Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

1

· Összes tag

5234

Utolsó 5 Tagunk
 01:Nov 15, 2018LaciNS
 02:Nov 10, 2018David
 03:Nov 11, 2018rugalmas
 04:Nov 06, 2018ilgi
 05:Nov 06, 2018stehlgabor

Látogatók

Vendégek (100%)

23

01: 66.249.65.XXX  02: 66.249.65.XXX  03: 5.196.87.XX  04: 123.249.88.XXX  05: 123.249.13.XXX  06: 94.21.78.XX  07: 54.36.148.XXX  08: 151.80.39.XXX  09: 54.36.150.XXX  10: 151.80.39.XX  11: 188.143.63.X  12: 188.143.63.X  13: 151.80.39.XXX  14: 5.196.87.XX  15: 5.196.87.XX  16: 216.244.66.XXX  17: 185.184.157.XX  18: 95.130.9.XX  19: 91.104.21.XX  20: 54.159.44.XX  21: 54.36.149.XX  22: 5.196.87.XX  23: 151.80.39.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

23

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

4023

· Tegnap

8746

· Összesen ·
71868971

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

673

· Naponta

15,111

· Havonta

460,699

· Évente

5,528,382

Szerver idő
 · idő

14:36:25

· Dátum

16/11/18

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Meghibásodások
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Meghibásodások
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Február 16. Péntek, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Padleejean írta:
Köszönöm a gyors válaszokat!

De Nálatok, amikor az irányváltó nem ment, akkor azért a motornak volt hangja, csak nem spriccelt?
Mert nálam az első szélvédő irányába nincs semmi hang, nem mozdul a motor, csak a másik irányba.

Nekem mindkét állásban, csak hátrafelé spriccelt, tehát az egyik irányba volt beragadva a dugattyú...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zbarabas
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Március 21. Szerda, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
A jó múltkor előre tetem a gyerek ülést légzsákot kikapcsoltam ahogy kell.
Már vissza került hátra kacsoló vissza ,de azóta az AIR BAG jelző mindig jelez !!
Ezzel lehet valamit csinálni ???
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 23. Péntek, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zbarabas írta:
Sziasztok !
A jó múltkor előre tetem a gyerek ülést légzsákot kikapcsoltam ahogy kell.
Már vissza került hátra kacsoló vissza ,de azóta az AIR BAG jelző mindig jelez !!
Ezzel lehet valamit csinálni ???
Esetleg a kapcsolónak egy kis kontakt spray? ?tlet
zbarabas
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Március 28. Szerda, 8:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia !
Köszi ezt próbáltam,de a baloldali jelez nem a jobb Szomor?

Valahol olvastam ,hogy lehet resetelni a computer talán az segíthet .
Tudja valaki,hogyan lehet ??
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 28. Szerda, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zbarabas írta:
Szia !
Köszi ezt próbáltam,de a baloldali jelez nem a jobb Szomor?

Valahol olvastam ,hogy lehet resetelni a computer talán az segíthet .
Tudja valaki,hogyan lehet ??
http://www.peugeot307club.hu/index/szerviz_intervallum_nullazasa/0-19
benne van
zbarabas
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Március 29. Csütörtök, 9:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia !!
Köszönöm szépen Mosoly))
Hétvégén ki is próbálom !
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Március 30. Péntek, 6:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zbarabas írta:
Szia !!
Köszönöm szépen Mosoly))
Hétvégén ki is próbálom !
oks, tele van a net videoval, meg leírással

Google> citroen bsi reset, bsi reboot
godorv
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Április 9. Hétfő, 23:05    Hozzászólás témája: Motor megállt menet közben, azóta nem indul. Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Esetleg tud valaki segíteni vagy látott már ilyet hogy az 2007-es 1.6-os benzines xsara picasso körforgalomból kifelé leállt, műszerfal elsötétült. Nem indult tovább. Hazavontattuk. Aksi jó, elakadásjelző, helyzetjelző működik, távirányító, központi zár működik. Viszont gyújtásra a műszerfal tök sötét marad és indítózásra sem történik semmi a kulcs kattanásán kívül (az egyik ablak félig lehúzva maradt mióta megállt). BSI reset-et próbáltam (ha jól próbáltam), de nem segített.

Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Április 12. Csütörtök, 14:41    Hozzászólás témája: Re: Motor megállt menet közben, azóta nem indul. Hozzászólás az előzmény idézésével

godorv írta:
Sziasztok!

Esetleg tud valaki segíteni vagy látott már ilyet hogy az 2007-es 1.6-os benzines xsara picasso körforgalomból kifelé leállt, műszerfal elsötétült. Nem indult tovább. Hazavontattuk. Aksi jó, elakadásjelző, helyzetjelző működik, távirányító, központi zár működik. Viszont gyújtásra a műszerfal tök sötét marad és indítózásra sem történik semmi a kulcs kattanásán kívül (az egyik ablak félig lehúzva maradt mióta megállt). BSI reset-et próbáltam (ha jól próbáltam), de nem segített.

Előre is köszönöm.

A motortérben lévő fő biztiket átnézted már? ?tlet
ksam
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Június 28. Csütörtök, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Kéne egy kis segítség. Nem működik a vízhűtő ventillátor. /2009, 1.6 16v/ Már szétszedtem az egész elejét, sehol szakadás /végigmérve/.Kívülről megtáplálva működik a venti is. A relék is kattannak, ha kívülről kapnak feszkót. /bár attól mnég lehetnek bégve/. A biztosítékok is jónak tűnnek. A termosztátnál levő jeladó is működik, kiszedtem kipróbáltam melegítve kimértem , az is jónak tűnik. A klíma világít ha bekapcsolom, de az se indítja a ventit. A klíma reléje merre leledzik?

Nincs valakinek ötlete mit érdemes megnézni?

Köszi előre is.
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2018. Július 2. Hétfő, 8:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ksam írta:
Sziasztok.

Kéne egy kis segítség. Nem működik a vízhűtő ventillátor. /2009, 1.6 16v/ Már szétszedtem az egész elejét, sehol szakadás /végigmérve/.Kívülről megtáplálva működik a venti is. A relék is kattannak, ha kívülről kapnak feszkót. /bár attól mnég lehetnek bégve/. A biztosítékok is jónak tűnnek. A termosztátnál levő jeladó is működik, kiszedtem kipróbáltam melegítve kimértem , az is jónak tűnik. A klíma világít ha bekapcsolom, de az se indítja a ventit. A klíma reléje merre leledzik?

Köszi előre is.

MÉrj a biztosítékon feszt; ha ott mérsz, akkor a BSM modulon (amin a motortéri biztik vannak) a csatlakozási pontok is oxidálódhattak, nem az üzemanyagszivattyúval játszott hasonlót. Elsőre párszor húzd le-dugd vissza; ha jó lesz, szedd szét a csatlakozót és tisztítsd meg, és nagyon(!) finoman nyomd összébb a rugós csatlakozót. Ha ott már nem mérsz, akkor OBD-vel érdemes lehet megnézni mit lát az autó a hőmérsékletből, vagy a BSM-en lévő relé rossz.
ksam
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Július 5. Csütörtök, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
ksam írta:
Sziasztok.

Köszi előre is.

MÉrj a biztosítékon feszt; ha ott mérsz, akkor a BSM modulon (amin a motortéri biztik vannak) a csatlakozási pontok is oxidálódhattak, nem az üzemanyagszivattyúval játszott hasonlót. Elsőre párszor húzd le-dugd vissza; ha jó lesz, szedd szét a csatlakozót és tisztítsd meg, és nagyon(!) finoman nyomd összébb a rugós csatlakozót. Ha ott már nem mérsz, akkor OBD-vel érdemes lehet megnézni mit lát az autó a hőmérsékletből, vagy a BSM-en lévő relé rossz.

Köszi a választ!
Valahol ott lesz a bibi. Szétszedtem, pucolgattam, de semmi, a testet is, sőt most már abs és fékfolyadék hibát is ír...OSzomor?
A relék a bsm -ben nem cserélhetők? vagy tisztíthatók? A doboz alját meg a nagy biztiket is leszedtem, de tovább nem mertem, mert talán nem szétszedhető?
A relédoboz elején mi az a cigis doboz méretű doboz, amibe egy vezetékköteg csatlakozik?
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Július 10. Kedd, 14:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ksam írta:
Sziasztok.

Köszi előre is.

Elöl a hűtőnél van előtét ellenállás, az szokott megszakadni. Érdemes kimérni!
Alexandra74051
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Július 18. Szerda, 0:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2002-es, 2.0HDi Picassommal kapcsolatban kérném segítségeteket, már végső kétségbeesésemben...
Kb. 1 hónapja küzdünk vele, szervízben dolgozom, már mindent de tényleg mindent végiggondoltunk, agyaltunk, kimértünk a kocsin, amit lehet.

A jelenség a következő: Forgat, de nem röffen. Hidegindítóval próbáltuk, röfögött, de gázolaj semmi, ahogy kifogyott a hengerekből a hidegindító, továbbra sincs semmi... Az elején nem volt semmi izzítás, aztán egyik pill.ról a másikra visszajött, múlt pénteken ugyanígy mindenféle beavatkozás nélkül elment újra az izzítás. Ettől még mennie kéne, hiszen még nincs hideg.

Befecskendező szelepeknél eleinte gyújtáson gyengus feszültség (ellenőrző lámpával nézve), forgatáskor nulla. Ma próbáltuk, izzítás semmi, viszont full áram a csúcsoknál, de nincs testelése... Tehát nem nyitnak.

Alsó holtponti jeladó cserélve, tápfeszültsége mérve, tökéletesen műxik, ellenállása is gyári értékeken belül.
Üzemanyag nyomásszenzor szintén cserélve, nyomásszabályzó szelep a nagynyomásún vagy 3x lett cserélve - persze bontottra, ólcsítva. Tuti, h működik!

Vezérműtengely/Hall jeladó szintén cserélve. Kisnyomású rendszer nyomja az üzemanyagot, de semmi befecskendezés...

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Július 19. Csütörtök, 8:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alexandra74051 írta:
2002-es, 2.0HDi Picassommal kapcsolatban kérném segítségeteket, már végső kétségbeesésemben...
Kb. 1 hónapja küzdünk vele, szervízben dolgozom, már mindent de tényleg mindent végiggondoltunk, agyaltunk, kimértünk a kocsin, amit lehet.

A jelenség a következő: Forgat, de nem röffen. Hidegindítóval próbáltuk, röfögött, de gázolaj semmi, ahogy kifogyott a hengerekből a hidegindító, továbbra sincs semmi... Az elején nem volt semmi izzítás, aztán egyik pill.ról a másikra visszajött, múlt pénteken ugyanígy mindenféle beavatkozás nélkül elment újra az izzítás. Ettől még mennie kéne, hiszen még nincs hideg.

Befecskendező szelepeknél eleinte gyújtáson gyengus feszültség (ellenőrző lámpával nézve), forgatáskor nulla. Ma próbáltuk, izzítás semmi, viszont full áram a csúcsoknál, de nincs testelése... Tehát nem nyitnak.

Alsó holtponti jeladó cserélve, tápfeszültsége mérve, tökéletesen műxik, ellenállása is gyári értékeken belül.
Üzemanyag nyomásszenzor szintén cserélve, nyomásszabályzó szelep a nagynyomásún vagy 3x lett cserélve - persze bontottra, ólcsítva. Tuti, h működik!

Vezérműtengely/Hall jeladó szintén cserélve. Kisnyomású rendszer nyomja az üzemanyagot, de semmi befecskendezés...

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!

Hát ahogy leírtad, én a motor vezérlésre gyanakodnék.
Egy diesel adagoló szerviz tudná diagnosztizálni.
szaboak
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 6. Hétfő, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: Xsara Picasso 1,6 benzin 2008 80ekm
Hiba: pár hónapja kezdődött, hogy a fedélzeti számítógép pontatlanná vált. Itt nem feltétlenül a fogyasztási adatokra gondolok, hanem hogy a megtett távolság és a napi km számláló elkezdett eltérően számolni! Minden teli tankolás után egyszerre nullázom, jelenleg kb 600km napi km, míg a fedélzeti szerint 550, 50km eltérés! Innentől gondolom a többi adat sem lehet 100%-os.

Mit gondoltok, hol lehet a probléma?

Köszi a segítséget!
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 7. Kedd, 11:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szaboak írta:
Sziasztok!

Hiba: pár hónapja kezdődött, hogy a fedélzeti számítógép pontatlanná vált. Itt nem feltétlenül a fogyasztási adatokra gondolok, hanem hogy a megtett távolság és a napi km számláló elkezdett eltérően számolni! Minden teli tankolás után egyszerre nullázom, jelenleg kb 600km napi km, míg a fedélzeti szerint 550, 50km eltérés! Innentől gondolom a többi adat sem lehet 100%-os.

Köszi a segítséget!

Szia, én először megnézném, hogy a kerék és gumi méret megfelel-e az ajtó oszlopon feltüntetettnek. Amennyiben igen, és mind a 4 egyforma méretű, akkor, másodjára 10 perccel-el a gyújtás levétele után, levenném az akku sarut egy 10 percre, majd vissza!
A harmadik ötlet a hibakód olvasása lenne.
Sok sikert.
szaboak
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 7. Kedd, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bubusi írta:
szaboak írta:
Sziasztok!

Köszi a segítséget!

Szia, én először megnézném, hogy a kerék és gumi méret megfelel-e az ajtó oszlopon feltüntetettnek. Amennyiben igen, és mind a 4 egyforma méretű, akkor, másodjára 10 perccel-el a gyújtás levétele után, levenném az akku sarut egy 10 percre, majd vissza!
Sok sikert.

Köszi a választ!
1. a kerekek még az eredeti gyáriak a gyári könnyűfém felniken, azzal így nem lehetne gond.
2. megpróbálom. Kérdésem az lenne, hogy ez okozhat valamilyen elektromos problémát? Gondolok itt arra, hogy valami elállítódik, lenullázódik, újra kell kódolni?
3. van valahol egy ODB-s kódolvasóm, előbányászom.
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 8. Szerda, 10:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szaboak írta:
bubusi írta:
szaboak írta:
Sziasztok!

Köszi a segítséget!

Sok sikert.

Köszi a választ!
1. a kerekek még az eredeti gyáriak a gyári könnyűfém felniken, azzal így nem lehetne gond.
2. megpróbálom. Kérdésem az lenne, hogy ez okozhat valamilyen elektromos problémát? Gondolok itt arra, hogy valami elállítódik, lenullázódik, újra kell kódolni?
3. van valahol egy ODB-s kódolvasóm, előbányászom.

Szia, a második pont nem okoz problémát, ha betartjuk, hogy a akku saru levétel kb 10 perc után történjem, addigra a komputer begyűjti, s eltárolja az adatokat, csak az aktuális dátumot kell majd újra bepötyögni.
tacsak
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Október 20. Szombat, 13:51    Hozzászólás témája: Fék gondok Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

egy benzines 2002-es évjáratú, 1.6 8V Xsara Picasso-nk van. Valamelyik reggelre a bal hátsó fék elengedte a fékfolyadékot. Egyszerű munkahenger cserének tűnt, viszont miután a szerelőm kicserélte, a fék sokkal mélyebben fogott és valamivel "nyúlósabban" mint korábban. A pedálút végén határozottan megvan a fékerő, de amíg odaér a pedál valami nem az igazi. Érződik, hogy valami történik ott ahol eddig fogott de sokkal lejjebb kezd el harapni a fék.

Légtelenítette a rendszert de ennek ellenére ilyen maradt. Újra leengedte/feltöltötte a fékfolyadékot légtelenítették, egy hangyapucányit talán javult, de messze nem olyan mint korábban. A munkahengereket is újra ellenőrizte, megfelelő alkatrészt szerelt be. Cseréltek főfékhengert azután sem javult a helyzet. Fékcsöveket nézték, nem deformálódnak nyomás közben.

Valaki találkozott már hasonló problémával és megoldással hozzá?
Vissza az elejére
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Október 23. Kedd, 6:01    Hozzászólás témája: Re: Fék gondok Hozzászólás az előzmény idézésével

tacsak írta:
Sziasztok,

egy benzines 2002-es évjáratú, 1.6 8V Xsara Picasso-nk van. Valamelyik reggelre a bal hátsó fék elengedte a fékfolyadékot. Egyszerű munkahenger cserének tűnt, viszont miután a szerelőm kicserélte, a fék sokkal mélyebben fogott és valamivel "nyúlósabban" mint korábban. A pedálút végén határozottan megvan a fékerő, de amíg odaér a pedál valami nem az igazi. Érződik, hogy valami történik ott ahol eddig fogott de sokkal lejjebb kezd el harapni a fék.

Légtelenítette a rendszert de ennek ellenére ilyen maradt. Újra leengedte/feltöltötte a fékfolyadékot légtelenítették, egy hangyapucányit talán javult, de messze nem olyan mint korábban. A munkahengereket is újra ellenőrizte, megfelelő alkatrészt szerelt be. Cseréltek főfékhengert azután sem javult a helyzet. Fékcsöveket nézték, nem deformálódnak nyomás közben.

Valaki találkozott már hasonló problémával és megoldással hozzá?

Légtelenítesd le újra, mond hogy úgy akarod visszakapni az autót, hogy rendben van. A fék nem játék. Én nem rég cseréltettem fékfolyadékot, másodszorra sikerült légteleníteniük.
csucsu75
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Október 26. Péntek, 15:30    Hozzászólás témája: kezifek hiba Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit!

Egy szämomra problemäs kerdesem lenne hozzätok. Van egy 2008 Grand picassom 1,8 i . Az auto kezifekevel van problemäm. Az automata fek müködik de folyamatosan hibät küld termeszetesen en nem tudom külön behuzni a feket csak az automata. Amivel gondom nem lenne csak ez a sipoläs es villogäs csinäl ki. Tud valaki tanäcsot adni mi lehet a baj vele? Aszerelök csak talälgatnak , kiütik a hibakodot de pär kilometer utän ujra jön a hibakod.
Elöre is köszönöm a välaszokat.
Tisztelettel Toth Märton
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2018. Október 29. Hétfő, 13:33    Hozzászólás témája: Re: kezifek hiba Hozzászólás az előzmény idézésével

csucsu75 írta:
Üdvözlök mindenkit!

Egy szämomra problemäs kerdesem lenne hozzätok. Van egy 2008 Grand picassom 1,8 i . Az auto kezifekevel van problemäm. Az automata fek müködik de folyamatosan hibät küld termeszetesen en nem tudom külön behuzni a feket csak az automata. Amivel gondom nem lenne csak ez a sipoläs es villogäs csinäl ki. Tud valaki tanäcsot adni mi lehet a baj vele? Aszerelök csak talälgatnak , kiütik a hibakodot de pär kilometer utän ujra jön a hibakod.
Elöre is köszönöm a välaszokat.
Tisztelettel Toth Märton

Szerintem nem ártana egy hozzáértőhöz vinni. Amennyiben automata módban használod akkor is kell működnie, ha meghúzod a gombot, illetve kioldani ha közben nyomod a féket.
Ha hiba üzenetet ad akkor többnyire nem időben nyit/ zár az automatika, itt mechanikus szorulás feltételezhető, de a kiolvasott hibakód megmondja merre kell keresni a hibát.
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34
34 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban