem olyan tartósak mint a régebbiek voltak.

Köszi szakik!

Lajos

Èn 4 èvszakost vettem. Kb èvi 10Ekm megyek.

Vissza az elejére
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2015. November 5. Csütörtök, 13:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyári:
Vredestein Sportrack - kopik, viszont tapad

Kumho Solus (nem tudom melyik) - Gyenge oldaltartás

Téli:
Vredestein Snowtrack

Good Year Ultragrip 8

a téliekre nincs panasz... évente kb. 20/10e km-t futnak
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 5. Csütörtök, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi!
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 6. Péntek, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajos írta:

Köszi szakik!

Lajos

Ha keveset mész, és komoly hó esetén otthon tudod hagyni a kocsit, akkor megoldás lehet a négyévszakos.

Ha én négyévszakost vennék, az a Goodyear Vector 4season Gen2 lenne.

Ha télit és nyárit veszel, és fontos az ár/érték arány, akkor manapság nemigen találsz jobbat a Hankooknál. Felső középkategória, alsó-közép vagy éppen budget áron. Az új téli gumijaik ígéretesek, a nyárik már bizonyítottan jók. Nekem a nyárin Ventus Prime2, de a Kinergy Ecót is dicsérik.

Persze nézni kell az akciókat is. Az új téli gumim Bridgestone (Blizzak LM001), de azért, mert éppen egy nagyon jó akcióban lehetett megszerezni. Amúgy én is a középkategóriában keresgéltem.
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. November 6. Péntek, 18:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:

Nekem rohadtul gyanús az a teszt, összecsapottnak és logikátlannak tűnik a részletes értékelése.

A trollok miatt nem írok oda (sem) vagy csak nagyon ritkán.. Kacsint? Én fórumokban már nem nagyon hiszek (néha magam is csak nehezen látom be, ha rosszul döntöttem, a nagytöbbség inkább bizonygatja az igazát önmaga előtt is), inkább azt csinálom, hogy ha állok a pirosnál és látok egy érdekes autót vagy gumit, akkor lehuzom az ablakot és rákerdezek. Néha hülyének néznek, de az emberek 99%-a teljesen normálisan áll a dologhoz.

Vagy ha a munkahelyemen áll egy érdekes autó, akkor ha úgy jön ki a lépés és találkozok a gazdájával a parkolóban, ott szoktam dumálni. Múltkor így ültbem be egy Cactusba is, sikerült is lebeszélnem magam arról, hogy tetszik.
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 6. Péntek, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig a Cactus nekem is tetszik... Kacsint?
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 6. Péntek, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jancsi írta:

Sőt, én is arra cserélném szívesen a Pic-et.
A Duster a sörnyitó emblémás kormánya és motorháztetője miatt nem tetszik csak. Nevet? Ha ezek nem lennének!!! Nagyon boldog De vannak.
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 7. Szombat, 0:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nocsak, a másik "jelölt" nálam is a Duster... Nagyon boldog
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 7. Szombat, 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

miért nem maradtok a Pic-nél? Szerintem érdemes váltani rá, engem legalábbis meggyőzött.

Érdekes, hogy a legújabb C4 Pic már kevésbé tetszik, de pár évig még nem is gondolkodom cserén.
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 8. Vasárnap, 9:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk még biztos marad a mostani Pki pár évig! Újonan vettük 10 éve, 110 ezer km van benne, 4,5 éve belerakva az LPG rendszer. De ha lecserélném, a lentiek lennének a (saját) jelöltjeim, lehet a családé nem... Nevet?
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 8. Vasárnap, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az enyém is 10 éves, de sajnos csak 81 ezer van benne. Az utolsó 4 évben csak 15 ezret mentem vele. Pedig ... De ez az én gondom.
A négy fiammal épp beleférnénk, ha 3 már nem nőtte volna ki a közös programokat.

Valamelyik pic talira azért előbb vagy utóbb megint elmegyek. Nevet?
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2015. November 9. Hétfő, 9:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóljatok, ha eladó lesz valamelyik... az enyémben már 296000 km van... 10 éves... ?rd?g
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. November 9. Hétfő, 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajos írta:
jancsi írta:

Sőt, én is arra cserélném szívesen a Pic-et.
A Duster a sörnyitó emblémás kormánya és motorháztetője miatt nem tetszik csak. Nevet? Ha ezek nem lennének!!! Nagyon boldog De vannak.

Kívülről kicsit esetlen-bumfordi, nyomokban felfedezhető benne a Mini is, belülről nagyon szórakoztató az autó, de ár/érték arányban szerintem nem jó vétel ennyiért, mert kisebb, mint az XP.

Dusterről anno virtuáltuningon láttam egy kicsit ültetet-nagyfelnis-sőtétítettablakos verziót szép egyedi fényezéssel, úgy szép. Talán a tavalyi Renault-napokon beleültünk, a térdemet beszállásnál bevertem a műszerfalba (pedig csak 184 magas vagyok), leesett a biztosítéktartó fedele úgy, hogy alig bírtam visszarakni. Ez egy bemutatóautó volt, tehát a minőségre egy kicsivel jobban figyelnek az összerakásnál, és mégis.

Az elavult agregátokról nem is beszélve: 1.5dci-vel semmit sem vennék, egy ilyen magas autóba 100LE-s motor gyenge. A gyári gázos csábító lehet, de annyiból teszik be, amennyiért mostmár bárhol beszerelik a Zavolit minden extrával.

Hogy egy kicsit on is legyek: nézegettem C4 picassókat (nem a grandot, nekem nemtetszik a segge) 6 évesen 2millió környékén sem találtam nekem megfelelőt egyikből sem, pedig nagyon űrhajószerű, bejön. Viszont ennyit nem ér számomra, izgalmasabb kombikat lehet találni ilyen ársávban.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. November 26. Csütörtök, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az autonavigátor tesztjén is szerepelt 1-2 4 évszakos, ahogy az autobild és az autozeitung és az autoexpress is nyúzott párat.

an
ab
az
ae

Akit érdekel, átnézi alaposabban. Röviden: A keveset autózóknak (inkább 5, mint 10.000km/év) ajánlott.
A Michelin CrossClimate és Pirelli Cinturato AllSeason inkább nyárias hangolású, a Nokian Weatherproof a legjobb téliekkel van egy ligában(nálunk akár remek téligumiként is, a tavaszias körülmények között jobban teljesít mint a téliek) és picit inkább a téliek felé húz, a Vredestein Quatrac 5 és Goodyear Vector 4 Seasons (Gen 2, azaz 2015-től gyártott) kb köztesre lettek hangolva.
CC után hegyesebb/fagyosabb vidékre a Vector4-et nézném, a többit Picasso méretben meggondolnám (de pl anyámnak az Agilára évi kevesebb mint 5000km-re pont megfelelő, és a választást megkönnyíti hogy abban a méretben ezeknek egy része nem kapható, vagy elég drága, ill 155ös szélességnél nem zavaró ha nem a legjobb az aquaplanning teszten).

Általánosan elmondható, hogy nagy ugrás van az idei modellek között és a régebbiek/többi márka között.
Snow73
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Február 19. Péntek, 17:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most vettem a Picassómat téli gumival.Szerintetek fel rakhatom a 195/60-as méretű nyári gumikat K?rd
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2016. Február 19. Péntek, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Snow73 írta:
Most vettem a Picassómat téli gumival.Szerintetek fel rakhatom a 195/60-as méretű nyári gumikat K?rd

igen, ha az is 15"
1% a különbség

http://www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator/
itt tudod ellenőrizni a váltóméreteket
Snow73
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Február 19. Péntek, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen 15-ös! Big THX!!!!!
Garnilla
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Április 7. Csütörtök, 11:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv, Mindenkinek!
Én most döntöttem úgy, hogy kipróbálom a Continental ContiSportContact 3 205/45R17 nyári gumit, épp cserére lesz szükségem, a régi elkopott, persze, nem ilyen volt Mosoly
Nézzétek meg, itt elérhető : http://gumiwebshop.hu/, amúgy én már megrendeltem. Lehet, hogy nem valami olcsó, de ezen az oldalon találtok sokkal kevesebbért is, szuper gumikat. Én azt tartom, hogy mindig az olcsó a nagyon drága, ezért döntöttem mellette.
http://www.gumiwebshop.hu/reszletek/continental/contisportcontact_3/205_45r17/?id=3508050000&tipus=gumi

Ráadásul, ajándékokat is adnak mellé, és kedvezményt is...érdemes megnézni!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2016. Április 7. Csütörtök, 17:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Garnilla írta:
Üdv, Mindenkinek!
Én most döntöttem úgy, hogy kipróbálom a Continental ContiSportContact 3 205/45R17 nyári gumit, épp cserére lesz szükségem, a régi elkopott, persze, nem ilyen volt Mosoly
Nézzétek meg, itt elérhető : http://gumiwebshop.hu/, amúgy én már megrendeltem. Lehet, hogy nem valami olcsó, de ezen az oldalon találtok sokkal kevesebbért is, szuper gumikat. Én azt tartom, hogy mindig az olcsó a nagyon drága, ezért döntöttem mellette.
http://www.gumiwebshop.hu/reszletek/continental/contisportcontact_3/205_45r17/?id=3508050000&tipus=gumi

Máskor keresd meg az oldal adminját. Biztosan szívesen fogad fizetős hirdetőket.
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Április 7. Csütörtök, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gyz írta:
Garnilla írta:
Üdv, Mindenkinek!

Máskor keresd meg az oldal adminját. Biztosan szívesen fogad fizetős hirdetőket.

Inkább bas..., rakjuk ki!

Vissza az elejére
xsara001
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 26. Vasárnap, 22:50    Hozzászólás témája: Nyárigumi Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!

Szerintetek 6.5Jx15 ET15 alufelnivel a 205/55r15 nyári gumik elférnek???
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Február 26. Vasárnap, 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://citroen.gumi.hu/
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2018. Március 10. Szombat, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

C4 Picasso-hoz keresek nyári gumit.
17" alufelnivel vettem, ezért ebben a (215/50 R17) méretben néztem gumikat. Hát vannak árak Forg? szemek
A teszt eredmények alapján találtam a Sava Intensa UHP 2-re. Autobild tesztjei talán megbízhatóbbak, ott elég jó helyezést ért el.

Van valakinek tapasztalata vele?
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 23. Péntek, 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:
C4 Picasso-hoz keresek nyári gumit.
17" alufelnivel vettem, ezért ebben a (215/50 R17) méretben néztem gumikat. Hát vannak árak Forg? szemek
A teszt eredmények alapján találtam a Sava Intensa UHP 2-re. Autobild tesztjei talán megbízhatóbbak, ott elég jó helyezést ért el.

Van valakinek tapasztalata vele?

Szia, én az ősszel vettem Dunlop-ot, az nagyon bejött! Nagyon boldog
https://gumidiszkont.hu/215-50-r17-nyari-gumi?rr=a1&anyari=N&aszemely=Szem%C3%A9ly&amarka[]=Continental&amarka[]=Dunlop&amarka[]=Fulda&amarka[]=Goodyear&amarka[]=Kleber&amarka[]=Michelin&ali=&asi=&afogyasztas=&afekezes=&azaj=
Lajos
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Október 10. Szerda, 18:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fent van az új téli gumi. A régit 11 évesen nem volt hajlandó feltenni a gumis. Igaza volt, s nem a kopottsággal, hanem az állagukkal volt baj az abroncsoknak.
Mivel nem vagyok sportos autózó és keveset is megyek, megelégedtem négy Hankook-kal, darabonként alig 18 ezerért, s persze ingyen szerelték. Klassz puhák, s most még csendesebbek is, mint nyári társaik, mert azok is Hankookok. (Támogatom a magyar ipart. ) Nagyon boldog
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Október 15. Hétfő, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lajos írta:
Fent van az új téli gumi. A régit 11 évesen nem volt hajlandó feltenni a gumis. Igaza volt, s nem a kopottsággal, hanem az állagukkal volt baj az abroncsoknak.
Mivel nem vagyok sportos autózó és keveset is megyek, megelégedtem négy Hankook-kal, darabonként alig 18 ezerért, s persze ingyen szerelték. Klassz puhák, s most még csendesebbek is, mint nyári társaik, mert azok is Hankookok. (Támogatom a magyar ipart. ) Nagyon boldog

Hát, téli guminak nekem is az van fenn, jó gumi ,de nem vagyok tőle meghatva. Nyugis tempóhoz jó. Nekem a Michelin, Kléber, Dunlop jobban testszik. Az ára azért annyira nem. Mosoly
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gumik, felnik Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
21 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban