Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5376

Utolsó 5 Tagunk
 01:Dec 03, 2019Bandi1980
 02:Nov 29, 2019Zolee76
 03:Nov 23, 2019amulet
 04:Nov 24, 2019Lezli
 05:Nov 24, 2019rakoczilaci

Látogatók

Vendégek (100%)

3

01: 216.244.66.XXX  02: 3.229.122.XXX  03: 66.249.64.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

3

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

2186

· Tegnap

6309

· Összesen ·
74594223

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

642

· Naponta

14,566

· Havonta

444,013

· Évente

5,328,159

Szerver idő
 · idő

10:19:55

· Dátum

11/12/19

· Időzóna

GMT + 1

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Motor hibakód és annak törlése
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Motor hibakód és annak törlése
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zzoltan73
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2014. Június 24. Kedd, 6:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bubusi írta:

mielőtt belekezdenél az alkatrészk cseréjébe, a magasnyomásű szivattyú bemenetén van egy mikroszűrő, azt ne felejtsd el kitisztíttatni. Leggyakrabban ott a hiba. Volt ilyen gondom annó Felki?lt

Köszi az infót! Mosoly Már múlt héten kicserélhette volna a szerelő a fél autót, de reméltük, hogy megússzuk egy takarítással. Takarítunk tovább. Nagyon boldog
zzoltan73
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2014. Június 29. Vasárnap, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bubusi írta:

mielőtt belekezdenél az alkatrészk cseréjébe, a magasnyomásű szivattyú bemenetén van egy mikroszűrő, azt ne felejtsd el kitisztíttatni. Leggyakrabban ott a hiba. Volt ilyen gondom annó Felki?lt

Na szóval szerelő azt mondja már a múltkor kitakarította ezt a mikroszűrőt is.
Most végül a nyomásszabályzó szelep lett kicserélve, mert a hibakód szerint ez nem működött.
Péntek este elhoztam a szerelőtől (kb. 10 km) ma meg elindultunk vidékre. 40 km-en át minden rendben volt, majd elkezdett rángatni az autó, kiírta a szokásos "engine fault" üzenetet, majd le is állt. 3-4x próbáltam újraindítani, el is indult, de 1-2 másodperc múlva leállt. Végül beindult, járt, majd mentünk vele 120 km-t tünetmentesen, sőt közben elaludt a hibajelző ikon is.

Tulajdonképpen már csak a napellenző nem lett kicserélve az autóban és mégis fennáll a hiba.
Ki lett takarítva az üzemanyagrendszer, tank.
Üzemanyagszűrőt már kétszer cseréltünk. Nagynyomású szivattyú bemeneténél lévő mikroszűrő kitisztítva.
Ki lett cserélve a nyomásszabályzó szelep.

Mi a fene lehet ez? Szomor?
gyengek
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Február 20. Szombat, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma a következő hibakódot dobta az autó:

Tudtok róla valami biztosat? Sok mindent (sok ellentmondó véleményt) olvastam erről a hibáról.
sanya78
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Március 30. Szerda, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kb. Egy hete vagyok picasso tulaj ☺ az autó 1.6 sx 2004 12. havi. Azt szeretném kérdezni hogy nem tud valaki Békés megyében esetleg Gyulán egy megbízható citroen szerelőt? Szeretném a vezérlést cseréltetni +olajat+szűrőket már megvettem mindent csak be kellene szerelni.Az autóban 173000 km van és 120000-nél cserélt a szervíz a szervízkönyv szerint.A segítséget előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2016. Március 30. Szerda, 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanya78 írta:
Sziasztok!
Kb. Egy hete vagyok picasso tulaj ☺ az autó 1.6 sx 2004 12. havi. Azt szeretném kérdezni hogy nem tud valaki Békés megyében esetleg Gyulán egy megbízható citroen szerelőt? Szeretném a vezérlést cseréltetni +olajat+szűrőket már megvettem mindent csak be kellene szerelni.Az autóban 173000 km van és 120000-nél cserélt a szervíz a szervízkönyv szerint.A segítséget előre is köszönöm!

Ezt nem ide kellene, hanem pl a szerviz topikba. Aláírásba célszerű betenni a motor/évjárat/felszereltséget.
Érdekes, sose láttam még a ráncfelvarrottból világoskéket Sokkolt
Sok balesetmentes km-t a géppel Kacsint?
sanya78
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Március 30. Szerda, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
sanya78 írta:
Sziasztok!

Ezt nem ide kellene, hanem pl a szerviz topikba. Aláírásba célszerű betenni a motor/évjárat/felszereltséget.

Köszönöm szépen! És elnézést kérek de telefonról írtam és nem láttam hogy melyik topikba vagyok mivel sokat olvasgattam ma öket! Ahogy számítógépen láttam már rájöttem hogy rossz helyre írtam, elnézést! Mosoly
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Március 30. Szerda, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sanya78 írta:
MC_Pite írta:
sanya78 írta:
Sziasztok!

Köszönöm szépen! És elnézést kérek de telefonról írtam és nem láttam hogy melyik topikba vagyok mivel sokat olvasgattam ma öket! Ahogy számítógépen láttam már rájöttem hogy rossz helyre írtam, elnézést! Mosoly

Semmi gond, majd legközelebb jó helyre megy Mosoly , és legalább olvasgatsz.

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
vankot
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Március 31. Csütörtök, 7:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoltan73 írta:
bubusi írta:

Na szóval szerelő azt mondja már a múltkor kitakarította ezt a mikroszűrőt is.
Most végül a nyomásszabályzó szelep lett kicserélve, mert a hibakód szerint ez nem működött.
Péntek este elhoztam a szerelőtől (kb. 10 km) ma meg elindultunk vidékre. 40 km-en át minden rendben volt, majd elkezdett rángatni az autó, kiírta a szokásos "engine fault" üzenetet, majd le is állt. 3-4x próbáltam újraindítani, el is indult, de 1-2 másodperc múlva leállt. Végül beindult, járt, majd mentünk vele 120 km-t tünetmentesen, sőt közben elaludt a hibajelző ikon is.

Tulajdonképpen már csak a napellenző nem lett kicserélve az autóban és mégis fennáll a hiba.
Ki lett takarítva az üzemanyagrendszer, tank.
Üzemanyagszűrőt már kétszer cseréltünk. Nagynyomású szivattyú bemeneténél lévő mikroszűrő kitisztítva.
Ki lett cserélve a nyomásszabályzó szelep.

Mi a fene lehet ez? Szomor?

Szia
Porlasztócsúcsra tippelnék....de ezt elméletileg egy hibakódolvasáskor látnia kéne a szerelőnek
NASA
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2019. Augusztus 24. Szombat, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Új tag vagyok,s lehet nem jó helyre írom amit írok.
2003-as picasso 2.0 benzin autómata. IMÁDOM. De van nem kicsi probléma. Amit produkál: Menet közben megáll egy henger,legalább is úgy hallani,s van amikor leáll a motor is.Ha leveszem gyújtásról,s visszaindítom utána megy..Ezt eljátssza 3-4x ,s csak akkor ha a lábamat leveszem lassítás miatt a gázpedálról. Télen nem csinálja ezt,csak akkor amikor nagyobb hőség van Sokkolt A motor visszajelző világít,amit már sokadjára kiolvastunk,legutóbb villamosságival is. Ő javasolta a gyújtótrafó és gyertyacserét,ami a napokban megtörtént(nem volt olcsó) Szomor? . De még mindig letilt a kompjúter,s ilyenkor nem tudok gázt adni,miközben jár a motor egyeletlenül. Van neki még olyan hibája,hogy:"secundari befúvó levegő rendszer hiba". A szerelők azt mondják ,nincs köze hozzá,de nem is jönnek rá,mi okozhatja. Egy ismerősöm mondta,hogy hasonlót produkált neki egy opel,aminek az volt a baja,hogy valamiféle relé túlmelegedett,s cserélni kellett. Lehet nálam is valami ilyen problema van? Találkozott már ilyennel valaki?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban