Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5450

Utolsó 5 Tagunk
 01:Aug 08, 2020deakzee
 02:Aug 04, 2020Gergo1030
 03:Jul 31, 2020Hogojo
 04:Jul 13, 2020Norbert79
 05:Jul 27, 2020Messer22

Látogatók

Vendégek (100%)

15

01: 216.244.66.XXX  02: 3.228.220.XX  03: 134.249.124.XX  04: 5.255.253.XXX  05: 17.58.98.XXX  06: 66.249.79.XXX  07: 66.249.79.XXX  08: 5.38.198.XXX  09: 178.154.200.XXX  10: 66.249.79.XXX  11: 178.154.200.XXX  12: 66.249.79.XXX  13: 178.154.200.XX  14: 185.244.216.XX  15: 85.90.179.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

15

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

986

· Tegnap

6796

· Összesen ·
76572071

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

627

· Naponta

13,955

· Havonta

425,400

· Évente

5,104,805

Szerver idő
 · idő

11:08:41

· Dátum

13/08/20

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Gyári rádió AUX bemenet
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Gyári rádió AUX bemenet
Ugrás oldalra Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autóhifi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. Október 22. Kedd, 6:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://m.instructables.com/id/Aux-in-jack-for-VDO-RD3-00-car-radio-Peugeot-Cit/step5/Reassemble-the-radio/

találtam egy ilyet, ez járható út lehet?

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2013. Október 22. Kedd, 8:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedro0000 írta:
http://m.instructables.com/id/Aux-in-jack-for-VDO-RD3-00-car-radio-Peugeot-Cit/step5/Reassemble-the-radio/

Hűdegáz...
A miénk (RD3) amúgy sem bír ilyen lukakkal, szerintem százszor igényesebb egy vakdugóra kivinni.
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. Október 22. Kedd, 9:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
Pedro0000 írta:

Hűdegáz...
A miénk (RD3) amúgy sem bír ilyen lukakkal, szerintem százszor igényesebb egy vakdugóra kivinni.

a kivezetés igen de maga a technikai megoldás?

Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2013. Október 22. Kedd, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedro0000 írta:
MC_Pite írta:
Pedro0000 írta:

Hűdegáz...

a kivezetés igen de maga a technikai megoldás?

Az is. Nem bemenetet választasz, hanem valamilyen áthallást használ, vagy csak a rádiótól menő jelbe köt bele, nem hiszem hogy ez egészséges, meg magas jelszint problémát is okozhat. Kb 12000 egy gyári tuti megoldás amit én is beraktam, nem vágnék bele ilyen taknyolásba.
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. Október 22. Kedd, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ebben igazad van

Vissza az elejére
tatter
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Január 20. Hétfő, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
Én megcsináltam. Jó a hangminőség!. ( Nekem sem az a fajta RD3 van mint a "cikkben", de ugyanaz a Philips Chip.
A kivezetést simán meg lehet oldani a "Másik" szívargyujtó csatlakozon. Ha lesz egy kis időm teszek fel képeket.
Ami hátrány:
-Nem tudod sem a Federt sem a Balanct állítani.
-Jah meg forrasztani az nagyon gáz Mosoly

Üdv.: Tatter

Pedro0000 írta:
ebben igazad van
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vasti
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Március 28. Péntek, 15:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, USB-s modult vásárolt már valaki? Yatour-t nézegettem, de úgy vettem ki, hogy az én típusom rd3-01 nem kompatibilis.
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2014. Március 29. Szombat, 20:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vasti írta:
Sziasztok, USB-s modult vásárolt már valaki? Yatour-t nézegettem, de úgy vettem ki, hogy az én típusom rd3-01 nem kompatibilis.

Ez melyik?

Vissza az elejére
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. Március 30. Vasárnap, 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vasti írta:

25e körül lehet kapni, szerintem annyiért már alsó-közép fejegységeket vesztegetnek, igaz, akkor ugrott az egységes gyári megjelenés.. Cserébe mindenképpen furkálni kell, mert a CD váltó csatlakozója ugye hátul van, valahová az eszközt is tenni kell, az meg csak a kesztyűtartóba lehetséges..

Egy jobb FM transmitter szerintem ugyanezt tudja.

Ohh, az lemaradt, hogy RD4-l kompatibilis csak. Gondolom RD3-ban nincs gyári CD-váltó.
vasti
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Március 30. Vasárnap, 18:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo írta:

25e körül lehet kapni, szerintem annyiért már alsó-közép fejegységeket vesztegetnek, igaz, akkor ugrott az egységes gyári megjelenés.. Cserébe mindenképpen furkálni kell, mert a CD váltó csatlakozója ugye hátul van, valahová az eszközt is tenni kell, az meg csak a kesztyűtartóba lehetséges..

Egy jobb FM transmitter szerintem ugyanezt tudja.

Ohh, az lemaradt, hogy RD4-l kompatibilis csak. Gondolom RD3-ban nincs gyári CD-váltó.

Igen, úgyhogy marad a csere. Szerettem volna megtartani a gyári állapotot, de kipróbáltam egy ilyet: http://www.sony.hu/electronics/autos-vevok-lejatszok/dsx-a40-a42ui. Sokkal szebben szól, mint a gyári.
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. Április 2. Szerda, 7:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha elég vonalbemenet (pl telefon lesz a jelforrás) akkor fele áron van pl tme-nél ami csak vonalbemenetet tud.
vasti
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Április 8. Kedd, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sokat telefonálok, szóval ez a változat nem lenne jó nekem.
Vissza az elejére
ttmagnum
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Június 13. Péntek, 10:53    Hozzászólás témája: Kihangosító Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

kihangosítót szereltetek már Siemens/VDO RD3-01-be? A kihangosító hangját szeretném a gyári hangszórókon megszólaltatni, de a neten talált leírás alapján a zöld csatlakozó 11 és 12-es csatlakozóján nem működik.

Köszi
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. Augusztus 21. Csütörtök, 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hajduzoli: Nekem sima vonalbementes van (Connects2 CTVPGX011), működik.
Ha nincs alapból bekapcsolva a cd-tár bemenet, akkor citroenessel (vagy szerviz) be kell kapcsoltatni.
Az SD kártyát CD-tárként fogja kezelni, 6 könyvtár, és azokban max 99 szám amit le tudsz kezelni.

Én szerettem volna kihangosítást beszéd/navigációhoz is, így én a telefonomat használom, meg a telefonomhoz egy vezetékes adaptert (így van mikrofon, hangerő/felvevő/léptető gombok).
CNG-XP
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Március 18. Szerda, 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Blasto írta:
Na, emberek, azt hiszem nálam jobban senki nem járta körbe ezt a témát ! Mosoly

3 hifi szakszervíz és 2 Citroen márkakereskedés plusz a saját tapaszalatom alapján:

Az alábbi zsinor azért nem muxik, mert a VDO RD3 tipusú gyári rádió csak akkor fogad AUX-on jelet, ha:
- az ODB-n keresztül a kocsi számítógépe fel van programozva a CD tárra (kb 10 perces munka)
- az adatbuszon emulálni kell a CD tárat.
Ha ez meg van, muxik az alábbi kábellal...Mosoly

A felprogramozást néhány ezer forontért megcsinálják a szakszervízbe, de a CD tár emuláló hardver legalább 25 eFt....

Ebböl már simán lehet venni egy közepes minőségű rádiót !

Én ezt vettem:
http://www.blaupunkt.com/hu/7646070310_main.asp

Tudom javasolni mindenkinek. 25 eFt, plusz 1500 Ft a lenti zsinor, amivel MUXIK az AUX bemenet !

Üdv!

Én egy olyan kábelt vásároltam, ami a gyári fejegység gyári aux kimenetéhez passzol, és 2 RCA kimenete van, de nem tudom a kormánykapcsolón átváltani hogy működjön.
Egy ilyen programozással megoldható ez is? (csak mert idáig CD tárról volt szó)
Van valami kontakt itt Pesten akit ajánlanál?

Köszi, szép napot!
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Március 20. Péntek, 9:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CNG-XP írta:
Blasto írta:

3 hifi szakszervíz és 2 Citroen márkakereskedés plusz a saját tapaszalatom alapján:

Az alábbi zsinor azért nem muxik, mert a VDO RD3 tipusú gyári rádió csak akkor fogad AUX-on jelet, ha:
- az ODB-n keresztül a kocsi számítógépe fel van programozva a CD tárra (kb 10 perces munka)

A felprogramozást néhány ezer forontért megcsinálják a szakszervízbe, de a CD tár emuláló hardver legalább 25 eFt....

Én ezt vettem:

Tudom javasolni mindenkinek. 25 eFt, plusz 1500 Ft a lenti zsinor, amivel MUXIK az AUX bemenet !

Üdv!

Én egy olyan kábelt vásároltam, ami a gyári fejegység gyári aux kimenetéhez passzol, és 2 RCA kimenete van, de nem tudom a kormánykapcsolón átváltani hogy működjön.

Köszi, szép napot!

Ha jól értem, te az RD4-hez való kábelt vetted. Aktív elektronika nélkül az RD3-on nem fog működni, CD tárat kell szimulálni. link
CNG-XP
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Március 25. Szerda, 10:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
CNG-XP írta:
Blasto írta:

Én ezt vettem:

Üdv!

Köszi, szép napot!

Ha jól értem, te az RD4-hez való kábelt vetted. Aktív elektronika nélkül az RD3-on nem fog működni, CD tárat kell szimulálni. link

értelek. ellenben ilyen csatlakozási helyet nem látok a fejegységen, ami kétsoros és pont egymás alatti tüskékből áll, ilyenem van... más megoldás nincsen? http://www.caraudio-service.ru/published/publicdata/GBCARSQL/attachments/SC/products_pictures/Peugeot_RD3-01_VDO_PSARCD100-01_96489417XTOO_FD0103_206CC_307_807-_enl.jpg
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Március 25. Szerda, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

CNG-XP írta:

értelek. ellenben ilyen csatlakozási helyet nem látok a fejegységen, ami kétsoros és pont egymás alatti tüskékből áll, ilyenem van... más megoldás nincsen? http://www.caraudio-service.ru/published/publicdata/GBCARSQL/attachments/SC/products_pictures/Peugeot_RD3-01_VDO_PSARCD100-01_96489417XTOO_FD0103_206CC_307_807-_enl.jpg

A bal oldali szekcióba 3 csatlakozót lehet dugni:

MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2016. Február 11. Csütörtök, 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A 3,5-es szétszedhetős headsetet váltottam a télen egy Bluetooth receiverrel, nekem szimpatikus.
Taotronics TT-BR03

NFC, 2 telefon egyidejű kezelése, zajszűrős mikrofon, hangerő/számléptető gombok, telefon és média stream üzemmód, aptX kompatibilis a jobb hangminőségért. Több népszerű típus közül főként azért vettem ezt, mert mindent tudott ami nekem fontos (az olcsók közül) és az amazon oldalakon elég jó értékelése van.

A szivargyújtós töltő természetesen Forg? szemek gyenge telefon érdemi töltéséhez (navigáció közben), de ez legalább szétszedhetős (azaz meglévő több aljzatos usb töltővel is használható, vagy könnyen a műszerfal mögé költöztethető, stb).

Én egy másik, picike töltőbe dugtam, így még kellemsen feszesen megy előre a vezeték a középkonzol mentén, és könnyen rögzíthető - eredetileg be akartam építeni, de marad így mert gyakorlatilag alig látszik és nem akadok el benne.

lokisg
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2020. Február 27. Csütörtök, 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Felpezsdítésképpen...
Az én 2001-es Picassomban egy ilyen kazettás gyári fejegység van:
http://obchod.dilynapeugeoty.cz/ovladaci-prvky/5732-radio-kazetove-philips-963177558003-citroen-xsara-picasso.html

Ez nem tudom hogy "felokosítható"-e a Yatou-féle extrákkal. Bár gondolom nem igazán, mert lehet hogy az mp3 file-okat nem tudja kezelni.
Tud valaki információt adni, hogy abban az esetben ha ez nem működik, akkor milyen gyári fejegységre érdemes lecserélni, ami "felokosítható" és a központi kijelző is rendben fog működni továbbra is?
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2020. Március 6. Péntek, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lokisg írta:
Sziasztok!
Felpezsdítésképpen...
Az én 2001-es Picassomban egy ilyen kazettás gyári fejegység van:
http://obchod.dilynapeugeoty.cz/ovladaci-prvky/5732-radio-kazetove-philips-963177558003-citroen-xsara-picasso.html

Ez nem tudom hogy "felokosítható"-e a Yatou-féle extrákkal. Bár gondolom nem igazán, mert lehet hogy az mp3 file-okat nem tudja kezelni.
Tud valaki információt adni, hogy abban az esetben ha ez nem működik, akkor milyen gyári fejegységre érdemes lecserélni, ami "felokosítható" és a központi kijelző is rendben fog működni továbbra is?

Szerintem, ha pénzt akarsz költeni, akkor vegyél egy mp3 képes rádiót.

Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2020. Március 23. Hétfő, 6:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én párom autójába Baseus BS-01-et vettem; minőségi töltő, és jó minőségű zenelejátszásra, türhetően használható telefonálásra.
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autóhifi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban