Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

1

· Tegnapi

1

· Összes tag

5510

Utolsó 5 Tagunk
 01:May 07, 2021Beni
 02:May 06, 2021Mukiapu
 03:May 04, 2021majidsadiq
 04:Apr 30, 2021fm0728
 05:Apr 19, 2021Szunyog83

Látogatók

Vendégek (100%)

16

01: 157.90.209.XX  02: 185.244.216.XX  03: 3.238.235.XXX  04: 66.249.72.XXX  05: 66.249.72.XXX  06: 84.225.174.XX  07: 45.12.66.XXX  08: 94.230.208.XXX  09: 83.171.224.XXX  10: 216.244.66.XXX  11: 212.24.165.XX  12: 13.66.139.X  13: 185.189.114.XXX  14: 193.226.213.XXX  15: 17.121.115.XXX  16: 66.249.69.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

16

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

10416

· Tegnap

38378

· Összesen ·
81040825

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

630

· Naponta

13,848

· Havonta

422,088

· Évente

5,065,052

Szerver idő
 · idő

15:10:34

· Dátum

07/05/21

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Mit kell tudni felnikről
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Mit kell tudni felnikről
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gumik, felnik
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Április 4. Péntek, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lofi írta:
Szerintem mondjuk olyan 100eFt/db-ig gyakorlatilag csak esztétikum.
Igen, erre akkor jöttem rá, amikor megláttam a Honda Jazz extra árlistájában a könnyüfém felnik árát (felette volt /db Sokkolt )
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 4. Péntek, 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia dunai,
...hát, ami elmondható az ügyben, az előttem már elhangzott...(most mentek el a vendégeink)
Az esztétikum mellé még a praktikum: egy dísztárcsát bárki, bárhol, minimális erővel leemel és örökre búcsút inthetsz neki. A dísztárcsa-lopás és kereskedelem - a beszerzés egyszerűsége miatt - jelentősen virágzik kis országunkban, főként a gyári típusokra értve ezt. Nos, ha 1-2 gyárit leemelnek a gépről, akkor ez mondjuk 10-20 ezer mindjárt... vagy tesco-gazdaságossal lehet leváltani, ami azért nem olyan...khm.
Vagy nem teszel fel helyette semmit... Szerintem a picasso disztárcsa nélkül a legrondább autók versenyében dobogós lehetne...
Szóval egy alufelnit nem olyan könnyű leemelni (de nem lehetetlen), egy áruházi parkolóban nem áll neki senki lelopni...
Kerekenként 10 ezerrel lenne többe, mint a dísztárcsa. Széppé varázsolja a gépet. Talán nem is folytatom.
A többiek beszéltek már a le és felszerelés praktikátlanságáról.
Ha 2 garnitúra felnid van, nem vagy a szezonhoz kötve. Nyáron kicentíroztatod a télit - amikor napoznak egyébként a gumisok kuncsaft hijján és ősszel akkor teszed fel, amikor neked alkalmas. Januárban meg senki sem vesz már télit, elballagsz és fél óra alatt megvan a nyári centír. Szintén nem állsz sorba a napsütés megjöttével, hanem kicseréled otthon 1 óra alatt (nagyon kényelmesen) - Ezt a szempontot csak azért: mert az IDŐ PÉNZ.
Azért a felni típusát én megkérdezném mégis attól a gumistól...
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Április 4. Péntek, 22:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én meg direkt nem rakok fel disztárcsát a téligumival szerelt felnire...
dunai
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 4. Péntek, 23:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is úgy gondoltam, hogy nem igazán hasznos a gumik le-felcincálása évente kétszer. Akkor vagy egy lemezfelni garnitúra kellene, vagy alu, ám közte olyan sok árkülönbség nincs. Ahogy Nektek, nekem is fontos, hogy MUTASSON a Picasso Mosoly Majd dönt a pénztárca. De inkább a Pic-szív K?rd Mosoly
DGY
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 5. Szombat, 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DGY írta:
...igyekszem tisztán tartani kívül belül,meg évente kétszer minden gumit leszilikonozok...

Egy keveset erről is. A raktározandó gumikat természetesen meg kell tisztítani a téli/nyári álom előtt (kavicsok kiszedése, lemosás). A gumi szilikonozásától én tartózkodnék. Nehezen eltávolítható anyag (n-hexán vagy ultra), s kell neki jó pár kilométer, hogy lekopjon a szilikonréteg, addig pedig keni a felületet, vagyis csúszik. Sokkal olcsóbb a glicerin, a babaolaj (gyakorlatilag glicerin), babatestápoló akár. Bocs kicsit hosszú lett.[/quote]

azt nem írtam hogy az ajtók gumijait szilikonozom le évente 2-szer, erre gondolva írtam a fentieket, /bocsi Zavarban lev? /de igaz a téli és nyári gumikra is csere alkalmával.
Mindig szilikont használtam eddig,nem volt gond vele,a futófelületröl hamar lekopott.Én nem értek hozzá,nem vagyok vegyész,de nem hasonlóan szívódik fel mindegyik olaj-olaj K?rd
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 5. Szombat, 23:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DGY írta:
...Én nem értek hozzá,nem vagyok vegyész,de nem hasonlóan szívódik fel mindegyik olaj-olaj K?rd...

ezek szerint sütésnél, ha véletlenül étolaj helyett gázolaj kerül a serpenyőbe, akkor is nyugodtan alágyújtasz, olaj-olaj!? Nevet? Nevet? Nevet?

A glicerin egy háromértékű alkohol (1,2,3-propántriol) míg a szilikonolaj egy polikondenzált molekula (polisziloxán lánc), s több nagyságrendnyi méretkülönbség lehet köztük, ebből (és sok minden másból) adódóan óriási különbség van a felszívódásukban (kézen pl. a glicerin szuper - babapopsi feeling, míg a szilikonolaj gyakorlatilag nem szívódik fel. Bocs a kémia óráért.Kacsint?

Sompetike írta:

Nekem már volt olyan, hogy télen a hó/jég megült a dísztárcsa és a felni között és olyan száz körül eszméletlen hangot adott ki a kerék, annyira kiegyensúlyozatlan lett.
DGY
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 6. Vasárnap, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lofi írta:
DGY írta:
...Én nem értek hozzá,nem vagyok vegyész,de nem hasonlóan szívódik fel mindegyik olaj-olaj K?rd...

ezek szerint sütésnél, ha véletlenül étolaj helyett gázolaj kerül a serpenyőbe, akkor is nyugodtan alágyújtasz, olaj-olaj!? Nevet? Nevet? Nevet?

A glicerin egy háromértékű alkohol (1,2,3-propántriol) míg a szilikonolaj egy polikondenzált molekula (polisziloxán lánc), s több nagyságrendnyi méretkülönbség lehet köztük, ebből (és sok minden másból) adódóan óriási különbség van a felszívódásukban (kézen pl. a glicerin szuper - babapopsi feeling, míg a szilikonolaj gyakorlatilag nem szívódik fel. Bocs a kémia óráért.Kacsint?

Sompetike írta:

Nekem már volt olyan, hogy télen a hó/jég megült a dísztárcsa és a felni között és olyan száz körül eszméletlen hangot adott ki a kerék, annyira kiegyensúlyozatlan lett.

Ez a robbantott csirke titkos recepje Felki?lt Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

Nagyon boldog Kösz Felki?lt Mondom én hogy nem vagyok kémikus Zavarban lev? ennek fényébe ,akkor már kérdeznék is Kacsint?
Itt ilyenkor nem az a cél hogy a külső hatásoktól /hireg ,pára ... védjük a gumit,és erre a célra alkalmasabb lehet egy nehezebben felszívódó (védőréteget képező anyag)szilikon Zavart:Egy kicsit megpörgetem a kereket,és már le is kopott a vékony réteg,máris nem csúszik,mert ott már a "nyers "gumi érintkezik az aszfalttal K?rd Forg? szemek
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 6. Vasárnap, 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, hogy beleszólok - kémia nem volt az erősségem - de nekem soha az életben eszembe nem jutott, hogy egy elraktározandó guminak a futófelületét bekenegessem!!
Az oldalfalát igen, de a futófelületét?
Úgy érzem erről megy a diskurzus ugyanis...hogy ti.onnan hogyan és mimódon kopik le...vagy nem jól értem?
DGY
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 6. Vasárnap, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pi-Cit-Car írta:
Bocs, hogy beleszólok - kémia nem volt az erősségem - de nekem soha az életben eszembe nem jutott, hogy egy elraktározandó guminak a futófelületét bekenegessem!!
Az oldalfalát igen, de a futófelületét?
Úgy érzem erről megy a diskurzus ugyanis...hogy ti.onnan hogyan és mimódon kopik le...vagy nem jól értem?

De erröl .
Miért ne kellene a futófelületet is kezelni öregedés ellen ha éppen nem használod az is gumi nem csak az oldala!?? Sokkolt
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 6. Vasárnap, 17:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DGY írta:
Ez a robbantott csirke titkos recepje Felki?lt Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog

Nagyon boldog Kösz Felki?lt Mondom én hogy nem vagyok kémikus Zavarban lev? ennek fényébe ,akkor már kérdeznék is Kacsint?
Itt ilyenkor nem az a cél hogy a külső hatásoktól /hireg ,pára ... védjük a gumit,és erre a célra alkalmasabb lehet egy nehezebben felszívódó (védőréteget képező anyag)szilikon Zavart:Egy kicsit megpörgetem a kereket,és már le is kopott a vékony réteg,máris nem csúszik,mert ott már a "nyers "gumi érintkezik az aszfalttal K?rd Forg? szemek

Előre is elnézést a kémiázásért Kacsint?.
Szóval utána kellene nézni, hogy a vulkanizált gumival mi tud történni, de ha azt nézem, hogy a glicerin kisebb helyekre is el tud jutni és kitöltve azokat: levegő ki - oxigén nincs - öregedés "nincs". Plusszt van neki három szabad alkoholos OH-ja, ami akár reakcióba is léphet, s lehet, hogy így is véd, mert elfoglalja a kritikus helyeket. A pára elleni védelemre (a hidegtől talán nem véd Nagyon boldog), biztosan megfelel a szilikonolaj és le is kopik egy idő után, de a gumid alatta javulni biztosan nem fog, sőt lehet, hogy alatta az oxidáció továbbfolytatódik és az olajréteg lekopása után kapsz egy rosszabb gumit, mint a tárolás kezdetén. Persze nem vagyok a gumi-technológiában nagyon otthon, így lehet hogy egyáltalán nem így van. Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?
Lehet, hogy akár glicerinnel, akár szilikonolajjal kened 8 évig jó, sőt ha nem kened akkor is. Kacsint?
DGY
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 6. Vasárnap, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lofi írta:
DGY írta:

Előre is elnézést a kémiázásért Kacsint?.
Szóval utána kellene nézni, hogy a vulkanizált gumival mi tud történni, de ha azt nézem, hogy a glicerin kisebb helyekre is el tud jutni és kitöltve azokat: levegő ki - oxigén nincs - öregedés "nincs". Plusszt van neki három szabad alkoholos OH-ja, ami akár reakcióba is léphet, s lehet, hogy így is véd, mert elfoglalja a kritikus helyeket. A pára elleni védelemre (a hidegtől talán nem véd Nagyon boldog), biztosan megfelel a szilikonolaj és le is kopik egy idő után, de a gumid alatta javulni biztosan nem fog, sőt lehet, hogy alatta az oxidáció továbbfolytatódik és az olajréteg lekopása után kapsz egy rosszabb gumit, mint a tárolás kezdetén. Persze nem vagyok a gumi-technológiában nagyon otthon, így lehet hogy egyáltalán nem így van. Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?
Lehet, hogy akár glicerinnel, akár szilikonolajjal kened 8 évig jó, sőt ha nem kened akkor is. Kacsint?

Kösz ez korrekt kimerítő válasz Felki?lt Jövőre kipróbálom a glicerint Kacsint? Nagyon boldog
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 9:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Előszöris nagyon tetszett a kémiás fejtegetés, de a nyomáson és a fektetésen kívül szerintem minden túlzás, használni kell azt a gumit, koptatni az úton! Mosoly

Én viszont acél-felnit keresek, és ebben szeretném a segítségeteket kérni! Használt nem is tudom, hogy érdekeljen-e, hacsak közületek nincs valakinek Pesten v. közelben valami hibátlan garnitúrája!

Új acélfelnit neten néztem és a Startgumi-Abaqua 9,890/db akciójára figyeltem fel - de nem tudom jó minőség-e, mert vmi 12,000/db-ért is láttam Picasso-ra valót!

Tud valaki vmi jó tippett, vagy a tuttit?! Nagyon boldog
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabb írta:
Sziasztok!Előszöris nagyon tetszett a kémiás fejtegetés, de a nyomáson és a fektetésen kívül szerintem minden túlzás, használni kell azt a gumit, koptatni az úton! Mosoly

Én viszont acél-felnit keresek, és ebben szeretném a segítségeteket kérni! Használt nem is tudom, hogy érdekeljen-e, hacsak közületek nincs valakinek Pesten v. közelben valami hibátlan garnitúrája!

Új acélfelnit neten néztem és a Startgumi-Abaqua 9,890/db akciójára figyeltem fel - de nem tudom jó minőség-e, mert vmi 12,000/db-ért is láttam Picasso-ra valót!

Bontóban nem próbáltad?
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bontóban még nem próbáltam, megbízható helyet nem tudok - hallani rosszat már hallottam, némely helyeken árakról is.. - igazándiból nem tudnám eldönteni, hogy jó-e hacsak nem tökéletesnek néznek ki mind egy szálig!
Tartok a rejtett hibától, amit majd a gumis az orromba vág jól!
MJoe
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabb írta:

Citroen Pásztor vagy Startautó ? biztos jó klubkedvezményes árat kaphatsz.
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Startauto honlapja nekem meredek; Picasso-t v. felnikínálatot nem találtam meg..

Egyébként mennyit taksálhat a klubkedvezmény?Hogyan érvényesíthetem, hogy működik: helló, én vagyok Szabb a citpic.hu-ról?!

Érdekel a dolog, vszínű fel is hívom Pászort!Mosoly
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabb írta:
Startauto honlapja nekem meredek; Picasso-t v. felnikínálatot nem találtam meg..

Egyébként mennyit taksálhat a klubkedvezmény?Hogyan érvényesíthetem, hogy működik: helló, én vagyok Szabb a citpic.hu-ról?!

Érdekel a dolog, vszínű fel is hívom Pászort!Mosoly
A pásztorhoz klubtagsági kártya kell. Ezt Max-R-től tudod igényelni. A Starautónál Startakos segíthet. Kérdezd meg tőle pü-ben
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszike!már pü-ztem1 is! Nevet?
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabb írta:
Köszike!már pü-ztem1 is! Nevet?

Nekem? Nem kaptam semmit, úgyhogy nem töltötted ki a "Tárgy"-at... Kacsint?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pü-t még csak Startakos-nak küldtem - Neked még nem, mert Pászort még nem hívtam, árat sem tudok - így potenciális kedvezményt sem, amiért most kiváltanám az igazolványt', amire meglehet többet kéne várnom mint sem türelmem lenne a téli gumit az autón hagyni! Mosoly
Ettől függetlenül nyitott vagyok a dologra! Nagyon boldog
Abaqua-Startgumis felnikről van valami tapasztalatod?
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabb írta:
Abaqua-Startgumis felnikről van valami tapasztalatod?

Gyakorlatilag a Citroen nem gyárt felnit, tehát ők is ilyen-olyan beszállítóktól veszik. Szerintem bámelyiket megveheted, amit a hazai kereskedőknél találsz. Számla ellenében még garanciát is adnak, tehát ha baj van a fejükhöz vághatod a felniket... egyébként acélfelnivel kapcsolatban még soha nem volt probléma.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 8. Kedd, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm az infót, ezt azért jó tudni, sokszor annyiféle fajta áru kering ami nem megbízható!
Valószínű vhonnan vmi új áru lesz vételezve!Mosoly
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 9. Szerda, 9:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szabb,
Bontottat 6000/db láttam hirdetni, csak viszonyítási alapként.
Nekem a III.ker-ben egy gumis 5500/db áron kínált jó állapotúakat.
Szerintem megvan még neki. Előnye: nem veri a fejedhez, mert ő kell szerelje.
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 9. Szerda, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pi-Cit-Car
Köszi az ajánlatot, bizonytalan vagyok vele egy kissé - mennyire jó állapotú volt, vevői szemmel?!Mert ugye eladóival minden az!
Az ára vonzó, fele az újnak - minőség és megbízhatóság meg: ?
Vacak dolog ez, spórolva biztosra menni..
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Április 9. Szerda, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

most nem tudom mit problémázol annyira a lemezfelnivel?
max rozsdát látod meg kivülröl azt meg lelehet festeni.ha valami gebasz van vele akkor ugyis kiderül a centirozáskor....
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Április 9. Szerda, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabb írta:
Köszönöm az infót, ezt azért jó tudni, sokszor annyiféle fajta áru kering ami nem megbízható!
Valószínű vhonnan vmi új áru lesz vételezve!Mosoly

Gumisomnál újonan 10e/ db Csak meg kell rendelnie és természetesen fel is szereli. Ma voltam a nyomtáv szélesítők miatt nála. Brutális lett az eredmény. Nevet? Nevet? Ha megtalálom a telefonom adatkábelét rakok fel képeket a mutatványról.
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 9. Szerda, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabb írta:
Pi-Cit-Car
Köszi az ajánlatot, bizonytalan vagyok vele egy kissé - mennyire jó állapotú volt, vevői szemmel?!Mert ugye eladóival minden az!
Az ára vonzó, fele az újnak - minőség és megbízhatóság meg: ?
Vacak dolog ez, spórolva biztosra menni..

Xsara Picassohoz eddig csak Dunlop által gyártott acélfelnit láttam (igaz csak vagy húszat volt szerencsém közelről is megskubizni). Gumis megpörgeti és egyből látszik, hogy ha sérült, mennyire az. Rozsda nem akadály. Négy felni teljes felújítása (rozsdamaró, kromofág, hőálló fekete festék, lakk) saját kivitelezéssel kijön 3,5-4eFt-ból. Egy átlagos sütőbe simán befér a 15-ös felni a festék rásütéséhez. Egy hétvége alatt kényelmesen megvan egy ilyen felújítás.
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 10. Csütörtök, 6:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szabb
az a darab, amit elővett jó állapotú volt. 1-2 helyen volt rajta rozsdafolt, ott ahol a dísztárcsa karmai megsértették a festést. Azt mondta, hogy talán 1 szezont volt egy gépen, hogy igaz-e vagy sem, azt nem tudom.
Szerintem se problémázz annyit a dolgon, a vadi új is meg fog sérülni szerintem a dísztárcsa karmoktól és előbb-utóbb festheted, ha zavar.
Az acélfelni olyan vastag anyagból van sajtolva egyébként, hogy egy kis felületi rozsda semmit sem számít neki.
Nem is tudom mennyi idő kell ahoz, hogy teljesen használhatatlanul elrohadjon...20 év...?
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Április 10. Csütörtök, 7:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lofi írta:
Egy átlagos sütőbe simán befér a 15-ös felni a festék rásütéséhez. Egy hétvége alatt kényelmesen megvan egy ilyen felújítás.
Egy adag pogácsa, majd egy felni, aztán megint jöhet a piskóta tészta Sokkolt . Toleráns a női szakasz, ugye? Kacsint?
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 10. Csütörtök, 8:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagycitrom írta:
Lofi írta:
Egy átlagos sütőbe simán befér a 15-ös felni a festék rásütéséhez. Egy hétvége alatt kényelmesen megvan egy ilyen felújítás.
Egy adag pogácsa, majd egy felni, aztán megint jöhet a piskóta tészta Sokkolt . Toleráns a női szakasz, ugye? Kacsint?

Sajnos Szomor? nem szereti annyira használni, mint ahogyan azt én szeretném, hogy szeresse, de különben a tepsi is festett fém, s Laza'n betesszük a sűtőbe.
Szabb
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 10. Csütörtök, 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igazandibol nem problemaztam kimondottan a lemez-felnivel, csak a hasznalt-uj dilemma volt bennem nagy!Es meg csak a rozsdara sem fujok`, bar randa dolog! Mosoly
Miota nem tudtam kapcsolodni, relative sok ido eltelt, es hat vettem is mar felnit: uj lemezfelni, felszerelve 11.355-/db!
A segito segitseget koszonom, ismet megfontoltan donthettem - igaz kisse problemazva Mosoly - de vegul boldogan megszavaztattam otthon a kicsikemnek az ujakat, mert megerdemli! Nagyon boldog
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 10. Csütörtök, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Használd egészséggel, baleset- és szerelés-mentesen!
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 11. Péntek, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyári alufelnisek!
Ma mentem először lehúzott ablakkal, s igen furcsa zörgő hangot hallottam az első/hátsó kerekek felől, ha kicsit rosszabb úton 30-50 km/óra közötti sebességgel haladtam. Nem volt egyszerű beazonosítani, de ha jól lokalizáltam, az alufelni közepét takaró, műanyag idom közepén lévő, citroën jelet tartalmazó kupakszerűség zörgött. A jobb oldalon is csinálja. Tapasztalt már valaki ilyet?
joo
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 11. Péntek, 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belül vannak a rögzítő fülek és azok törnek le,ettől tud zörögni.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Április 11. Péntek, 18:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bizony zöröghet... ha vígasztal (gondolom nem) az új gyári dísztárcsa hivatalból zörög... az a marha hallgatná napi 24 órában aki kitalálta, hogy a dísztárcsa közepe különálló legyen....
Vissza az elejére
dunai
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 11. Péntek, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
Bizony zöröghet... ha vígasztal (gondolom nem) az új gyári dísztárcsa hivatalból zörög... az a marha hallgatná napi 24 órában aki kitalálta, hogy a dísztárcsa közepe különálló legyen....

És a dísztárcsa közepét ki lehet lopni, amit külön nem lehet kapni, csak kompletten, amit egy fél alufelni árában mérnek ?rd?g
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Április 11. Péntek, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dunai írta:
Max-r írta:

És a dísztárcsa közepét ki lehet lopni, amit külön nem lehet kapni, csak kompletten, amit egy fél alufelni árában mérnek ?rd?g

Na ezért van az, hogy ha ezeket lelopják, akkor elöbb veszek rá alufelnit, mint dísztárcsát... Zavart
Vissza az elejére
dunai
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 11. Péntek, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mondjuk ez nálam "gyárilag" ilyen, mert így vettem (a két jobboldaliból hiányzik), amikor beülök, egy cseppet sem tűnik fel a hiánya Nevet?
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Április 11. Péntek, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog hahaha. Szétszedtem a gyári aluközepét (mindent a dizájnért, 3 részből áll). Szóval szétszedtem és egyforma kis műanyag pöcköket ragasztottam a karmok hátoldalára és most szépen fixen állnak nem kotyognak. Kipróbálni még nem tudtam, de szerintem most már zajtalanul fogok suhanni. Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
nono_84
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 3. Szombat, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A 6,5*15 ET15 (4*108) -as alufelni jó az autóhoz ha 185/65 R15-ös gumi kerül rá?kÖszi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 3. Szombat, 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nono_84 írta:
A 6,5*15 ET15 (4*108) -as alufelni jó az autóhoz ha 185/65 R15-ös gumi kerül rá?kÖszi.
Mikori a kocsi, mert 2006/10 előttire osztókör: 4/x108x65, felniméret: 6x15, ET:18 kell, míg az utána levőkre osztókör: 4/x108x65, felniméret: 6.5x16, ET:26 (?)
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 3. Szombat, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagycitrom írta:
nono_84 írta:
Mikori a kocsi, mert 2006/10 előttire osztókör: 4/x108x65, felniméret: 6x15, ET:18 kell, míg az utána levőkre osztókör: 4/x108x65, felniméret: 6.5x16, ET:26 (?)

Xsara Picasso: mindig 4x108 6x15 ET18 KF65,1 (2008-ban is)
Ha 185/65R15-ös a gumi, akkor Xsara Picasso lesz, így a 4x108 6,5x15 ET15 paraméterű felnid belső síkja kb. 3 mm-rel lesz beljebb, mint a gyári, s az sima ügy (persze a középfuratnak is jónak kell lennie 65,1 mm)
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 3. Szombat, 23:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor félreinformáltak
Zavarban lev?
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 3. Szombat, 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagycitrom írta:
Akkor félreinformáltak
Zavarban lev?

Nekem most nem nyitja meg, de ott lehet a csavar, hogy 2006. 10.-tól már van C4 Picasso és esetleg megfeledkeztek ?rd?g a Xsara Picassoról, ami fut tovább.
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 4. Vasárnap, 6:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, az már a C4, mert 215/55 16-os gumit ad hozzá, csak Xsara Picassonak írja. Bocs a félrevezetésért.
nono_84
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 4. Vasárnap, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen xsara picasso a kocsi (2002),csak ez a felni fél collal szélesebb mint a gyári az nem gond a guminak?(lehet hülye a kérdés Szomor? Szomor? ,bár még nem biztos hogy veszek rá ,igaz az acélról való fel le szedegettetést kicsit unom már és mellesleg a guminak se jó A dezent "v"-t és az Enzo "h"-t néztem ki (árban)szerintetek? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 4. Vasárnap, 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nono_84 írta:
igen xsara picasso a kocsi (2002),csak ez a felni fél collal szélesebb mint a gyári az nem gond a guminak?(lehet hülye a kérdés Szomor? Szomor? ,bár még nem biztos hogy veszek rá ,igaz az acélról való fel le szedegettetést kicsit unom már és mellesleg a guminak se jó A dezent "v"-t és az Enzo "h"-t néztem ki (árban)szerintetek? Nagyon boldog

A 185-ös gumit 5,0-6,5" széles felnire lehet szerelni, így passzolnak egymáshoz.
Zola
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Június 3. Kedd, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van hirdetve itt alufelni ! Enzo .Jó felnik ezek?Ez a méret teljesen jó nekem?Érdemes megvennem 50eft ért vagy esetleg tudtok jobbat?
Mondjuk nem veszik fel a telefont,igy nem sokat tudok róla,csak amit irtak
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2008. Június 3. Kedd, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zola írta:
Van hirdetve itt alufelni ! Enzo .Jó felnik ezek?Ez a méret teljesen jó nekem?Érdemes megvennem 50eft ért vagy esetleg tudtok jobbat?
Mondjuk nem veszik fel a telefont,igy nem sokat tudok róla,csak amit irtak

Hol? Nem találok linket Forg? szemek
Zola
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Június 4. Szerda, 6:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Főmenü 4-ik sora!
Apróirdetés
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gumik, felnik Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Következő
5 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban