Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5350

Utolsó 5 Tagunk
 01:Sep 12, 2019suzukis
 02:Sep 12, 2019Colop
 03:Sep 07, 2019Geyo
 04:Sep 07, 2019Atti75
 05:Sep 06, 2019radicsjanos

Látogatók

Vendégek (100%)

13

01: 66.249.79.XX  02: 66.249.79.XX  03: 66.249.79.XX  04: 216.244.66.XXX  05: 34.236.170.XX  06: 84.0.11.XXX  07: 178.176.166.XXX  08: 209.14.0.XXX  09: 5.254.80.XXX  10: 192.42.116.XX  11: 185.180.72.XX  12: 37.9.113.XXX  13: 92.255.195.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

13

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

6708

· Tegnap

4356

· Összesen ·
73997164

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

648

· Naponta

14,450

· Havonta

440,459

· Évente

5,285,512

Szerver idő
 · idő

13:19:26

· Dátum

17/09/19

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - chip tuning
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

chip tuning
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Motor tuning
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vricsi2
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. December 5. Kedd, 18:42    Hozzászólás témája: chip tuning Hozzászólás az előzmény idézésével

szoval nagycitrom. már méleztünk ezügyben.nagyon sok infot tudtam meg eröl a dologrol.de engem inkább a tapasztalat ami izgat.nem akarom hogy a kocsi lássa a kárát.irtad hogy a tengelykapcsolo nem birta,cserélni kellett.menyi kilométer volt ekkor az autoba,és mennyit mentél a tuning után mire megcsuszott?és nem utolso sorban hogyan?megteccett a többlet és tiportad neki amig volt a tankban,vagy egyszerüen nem erre van kalibrálva. és a füstölésel mi a tünet?irtad,hogy nem nött a fogyi.a korom se K?rd
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006. December 6. Szerda, 12:43    Hozzászólás témája: Re: chip tuning Hozzászólás az előzmény idézésével

vricsi2 írta:
tengelykapcsolo nem birta,cserélni kellett.menyi kilométer volt ekkor az autoba,és mennyit mentél a tuning után mire megcsuszott?és nem utolso sorban hogyan?megteccett a többlet és tiportad neki amig volt a tankban,vagy egyszerüen nem erre van kalibrálva. és a füstölésel mi a tünet?irtad,hogy nem nött a fogyi.a korom se K?rd

A kuplungtárcsát kb 500km-rel a tuning után cseréltem. A tünet az volt hogy a teljesítmény csúcson egy picit megcsúszott (1-2 mp-re megemelkedett a fordulatszám egy kicsit, aztán vissza normálba) A tárcsa nem kopott el, csak nem adott elég tapadást, ezért került rá kevlár kopóréteg (ezzel nagyon harap a kuplung). Tehát nem volt kuplung tárcsa csere.
Nem taposom padlóra a gépet, csak az előzésekhez kell a +LE.
A fogyasztás nem nő meg tőle, inkább csökkenne, ha ugyanúgy használnád, mint előtte.
Nem füstöl, legalább is nappal nem látom, hogy felhő lenne mögöttem gyorsításkor. Sötétben lehet látni, ha mögötted jönnek és a lámpájuk megvilágítja. Kb 32e km-t mentem így vele, azóta is hibamentes (előtte is az volt)
vricsi2
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. December 6. Szerda, 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az jo!
mi az hogy kevlároztatni?az eljárásra vagyok kiváncsi.meg ha lehet tudni munkadijat.válto le tárcsa ki kevlár rá tárcsa vissza válto vissza.féltengelyek?nem kopnak vajon gyorsabban?gömbfejek?mer ugye nagyobbat feszit mindenre.mennyi van most a vasba?összesen? Forg? szemek
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006. December 6. Szerda, 22:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kuplug tárcsa folyamata úgy ahogy írtad.
A gömbfejek persze hogy kopnak, lehet, hogy gyorsabban is, ha kanyarban sokszor tolod. Minden kopik és ha nagyobb erők dolgoznak, akkor jobban vagy gyorsabban. Még nem kopognak a gömbcsuklók.
Most 78e km, 45e körül történt a gyorsítás.
Ja, és az alapjárati fordulatszám megemelkedett egy picit (zöldkártyánál derült ki, de problémát nem okozott)
vricsi2
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. December 12. Kedd, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

meg ha lehet tudni munkadijat.válto le tárcsa ki kevlár rá tárcsa vissza válto vissza.
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006. December 12. Kedd, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vricsi2 írta:
meg ha lehet tudni munkadijat.válto le tárcsa ki kevlár rá tárcsa vissza válto vissza.

Munkadíj: 0,- Ft Nagyon boldog (házi autószerelőm van)
A tárcsa elkészítése: 28e + posta költség
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2006. December 24. Vasárnap, 8:17    Hozzászólás témája: nagycitrom Hozzászólás az előzmény idézésével

örömmel olvasom,hogy Szombathelyi tuningőrült is van a picassósok között,mivel én is ide valósi vagyok.Az én kicsim 1.6-os benzines chippel 110 LE minden gond nélkül.A direkt szürő még hiányzik,de rövidesen talán meg tudom venni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 10:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A lapot olvasva felvetődik a kérdés,kinek mi a tapasztalata a chip tuningról, hogy van megelégedve, milyen fajta chipet tett bele.

Az enyémet kiolvasás után Németekhez küldték ki interneten keresztül,majd kb 2 óra várakozás után viszza küldés, betáplálás.50 km intenziv használat után érezhető teljesitmény javulás.Fogyi kb ugyanaz
8-9 liter. Direktszürő szerelés után motor megvadult,fogyi adatok még nem állnak rendelkezésre. Aprobb finomitások még lehetnek,de elégedett vagyok a teljesitménnyel.
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor kérdés: Szerintetek érdemes az 1,6 8V-t chippeltetni K?rd
zozi
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

motoros írta:
A lapot olvasva felvetődik a kérdés,kinek mi a tapasztalata a chip tuningról, hogy van megelégedve, milyen fajta chipet tett bele.

Az enyémet kiolvasás után Németekhez küldték ki interneten keresztül,majd kb 2 óra várakozás után viszza küldés, betáplálás.50 km intenziv használat után érezhető teljesitmény javulás.Fogyi kb ugyanaz
8-9 liter. Direktszürő szerelés után motor megvadult,fogyi adatok még nem állnak rendelkezésre. Aprobb finomitások még lehetnek,de elégedett vagyok a teljesitménnyel.

Ök csinálták? Ha nem ki és mennyiért?
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálam ez a cég végezte a tuningot. Korrekt, több lehetőségből választhatsz, nem bántam meg.
hux80
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én úgy vettem a kocsit, hogy benne volt a chipp, ill. vszinüleg a commp. van átírva, még nem volt időm foglalkozni vele. az autó jól megy viszont van egy idegesítő dolog benne. Van egy fordulatszámszakasz, ahol nagyon kemény hangja van a motornak. Valószinüleg beállítási hiba. Van egy haverom aki foglalkozik chippekkel, de még nem volt időnk megnézni.
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zozi írta:
motoros írta:

Ök csinálták? Ha nem ki és mennyiért?

A német céget nem ismerem, csak az itthoni képviselőjüket.40000Ft volt a chip. Új ismerős is van jövö héten lesz compin a Pic, és olvasva lesz mit javitottak.Esetleges javitás is ekkor.Valszeg nem kell,de ki tudja.
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Árban egészen jól hangzik a 40e ha jól olvastam ki a listájukból akkor a Nagycitrom féle cég 60e+áfa Forg? szemek
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is 60-ra emlékszem. Az ember annyi mindent hall a chipről, hogy rövidíti a motor élettartamát, meg blabla. Jó volna tiszta vizet önteni a pohárba, bár kicsi az esély, mert nem hiszem hogy valaha is készült volna statisztika, hogy a chipes vagy a chipnélküli bírja tovább? Nektek mi a véleményetek?
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Én is 60-ra emlékszem. Az ember annyi mindent hall a chipről, hogy rövidíti a motor élettartamát, meg blabla. Jó volna tiszta vizet önteni a pohárba, bár kicsi az esély, mert nem hiszem hogy valaha is készült volna statisztika, hogy a chipes vagy a chipnélküli bírja tovább? Nektek mi a véleményetek?

Nem a chip a lényeg, hanem hogy miként használod a kocsit. Tönkre vághatod az alap motort is és 100-ezreket mehetsz a tuninggal.
Az alap dolgokat kell betartani, a chipesnél ez még fontosabb:
-olaj, szűrők cseréje időben (nem biztos hogy 20e-ként, inkább hamarabb és ha nagyon hajtod, akkor még hamarabb) és mellőzd a 3000 Ft/5l kategóriájú olajat!
-hidegen csak pianoban, amíg nincs üzemi hőfok, addig mint a hímestojást
-hagyd hülni a motot (alapjárat, vagy kímélő üzemmód az utosó km-reken), ez turbós motornál főleg fontos!
-tartsd szemmel a fékeket, mert a gyorsabban mész, a fékek is jobban kopnak, ne várd meg a fémes hangot!
1 szó mint 100, ne csak a tankolásból álljon a gondoskodás.
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor ez nekem jó lehet Mosoly

Most minden nap meló után indítás és rögtön ótópálya...
De mivel vigyázok a kocsira ezért csak 70-80at megyek amíg be nem melegszik. Néznek is rám rendesen, hogy mekkora barom vagyok, hogy 70-nel autópályán...
Én meg jólnevelten visszamosolygok Mosoly

A chipen is gondolkozom. Én az a típus vagyok, aki nem akar hivalkodni a kocsijával, elég ha rálép a gázra és az utas lenyeli a protkót Mosoly

Egyszer biztos lesz ilyen kocsim is Nevet?
De amit lehet, hozzuk ki ebből is Mosoly
Mért ne lehetne sportos a kis bálna???
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 9:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:

Hasonló okokból a következő módosításokon gondolkodom: Chiptuning , sport hátsódob , direkt szűrő. Ha jól számolok ez olyan 30% teljesítmény növekedés 88LE + 23LE= 111LE ami egy 1,6 8V-től nem rossz! Nevet?
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 12:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tomcat33 írta:
deejoe2 írta:

Hasonló okokból a következő módosításokon gondolkodom: Chiptuning , sport hátsódob , direkt szűrő. Ha jól számolok ez olyan 30% teljesítmény növekedés 88LE + 23LE= 111LE ami egy 1,6 8V-től nem rossz! Nevet?

Nem a 95 LE a picike? Az enyém is 1,6 i 8 szelepes. A teljesitménynövekményt, chip kb:10-15 Le ezt szürővel számold,kipuff nem hoz többet mint 1-2 LE. Azért igy is fürgébb a kicsike.Tudod tovább fokozni,de motorkimélés szempontjábol nem ajánlatos. Ezekkel az értékekkel optimalizálod a gyári értékeket.Ha tovább fokozod akkor jön a valódi telj.növelés,de ott leömlő,sportrendszer,stb.kel. Ha érdekel küldök PÜ-t.
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze , hogy érdekel! Az enyém 2000-es és akkor még csak 65kW volt az 1,6-os teljesítménye ami ha jól számolok 88LE Szomor?
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor viszont tényleg gyűjtnünk kellene az emberkéket, mert egyszerre többet venni (mindenből) valószínűleg érdemesebb. Ha jól emlékszem egyszer már valaki el is kezdte itt gyűjteni az érdeklődőket, de talán ketten-hárman iratkoztunk fel. Nem tudom, mit tudnánk tenni, hogy többen legyünk. Várjunk még hátha az segít?
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Akkor viszont tényleg gyűjtnünk kellene az emberkéket, mert egyszerre többet venni (mindenből) valószínűleg érdemesebb. Ha jól emlékszem egyszer már valaki el is kezdte itt gyűjteni az érdeklődőket, de talán ketten-hárman iratkoztunk fel. Nem tudom, mit tudnánk tenni, hogy többen legyünk. Várjunk még hátha az segít?

Nincs gond, várhatunk,és amikor van kellő létszám valamint eldöntötük azt,hogy kihez megyünk akkor közösen lépünk. Igy megfelel K?rd
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Remek Felki?lt
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 12. Hétfő, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nah,sziasztok!

Nekem az 1.8as benzinesem van megchippelve,szintén debrecenben a martin car audionál készült,50e ft volt az ára.Az autó 6éves szoval a garit nem befolyásolja.De ha garis,akkor mielőtt beviszed a citroenhez az autót,egy egyszerű mozdulattal lehúzod róla a tuningboxot,és kész,gyári az autó.
Nekem kb 15plusz lóerőt jelentett,ami érezhető,de nyilván nem lett ferrari! Nevet? De határozottan jobban megy,főleg 100fölött vagy magas fordulaton használva.(4000körül indul meg).A fogyasztás kb 1literrel nőtt.
Egyéb kérdés? K?rd Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 12. Hétfő, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keszeg írta:
Nah,sziasztok!

Nekem az 1.8as benzinesem van megchippelve,szintén debrecenben a martin car audionál készült,50e ft volt az ára.Az autó 6éves szoval a garit nem befolyásolja.De ha garis,akkor mielőtt beviszed a citroenhez az autót,egy egyszerű mozdulattal lehúzod róla a tuningboxot,és kész,gyári az autó.
Nekem kb 15plusz lóerőt jelentett,ami érezhető,de nyilván nem lett ferrari! Nevet? De határozottan jobban megy,főleg 100fölött vagy magas fordulaton használva.(4000körül indul meg).A fogyasztás kb 1literrel nőtt.

Akkor ha jól értem tuningboxot tetettél rá,és nem a fed.kompban állitottak! Nekem a kopi lett átprogrammozva.Holnap megyek egy gyors ellenőrzésre,esetleges hangolásra a direktszürő miatt. Nagyon elégedett vagyok a kicsikével Felki?lt Nagyon boldog
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

motoros írta:
Keszeg írta:
Nah,sziasztok!

Akkor ha jól értem tuningboxot tetettél rá,és nem a fed.kompban állitottak! Nekem a kopi lett átprogrammozva.Holnap megyek egy gyors ellenőrzésre,esetleges hangolásra a direktszürő miatt. Nagyon elégedett vagyok a kicsikével Felki?lt Nagyon boldog

Igen,jol érted. És Neked anyagiakban,teljesitményben,fogyi növekedésben ez mit jelentett?
Vissza az elejére
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 19:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A teljesitmény kb 15-20 paci. Ára 40000ft.A fogyim majd 1 literrel csökkent Felki?lt Addig simán 9.5 környéke volt.,most 8 liter körül mozog.Nem vagyok csiga Felki?lt Felki?lt Sportosan vezetek.A direkt szürő nagyot dobott a teljesitményen. Remélem mielöbb megmutathatom élőben is a klubtársaknak egy talin! Tényleg jó ezért merem ajánlani. Felki?lt Kacsint?
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

motoros írta:
A teljesitmény kb 15-20 paci. Ára 40000ft.A fogyim majd 1 literrel csökkent Felki?lt Addig simán 9.5 környéke volt.,most 8 liter körül mozog.Nem vagyok csiga Felki?lt Felki?lt Sportosan vezetek.A direkt szürő nagyot dobott a teljesitményen. Remélem mielöbb megmutathatom élőben is a klubtársaknak egy talin! Tényleg jó ezért merem ajánlani. Felki?lt Kacsint?

Nemhiszem el....Csökkent a fogyid??Ha nem vagyok tul indiszkrét Te honnan vagy?Hol dobták bele ezeket a cuccokat?A direkt szűrőn épp gondolkozok.
Nekem gyárilag az én lábammal 11-11.5között fogyasztott,most 12,4volt az utsó tankolásnál az átlagom.Azt hozzáteszem hogy 90%-ban csak autópályán és városban használom.
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 14. Szerda, 0:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keszeg írta:
Nemhiszem el....Csökkent a fogyid??Ha nem vagyok tul indiszkrét Te honnan vagy?Hol dobták bele ezeket a cuccokat?A direkt szűrőn épp gondolkozok.Nekem gyárilag az én lábammal 11-11.5között fogyasztott,most 12,4volt az utsó tankolásnál az átlagom.Azt hozzáteszem hogy 90%-ban csak autópályán és városban használom.

Nincs kizárva, nekem is csökkent, bár az enyém HDI Felki?lt

(Motorosnak Szombathelyen szerelték )
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 14. Szerda, 0:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Max-r által közreadott dízelekről szóló cikket olvassátok el, abban van ötlet, hogy lehet, hogy mégsem nő a fogyi.
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 14. Szerda, 4:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagycitrom írta:
Keszeg írta:
Nemhiszem el....Csökkent a fogyid??Ha nem vagyok tul indiszkrét Te honnan vagy?Hol dobták bele ezeket a cuccokat?A direkt szűrőn épp gondolkozok.Nekem gyárilag az én lábammal 11-11.5között fogyasztott,most 12,4volt az utsó tankolásnál az átlagom.Azt hozzáteszem hogy 90%-ban csak autópályán és városban használom.

Nincs kizárva, nekem is csökkent, bár az enyém HDI Felki?lt

(Motorosnak Szombathelyen szerelték )

Hát igen,HDI-vel más a helyzet...
Benzinessel a teljesitményhez képest szokott csökkeni a fogyi,na de így.......
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 14. Szerda, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mint irtam a fogyim a direktszürő betétele után csökkent jelentősen!Nézd meg a direktszűrő képeket.Egy kis kézügyességgel megoldhatod te is,és esztétikus. A motor hangja mélyebb és erősebb lett.De nagyon szépen szól. És a lóerők is itt jönnek elő Nagyon boldog Kacsint?
spruccsi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,egy 2,0HDI autom van,engem is érdekelne a tuningbox,vagy a chip
pelés.Mit ajánlatok?
Vissza az elejére
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

spruccsi írta:
pelés.Mit ajánlatok?

www.martincaraudio.hu
itt olcsó a tuningbox

Nekem egy barátom ajánlotta, hogy a műanyag turbó utáni szívócsőveket cseréljem ki alumíniumra, és a cooler gumi csatlakozásait valami kevésbé "tágulósra". Emiatt a levegő jobban visszahül, és a turbonyomás oda jut ahová kell. Sajna ez az egész 1,6 HDI esetében nem lehetséges... Szomor? Lehet ez a 2,0 HDI-re lehetséges megoldás.
Így marad a chip, és sok más...
Állítólag sokat segíthet, ha a kipufogógáz visszavezetőt ledugózzuk (erre ha valaki tud infót kérem jelezze)
vricsi2
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ma voltam egy tunning boltba. aszondta a gyerek,hogy a tuningboxok,egytöl egyig kalap sz@rok.mert azok csak bizonyos egységek/légmennyiség,lambda....../jeleit hamisitják meg,verik át.és ezátal jut többlethez a moci.és hogy ez nem az igazi.és hogy egy jo tuningbox 150.000huf. azoknál alkalmazzák,amely gépjárműveknél nem lehet szervizcsatin keresztül tunningolni.pl:wrx
meg azt is mondta hogy a piken szervizcsatin 3-rom perc,és 85.000huf.
és ugy állitják,ahogy akarom.90 pacibol,116pacit produkálnak.de ha akarom,nem növelik a turbo boost-ot.de kérdem én akkor hogy lesz 116hp?mikor a tuningbox nem növeli a turbo nyomást,oszt mégis 110hp.
nem értem de nekem a tuningbox szimpibb.már csak azért is,mert kivehető.de erröl mindenkinek más a véleménye.szoval szerintetek box,vagy kompi? sőt. nem lehet valahonét megszerezni a telepitő lemezt a kompi átirására? ahogy nagycitrom is mondta ímélbe jött angliábol,oszt tették rá neki a mesterek.mert ha lehetne egy ilyet szerezni,féláron,akkor nekünk is 3-rom perc lenne.
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vitibogi írta:
spruccsi írta:
pelés.Mit ajánlatok?

www.martincaraudio.hu
itt olcsó a tuningbox

Nekem egy barátom ajánlotta, hogy a műanyag turbó utáni szívócsőveket cseréljem ki alumíniumra, és a cooler gumi csatlakozásait valami kevésbé "tágulósra". Emiatt a levegő jobban visszahül, és a turbonyomás oda jut ahová kell. Sajna ez az egész 1,6 HDI esetében nem lehetséges... Szomor? Lehet ez a 2,0 HDI-re lehetséges megoldás.
Így marad a chip, és sok más...
Állítólag sokat segíthet, ha a kipufogógáz visszavezetőt ledugózzuk (erre ha valaki tud infót kérem jelezze)

hát nem tudom,hogy mit segithet az EGR ledugozássa mert az a kipufogo gázt vezeti vissza a hengerekbe de az teljes gázpedálnál automatikusan zár magátol,ha meg nem nyomsz neki "kövéret"akor meg ugysem érzed,hogy mennyi kipofogo füst megy vissza a hengerbe
vricsi2
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerintetek a 2.0hdi-re lehetne tenni coolert?
hozna az valami kis többletet?
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vricsi2 írta:

Persze, lehet. Hogy ez mennyit hoz a konyhára, azt nem tudom. Az őrültebb tuningosoknál úgy kezdődik, hogy cooler, turbó csere...
Az Indexen a dizel tuning fórumon találsz elvetemült figurákat, bár a nagy többség a VW konszernt favorizálja és kicsit lenézik az egyéb kategóriát.

(volt ott egy figura aki egy Seat Inka-t -ami egy furgon- húzott 200 LE fölé Nevet? )
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 16. Péntek, 9:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vricsi2 írta:

én is ezzen agyalok egy jo ideje mert a xsara 2.0hdi-n van cooler,és a motorblokk az ugyanaz,de azzon még változo geometriás turbo is van,a 90lovason meg csak egy éticsiga nagyságu a turbo...,amugy pár lovat biztos hozzá tenne,meg mássabb karakterisztikája lenne
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Február 16. Péntek, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sompetike írta:
hát nem tudom,hogy mit segithet az EGR ledugozássa mert az a kipufogo gázt vezeti vissza a hengerekbe de az teljes gázpedálnál automatikusan zár magátol,ha meg nem nyomsz neki "kövéret"akor meg ugysem érzed,hogy mennyi kipofogo füst megy vissza a hengerbe

Sokat segít... szervízes tulajok rendszeresen lefalazzák az EGR-t (nem olcsó a csere és nincs is semmi értelme), mert elég bénán lett kitalálva...
Kevésbé fog füstölni a gép és az ereje is megnő egy kicsivel Kacsint?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 16. Péntek, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
Sompetike írta:

Sokat segít... szervízes tulajok rendszeresen lefalazzák az EGR-t (nem olcsó a csere és nincs is semmi értelme), mert elég bénán lett kitalálva...
Kevésbé fog füstölni a gép és az ereje is megnő egy kicsivel Kacsint?

hát nem tudom,mert nekem eddig sem füstöl...meg vhogy nincs is kedvem szétszedni azt ami müxik...
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Február 16. Péntek, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sompetike írta:
hát nem tudom,mert nekem eddig sem füstöl...meg vhogy nincs is kedvem szétszedni azt ami müxik...

Általában mindenki megvárja, amíg megadja magát... csak nem cserélik ki...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ete
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 25. Vasárnap, 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok! Van egy 1.8-as picassom.Érdemes chippelni,hol és mennyiért?Nem cseszi el a gépet?Már sok mindent hallottam.Tud valaki segíteni? Köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 25. Vasárnap, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lenne most nekem egy kérdésem!
Vinni kell vizsgáztatni az autót,de rajta a chip,szerintetek ez jelent vmi problémát? Jogszabályi háttér esetleg?
köszi.
hux80
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 25. Vasárnap, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keszeg írta:
Vinni kell vizsgáztatni az autót,de rajta a chip,szerintetek ez jelent vmi problémát? Jogszabályi háttér esetleg?
köszi.

Szerintem a motorhoz nincs sok közük a műszakin, legfeljebb a zöldkártyánál.
Egyszer vittünk egy kocsit, ami csak nagy nehezen indult be, a sorbanállás közben volt, hogy tolni kellett, de a vizsgán átment.
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 25. Vasárnap, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zöldkártya is lesz...
hux80
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 25. Vasárnap, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát szerintem nem lehet gond, mert szerintem így is megfelel az előírásoknak vagy legalábbis remélem.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Február 25. Vasárnap, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hux80 írta:
Keszeg írta:
köszi.

Szerintem a motorhoz nincs sok közük a műszakin, legfeljebb a zöldkártyánál.
Egyszer vittünk egy kocsit, ami csak nagy nehezen indult be, a sorbanállás közben volt, hogy tolni kellett, de a vizsgán átment.

Nem hiszem, hogy a chip határérték fölé nyomja a károsanyag kibocsátást...

Akkor lenne gáz, ha a katalizátor lenne kiütve...
Vissza az elejére
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 25. Vasárnap, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vizsgán a chipet nem nézik. Mérik a károsanyag kibocsátást,értéken belüli-e?A fékeket világitást a telókat,azonkivül nem nagyon néznek semmit.A chipre műszaki előirás nincs.

ETE
Olvasd el a chip tuning irásokat és döntsd el magad, akarod-e. A tapasztalat melette szól. Felki?lt Aki chippeltetett az elégedett az eredménnyel. Kacsint? A többi pénztárca és idő kérdése.
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 25. Vasárnap, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt már értem, hogy a tuning jó Mosoly
de még nem világos, hogy az utólagos box, vagy a fedcomp tuning a jobb?
Valaki ebben még segítsen már.
Ha jól emlékszem, azt mondtátok, hogy a box gyengébb hatással bír, de megvan az az előnye, hogy pl. kocsieladás előtt ki tudod venni. Tapasztalatom nincs, de az az érzésem, hogy egy tuningolt kocsit nehezebb eladni. Ti mit gondoltok erről?
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Motor tuning Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban