Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5324

Utolsó 5 Tagunk
 01:Jun 16, 2019peti1977
 02:Jun 16, 2019Andi
 03:Jun 11, 2019Spidijoe
 04:Jun 11, 2019Cr4zyFr0g
 05:Jun 06, 2019dunahit

Látogatók

Vendégek (100%)

13

01: 216.244.66.XXX  02: 66.249.79.XX  03: 66.249.79.XX  04: 66.249.79.XX  05: 34.235.143.XXX  06: 171.31.0.XXX  07: 66.249.79.XX  08: 84.3.77.X  09: 116.203.182.XXX  10: 172.25.21.XX, XXX.XX.XX.X  11: 66.249.79.XX  12: 95.211.186.XXX  13: 74.81.88.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

13

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

7034

· Tegnap

10332

· Összesen ·
73292810

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

654

· Naponta

14,312

· Havonta

436,267

· Évente

5,235,201

Szerver idő
 · idő

15:28:18

· Dátum

19/06/19

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Fék, féktárcsák, fékbetétek
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Fék, féktárcsák, fékbetétek
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
xx610
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2016. Június 8. Szerda, 7:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo írta:

Szóval tárcsa-betét kombinációkat várok Mosoly

Nálam Textar mindkettő. Eddig még nem nyikorgott. A gyárit ezért cseréltem le, engem is idegesített. A Textar betét hátán gyárilag van valami puha réteg, lehet ezért nem nyikorog.

xx610
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kracsi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Június 23. Csütörtök, 16:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekem egy kis segítségre lenne szükségem!!
Féktárcsát és fékbetétet szeretnék cserélni az autón de viszont nem tudom milyen csavarfejjel van felrakva a féknyereg tartó.Azt tudom,hogy vagy Torx vagy valami soklábas de hanyas??Mert az 50es Torx nem jó bele.

Kracsi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Június 25. Szombat, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szépen megoldódott a problémám!!
Ma sikerült kicserélnem az első féktárcsát és fékbetétet.
Ha esetleg valakit érdekel a féknyereg tartó konzol T55-ös Torx fejű csavar fogja!!
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2016. Június 28. Kedd, 7:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ismertebb, főként utágyártott simáknál valamiben jobb tárcsák+betétek 'kompatibilitási' listája (kopás, csikorgás, stb szempontból sokszor nem stimmelnek egyes kombinációk, pl a Sportmax tárcsámhoz nem a legjobb a Greenstuff betét, mert hangosak együtt; stb).

Hátra most megrendeltem egy textar szettet (epad betétekkel, sajna előre ilyen nem elérhető, bár a Blackstuff is hasonló) mivel némileg hullámos a hátsó(remélem csak a tárcsa a ludas a lüktetésben), beszámolok majd róla pár ezer km múlva hogy milyen.
lzsolt75
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Szeptember 19. Hétfő, 0:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Lenne egy fékkel kapcsolatos kérdésem.
Eddig mindig úgy álltam le, hogy behúztam a kéziféket, soha, még télen sem volt gondom induláskor vele. Pár napja azt vettem észre,hogy elinduláskor, mintha letapadna a fék, egy nagy kattanást hallani.
A fék kopottabb lehet, és esetleg már nem tudja a rugó visszahúzni a pofákat?
Mióta nálunk van az autó, még nem volt szétszerelve, elképzelhető, hogy kopott már.
A szokásos kérdést feltenném én is: ki milyen dobot, és fékpofát javasol ami ár/érték arányban is elfogadható?
(Az autósboltok webshopjaiban (Bárdi, unix stb..) az árak egy párra szoktak vonatkozni?)

Változás ma reggelre: A bal oldali hátsófék folyamatosan fog, mire reggel beértem munkába már füstölt. Holnap amúgy is mentem volna szervizbe, megnézik a féket is.
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Szeptember 19. Hétfő, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lzsolt75 írta:
Sziasztok!
Eddig mindig úgy álltam le, hogy behúztam a kéziféket, soha, még télen sem volt gondom induláskor vele. Pár napja azt vettem észre,hogy elinduláskor, mintha letapadna a fék, egy nagy kattanást hallani.
Mióta nálunk van az autó, még nem volt szétszerelve, elképzelhető, hogy kopott már.
A szokásos kérdést feltenném én is: ki milyen dobot, és fékpofát javasol ami ár/érték arányban is elfogadható?
(Az autósboltok webshopjaiban (Bárdi, unix stb..) az árak egy párra szoktak vonatkozni?)

Változás ma reggelre: A bal oldali hátsófék folyamatosan fog, mire reggel beértem munkába már füstölt. Holnap amúgy is mentem volna szervizbe, megnézik a féket is.

Jò jó meglátás valami ilyesmi baj lehet valószínűleg elkopott a betét betét az unix unix ban fékpofák párban vannak de abban nem vagyok biztos ,hogy a dob párban van csomagolva próbáld a legolcsóbb, legdrágább között valahol félúton belőni az árat.

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Petya217
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Szeptember 19. Hétfő, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lzsolt75 írta:
Sziasztok!

Ugyanezt csinálja az enyém is. Szerelő szerint a munkahenger kézifékmechanikája a ludas. Valami széthullott benne és nem húz vissza, ha kiengedem a kéziféket. A kocsi alá fekve kézzel vissza tudom tolni simán, és mivel sosem használom a kézit, egyelőre hagytam, nem foglalkoztam vele. Lehet nálad is ez van.
Majd meséld el, mi volt. Mosoly
lzsolt75
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Szeptember 20. Kedd, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Petya217 írta:

Ugyanezt csinálja az enyém is. Szerelő szerint a munkahenger kézifékmechanikája a ludas. Valami széthullott benne és nem húz vissza, ha kiengedem a kéziféket. A kocsi alá fekve kézzel vissza tudom tolni simán, és mivel sosem használom a kézit, egyelőre hagytam, nem foglalkoztam vele. Lehet nálad is ez van.
Majd meséld el, mi volt. Mosoly

Megvolt a fékszerviz. Hát elég rosszul jártam. Bal oldalon az egyig fékpofáról leszakadt a ferodol réteg, és az szétdarabolt mindent, amit lehetett a fékdobban. A fékdob maga is el volt színeződve egy kicsit, mert a végén viszont összeakadt minden. Szóval komplett fékcsere. Fékdob, fékpofa, fék munkahenger, rugók, önbeállító stb... Csak az anyag ára 53ezer Ft. (Ahogy utánanéztem a munkalapból Unixból listaáron adták).
Eszem a kefét, mert amúgy egy-két héten belül amúgy is ki akartam cserélni a fékpofákat és fékdobot. Akkor a munkadíjjal és még a szerelékkel olcsóbban kijöttem volna. Igaz a munkahengerhez nem biztos hozzányúltam volna, hacsak nem szivárgott volna a fékfolyadék, de akkor is egy felújítókészletből megúsztam volna.
juhi317
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 18. Szombat, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
A fékdobot hogy lehet leszedni? Kopogtatással vagy célszerszám kel hozzá?
Ma kalapáccsal próbáltam de meg se mozdult.
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 20. Hétfő, 10:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juhi317 írta:
Sziasztok

Kalapáccsal szemből jól megütögeted. Majd két bika csavarhúzóval jobb és bal oldalán elkezded lefeszíteni.
Silverpica
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 20. Hétfő, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

juhi317 írta:
Sziasztok

Kalapáccsal szemből jól megütögeted. Majd két bika csavarhúzóval jobb és bal oldalán elkezded lefeszíteni.
juhi317
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 20. Hétfő, 23:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kalapáccsal szemből jól megütögeted. Majd két bika csavarhúzóval jobb és bal oldalán elkezded lefeszíteni.[/quote]

Ha lesz időm majd újra próbálkozom.
Snow73
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 26. Vasárnap, 16:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok szaktársak!
Az lenne a problémám hogy nagyobb sebességnél ha fékezek picit erősebben ráz a kormány.Ősszel cseréltettem elől tárcsát és betéteket is semmi gond nem volt egész mostanáig.Lassú fékezésnél is érzem hogy mintha kicsit ütne a pedál is finoman. S?r? vagy nagyon szomor?
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Február 27. Hétfő, 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elsőre tárcsa, féltengely. Előbbit indikátor órával gyorsan le lehet ellenőrizni.
Ritka, de nem kizárt hogy egy hősok (esős időben) odab...tt a tárcsának.
Snow73
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Február 28. Kedd, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
Elsőre tárcsa, féltengely. Előbbit indikátor órával gyorsan le lehet ellenőrizni.
Ritka, de nem kizárt hogy egy hősok (esős időben) odab...tt a tárcsának.
Én is ilyesmire gondoltam.Megnézetem!Köszönöm!!!
Vigyory
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 27. Hétfő, 17:49    Hozzászólás témája: Fék beragadt Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

mostanában nem használtam a Pikit, mert másik autóval járok elsősorban. 2 hete nem mozdult meg, most mentem volna vele, mert hogy ne szokjon le a használatról mégse azért. Motor pöccre indul, de az autó nem gurul, az első kereke(i??) nem mozdul(nak??) határozottan fogja a fék. Felnin keresztül benézve a fékbetétek rajta vannak a tárcsán, úgy tűnik. Némi "hintáztatás" előre, hátra valamelyest oldotta ugyan a dolgot, ropogva pattogva de nagynehezen mozdul, de ez nem a kívánt működés.
Kérdésem az lenne, hogy ez lehet a kézifék? Az az első kerekeket fékezi? Avagy ez a normál fékrendszer körül valami gebasz? Van esetleg valami ötletetek, hogy mit csináljak vele, hogy elengedje a kereket normál módon? A fékpedált pumpálgattam, de sokat nem időztem még vele.
Előre is köszönöm, ha valakinek van ötlete rá.
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 27. Hétfő, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kézifék a hátsó kerekekre hat. Ha nem akar mozdulni, vedd le sorban a kerekeket. Ütögesd meg óvatosan egy közepes kalapáccsal hátul a fékdobokat, esetleg a féknyergeket is elől.
Vigyory
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Máj 28. Kedd, 18:08    Hozzászólás témája: Re: Fék beragadt Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, sikerült kitudnom a lényeget. Kereket elkezdtük levenni, de abba is hagytuk, mert akkor látszódott hogy a bal első rugó neki van feszülve a keréknek. Valószínű törött, és nem mertük levenni, mert kitudja mekkorát rúg ha lejön a kerék. Szóval nem a fék a hunyó.
Keresni kell trailert, aki ki tudja emelni a parkolóból, mert az utcára 45 fokos szögben álló parkolóhelyen parkol autók közt. Szóval onnan csak kiemelni lehet. Ha sikerül ilyen trailert találni a környéken, akkor lehet szerelőhöz vinni, ahol meg lehet csinálni.
Itt tartunk most, holnap felhívom a szervizt, hogy tudnak-e ilyen trailert, vagy intézzek magam. Elöljáróban esetleg tud valaki ilyen képességgel rendelkező autómentőt, trailert bármit Budaörsön vagy a környékén?

Közi előre is:
Atti
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban