Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5512

Utolsó 5 Tagunk
 01:May 16, 2021Bombi21
 02:May 08, 2021onedamme
 03:May 07, 2021Beni
 04:May 06, 2021Mukiapu
 05:May 04, 2021majidsadiq

Látogatók

Vendégek (100%)

13

01: 157.90.181.XXX  02: 66.249.66.XXX  03: 192.99.6.XXX  04: 207.180.226.XXX  05: 88.198.33.XXX  06: 34.237.52.XX  07: 66.249.66.XXX  08: 216.244.66.XXX  09: 195.181.172.XX  10: 92.249.188.XXX  11: 147.124.219.XXX  12: 86.101.88.XX  13: 66.249.66.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

13

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

2753

· Tegnap

29212

· Összesen ·
81213699

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

630

· Naponta

13,878

· Havonta

422,988

· Évente

5,075,856

Szerver idő
 · idő

01:03:39

· Dátum

19/05/21

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Utazás, nyaralás, szállások, tapasztalatok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Utazás, nyaralás, szállások, tapasztalatok
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Offtopic
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 7. Szombat, 22:33    Hozzászólás témája: Utazás, nyaralás, szállások, tapasztalatok Hozzászólás az előzmény idézésével

Horvátország, azon belül Istria. Információt kérnék az általatok már bejárt szállodákról, városokról. Pl. járt már valaki Rovinj melletti Katarina szigeten az Inselhotel Katarina-ban, vagy Umag-ban a Sol garden Istria hotelban.

Szóval szertném itt összegyűjteni a nyaralási tapasztalataitokat, itthonit és külföldit, jót és rosszat egyaránt egymás segítségére.

Nekem pl nagyon bejött a Hotel Ambassador Bibione-ban (Olaszország). Többször is voltam ott, gyerekekkel és csak jót tudok mondani róla. Teljesen a tengerparton van, családias szálloda, nagyon jó konyhával (csütörtök este extra svédasztalos vacsi)
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 7. Szombat, 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olasz - Bibione:

http://www.etgroup.info/Villaggio_Marco_Polo-Bibione-abs-2-G-5.html

Nagyon profi. Szinte minden nap volt valami foglalkozás a gyerekeknek. Nagy apartman (relatíve), új építésű, tiszta, új berendezéssel, saját grill és saját kert. Autóbeálló az ajtó előtt. Zárt terület. Főleg családosok voltak picibb gyerkőcökkel (nekik ajánlom). Ingyenes napernyő a parton. A part gyalog kb. 15 perc, vagy ha szeretsz kerítést mászni, akkor csak 5 perc Mosoly vagy 5 perc busszal, a megálló kb. 1 perc séta. A part szép homokos (mint mindenhol), kulturált, tiszta és még röpi és focipályák is vannak, illetve üdítő automaták, amikben a víz olcsó, minden más drága Mosoly
Nem a központban van = csendes, de a központ is kb 20 perc séta, gyorstalpúaknak még annyi se.
Hátránya, hogy nem a legolcsóbb. De amióta együtt aludtam néhány amerikai csótánnyal egy nyaralás során, azóta nem az ár az első számú szempont Mosoly

Meg hát Bibione amúgy is a "családok paradicsoma".

Spanyol - Costa Brava:

Kötelező Mosoly A tenger nem a legjobb, de minden másban szerintem #1.

Észak görög

Túlságosan nyugis és nincs még kiépülve.

Kréta

Gyönyörű helyek - szemét helyiek. + az említett csótányok a szobádban...

Párizs

Ha nem mész ki a belvárosból akkor frankó Mosoly De mindenkinek ajánlom hogy Roland Garrosra menjen Mosoly

Helsinki

Kicsit hűvösebb, de a legközelebbi országnak tartom, ahol nem "európai mentalitású" embereket találhatsz #2

Most ebből még ne higgyétek, hogy ilyen gazdag vagyok Mosoly Csak a kevés pénzünket mindig elutaztuk Mosoly Nem felvágásból írtam le, csak ha netán valaki erre fele menne hátha tudnék segíteni. Amúgy is nagyon jónak tartom a topikot (Köszi Nagycitrom). Csak azt sajnálom, hogy nem nekem jutott eszembe Mosoly
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 7:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sok tapasztalatom nincs, de azt az egyet megosztom. Mi tavaly jutottunk el tengerpartra elöször, Görögországba - Nei Poriba Nagyon boldog . Egy nagy baj volt vele, hogy azóta mániákusan vágyom vissza Kacsint? . 42000 forintból az 5 tagú családomnak meg volt az apartmannos elhelyezés, ellátás nélkül. Autóval mentünk, ami beniznestől (akkor még skoda fabám volt 1,2 htp), autópályadíjastól került 60000 forintba. És ebbe az üzemanyag árban egy Meteorák oda-vissza út is benne volt. Szóval költőpénzestől 170000 forintból megjártuk 5-en Görögországot. Ennyiből két felnöttnek jön ki a balatoni utazása egy hétre költőpénz nélkül S?r? vagy nagyon szomor?. de ehhez hozzátartozik nem nagy lábon éltünk. Zacskós kaja hegyeket vittünk magunkal. Sajna idén nem jutunk ki, de jövőre mindenképpen ki akarok megint menni Görögbe, de már a pic-kel
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 7:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horváthország Dubrovnik.sztem a világ 7csodájának az egyike mi tavaly voltunk a Pickel,Splittöl nem volt autopálya igy kb 4,5ora az ut 60-70-el mert gyorsabban nem tudsz menni a föuton,az ut nagyon szép mert végig megy a tengerpart melett.kaja jo ha szállodába laksz a kikötö a hatalmas,a várfalra kötelezö felmászni de drága 50kuna/fö de kihagyhatatlan.az árrak sztem egy kicsivel magassabbak mint itthon"de 1*élünk"

Olaszország Rosolina mare:Apartman nagyon olcso legallább is 2003ba az volt 25eft/10napra 2fönek.kocsibeáálo,a a falu a tengerparton van homokos sekély vizü tenger.onnan 4 ora az ut maranelloba a ferrari hazájába:)megint kötelezö látnivalo ha már olaszba van ember..

Németország.idegesitö a trágyaszag én 2évig nem tudtam vele megbékélni.Csak a nagyvárosokba nem lehet érezni.de amugy csodaszép fenyves erdök vannak Baden-Würtenberg tartományban,a Badeni to+A Svájci határszéle az csoda szép terület"már aki szereti a hegyeket.

Spanyolország:Barcelona.nagyon szép,de sztem az idegeneket nem nagyon kedvelik.de nem kell vele foglakozni,én 7napot voltam
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 9:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horvátország: Icici - Ika - Lovran
Az egyik legközelebbi tengerpart... ennek megfelelően sokan csak odaáig mennek... Szállás ettől függetlenül mindíg van (nekem van egy beépített magyar származású emberem, akivel telefonon meg lehet beszélni, hogy mire van szükség és Ő megkeresi, lefoglalja, stb...). Tenger köves, sziklás és kicsit hüvös ezért főleg "eszkimóknak" vagy nagy melegben javasolt Kacsint?

Horvátország: Pula + nyugati part
Eddig csak látogatóban voltunk ott többször, de nagyon ajánlott ellátogatni erre a részre, mert gyönyörű helyek vannak... főleg éjszaka...

Horvátország: Trogir: http://www.trogironline.com/ (apartman: http://www.maca-apartments.com/ )
"Kalózváros" feeling... minden este bejártuk keresztül-kasul... mindíg találtunk valami újat Nagyon boldog Érdemes robogót bérelni, mert ha napközben már bementél autóval a városba 1 óra mire kicammogsz a dugóból...

Horvátország: Riekától-Senjig
Semmi... nekem nagyon nem jött be... sziklák, kikötők és dugók... Zavart

Spanyolország: Tossa de Mar (üdülőfalu... camping, faház, apartmanház... fullos... kb 10 db 50 méteres medence, apróköves tengerpart, Supermercado Nevet? Barcelona 100 km-en belül (ha jól emlékszem)... Buena Vista park... az a hely, ahol 1 év alatt sem unod el magad...

Portugália - Madeira (Funchal): Egy karácsonyt töltöttünk ott ezért tengerben fürdés elmaradt, de decemberben 24 fokcelsius nagyon furcsa volt Nagyon boldog Megyünk még vissza... kipróbáljuk nyáron is Nagyon boldog

A két utolsó az a hely, ahova mindíg szívesen visszamennék, de anyagi okok miatt ez nem lesz túl gyakori... Szomor?
Az első három pedig teljesen alkalmas egy 10 napos pihenőre, amikor egyszerűen nem akarsz SEMMIT... csak pihenni zavartalanul
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi még mindig a kempingekhez és az általa adott szabadság-érzéshez ragaszkodunk. Horvátországot Ankarantól Splitig végigjártuk.
Sok jó kempingben voltunk már. Nálunk a gyerek miatt szempont az is, hogy a víz lehetőleg homokos legyen és ne mélyüljön gyorsan. Ebből a szempontból a Rab szigeten Lopár viszi a pálmát. De nagyon szeretjük Rabacot és Zatont is.
Húsz éve rendszeresen járunk a horvátokhoz. Egyetlen év sem maradt ki, sőt volt úgy, hogy többször is visszamentünk.
A másik kedvenc Ausztria. Magán apartmanokban szállunk meg. 20-22 Euro/fő/éj reggelivel. Télen síelni megyünk, nyáron túrázni a hegyekbe. Egy élet is kevés a túraútvonalak bejárásához.
Háromszor voltam Svájcban. Ennek már 10 éve. Főleg autós kirándulásokkal, városnézéssel. Már akkor is drága volt az ország. De a kempingek ott is kifizethetők. Az eső nagyon gyakran esik. Naponta többször is megered. Autós túristáknak kötelező megmászni a nagy hágókat. Igazi élmény 2300 m magasan autózni szakadó hóesésben, kacskaringós szerpentin úton nyári gumival, júliusban!
Francia riviéra. Július-augusztusban előre lefoglalt szállás birtokában induljatok el. Kemping a tengerparton nincs. A városokban lévő kempingek kapujában a "Megtelt" tábla fogad. A partszakaszokat a szállodák starndjai foglalják el. Szabadstrand alig van. Viszont minden más tetszett, csak pénz legyen elég. Cannes, Monte Carlo nagyszerű.
Szeretnék skandináviába utazni. Egészen az Északi fokig. Ha ebben van tapasztalatotok, akkor mondjátok el! Útiterv, szálláslehetőség, költségek, stb.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
levi74
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi most horvátországba készülünk valahova... Keresztlányoméjkat akarom kivinni a barátnőmmel. Tud valaki valami jó apartmant ajánlani közel a tengerhez,strandhoz? Gyerekeknek való strand kellene! És legyen jet-ski!
Vissza az elejére
levi74
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és csak 4 nap!
Vissza az elejére
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 11:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:

Spanyolország: Tossa de Mar (üdülőfalu... camping, faház, apartmanház... fullos... kb 10 db 50 méteres medence, apróköves tengerpart, Supermercado Nevet? Barcelona 100 km-en belül (ha jól emlékszem)... Buena Vista park... az a hely, ahol 1 év alatt sem unod el magad...

Portugália - Madeira (Funchal): Egy karácsonyt töltöttünk ott ezért tengerben fürdés elmaradt, de decemberben 24 fokcelsius nagyon furcsa volt Nagyon boldog Megyünk még vissza... kipróbáljuk nyáron is Nagyon boldog

Nagyon egyet értünk. Épp kérdezni akartam portugáliát, mert az lenne még a célpontunk. Spanyolban érdemes még megtekinteni Salouban az Univresal Studios parkját. Van vízi és sima vidámpark is. Nem csak hullámvasutak vannak, hanem előadások. Pöpec, amikor meggyújtják a fejed fölött a "levegőt". Egy belépő mindkét parkba jó éjfélig van nyitva. Érdemes kocsival menni, mert mi nem találtunk olyan szervezett kirándulást, ahol éjfélig maradhattunk volna. szerintem legalább 2 nap kell hogy kipróbálj mindent. Érdemes júniusban vagy szeptemberben menni, mert akkor is döglesztő meleg van, viszont kevesen vannak még a parkban. Ja és a nők úgy öltözzenek, hogy még a bugyijuk is vizes lesz Kacsint? Férfiaknak persze ez nem nagy gond Mosoly

fenyo1. Melyik ország vagy országokra gondolsz skandinávián belül? Én talán Svéd és Finnből tudok segíteni egy keveset.

Max-r írnál kicsit bővebben Portugáliáról. Mivel mentetek, hogy szálltatok meg, kb mennyi volt a szállás és az egész? stb. Előre is Kösz.

Legutóbb deejoe2 szerkesztette (2007. Április 8. Vasárnap, 11:19), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és még Málta érdekelne nagyon. Valaki volt már ott?
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Max-r írta:
Buena Vista park

...Salouban az Univresal Studios parkját...

Egyről beszélünk, csak én már a nevét sem tudom (megnéztem: "Universal's - Port Aventura")... de még megvannak a fotók a Dragon Khan-ról + a Silver River Flume-ról Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

deejoe2 írta:
Max-r írnál kicsit bővebben Portugáliáról. Mivel mentetek, hogy szálltatok meg, kb mennyi volt a szállás és az egész? stb. Előre is Kösz.

Délután írok....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:

Nem személyesen, de a nővéremék többször is. Tengerpart + sok kirándulással egybekötve (olcsón lehet autót bérelni, jobb kormányost Nevet? ), csak jókat mondtak róla.

Spanyolo. lett volna, most először, de sajnos megnőttek a gyerekek, így kedvezmény szinte 0. Alig állt volna meg az 1 hét 3.000,- EUR-ból, ami kicsit eltántorított. 2 éve nem voltunk tengernél (London, majd Prága), így most ez irányba keresgéltünk.
Londont egyébként nagyon ajánlom, oda bármikor visszamennék (mint ahogy Japánba is, de az most már nagyon elérhetetlen lett S?r? vagy nagyon szomor? )
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:

Én már jártam máltán,2005 nyarán.Mi érdekel? Nevet?
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keszeg írta:

Árak Mosoly

Főként az, hogy megéri-e a pénzt, milyen lehetőségek vannak, ha már ott vagy. Mi nem vagyunk egy helyben ülősek, inkább szeretünk, annyi kirándulásra elmenni, programokban részt venni amennyiben csak lehet, ha már ott vagyunk. Milyen a szállások minősége? Milyenek az emberek? Szóval minden, csak nem egy utikönyvből, hanem attól aki már volt ott Mosoly
xwingtom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 17:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Picassosok!
Nyáron 07.-hó ban készül még valaki az olasz tengerpartra?
Velence,csónakázás,stb.
xwingtom.
Vissza az elejére
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Keszeg írta:

Árak Mosoly

Főként az, hogy megéri-e a pénzt, milyen lehetőségek vannak, ha már ott vagy. Mi nem vagyunk egy helyben ülősek, inkább szeretünk, annyi kirándulásra elmenni, programokban részt venni amennyiben csak lehet, ha már ott vagyunk. Milyen a szállások minősége? Milyenek az emberek? Szóval minden, csak nem egy utikönyvből, hanem attól aki már volt ott Mosoly

Hát figyelj,én a szüleimmel voltam,4*-os szállodában,félpanzióval.Ez ha jolemléxem 100fölött volt/fő.Mi a sziget felső szélén voltunk(most meg nem mondom Neked a szálloda nevét,nem jut eszembe),de ez a hotel volt az utolsó a szigeten a Gozo-ra menő komp bejáratánál közvetlenül,egy kis félszigeten.Volt neki 2strandja:az egyik nem volt jo,mert ott jártak a kompok,és büdös volt nagyon.A szálloda másik oldalán volt egy kisebb,de csak jól úszók számára,itt mély volt a víz.De madártávlatból lehetett látni ugyanezen az oldalon egy hosszabb strandot,napágyakkal,stb,csak mi nem jutottunk el oda.
Kirándulások:Mi voltunk a fővárosban,múzeumok,stb,szép volt,én ezt nem igazán élveztem(nem nekem valók a múzeumok,de a kikötője ellenben nagyon szép).Voltunk az előbb emlegetett Gozo szigetén 1napos kiránduláson.Ez a program már kellemesebb volt számomra,szép,érdekes dolgokat láttunk(az Azúr ablak,vagy kék ablak világhírű,és tényleg fantasztikus).(busszal vittek minket körbe).Ezenkívül egy nap még átmentünk magán jelleggel a szállodai vizitaxival a gozo és málta közötti kisebb szigetre(comino a neve ha jol emléxem-milyen rossz a memóriám... Zavarban lev? ).Na ez nagyon szép,tipikus fehér homokos tengerpartszakaszok vannak,gyönyörű kék vízzel.Gyönyörű.Amit még magunknak szerveztünk az a búvárkodás.Magyar oktatócsoport van kint,velük merültünk egyet.egyesével vitt le a srác mindenkit,és mutogatott,tolt téged ha nem úsztál,szoval profi volt.
Maximálisan pozitív élményeim lettek,egyetlen dolog volt ami beárnyékolta a dolgot:a tengerben rengeteg medúza lett a második napra.(amik ugye csipnek,és az nem kellemes)
(ha valamit kihagytam,érdekel még,akkor írok szivesen,ill kérdezz,képeket is igény szerint tudok feltölteni)

Legutóbb Keszeg szerkesztette (2007. Április 8. Vasárnap, 17:50), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én tavaly voltam velencében. Nagyon-nagyon legyetek óvatosak. Ennyit tanácsolhatok.
xwingtom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi de már én is voltam.
xwingtom
Vissza az elejére
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És mégis vissza akarsz menni Mosoly Mosoly Mosoly
Akkor vagy te jártál nagyon jó környéken, vagy én nagyon rossz helyen Szomor?
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 17:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
És mégis vissza akarsz menni Mosoly Mosoly Mosoly
Akkor vagy te jártál nagyon jó környéken, vagy én nagyon rossz helyen Szomor?

Nekem is nagyon tetszett Velence,bár csak 1napos kiránduláson voltam ott. Neked mi nem tetszett?
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az, hogy gyakorlatilag mindenki át akart verni. Sajnos volt akinek sikerült is Szomor?

Ja és van olyan, ami nem átverés csak bicskanyitogató: Sosem fogok kibékülni azzal, hogy "asztaldíj" ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Az, hogy gyakorlatilag mindenki át akart verni. Sajnos volt akinek sikerült is Szomor?

Ja és van olyan, ami nem átverés csak bicskanyitogató: Sosem fogok kibékülni azzal, hogy "asztaldíj" ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

Na erről nem hallottam,de képzelem mit takar.
Minket tunéziában vert át egy tag,de azért sikerült neki,mert nem figyeltünk...Pedig az arabokra nem jellemző..
xwingtom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Velencében csak szétnézni,5-óra hosszat doszt elég,vásárolni tilos,max kávé üditő,fagyi esetleg.
A szállás temészetesen nem ott volt, (Cavallino-ban)
Békés nyugodt hely, a tengerpart lépésnyire, de önellátó a szállás, ráadásul tiszta kultúrált.
El lehet még hajókázni Muráno /üveg kristály/,Buráno csipke/.
Az árak olcsóbbak mint a Horvátoknál/tapasztaltam/
Nem akarják levenni a vendéget.
Én utazási irodán keresztül bonyolitottam N-betűvel kezdődik a neve nem akarom reklámozni.
Mindezt a biztonság kedvéért.
Mert az élet azért ott sem habostorta!
Ja, szerintem a Balatonunk sokkal durvább!
xwingtom
Vissza az elejére
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És nem félted a Picket az olasz parkolóhelyeken hagyni K?rd Én láttam,hogy tolják ide oda más autóját mert nem tud kijárni a parkolóból Felki?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 8. Vasárnap, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

motoros írta:
És nem félted a Picket az olasz parkolóhelyeken hagyni K?rd Én láttam,hogy tolják ide oda más autóját mert nem tud kijárni a parkolóból Felki?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

Voltam én is az össznépi parkolóban, de nem volt akkora tumultus. Lehet, hogy csak szerencsém volt Kacsint?
Egyébkén nem vagyok annyira oda Velencéért. Kétszer is, de szerintem egyhamar nem megyek újra. Nagyon nyomasztó volt a csillogás mögötti pusztuló hétköznapi házak látványa.
Sjanka
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 9. Hétfő, 7:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Véleményem szerint Istria Európa egyik gyöngyszeme. Sokak utálják, mások rajonganak érte. Mi az utóbbi csapatba tartozunk. Lényegében Umagtól-Kamenjak-fokig bejártuk. Sajnos a 2006-os képek még lényegében memória kártyákon vannak, de a 2004-es 1 hét http://web.t-online.hu/sjanka címen látható.( Ha egy kicsit tél is lett volna az idén talán a 2006-os is felkerül, természetesen már a Picassoval.)
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 9. Hétfő, 8:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sjanka írta:
Véleményem szerint Istria Európa egyik gyöngyszeme. Sokak utálják, mások rajonganak érte. Mi az utóbbi csapatba tartozunk. Lényegében Umagtól-Kamenjak-fokig bejártuk.

OK, te vagy az emberem Vicces Olyan szállodát (***) keresek, ami nincs messze (max 1-1,5 km) a városközponttól (pl Pula, Porec stb), de közel a tengerpart. Lehet nyüzsgősebb helyen is, a gyerekek, már nem kicsik (11, 14). Ha van ilyen tapasztalatod , ne kímélj Ny mehet Pü-ben is
Köszi
(26 évvel ezelőtt voltam utoljára az Istrián...)
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 9. Hétfő, 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Velencében többször is jártam, soha semmi gondom nem volt. Igaz, nem is gazdagítottam a vendéglősöket.
Tavalyelőtt viszont Rómában 700 Euróm bánta a zsebesek ügyes kezét és az én, pontosabban anyám figyelmetlenségét. A metrón kell igazán vigyázni, de ez igaz mindenhol, ahol sűrű az embertömeg.
Aki ritkán jár a horvátoknál, azoknak hívom fel a figyelmét, hogy a tengerparti és egyéb régi utak esőben istentelenül csúsznak. Felsismerhetők arról, hogy a burkolatuk feltűnően világos. A felújított vagy új utakkal már nincs ilyen probléma.
Ausztriában figyeljetek a sebbességkorlátozásokra! Pályán a húgomék 180 Eurot fizettek, barátunk szintén, csak ő le tudta alkudni 150-re. Én a határ előtt futottam bele a kézi trafiba, 20 Eurot fizettem sógori áron. Pályán konvojban mebtünk, négyünket villantottak le. Várjuk a fejleményeket.
A horvátok is előszeretettel mérnek kézi radarral. Amire észreveszed, már rég késő.
Vissza az elejére
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 9. Hétfő, 10:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Max-r írta:

Nagyon egyet értünk. Épp kérdezni akartam portugáliát, mert az lenne még a célpontunk. Spanyolban érdemes még megtekinteni Salouban az Univresal Studios parkját. Van vízi és sima vidámpark is. Nem csak hullámvasutak vannak, hanem előadások. Pöpec, amikor meggyújtják a fejed fölött a "levegőt". Egy belépő mindkét parkba jó éjfélig van nyitva. Érdemes kocsival menni, mert mi nem találtunk olyan szervezett kirándulást, ahol éjfélig maradhattunk volna. szerintem legalább 2 nap kell hogy kipróbálj mindent. Érdemes júniusban vagy szeptemberben menni, mert akkor is döglesztő meleg van, viszont kevesen vannak még a parkban. Ja és a nők úgy öltözzenek, hogy még a bugyijuk is vizes lesz Kacsint? Férfiaknak persze ez nem nagy gond Mosoly

fenyo1. Melyik ország vagy országokra gondolsz skandinávián belül? Én talán Svéd és Finnből tudok segíteni egy keveset.

Szervezett úttal akartunk menni, de mielőtt meghírdették, már el is fogytak a helyek.
Az útvonal: Dánia-Svédország-Norvégia-Északi-fok, vissza Finnország-Svédország-Lengyelország.
Igazából csak a skandináv országokban elérhető szállásokkal van problémám, illetve az árak is érdekelnének. Azt tudom, hogy nem éppen a legolcsóbb európai országok.
Vissza az elejére
levi74
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 9. Hétfő, 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vitibogi írta:
Sok tapasztalatom nincs, de azt az egyet megosztom. Mi tavaly jutottunk el tengerpartra elöször, Görögországba - Nei Poriba Nagyon boldog . Egy nagy baj volt vele, hogy azóta mániákusan vágyom vissza Kacsint? . 42000 forintból az 5 tagú családomnak meg volt az apartmannos elhelyezés, ellátás nélkül. Autóval mentünk, ami beniznestől (akkor még skoda fabám volt 1,2 htp), autópályadíjastól került 60000 forintba. És ebbe az üzemanyag árban egy Meteorák oda-vissza út is benne volt. Szóval költőpénzestől 170000 forintból megjártuk 5-en Görögországot. Ennyiből két felnöttnek jön ki a balatoni utazása egy hétre költőpénz nélkül S?r? vagy nagyon szomor?. de ehhez hozzátartozik nem nagy lábon éltünk. Zacskós kaja hegyeket vittünk magunkal. Sajna idén nem jutunk ki, de jövőre mindenképpen ki akarok megint menni Görögbe, de már a pic-kel

írnál bővebben a görög utadról? merre mentetek,milyen volt az út,hány óra.... Mi horvátországon és görögön filózunk...Stavrost ajánlják... Időjárás,víz milyen? Vizisport? Szórakozás?
Köszi előre az infót!
Vissza az elejére
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 9. Hétfő, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Stavrosban voltam, ha az észak-görög stavros-ra gondolsz. (Mert én azt hiszem 2 is van). Ez 2003-ban volt. Akkor még nem volt ott semmi, csak víz meg fű. Viszont voltak eredeti görög falusi öregek, nagyon jó fejek voltak. Illetve nagyon jó frappé-t csinálnak Mosoly Ja és ott van Jorgos. Egy étterem tulajdonosa, akinek magyar a felesége és nagyon szereti a magyarokat, és hajnalig kell vele innod, amit ő fizet persze (fincsi kis mataxa... nyami-naymi). Az 5-ik nap már viszont, kicsit sok(k).

Ha valami ilyesmire vágysz, akkor ok lehet a hely, amúgy nincs ott helyben semmi. Vízisportot egyáltalán nem láttam, de ott van a meteorák. Az viszont lélegzetelállító.

Viszont én már 4 éve voltam, ami sok idő, azóta lehet egész más minden.
Gabor
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 9. Hétfő, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xwingtom írta:
Picassosok!
Nyáron 07.-hó ban készül még valaki az olasz tengerpartra?
Velence,csónakázás,stb.
xwingtom.

Szia
Én megyek 07.14-től 07-20-ig Lido Di Jesoloba, előtte leszünkl még
egy hétig Bayorországban, meg tirolban.
Velencére csak egy estét szánunk, mert nappali fényekben már láttuk
pár éve. Nagyon nem voltam tőle odáig Szomor? talán este szebb.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
birvan
Hiper-Supermanus
Hiper-Supermanus

HozzászólásElküldve: 2007. Április 9. Hétfő, 18:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi már hat éve minden szeptemberben Cavallino mellé egy kempingbe járunk. Telepített lakókocsiba, nagyon jó teljesen családias mert az olaszok is fix lakókocsikkal vannak ott. Minden tavasszal kimenekülnek Velencéből és innen járnak dolgozni. Mindenki ismer mindenkit, amikor bemegyünk hajóval Velencébe van ismerős aki segít eligazodni. Mert Velence sem csak a turista látványosságból áll. Vannak izgalmas részei is ahova turisták nem nagyon járnak. Punta Sabioneból meg minden felé lehet hajózni. Ez egy félsziget Jesolonál kezdődik és Punta Sabionenál van a vége. Közben van több település is, üzletek nem túl drága, sőt van egész olcsó is pl: LD. ez olyan mint nálunk a Lidl. A tenger szinte tökéletes, homokos part, elfogadható hőmérsékletü víz.
Vissza az elejére
levi74
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 10. Kedd, 9:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Stavrosban voltam, ha az észak-görög stavros-ra gondolsz. (Mert én azt hiszem 2 is van). Ez 2003-ban volt. Akkor még nem volt ott semmi, csak víz meg fű. Viszont voltak eredeti görög falusi öregek, nagyon jó fejek voltak. Illetve nagyon jó frappé-t csinálnak Mosoly Ja és ott van Jorgos. Egy étterem tulajdonosa, akinek magyar a felesége és nagyon szereti a magyarokat, és hajnalig kell vele innod, amit ő fizet persze (fincsi kis mataxa... nyami-naymi). Az 5-ik nap már viszont, kicsit sok(k).

Ha valami ilyesmire vágysz, akkor ok lehet a hely, amúgy nincs ott helyben semmi. Vízisportot egyáltalán nem láttam, de ott van a meteorák. Az viszont lélegzetelállító.

Viszont én már 4 éve voltam, ami sok idő, azóta lehet egész más minden.

Szerintem ez az a stavros amiről írtál! De azóta sokat változott állítólag! Az a Jorgos akiről beszéltél szervezi már oda ki az utakat. Övé már szinte minden ott kint. Diszkók,bárok,éttermek,üzletek..minden az övé. Pesten van utazási irodája a DIAS ZEUS TRAVEL. Szóval állítólag van már ott minden! De ezt veleki olyantól lenne jó hallani aki jár is ki! Zavart
Vissza az elejére
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Április 11. Szerda, 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sikerült a nap végére ideérni:

Szóval Madeira...

Karácsonykor mentünk... elötte két hónappal megnéztem, hogy milyen szervezett utakat ajánlanak itthon, de nem szeretjük a szállodákat ezért apartman után néztem... pontosabban elöbb repülőjegy után...

Funchal-ba akkoriban nem ment Ferihegyről gép... Stuttgartban viszont vannak ismerősök, úgyhogy előző nap kiautózunk Stuttgartba és onnét indultunk reggel... Érdemes előre megnézni a repülőjegyeket, mert lehet kapni 50 eurotól 250 euroig (Stuttgart-Funchal)... Air Berlin
Ha megvan az időpont, akkor lehet szállást foglalni...

Apartmant is interneten foglaltam: Madeira Apartments... Egészen pontosan ide:

Vila Calaca Amikor először láttam ezt a képet kicsit gyanakodtam... valami turpisság lehet a dologban... nem volt... ezt kaptuk és tényleg így néz ki... Nagyon boldog Két 10 emeletes szálloda mellett ez a gyöngyszem...

A szigeten rengeteg kis poros falu van, ahol találsz apartmant, de közel-távol semmi nincs... Funchal környékén érdemes szétnézi, mert gyalog is 10 perc alatt bent vagy a belvárosban és a külváros csöndesebb...

Túrák: "Óceáni" sziget... ergo 2 perc alatt átbuknak a felhők a szigetcsúcson és szakad az eső... kb ugyanennyi idő alatt el is tűnnek a felhők...

Keleti és Nyugati túrákat szerveznek buszokkal... mindkettőt érdemes kipróbálni... bátor gyereknek tartom magam, de a 1/2 sávos szerpentineknek nem vágnék neki most sem... persze a hidegvérű angolok lementek hídba, amikor én fel-le rohangáltam a buszon a szakadék peremén "De ***** jó" felkiáltásokkal... Ők + le voltak fehéredve és már inkább túl lettek volna rajta... ?rd?g

Kaja: Étteremben: Hal és még van hal is... csirkét csak szendvicsben találsz, marhát csak a tejért tartanak... no malac... szerencsére az élelmiszerboltok a külföldi túristák igényeinek megfelelően vannak felszerelve Kacsint?

Kiszolgálás: a városban szeretik a turistákat... "vidéken" már nem annyira... Asszony volt már elötte egyszer... azt mondta, hogy fejlődtek, mert legutóbb fellökte az embert a takarítónő... mondván "Ő dolgozik! Tünés az útjából..."

Költségek: pontosan nem emlékszem... kb 500e volt az egész költőpénzzel együtt 2 főre... utó-nászút gyanánt Kacsint?

Ha van még kérdés szívesen válaszolok, de ez kb 3 éve volt... megfakultak az emlékek...
Vissza az elejére
xwingtom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 12. Csütörtök, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Birvan és Gabor
Xwingtom is 07.-ho. ban lesz Olaszhonban /Cavvallinoban/
Vissza az elejére
Racsi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 16. Hétfő, 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem megy Valaki júniusban Korfura?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 16. Hétfő, 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én meg csak sasolok, hogy milyen utakat tervezgettek... hihetetlen. Mi talán idén befejezzük az építkezést, és végre mehetünk a galériára "nyaralni" Kacsint? Az is élmény lesz, lehet, hogy jobban fogjuk élvezni a munkamentes napokat ott, mint a tengernél Nagyon boldog Nagyon boldog
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 16. Hétfő, 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:
Én meg csak sasolok, hogy milyen utakat tervezgettek... hihetetlen. Mi talán idén befejezzük az építkezést, és végre mehetünk a galériára "nyaralni" Kacsint? Az is élmény lesz, lehet, hogy jobban fogjuk élvezni a munkamentes napokat ott, mint a tengernél Nagyon boldog Nagyon boldog

Érthető. Én amikor a cégemet csináltam, az első 3 évben egyáltalán nem voltam szabin. Aztán jött az építkezés, így 5 év telt el, mire belefért egy utószezonos 1 hét tengerpart.
xwingtom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 17. Kedd, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv kedves bőrtetős,de ezen a kalandon már átestem a 80-as években,
én hosszú ideig csak túrista szalámit ettem+ kőbányai villámgyors kiséretében!
De végül felépült, és sokáig még csak motorom sem volt!

Xwingtom
Vissza az elejére
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Április 17. Kedd, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:
Én meg csak sasolok, hogy milyen utakat tervezgettek...

Tervezgetni lehet... az más kérdés, hogy mi válik valóra... Zavarban lev?
Vissza az elejére
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 17. Kedd, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xwingtom írta:
Üdv kedves bőrtetős,de ezen a kalandon már átestem a 80-as években,
én hosszú ideig csak túrista szalámit ettem+ kőbányai villámgyors kiséretében!
De végül felépült, és sokáig még csak motorom sem volt!

Xwingtom

Most akkor ez szemrehányás volt? Mert nekem így felkiáltó jelekkel úgy jött le, hogy örüljek annak, hogy építkezés alatt még normális kocsink is van... Ez esetben csak szólok, hogy örülök ám, értékelem ezt is Kacsint? Kacsint? de komolyan (pláne egy 17 éves fiat regatta után, Mosoly )

Jó nyaralást mindenkinek idénre!! Kacsint? Kacsint?
xwingtom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Április 19. Csütörtök, 6:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat, távolról sem szemrehányás csak én is az aljáról indultam az életnek ami nem habostorta mint tudni véljük.
Tisztelettel: Xwingtom
Vissza az elejére
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 19. Csütörtök, 7:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:
[hogy örüljek annak, hogy építkezés alatt még normális kocsink is van...

Annak akkor is örülnöd kell, ha nem építkezel Nevet? Kacsint?
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 19. Csütörtök, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagycitrom írta:
bneheni írta:

Na ja... Pont ma beszélgettünk a párommal, hogy a hónapban megnyerjük a sparos audi A6-ost (vagy a jövő hónapban, még nem döntöttem el Nevet? Nevet? ), és mivel van egy szupi kocsink, ott is hagyjuk a szalonban, és eljövünk a lóvéval Nevet? Nevet? Kinek kell egy vacak audi A6, ha van Picasso? Nevet? Nevet?
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Április 19. Csütörtök, 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:
Nagycitrom írta:
bneheni írta:

Na ja... Pont ma beszélgettünk a párommal, hogy a hónapban megnyerjük a sparos audi A6-ost (vagy a jövő hónapban, még nem döntöttem el Nevet? Nevet? ), és mivel van egy szupi kocsink, ott is hagyjuk a szalonban, és eljövünk a lóvéval Nevet? Nevet? Kinek kell egy vacak audi A6, ha van Picasso? Nevet? Nevet?

csak jövő hónapban. E hónapot már lefixáltam. (Járom az országot és felgyújtom a gyűjtőládákat.) Csak egy maradhat, de abban csak az enyémeim lesznek ?rd?g ?rd?g ?rd?g

Amúgy most játszok életemben először ilyet. Sajnos a vezérkar új audi parkját úgysem lehet megnyerni, de legalább a remény Mosoly

Mentségemre legyen mondva, hogy ezért nem vásárolok többet, csak kapom a nyeremény szelvényeket Kacsint?
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Április 19. Csütörtök, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jó, egye penész, jövő hónapig még talán tudok várni.... Remélem, azért Dunaújváros felé nem jössz, vagy ha igen, szólj előtte, múlt héten lepett meg a párom tök szupi poroltóval a kocsiba, TE jössz gyújtogatni, és poroltok, és hipp-hopp meg is volt a röpke mini-tali Nevet? Nevet?
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Máj 9. Szerda, 11:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volt-e már valaki a hotel Kolipngban (http://www.kolping.hotel.hu/) Alsópáhokon? Milyen élményei voltak? Mi augusztusban megyünk.
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Máj 9. Szerda, 15:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Közeli tengerparton (olasz - horváth - albán) ki tud olcsó apartmann vagy camping szállással utazási irodát? Vagy közvetlenül lefoglalási lehetőséggel?
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Máj 9. Szerda, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vitibogi írta:
Közeli tengerparton (olasz - horváth - albán) ki tud olcsó apartmann vagy camping szállással utazási irodát? Vagy közvetlenül lefoglalási lehetőséggel?

adriatica.net?
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Offtopic Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban