Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5332

Utolsó 5 Tagunk
 01:Jul 12, 2019savariano
 02:Jul 06, 2019EJoska
 03:Jul 04, 2019kovacsszandra345
 04:Jul 05, 2019orosziem
 05:Jul 07, 2019Zolika79

Látogatók

Vendégek (100%)

13

01: 216.244.66.XXX  02: 54.92.148.XXX  03: 31.184.238.XXX  04: 82.193.102.XXX  05: 178.151.245.XXX  06: 66.146.193.XX  07: 66.249.69.XXX  08: 65.19.167.XXX  09: 88.198.69.XXX  10: 23.129.64.XXX  11: 185.220.101.XX  12: 82.131.233.XX  13: 185.220.101.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

13

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

4628

· Tegnap

12243

· Összesen ·
73534067

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

652

· Naponta

14,359

· Havonta

437,703

· Évente

5,252,433

Szerver idő
 · idő

08:48:09

· Dátum

17/07/19

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Vásárlási kérdések/tanácsok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Vásárlási kérdések/tanácsok
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 74, 75, 76

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindent a Picassoról
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 17. Vasárnap, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kezdek elbilleni a benzinesek felé...de....
Olvasom, hogy a részecskeszűrő kiégetéséhez elég 5 perc 60km/h felett menni?
Ez a kiégetés bármikor megtörténik, vagy csak amikor a kocsi "akarja"? A vészjelzés megjelenése után, ha az előbbi körülmények összeállnak?
Milyen folyadékot kell használni, illetve mennyi a költsége 100/1000/x km-re?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2019. Február 17. Vasárnap, 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
Silverpica írta:

Helytől függ. Munkadíjjal egy százasba beleférhet a felújított csiga. Van ahol akár dupla ennyibe. Meggbontás nélkül nehéz megállapítani mi mennyire van oda. Diaggal a fap telítettségét látni. Hidegen indításkor ne.csörögjön, gyorsításnál ne füstöljön míg a gázon állsz. De tuti tipp, egy nfu vagy egy 6fz Kacsint?

Ez a FAP telítettség mit jelent? X km után az is tönkremegy? Nyilván...
Annak is gondolom zsebbenyúlós a cseréje.
nfu, 6fz? Motorkódok? Melyik?

Ja, azt hiszem megvan, 1,8;1,6 16v?
Hajlok rá, hogy inkább benzinest vegyek. Pedig amit találtam full extrás, tetszene...
A másik amit először néztem, az meg repedt szélvédővel van, bár elvileg javítva, és eszi kicsit a rozsda. Nem szeretnék karosszériáztatni...

Nem írtad, hogy milyen árkategóriában keresel Xsara Picasso-t.
Mondjuk évi 6-7000 km-hez tényleg felesleges a dízel, úgy hogy a gázolaj ára évek óta magasabb és ez így is marad, ahogy olvastam.
Ha 1,8-ast nézel akkor azok 2005 előttiek lesznek.
Rozsda a küszöb elejére jellemző, néha teljesen épnek tűnik aztán kiderül, hogy már győzött a rozsda. Javítható, nem is drága nagyon.

Kényelem? szerintem nincs vele gond. Már megjártuk vele a bolgár tengerpartot is a cuccok is befértek, mi is kényelmesen utaztunk.
Keress magyarországi forgalomba helyezésűt, azt jobban le tudod ellenőrizni. Nincs ezekkel a franciákkal semmi baj, csak a trehány tulajok, meg a hozzá nem értő szerelők okozzák a legtöbb gondot.

Nekem az XP igencsak 300000 km-hez közelít. Ebből 211000 km-t én tekertem bele az elmúlt 12 év alatt. Most a feleségem hajtja. Motor még bontatlan. A legtöbb berendezés még eredeti. (kop-kop)
Szóval hajrá sok sikert a kereséshez.
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 17. Vasárnap, 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
Silverpica írta:

Helytől függ. Munkadíjjal egy százasba beleférhet a felújított csiga. Van ahol akár dupla ennyibe. Meggbontás nélkül nehéz megállapítani mi mennyire van oda. Diaggal a fap telítettségét látni. Hidegen indításkor ne.csörögjön, gyorsításnál ne füstöljön míg a gázon állsz. De tuti tipp, egy nfu vagy egy 6fz Kacsint?

Ez a FAP telítettség mit jelent? X km után az is tönkremegy? Nyilván...
Annak is gondolom zsebbenyúlós a cseréje.
nfu, 6fz? Motorkódok? Melyik?

Ja, azt hiszem megvan, 1,8;1,6 16v?
Hajlok rá, hogy inkább benzinest vegyek. Pedig amit találtam full extrás, tetszene...
A másik amit először néztem, az meg repedt szélvédővel van, bár elvileg javítva, és eszi kicsit a rozsda. Nem szeretnék karosszériáztatni...

Küszöbnél sajnos mindegyiket eszi. Egyszer kell jól megcsinálni.
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 17. Vasárnap, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
Kezdek elbilleni a benzinesek felé...de....
Olvasom, hogy a részecskeszűrő kiégetéséhez elég 5 perc 60km/h felett menni?
Ez a kiégetés bármikor megtörténik, vagy csak amikor a kocsi "akarja"? A vészjelzés megjelenése után, ha az előbbi körülmények összeállnak?
Milyen folyadékot kell használni, illetve mennyi a költsége 100/1000/x km-re?

Vagy épp a kapubejáróban akarna elkezdeni regenerálni, így mehetsz még egy kört. Plusz gázolajat fecskendez, nincs külön folyadék mint a c5 2.2 hdi-nél.
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 8:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Silverpica írta:

Vagy épp a kapubejáróban akarna elkezdeni regenerálni, így mehetsz még egy kört. Plusz gázolajat fecskendez, nincs külön folyadék mint a c5 2.2 hdi-nél.

Ok, tehát jelzi, hogy kellene, de a leírás szerint nem indul be a regenerálás 60 km/h felett. Tehát ha a kapuban jelez, akkor elhalaszthatom a kovetkező használatra. (?)

A használatiban ez van:
"Gázolaj-adalék szint
Ha a gázolaj-adalék szintje minimumra csökken, a többfunkciós kijelzőn egy üzenet jelenik meg, amit hangjelzés is kísér. Ilyenkor ki kell egészíteni az adalékanyag-szintet.
"
?
Vissza az elejére
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 8:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Silverpica írta:

Erről lenne szó? Ezt az egyik eladó küldte. Mennyi megcsináltatni? Tudom, műhelye válogatja, de nagyságrendileg?
Vissza az elejére
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 8:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:

Mondjuk évi 6-7000 km-hez tényleg felesleges a dízel, úgy hogy a gázolaj ára évek óta magasabb és ez így is marad, ahogy olvastam.
Rozsda a küszöb elejére jellemző, néha teljesen épnek tűnik aztán kiderül, hogy már győzött a rozsda. Javítható, nem is drága nagyon.

Kényelem? szerintem nincs vele gond. Már megjártuk vele a bolgár tengerpartot is a cuccok is befértek, mi is kényelmesen utaztunk.
Keress magyarországi forgalomba helyezésűt, azt jobban le tudod ellenőrizni. Nincs ezekkel a franciákkal semmi baj, csak a trehány tulajok, meg a hozzá nem értő szerelők okozzák a legtöbb gondot.

Nekem az XP igencsak 300000 km-hez közelít. Ebből 211000 km-t én tekertem bele az elmúlt 12 év alatt. Most a feleségem hajtja. Motor még bontatlan. A legtöbb berendezés még eredeti. (kop-kop)

Jogos. 1 millió alatt kellene megállnia minden költséggel együtt.

Számolgattam, a mi használatunkkal van éves 55e Ft különbség a dízel javára fogyasztásban (a jelenlegi árkülönbségnél), ami nem olyan sok, de én nem 1-2 évre tervezek, az előző kocsit is 12 évig használtam. Persze ha lenne egy normális fogyasztású kocsi, lehet többet mennénk...

Neked 1.6 Hdi van? Az bíztató, ha nem kellett nagyon hozzányúlni. Milyen jellegű a használat? Vannak rövid utak, vagy inkább csak hosszabb?
Vissza az elejére
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 10:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
Silverpica írta:

Erről lenne szó? Ezt az egyik eladó küldte. Mennyi megcsináltatni? Tudom, műhelye válogatja, de nagyságrendileg?

Igen. Ráadásul a képen csak tüneti kezelés történt. B oszlopig elhúzódhat a rozsda, amit kívülről nem látsz. Nekem ismerős csinálta egyelőre csak az egyik oldalt, de szerintem 50-70 között kijön mindkét oldal.
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
Silverpica írta:

Ok, tehát jelzi, hogy kellene, de a leírás szerint nem indul be a regenerálás 60 km/h felett. Tehát ha a kapuban jelez, akkor elhalaszthatom a kovetkező használatra. (?)

A használatiban ez van:
"Gázolaj-adalék szint
Ha a gázolaj-adalék szintje minimumra csökken, a többfunkciós kijelzőn egy üzenet jelenik meg, amit hangjelzés is kísér. Ilyenkor ki kell egészíteni az adalékanyag-szintet.
"
?

Utánaolvasva:
http://www.peugeot307club.hu/index/fap_folyadek_eolys_feltoltes/0-176
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
dizeles írta:

Jogos. 1 millió alatt kellene megállnia minden költséggel együtt.

Számolgattam, a mi használatunkkal van éves 55e Ft különbség a dízel javára fogyasztásban (a jelenlegi árkülönbségnél), ami nem olyan sok, de én nem 1-2 évre tervezek, az előző kocsit is 12 évig használtam. Persze ha lenne egy normális fogyasztású kocsi, lehet többet mennénk...

Neked 1.6 Hdi van? Az bíztató, ha nem kellett nagyon hozzányúlni. Milyen jellegű a használat? Vannak rövid utak, vagy inkább csak hosszabb?

Aláírásban találsz nick infót Kacsint?
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lakhelytől függően én elgondolkodnék egy benzines gázosításán...
Nekem 2011 óta LPGs a Piki, lassan 100 ezer gázos km-nél tartunk. 1x volt gond a gázrendszerrel, de az is a koszos román gáz miatt (10 ezer ft volt a 4 db gázinjektor felújítása). Itt a nógrádi dombokon 8-9 litert csipeget gázból a gépem, s mivel a szlovák határnál lakunk, kint tankolom az olcsó gázt, ami 0,5-0,6 euró hosszú évek óta. Évente megyünk a Pikivel és a párom C3-val (ami szintén LPGs)is kb 10-15 ezer km-t (autónként). A beépítés 180 ezer ft volt, ami 1-2 év alatt megtérült, onnantól majdnem féláron autózunk... Nevet?
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Silverpica írta:
Igen. Ráadásul a képen csak tüneti kezelés történt. B oszlopig elhúzódhat a rozsda, amit kívülről nem látsz. Nekem ismerős csinálta egyelőre csak az egyik oldalt, de szerintem 50-70 között kijön mindkét oldal.

Ez nem hangzik túl jól... az ár viszont barátságos, de gondolom erre még jön a fényezés. (?)
Vissza az elejére
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 18:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Silverpica írta:
topikolos írta:
Silverpica írta:

A használatiban ez van:
"Gázolaj-adalék szint
"
?

Utánaolvasva:
http://www.peugeot307club.hu/index/fap_folyadek_eolys_feltoltes/0-176

Ok, tehát mégis kell. Akkor ez is tiszta...
Vissza az elejére
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Silverpica írta:
Aláírásban találsz nick infót Kacsint?

Az jogos. Azért a tapasztalatok mégis érdekelnének.
Vissza az elejére
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jancsi írta:
Lakhelytől függően én elgondolkodnék egy benzines gázosításán...
Nekem 2011 óta LPGs a Piki, lassan 100 ezer gázos km-nél tartunk. 1x volt gond a gázrendszerrel, de az is a koszos román gáz miatt (10 ezer ft volt a 4 db gázinjektor felújítása). Itt a nógrádi dombokon 8-9 litert csipeget gázból a gépem, s mivel a szlovák határnál lakunk, kint tankolom az olcsó gázt, ami 0,5-0,6 euró hosszú évek óta. Évente megyünk a Pikivel és a párom C3-val (ami szintén LPGs)is kb 10-15 ezer km-t (autónként). A beépítés 180 ezer ft volt, ami 1-2 év alatt megtérült, onnantól majdnem féláron autózunk... Nevet?

Igen, már ez is képbe került. Ehhez persze egy jó állapotú motor nem árt.
A gáz is lehet koszos? Én pont a keleti határnál lakom, régebben átjártam tankolni, de aztán leszoktam róla.
Pótkeréktartályod van gondolom.
Vissza az elejére
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilyen, hogy függönylégzsák létezett a picassóba? Több hirdetésben is belefutottam már, de pl. itt a fórumon 1 bejegyzést sem találtam ez ügyben. Elírás lehet?
Vissza az elejére
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
Ilyen, hogy függönylégzsák létezett a picassóba? Több hirdetésben is belefutottam már, de pl. itt a fórumon 1 bejegyzést sem találtam ez ügyben. Elírás lehet?

Nincs. Viszont az oldallégzsák a fejet is védi, nyilván nem egy függönylufi hatékonyságával.
70-ből fényezéssel együtt meglehet a két küszöb.
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2019. Február 18. Hétfő, 21:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A gáz is lehet koszos? Én pont a keleti határnál lakom, régebben átjártam tankolni, de aztán leszoktam róla.
Pótkeréktartályod van gondolom."

Lehet koszos, de végül is van egy folyékony és egy légnemű szűrő is a rendszerben. Én 2 évente cserélem a gázszűrőket, mindig szétvágom őket, alig koszosak. A szlovák gáz elég tiszta.
Igen, kb 50 literes pótkeréktartály. Pótkerékre csináltam huzatot, s a csomiban van. Sokkal olcsóbbak a gázrendszerhez az alkatrészek, mint pl egy dízelhez (injektorok pl). Dupla a hatótávod (2 tank üzemanyag a kettős üzem miatt), s ha az egyik rendszered meghal, a másikkal továbbjutsz... Kacsint?
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 21. Csütörtök, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm a segítségeteket. Végül nem picasso-t vettünk.
Vissza az elejére
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 22. Péntek, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
Köszönöm a segítségeteket. Végül nem picasso-t vettünk.

Mi lett a kiválasztott?
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 22. Péntek, 23:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Silverpica írta:
Mi lett a kiválasztott?

Egy 2003 év végi Nissan Almera Tino, 1,8-as benzines. Hely nincs annyi benne, mint a Picassoban, de kicsit jobban tetszett. Remélem nem nyúltam nagyon mellé, jókat írnak róla, csak kevés van belőle.
Vissza az elejére
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 25. Hétfő, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

topikolos írta:
Silverpica írta:
Mi lett a kiválasztott?

Egy 2003 év végi Nissan Almera Tino, 1,8-as benzines. Hely nincs annyi benne, mint a Picassoban, de kicsit jobban tetszett. Remélem nem nyúltam nagyon mellé, jókat írnak róla, csak kevés van belőle.

Sok balesetmentest!
topikolos
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Február 26. Kedd, 7:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Silverpica írta:
Sok balesetmentest!

Köszi, nektek is!
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 3. Péntek, 9:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, nem túl nagy a forgalom a fórumon mostanában, de hátha valaki gondolkozik Picasso fiatalításon, az enyém eladósorba kerül a hónapban.
Sajnos 2 éve várok a megfelelő C4PII-re, de nagyon ritkák (3. vagy 4. felszereltségi szint, főleg ha benzinest szeretnék) és elég drágák még, úgyhogy egyelőre Mégane Grandtour lesz a családi autó.

Az aláírásos linken az egész szerviztörténete elérhető, nem sok ilyen autó van az országban amin ennyi mindent javítottak fel, vagy tervszerű megelőző karbantartással cseréltek, és főleg nem olyan kategóriás alkatrészeket szoktak venni hozzá mint én, nem utolsó sorban az autón nincs gányolás mint az itthoni szerelők 90%ánál sajnos előfordul. Többet nem offolnék ide, akit érdekelne, írjon rám. Mosoly
Jani73
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 25. Szombat, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Lpg /benzin üzem. Van e valakinek tapasztalata azzal, hogy a gáz üzem esetén vagy nehezen kapcsol át vagy átkapcsol de mikor kedve tartja visszalöki benzinre vagy fordítva. Volt aki valami dugulásra gyanakodott. Kb 1 éve volt gáztartály csere és azóta van a probléma igazából nem nagyon használtam a gázt de most a végére járok, gondoltam tud valaki valami okosságot tapasztalatot ezzel kapcsolatban, Köszi!
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 26. Vasárnap, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! LPG szűrők (folyékony és gáz fázisú) mikor voltak cserélve? A tartályt hivatalos autógázos cserélte? Lehet, vissza kellene vinni, s megnézetni, mi a gond... A multiszelepnél, a tartályon van elzáró csap, és van mágnes szelep is. Reduktor mikori? Volt felújítva? Gázrendszer programja a tartály csere után lett ellenőrizve?
Index autógáz fórumon vannak profi felhasználók és beszerelők is. Ha megírod merre laksz, adnak megbízható szakihoz tippet esetleg (mivel írtál oda is). Kacsint?
Jani73
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 28. Kedd, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen! Reduktor, két éve újra csere, tartály új, viszem szervizbe beszámolok ha végeztek Mosoly
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindent a Picassoról Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 74, 75, 76
76 / 76 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban