Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5332

Utolsó 5 Tagunk
 01:Jul 12, 2019savariano
 02:Jul 06, 2019EJoska
 03:Jul 04, 2019kovacsszandra345
 04:Jul 05, 2019orosziem
 05:Jul 07, 2019Zolika79

Látogatók

Vendégek (100%)

7

01: 216.244.66.XXX  02: 94.25.171.XXX  03: 78.131.91.XXX  04: 54.92.148.XXX  05: 31.184.238.XXX  06: 82.193.102.XXX  07: 178.151.245.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

7

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

4129

· Tegnap

12243

· Összesen ·
73533568

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

652

· Naponta

14,359

· Havonta

437,700

· Évente

5,252,398

Szerver idő
 · idő

08:38:48

· Dátum

17/07/19

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Kipufogó
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Kipufogó
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Khapy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Április 25. Szerda, 20:09    Hozzászólás témája: Re: kipufogó Hozzászólás az előzmény idézésével

Rbundy írta:
Üdv!

Érdeklődnék, hogy a katalizátort meg tudják-e menteni, ha az egész cső rozsdás? Az egész cső ami megy a középrészhez rozsdás. Lyukat nem láttam rajta, de lehet olyan helyen ami így nem látszik. A katalizátor működik rendesen, lambda szondáknál nem jelez hibát, műszakin is átment. Hajlandóak ilyet megcsinálni a szakik? Gondolom ha levágják a katalizárort, és ráhegesztik egy csőre az megoldás lenne. Vagy komplett katalizátort is cseréltetni kell? Van valakinek tapasztalata? Sajnos így nem látom, hogy lyukas-e egyáltalán, de leengedett ablaknál érezni a kipufogógázt.

2001.09. kiadás 1.6 8v - motorszám:NFV10

Köszönöm az infókat!!

Üdv Tomi

Szia! Ha csak azért akarod kicseréltetni, mert rozsdás, akkor szerintem ne tedd. A kipufogó rendszernek ez az eleme, nagyon ritkán megy tönkre. A következő csöved, amit berakatsz, 1 év múlva, pontosan olyan rozsdás lesz, mint a mostani. Nekem ugyanilyen motorú a kocsim és nekem is rozsdás. Ha zavar a rozsda, csináltasd meg rozsdamentes acélból, de az ára hallatán inkább megtartod majd ezt. Ennél a csődarabnál, több száz fok van, ez a legmelegebb alkatrésze a kipufogónak (leömlőt nem számítva), ezért lefesteni sem lehet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Rbundy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Április 27. Péntek, 13:39    Hozzászólás témája: kipufogó Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!

Köszi!
Írtam, hogy benzniszag(kipufogógázszag) van az autóba, ha le vannak tekerve az ablakok. A középső rész majdnem új, a leömlőn nem látok sehol kormot a cső körül.azért érdeklődtem, hátha valaki már volt hasonló helyzetben! Lehet, hogy csak tömítés probléma van. Csak mielőtt szakihoz mennék szeretnék több infót. Akkor nehezebben vezetnek meg Mosoly Nem vagyok a pénztárcám ellensége. Egyébként teljesen igazad van, a kipufogón az a rész vastag, és kemény, és persze drága is Mosoly 130000 körül van újan, katalizátorral. Mosoly

Egyébként tényleg Köszi!!

Üdv.:Tomi
Ebedli
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Április 17. Szerda, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözletem. Rakattam a Picre vonóhorgot. Amikor vittem haza a villamossági szerelőtő azt hallottam hogy kopog a kipufogó,hozzáverődik a vonohorog rögzítéséhez a hátsó dob pereme.Kb.3mm van mindössze a dob és a horog alvázhoz rögzítő eleme között! Vettem új gumibakot hátha azok merevebben tartanak de nemjött be! Azt spekuláltam ki hogy ha a kipuf.dob kb 2cm feljebb kerülne megoldódna a gondom. Ehhez szükség volna a jelenlegi 70mm hosszú kipufogó tartó helyett kb 50mm max 60mm gumibakra. Nézegettem a neten de egyenlöre nemtaláltam olyat ami a citroen pichez jó lenne!Kérem ha valakinek van segítő ötlete jelezze nekem. A szerelő a kipufogó csövén hajtana,persze jó vastag munkadíjjal,kb 30000ft lenne ha ő csinálná.Köszönöm.
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 3. Péntek, 9:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ebedli írta:
Üdvözletem. Rakattam a Picre vonóhorgot. Amikor vittem haza a villamossági szerelőtő azt hallottam hogy kopog a kipufogó,hozzáverődik a vonohorog rögzítéséhez a hátsó dob pereme.Kb.3mm van mindössze a dob és a horog alvázhoz rögzítő eleme között! Vettem új gumibakot hátha azok merevebben tartanak de nemjött be! Azt spekuláltam ki hogy ha a kipuf.dob kb 2cm feljebb kerülne megoldódna a gondom. Ehhez szükség volna a jelenlegi 70mm hosszú kipufogó tartó helyett kb 50mm max 60mm gumibakra. Nézegettem a neten de egyenlöre nemtaláltam olyat ami a citroen pichez jó lenne!Kérem ha valakinek van segítő ötlete jelezze nekem. A szerelő a kipufogó csövén hajtana,persze jó vastag munkadíjjal,kb 30000ft lenne ha ő csinálná.Köszönöm.

Rossz helyen keresgélsz.
Ha megemeled a kipufogót, rossz szögben fog állni.
Nem írtad/nins az aláírásodban milyen motoros az autód, de a régebbi 1.6 és 1.8asokon baromira lelógott az utángyártott középső dob, azon lehetne igazítani,(vág, újrahegegszt, nem hajlít) hogy ne lógjon annyira le. De ott valamit elk...rtak ha ilyen közel vannak egymáshoz.
Ebedli
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 3. Péntek, 18:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sikerült megoldani a gondomat.Egy ügyes szerelő kivágott kb 3-4cm a kipufogó csőből így a dob pereme beljebb került és így már nemverődik hozzá a vonóhorog rögzítéséhez.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban