Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5440

Utolsó 5 Tagunk
 01:Jun 23, 2020Zola614
 02:Jun 13, 2020Piltzj
 03:Jun 16, 2020Dingi
 04:Jun 14, 2020baledo21
 05:Jun 13, 2020Tibor8219

Látogatók

Vendégek (100%)

17

01: 18.206.238.XXX  02: 185.244.216.XX  03: 66.249.79.X  04: 216.244.66.XXX  05: 114.119.163.XXX  06: 209.141.40.XXX  07: 66.249.79.X  08: 5.45.207.XXX  09: 10.179.4.XX  10: 92.255.195.XXX  11: 66.249.79.X  12: 114.119.161.X  13: 178.154.200.XXX  14: 150.129.8.XX  15: 94.230.208.XXX  16: 109.70.100.XX  17: 114.119.162.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

17

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

2092

· Tegnap

11245

· Összesen ·
76185891

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

628

· Naponta

13,885

· Havonta

423,255

· Évente

5,079,059

Szerver idő
 · idő

11:08:44

· Dátum

06/07/20

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Tempomat utólag
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Tempomat utólag
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Elektronika
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mikropit
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. November 6. Csütörtök, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze, hogy tudom, hogy lehet beállítani Mosoly
Holnap utánajárok. Gondolom, a Citroenben megmondják.
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2014. November 6. Csütörtök, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mikropit írta:
Persze, hogy tudom, hogy lehet beállítani Mosoly
Holnap utánajárok. Gondolom, a Citroenben megmondják.
küld el privátban, megnézem neked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mikropit
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. November 6. Csütörtök, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ment a privát, köszönöm.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. November 6. Csütörtök, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mikropit írta:
Gyárilag van a Picemben tempomat. A karon a limiter is ott van. Leírás szerint ha lefelé forgatom a kapcsolót, akkor tempomat, ha felfelé, akkor limiter. A tempomat része hibátlanul műxik, de a limiter állásban nem csinál semmit. Lehet, hogy gyárilag így szerelték? Valahol meg lehet tudni, hogy gyárilag milyen extrák voltak eredetileg az autóban? (Nem én vagyok az első tulaj)

Utólagos a tied is, és nem limiteres a gázpedálod. Nekem is így van, nem akarok 25ért még pedált is venni.
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2014. November 6. Csütörtök, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
mikropit írta:
Gyárilag van a Picemben tempomat. A karon a limiter is ott van. Leírás szerint ha lefelé forgatom a kapcsolót, akkor tempomat, ha felfelé, akkor limiter. A tempomat része hibátlanul műxik, de a limiter állásban nem csinál semmit. Lehet, hogy gyárilag így szerelték? Valahol meg lehet tudni, hogy gyárilag milyen extrák voltak eredetileg az autóban? (Nem én vagyok az első tulaj)

Utólagos a tied is, és nem limiteres a gázpedálod. Nekem is így van, nem akarok 25ért még pedált is venni.
gyári, megnéztem
limiteres, mert az a cikkszáma 6242 Z8
Belső felszerelések:
SEBESSÉGSZABÁLYOZÓ SEBESSÉGSZABÁLYOZÓ ÉS KORLÁTOZÓ

6242 Z9 a sima
Vissza az elejére
mandra
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. November 10. Hétfő, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
Nekem igaz csak xsara breakem van de ugy gondoltam tudtok nekem segiteni előre is köszi.
Én is utolag akarok be rakni tempomatot a kocsiba és nekem is nagy kérdés hogy limitereset vagy csak normált vegyek?
Ahogy olvastam a gázpedálok között van különbség azt hogy tudom meg állapítani hogy melyk van az enyémbe?
Előre is köszi a segítséget.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2014. November 10. Hétfő, 16:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mandra írta:
Sziasztok
Nekem igaz csak xsara breakem van de ugy gondoltam tudtok nekem segiteni előre is köszi.
Én is utolag akarok be rakni tempomatot a kocsiba és nekem is nagy kérdés hogy limitereset vagy csak normált vegyek?
Ahogy olvastam a gázpedálok között van különbség azt hogy tudom meg állapítani hogy melyk van az enyémbe?

Szerintem pda megnézi neked.

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2014. November 10. Hétfő, 16:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mandra írta:
Sziasztok
értelem szerűen az alap
csak a gyári limiteresekben van hozzá való pedál
már az is luxus, h a kábelezés meg a pedál mikrokapcsolók megvannak
Vissza az elejére
mandra
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. November 10. Hétfő, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi szépen a válasz
Mert most néztem a servicen akkor én hiába veszek limitereset nekem akkor a limit része nem fog működni. bár egy árban akarják adni.
Esetleg itt van valakinek jó áron eladó?
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. November 11. Kedd, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pda írta:
MC_Pite írta:
mikropit írta:

gyári, megnéztem
limiteres, mert az a cikkszáma 6242 Z8
Belső felszerelések:
SEBESSÉGSZABÁLYOZÓ SEBESSÉGSZABÁLYOZÓ ÉS KORLÁTOZÓ

6242 Z9 a sima

Mondom gázpedál...
mandra
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Február 25. Szerda, 7:49    Hozzászólás témája: Kuplung kapcsoló Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok tempomatto akrnék beszerlni már irtam ide a kar meg van már néztem hogy a féklámpa kapoclsóm 3 eres de a servicén láttam hogy van kuplung kapcsoló
Én ezt hol találom mert a pedál környén sehol nem láttam és még a helyét sem se pedig a egy csatlakozót sem.
Enélkül működésre tudom majd bírni a tempomatot?
KÖszi előrre is.
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 27. Péntek, 7:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsit könnyebb lenne olvasni rendesen tagoltan... Milyen autóról van szó (évjárat, motor)?
mandra
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Február 28. Szombat, 9:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Citroen xsara 1.6 16v
Lexiába már bekapcsoltuk az opciókat a Bsi részén de ahogy olvastam a külföldi oldalon be kell az ECU-ba is de ott nem találtuk.
Most nem működik csak 120 nál csipog.
De már nagyon elbizonytalanodtam hogy esetleg kelle e 4 eres féklámpa kapcsoló meg kuplung kapcsoló.
Vissza az elejére
mrdoctor
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Július 1. Szerda, 20:03    Hozzászólás témája: Tempomat??? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem rég vettem egy 2005. októberi picassot, 1,6 benzines, 8V. A gázpedál bowdenes...
Milyen esélyeim vannak tempomatra?

Köszönöm előre is!
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Július 1. Szerda, 21:34    Hozzászólás témája: Re: Tempomat??? Hozzászólás az előzmény idézésével

mrdoctor írta:
Sziasztok!
Nem rég vettem egy 2005. októberi picassot, 1,6 benzines, 8V. A gázpedál bowdenes...

Köszönöm előre is!

Univerzális bowdeneshez való tempomat fog szerintem menni, 50 körül rémlik ezeknek az ára. A 15-20ezres kar+feltanítás (5ezer körül) a 16 szelepeseknél működik.
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Július 2. Csütörtök, 11:25    Hozzászólás témája: Re: Tempomat??? Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
mrdoctor írta:
Sziasztok!

Köszönöm előre is!

Univerzális bowdeneshez való tempomat fog szerintem menni, 50 körül rémlik ezeknek az ára. A 15-20ezres kar+feltanítás (5ezer körül) a 16 szelepeseknél működik.

Tégla vagy seprűnyél olcsóbb (seprűnyelet már láttam működés közben, megbízhatóan tette a dolgát)
mrdoctor
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Július 2. Csütörtök, 18:52    Hozzászólás témája: Re: Tempomat??? Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Köszönöm szépen! Akkor ez a drágább megoldás lesz... Szomor?
Tudnál esetleg ajánlani típust, amit érdemes lehet megvenni? Esetleg weboldalt ahol meg lehet rendelni?

Köszi!

MC_Pite írta:
mrdoctor írta:
Sziasztok!

Köszönöm előre is!

Vissza az elejére
mrdoctor
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Július 2. Csütörtök, 18:53    Hozzászólás témája: Re: Tempomat??? Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, de ezeket már unom! Nagyon boldog

PPGergo írta:
MC_Pite írta:
mrdoctor írta:
Sziasztok!

Köszönöm előre is!

Tégla vagy seprűnyél olcsóbb (seprűnyelet már láttam működés közben, megbízhatóan tette a dolgát)
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Július 2. Csütörtök, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sokan használnak waecot, de egy műhely ajánlása lenne az igazi (hány milis út, hány Nm erővel), azt pedig nem ismerek.
Bemutató cikk
xx610
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Július 2. Csütörtök, 21:20    Hozzászólás témája: Re: Tempomat??? Hozzászólás az előzmény idézésével

mrdoctor írta:

Tudnál esetleg ajánlani típust, amit érdemes lehet megvenni? Esetleg weboldalt ahol meg lehet rendelni?

Nekem 2008 óta van egy AP300-as tempomat CM35-ös kezelővel az autómban. Elégedett vagyok vele, az egyik legkedvesebb extrám Nagyon boldog
A riasztos.hu oldalon (is) megtalálod, nekem ők szerelték anno. Az árakat is látod ott.
Néhány képet találsz róla a fényképalbumomban.
A doverkft.hu oldalon is megtalálod. Doksi: http://doverkft.hu/In/pdf/01280022.pdf
Az adatok is ott vannak: A bowden elmozdulása 38 mm, az elérhető maximális húzóerő 50N.

xx610
Vissza az elejére
schanyi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Június 9. Csütörtök, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem konkrétan Picasso, hanem egy 2008-as 1.6 HDi-s Berlingo Multispacebe szeretnék utólagosan gyári tempomatot beszereltetni. Van erre lehetőség. A másik kocsink egy 2007-as Mégane, és abba minden megvolt a kormányig, csak kapcsoló kellett a tempomathoz, meg az aktiválás... Ennél a típusnál is játszik ez a lehetőség?
Előre is köszi
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Június 9. Csütörtök, 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

schanyi írta:
Sziasztok!
Nem konkrétan Picasso, hanem egy 2008-as 1.6 HDi-s Berlingo Multispacebe szeretnék utólagosan gyári tempomatot beszereltetni. Van erre lehetőség. A másik kocsink egy 2007-as Mégane, és abba minden megvolt a kormányig, csak kapcsoló kellett a tempomathoz, meg az aktiválás... Ennél a típusnál is játszik ez a lehetőség?
Előre is köszi

igen, hasonló itt is! merre laksz?

Vissza az elejére
schanyi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Június 20. Hétfő, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedro0000 írta:
schanyi írta:
Sziasztok!
Előre is köszi

igen, hasonló itt is! merre laksz?

Sógorom autója egyébként, de Veresegyház, de jár-kel az országban mindenfele.
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Június 20. Hétfő, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

schanyi írta:
[

Sógorom autója egyébként, de Veresegyház, de jár-kel az országban mindenfele.

Őt hívd fel :
http://systeamnavi.hu/index2.html

Vissza az elejére
schanyi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Június 21. Kedd, 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm
Vissza az elejére
damak
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 1. Hétfő, 19:07    Hozzászólás témája: Xsara Picasso 1.6 HDI 90 ps tempomat utolagosan Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit a forumon.

Abban kernem a segitsegeteket , hogy a felesegem kocsijaba beltettem a gyari tempomatot (kart) es az istennek sem akar müködni , remelem valaki csinalt ill talakozott mar ezzel a fajta jelenseggel.
Amiket eddig megcsinaltam.:

Kar beepitve 6242 z9 alap csak ki be kapcsolos es seb+- es pause

BSI be ill Befecskendezesbe aktivalva

Kuplung kapcsolo ellenörizve müködik

Tempomat gombok (mind) reagalnak a Lexiaba

Es 100 km/h felett sem kapcsol be mintha benne se volna.
Elfelejtettem volna valamit ill hianyzik meg valami?

VF7CH9HXC25835566
10778

Ha valaki ismeri a dörgest kerem segitsen.

Köszönöm
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 2. Kedd, 3:32    Hozzászólás témája: Re: Xsara Picasso 1.6 HDI 90 ps tempomat utolagosan Hozzászólás az előzmény idézésével

damak írta:
Üdvözlök mindenkit a forumon.

Abban kernem a segitsegeteket , hogy a felesegem kocsijaba beltettem a gyari tempomatot (kart) es az istennek sem akar müködni , remelem valaki csinalt ill talakozott mar ezzel a fajta jelenseggel.
Amiket eddig megcsinaltam.:

Kar beepitve 6242 z9 alap csak ki be kapcsolos es seb+- es pause

BSI be ill Befecskendezesbe aktivalva

Kuplung kapcsolo ellenörizve müködik

Tempomat gombok (mind) reagalnak a Lexiaba

Es 100 km/h felett sem kapcsol be mintha benne se volna.
Elfelejtettem volna valamit ill hianyzik meg valami?

VF7CH9HXC25835566
10778

Ha valaki ismeri a dörgest kerem segitsen.

Köszönöm

A fèkpedálkapcsolónál szoktak valamit említeni, hogy 4 vezetékes legyen.

Vissza az elejére
damak
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 2. Kedd, 3:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm szepen valaszod igen 4 vezetekes az enyem es Bosch potmeter van a Gazpedalnal.
Vissza az elejére
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 2. Kedd, 5:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

damak írta:
Köszönöm szepen valaszod igen 4 vezetekes az enyem es Bosch potmeter van a Gazpedalnal.
2 helyen kell engedélyezni, a BSI-ben és a műszercsoportban is
a befecskendezéssel kapcsolatban nem tudom, mire gondolsz
damak
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 2. Kedd, 8:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen 2 helyen engedelyeztem Bsi es Ecu Az egyiknel csak tempomat jelen van
Vagy nincs a masiknal vannal tempo , tempo+Limit , tempo rvv2 vel de ez utobbi abszolut ki van zarva. Mint irtam Lesziaban lehet trauten a gombjait es jo. Ha jol emlekszem Kormany Alatti kapcsoloknal es a sebessegszabalyozas alatt. Olyan nem lehet hogy meg van kergülve a Bsi es resettelni ill akksit le
Kéne venni?Angol forumon olyan valaszt is kaptam hogy
Bsi frissiteni.Nem tudom.Viszont van egy erdekessege a dolognak ügyfel opciok alatt nincs Tempomat.
Vissza az elejére
damak
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 2. Kedd, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Majd du csinalok kepeket rola es felteszem hogy milyen menük vannak es hogy hogy van aktivalva

feltettem a kepeket ide.:Xsara picasso Lexia-Tempomat
Vissza az elejére
damak
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 20. Szombat, 17:05    Hozzászólás témája: Vegre mukodik Hozzászólás az előzmény idézésével

Mult heten megoldotott a tempomat gondom.
Vegeredmenykeppen alap gomb van benne csak tempomat on off gombbal
Elektronikan belul meg mindent be kellett hozza kapcsolni ugymint
Sebessegszabalyozas es sebessegkorlatozas hiaba csak alap gomb
Igy irja a müszerfalon is cc off stb.
1.6 Hdi Fap,esp nelkul abs-el 2006 9hx motor.
Vissza az elejére
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 21. Vasárnap, 2:06    Hozzászólás témája: Re: Vegre mukodik Hozzászólás az előzmény idézésével

damak írta:
Mult heten megoldotott a tempomat gondom.
Vegeredmenykeppen alap gomb van benne csak tempomat on off gombbal
Elektronikan belul meg mindent be kellett hozza kapcsolni ugymint
Sebessegszabalyozas es sebessegkorlatozas hiaba csak alap gomb
Igy irja a müszerfalon is cc off stb.
1.6 Hdi Fap,esp nelkul abs-el 2006 9hx motor.
tehát, mégis csak az volt a probléma, amit priviben válaszoltam
az opciók helyes beállítása
ez bizony kotorászós, megoldódott, ez a lényeg
irencz
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Január 17. Kedd, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pár hete vettem egy 1.6 16v xara pic. collection forever -t 2007 es kiadásban. Sajnos nincs benne gyárilag tempómat viszont hosszú családi túrákra szánjuk. Elég amatőr vagyok a témában Zavarban lev? de olvastam itt olyat hogy esetleg gyárit is be lehet építtetni . Tud valaki segíteni abban hogy Budapesten hol és mennyiért szerelik be?
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2017. Január 17. Kedd, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

irencz írta:
Sziasztok!

Pár hete vettem egy 1.6 16v xara pic. collection forever -t 2007 es kiadásban. Sajnos nincs benne gyárilag tempómat viszont hosszú családi túrákra szánjuk. Elég amatőr vagyok a témában Zavarban lev? de olvastam itt olyat hogy esetleg gyárit is be lehet építtetni . Tud valaki segíteni abban hogy Budapesten hol és mennyiért szerelik be?

Zolysys úgy rémlik Bp környéki, de tudtommal Sabján szerviz is beszereli/tanítja, viszont ő nem tudom kart tud-e.
irencz
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Január 17. Kedd, 21:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
irencz írta:
Sziasztok!

Zolysys úgy rémlik Bp környéki, de tudtommal Sabján szerviz is beszereli/tanítja, viszont ő nem tudom kart tud-e.

A Sabján szervizt megpróbálom.
Köszi
Vissza az elejére
mcworry
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Április 5. Szerda, 22:58    Hozzászólás témája: Tempomat hiba !? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Egy 2007-es CXP Collection gazdája vagyok gyári tempomattal. Pár napja jelentkezett, hogy bekapcsolás után csak a vízszintes vonalak látszanak, a gombok nem reagálnak, vagyis nem kapcsol be a tempomat. Aztán valamikor elkapja és működik, de egyre többször kihagy. A limiterre kapcsolva működnek a gombok, tehát azok elvileg jók. Találkozott már valaki hasonló problémával, lenne rá megoldás ? Köszi a válaszokat. Üdv.: Laci
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Április 6. Csütörtök, 3:49    Hozzászólás témája: Re: Tempomat hiba !? Hozzászólás az előzmény idézésével

mcworry írta:
Sziasztok! Egy 2007-es CXP Collection gazdája vagyok gyári tempomattal. Pár napja jelentkezett, hogy bekapcsolás után csak a vízszintes vonalak látszanak, a gombok nem reagálnak, vagyis nem kapcsol be a tempomat. Aztán valamikor elkapja és működik, de egyre többször kihagy. A limiterre kapcsolva működnek a gombok, tehát azok elvileg jók. Találkozott már valaki hasonló problémával, lenne rá megoldás ? Köszi a válaszokat. Üdv.: Laci

Fêklámpa kapcsoló jó?

Vissza az elejére
mcworry
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Április 6. Csütörtök, 9:21    Hozzászólás témája: Re: Tempomat hiba !? Hozzászólás az előzmény idézésével

Amennyiben a kérdés arra vonatkozott, amikor bekapcsol és működik a tempomat és a fékre lépek, akkor kikapcsol. Sok mindent nem tudok erről a féklámpa kapcsolóról (hol található, hogyan lehetne ellenőrizni a működőképességét).
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Április 6. Csütörtök, 10:55    Hozzászólás témája: Re: Tempomat hiba !? Hozzászólás az előzmény idézésével

mcworry írta:
Amennyiben a kérdés arra vonatkozott, amikor bekapcsol és működik a tempomat és a fékre lépek, akkor kikapcsol. Sok mindent nem tudok erről a féklámpa kapcsolóról (hol található, hogyan lehetne ellenőrizni a működőképességét).

Több PSA modellnél bezavar a tempomatba a rossz féklámpa kapcsoló, vagy ha ledes fényforrás van a féklámpában.

Lexiaval kilehet olvasni a hibát.

Vissza az elejére
mcworry
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Április 6. Csütörtök, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tehát valami tönkrement és a service a megoldás. Köszi.
csabi710
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Máj 11. Péntek, 13:43    Hozzászólás témája: tempomat engedélyezése Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Berlingo2, 1.6 HDI, 2008.03 havi. Nem találom a lehetőséget a lexiában a tempomat engedélyezéshez. Valaki tudna segíteni ebben?
A fórumokat végig böngésztem, de nem jutottam előbbre.
Köszi előre is!
Vissza az elejére
csabi710
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Máj 13. Vasárnap, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Senkinek nincs ötlete?
Betettem a kart a diagnosztikában tesztelni is tudom a gombokat, de engedélyezést nem találtam sehol.
Van egy rész, ahol ez szerepel: A programozható számítóegységek. Ide belépve valami olyasmit ír, hogy ezen az autón nem támogatott funkció. Lehet, hogy nem is tudom aktiválni emiatt?
Vissza az elejére
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Máj 14. Hétfő, 6:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csabi710 írta:
Senkinek nincs ötlete?
Betettem a kart a diagnosztikában tesztelni is tudom a gombokat, de engedélyezést nem találtam sehol.
Van egy rész, ahol ez szerepel: A programozható számítóegységek. Ide belépve valami olyasmit ír, hogy ezen az autón nem támogatott funkció. Lehet, hogy nem is tudom aktiválni emiatt?
Ha van lehetőség a tanításra, azt 2 helyen kell megtenni.
1 a felszereltségi lista, 2.az ECU
Ez akkor igaz, HA képes kezelni a kart az autó, tehát az összes periféria rendelkezésre áll, ÉS volt belőle tempomatos verzió!
Nekem volt valaha egy 2.0 hdi dobozosom, abba rendeltem újkorába tempomatot.
DE az 1.6-nál, nem tudom, h volt e választható extra.
csabi710
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Máj 14. Hétfő, 8:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

például itt van egy 2007-es évjáratú(bár ez teher, de nem hiszem, hogy más lenne. vagy igen?)
https://www.youtube.com/watch?v=o77-3EE5SiE
Vissza az elejére
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Máj 14. Hétfő, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csabi710 írta:
például itt van egy 2007-es évjáratú(bár ez teher, de nem hiszem, hogy más lenne. vagy igen?)
https://www.youtube.com/watch?v=o77-3EE5SiE
ha létezik benne, akkor tovább kell kotorni a diagbox/lexiával, amíg meg nem találod az opciókat.
csabi710
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 12. Vasárnap, 19:12    Hozzászólás témája: tempomat Hozzászólás az előzmény idézésével

Már sikerült megtalálnom, de valamiért nem működik.
Van pár kép lexiából, ránézne valaki?
Azóta van hibaüzenetem is.
https://imgur.com/a/rLXAUa9

Illetve mi a különbség a járműsebesség szabályozás és korlátozás között?

Köszi!
Vissza az elejére
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 13. Hétfő, 16:17    Hozzászólás témája: Re: tempomat Hozzászólás az előzmény idézésével

csabi710 írta:
Már sikerült megtalálnom, de valamiért nem működik.
Van pár kép lexiából, ránézne valaki?
Azóta van hibaüzenetem is.
https://imgur.com/a/rLXAUa9

Illetve mi a különbség a járműsebesség szabályozás és korlátozás között?

Köszi!
2 helyen kell engedélyezni
valahol a felszereltségnél, utána a BSI ben
csak szabályzót állíts be, mert a korlátozóhoz gázpedált is kell cserélni

annak várja a nyomáspontját, (kickdown) ezért a hibaüzenet.
tehát, ha kétállású karod van, de nincs hozzá való gázpedálod, nem lehet beállítani a korlátozót
csabi710
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 20. Hétfő, 5:58    Hozzászólás témája: Tempomat utólag Hozzászólás az előzmény idézésével

Még mindig küzdök. A hiba eltűnt a sebességkorlátozás kikapcsolásával de a tempomat még mindig nem működik. az általános tesztnél a com 2000-nél nem írja, hogy van vagy nincs hiba üzenet. Ez miért lehet? Illetve ha rámegyek, akkor azt írja "azonosítatlan számítóegység", utána viszont azonosítja. Ez mitől lehet?
https://imgur.com/a/cJVvlpR
Vissza az elejére
pda
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2018. Augusztus 20. Hétfő, 14:37    Hozzászólás témája: Re: Tempomat utólag Hozzászólás az előzmény idézésével

csabi710 írta:
Még mindig küzdök. A hiba eltűnt a sebességkorlátozás kikapcsolásával de a tempomat még mindig nem működik. az általános tesztnél a com 2000-nél nem írja, hogy van vagy nincs hiba üzenet. Ez miért lehet? Illetve ha rámegyek, akkor azt írja "azonosítatlan számítóegység", utána viszont azonosítja. Ez mitől lehet?
https://imgur.com/a/cJVvlpR
erről beszéltem, itt van engedélyezve?

http://lexia-3.blogspot.com/2016/03/how-to-activate-citroen-cruise-control.html

illetve ezt:
https://www.youtube.com/watch?v=cokOR5cuYUA

nekem is PP alól csinálták meg, de csak az volt az embernek.
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Elektronika Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Következő
10 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban