Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

1

· Tegnapi

1

· Összes tag

5510

Utolsó 5 Tagunk
 01:May 07, 2021Beni
 02:May 06, 2021Mukiapu
 03:May 04, 2021majidsadiq
 04:Apr 30, 2021fm0728
 05:Apr 19, 2021Szunyog83

Látogatók

Vendégek (100%)

15

01: 157.90.209.XX  02: 185.244.216.XX  03: 3.238.235.XXX  04: 66.249.72.XXX  05: 185.189.114.XXX  06: 17.121.115.XXX  07: 66.249.69.XXX  08: 17.121.114.XXX  09: 66.249.72.XXX  10: 66.249.65.XXX  11: 37.188.86.XX  12: 86.101.207.XXX  13: 66.249.65.XX  14: 66.249.65.XX  15: 5.255.231.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

15

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

10666

· Tegnap

38378

· Összesen ·
81041075

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

630

· Naponta

13,848

· Havonta

422,089

· Évente

5,065,067

Szerver idő
 · idő

15:37:38

· Dátum

07/05/21

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Milyen gumit használtok az autón (Téli/Nyári)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Milyen gumit használtok az autón (Téli/Nyári)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gumik, felnik
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 7. Szerda, 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tony írta:
Az előző autóm négy telet futott Barum Polaris gumikkal. Csak azért nem többet, mert közben eladtam. Átlagos módon használtam, soha semmi gondom nem volt vele. Abban a kevés hóban ami mostanában volt szintén jól elboldogult. Hangja nem volt, szóval a célnak maximálisan megfelelt. Gondolom a cég nyári gumijai sem rosszabbak. Én nem a gumitesztek alapján választok hanem a személyes tapasztalat és persze a pénztárcám szerint!
Kíváncsi lennék, hogy aki annyira szidja, valaha használt-e ilyen gumit, vagy csak a tesztekből "tudja" K?rd Felki?lt

apám kis swiftjén is Polarist/Brillantist használ teljes megelégedéssel.

A Picasso mérettel viszont az a baj, hogy itt a Barum túlárazott. Az abaquánál pl akcióban a Bravurisnál olcsóbban kapok Firestone Multihawk-ot, Kléber Dynaxert, Pirelli P4-et vagy Dunlop Sp1-et, és egy árban van vele a GY Excellence.
De a Brillantis sem igazán olcsóbb a Klébernél vagy a Firestone-nál.

Szóval átlagos használatra szerintem sem lehet rossz, de a mi méretünkben egyszerűen van jobb választás is.

Ha nagyon kuporgatnom kéne, inkább vennék 4 Dayton d110-et 38 e-ért

Más. A tegnapelőtti nagy zápor után éjjel mentem haza, és út közben kicsit próbálgattam a Klébert (dynaxer hp 2), amit nemrég vettem.
Tetszik, nem bántam meg.
Tony
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 8. Csütörtök, 12:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.nyarigumiakcio.hu/index.php?page=gumi&seria=55&meret=185/55R15

Nézd meg ezt! Nagyjából az ára azonos az általad választottal, ebből szerintem az következik, hogy olyan nagy különbség nem lehet közöttük ! Sőt, ebben az ársávban található a sokak által kedvelt BF Goodrich is! Az biztos, hogy amikor téli gumit választottam, a Barum volt számomra a legjobb ajánlat. Viszont ha most kellene nyári gumit cserélnem, akkor lehet hogy a fenti listából én is mást választanék Felki?lt
gyz
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 8. Csütörtök, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tony írta:

Nézd meg ezt! Nagyjából az ára azonos az általad választottal, ebből szerintem az következik, hogy olyan nagy különbség nem lehet közöttük ! Sőt, ebben az ársávban található a sokak által kedvelt BF Goodrich is! Az biztos, hogy amikor téli gumit választottam, a Barum volt számomra a legjobb ajánlat. Viszont ha most kellene nyári gumit cserélnem, akkor lehet hogy a fenti listából én is mást választanék Felki?lt

hát, ha jól látom, azonos sebességi index mellett drágább a Kléber 2000 Ft-tal. A V-s Bravuris annyi, mint a H-s Kléber.

De mindegy is: a lényeg, amit a végén írsz: mindig az adott kínálat alapján dönti el az ember, hogy mi a legjobb a számára.

Téliben, mint már mondtam, ragaszkodom a nagyon bevált GoodYear Ultra Griphez (most a 7-es van), mert telente többször fordulunk elő olyan helyeken, ahol komoly hó is lehet, és ott szerintem nagyszerű.

Nyáriban nem feltétlenül érdekel, hogy prémiumkategóriás legyen a gumi, egyrészt szolidan és viszonylag keveset megyek, másrészt az ár sem utolsó szempont (sajnos) a számomra.
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 8. Csütörtök, 18:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én csak annyit tudok,hogy a Barum tulárazott másod kategoriás termék.
ezért a pénzért jo minöségü gumit is lehet kapni...
de kérdez meg bármilyen gumi kereskedöt,hogy mi a véleménye a barumrol.
én azt tudom,hogy azon a négy tenyérnyi felületen kapaszkodik a kocsi az uthoz,s nem mindegfy milyen hosszu fékutat csinálok mondjuk 80rol-0ra barummal,vagy egy minöségi gumival....
Tony
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 8. Csütörtök, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sompetike írta:
én csak annyit tudok,hogy a Barum tulárazott másod kategoriás termék.
ezért a pénzért jo minöségü gumit is lehet kapni...
de kérdez meg bármilyen gumi kereskedöt,hogy mi a véleménye a barumrol.
én azt tudom,hogy azon a négy tenyérnyi felületen kapaszkodik a kocsi az uthoz,s nem mindegfy milyen hosszu fékutat csinálok mondjuk 80rol-0ra barummal,vagy egy minöségi gumival....

OK! Mint mondtam én négy telet metem vele, véleményemet a tapasztalat alapján mondtam. De szerintem sem ez a világ legjobb abroncsa Felki?lt Hát ennyi Felki?lt
nono_84
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 10. Szombat, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A goodyear elfogyott; így M Energy Saver lett +dezent f alu hozzá csak két kisebb probléma merült fel bennem:A gumi forgásirányára nem találtam utalást ,hacsak nem a középső vízelvezetőn végigfutó nyílhoz hasonló alakot öltő jel szimbolizálja azt ,ha valaki megerősítené jó lenne!Bár megnézve a gyárit azon sincs.A másik pedig esztétikai probléma hogy felni széle meg kilóg mert ugye 6,5ös felnin van 185ös gumi lehet 195/60-t kellett volna vennem rá?a szélesebbről sok ellenérvet olvastam...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 10. Szombat, 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nono_84 írta:
A gumi forgásirányára nem találtam utalást ,hacsak nem a középső vízelvezetőn végigfutó nyílhoz hasonló alakot öltő jel szimbolizálja azt ,ha valaki megerősítené jó lenne!Bár megnézve a gyárit azon sincs.
Talán nem kötött forgásirányú. Általában (legalábbis én eddig csak olyannal találkoztam) egyértelműen szokták jelölni. Keresgéltem fényképeket róla, de nem látok egyértelmű forgásirányra utaló mintázatot.
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 10. Szombat, 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegyél fel képet, úgy könnyebben válaszolunk...
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 10. Szombat, 23:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pi-Cit-Car írta:
Tegyél fel képet, úgy könnyebben válaszolunk...
pl itt egy vagy ez is, esetleg ez a kép
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 11. Vasárnap, 14:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a képet, valszeg nem forgásirányos, de oda kell figyelni mert lehet outside és inside felirat rajta, amit komolyan érdemes venni.
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 11. Vasárnap, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem nem forgás irányos , már a mintázatból sem lehet erre következtetni.
nono_84
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 11. Vasárnap, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pi-Cit-Car írta:
..valszeg nem forgásirányos, de oda kell figyelni mert lehet outside és inside felirat rajta, amit komolyan érdemes venni.
AZ MÁR OKÉ AZ JÓL OLVASHATÓ
Vissza az elejére
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Falken ZE-512 2 nyarat bírt... aztán egy rossz futóműbeállítás miatt elkopott a belső fele Zavart

Nagy örömünkre a tegnapi vizsgán derült ki mindez, úgyhogy rohanhattam új nyárigumiért... Vredestein Sportrak3 volt raktáron... aztán késöbb vettem észre, hogy tavaly ez volt az ADAC dobogó 3. fokán Nagyon boldog
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
DGY
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
Falken ZE-512 2 nyarat bírt... aztán egy rossz futóműbeállítás miatt elkopott a belső fele Zavart

Nagy örömünkre a tegnapi vizsgán derült ki mindez, úgyhogy rohanhattam új nyárigumiért... Vredestein Sportrak3 volt raktáron... aztán késöbb vettem észre, hogy tavaly ez volt az ADAC dobogó 3. fokán Nagyon boldog

A pesti utak főleg nem tesznek jót a futóműnek ?rd?g........ de most aztán "félre az útból" nem lesz ellenfeled:D Nagyon boldog Nagyon boldog Laza Kacsint?
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 15:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DGY írta:
A pesti utak főleg nem tesznek jót a futóműnek ?rd?g........ de most aztán "félre az útból" nem lesz ellenfeled:D Nagyon boldog Nagyon boldog Laza Kacsint?

Naon brutálisan néz ki Nagyon boldog

Már csak az a baj, hogy 2"-al kisebb a felni és 5 centivel magasabban van az autó mint kéne ?rd?g
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 16:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
Már csak az a baj, hogy 2"-al kisebb a felni és 5 centivel magasabban van az autó mint kéne ?rd?g
Legalább nem padkázod le az orrát és a sárfogót
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:

Ez hogy is jött ki? Mi lett a méreted?
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pi-Cit-Car írta:
Max-r írta:

Ez hogy is jött ki? Mi lett a méreted?

A másik tütüről van szó Kacsint?
Vissza az elejére
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahá, kicsit elaludtam valamin...
Korbi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én most rakattam fel egy Falken garniturát a gumis barátom ajánlotta, a régebbi mintázat, asszimetrikus forgásirányos, de nagyon jól tapad. A Barumra Ő is azt mondta, hogy el vannak szállva az árakkal.

Ez sem volt olcso 60 pénzbe került, de ezen nem akarok sporolni, családi autó, ha meg kell állni ezen ne múljon.
Vissza az elejére
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korbi írta:
...Ez sem volt olcso 60 pénzbe került, ...
szerintem nem volt sok.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korbi írta:
Ez sem volt olcso 60 pénzbe került, de ezen nem akarok sporolni, családi autó, ha meg kell állni ezen ne múljon.

Én is 60e-ért vettem...
Vissza az elejére
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 15. Csütörtök, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem egy 14-16e Ft-os ár ebben a méretkategóriában teljesen normális.
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 16. Péntek, 8:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye a Michelin Energy Saver gumikról? Lassan közeleg a gumik cseréje, és eddig ezt néztem ki. Egy teszten jót írtak róla.
Láttam, hogy már valaki tett fel ilyeneket pic-re
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 16. Péntek, 8:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a gumis tanácsára nyári gumikból Uni Royal-t választottam, Ő dícsérte nagyon. Remélem, nem fürdünk be velük... A téli Dunloppal nagyon meg voltam elégedve, megbízható volt nagyon. A régi offos kocsimom átmeneti 4 évszakos gumi volt, akkor nem is foglalkoztatott a dolog, elég volt annyi, hogy menjen az autó. Többször kicsúsztam vele latyakban, hóban, ezzel a Dunloppal ez egyszer sem fordult elő, mindig meg is tudtam állni normálisan.
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 17. Szombat, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vitibogi írta:
Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye a Michelin Energy Saver gumikról? Lassan közeleg a gumik cseréje, és eddig ezt néztem ki. Egy teszten jót írtak róla.
Láttam, hogy már valaki tett fel ilyeneket pic-re

éppen ma olvastam,hogy a pirelli p6-gumival szerelt auto már megáll fékezéskor a michelin energy saver-szerelt auto+35km/h orával gurul még azért ez nagyon durva....
DGY
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 17. Szombat, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A teszteknek kb.50 %-át lehet elhinni,a másik 50% a szponzorált összegtöl függ.Vagyis két egyforma tudásu gumi közül az lesz a jobb,(az ajánlott)amelyik többet szán a teszttet elvégző magazin támogatására Felki?lt ?tlet ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt szerintem
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 17. Szombat, 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csak ez adac-teszt volt s a2 multhonapi számába van benne...
az meg elég nagy adatbázissal rendelkezzik,meg az egyik leghitelesebb is...
DGY
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 17. Szombat, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sompetike írta:

Bocs idéznem kellett volna vitibogi írta hogy egy "Egy teszten jót írtak róla."erre írtam Zavarban lev? Kacsint?
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 17. Szombat, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DGY írta:
Sompetike írta:

Bocs idéznem kellett volna vitibogi írta hogy egy "Egy teszten jót írtak róla."erre írtam Zavarban lev? Kacsint?
Igen valahol olvastam egy tesztet és ott az első lett több gumi között.
Sompetike, amit olvastál, mennyiről kellett fékezni. Mert nagynak tűnik a különbség.
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 17. Szombat, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a TESZTET olvastam. Ez egy hosszú teszt cikk második oldala (lapozzatok lejjebb az értékeléshez).

Bocsi csak második lett, de azonos pontszámmal Zavarban lev?
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 18. Vasárnap, 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vitibogi írta:
DGY írta:
Sompetike írta:

Igen valahol olvastam egy tesztet és ott az első lett több gumi között.
Sompetike, amit olvastál, mennyiről kellett fékezni. Mert nagynak tűnik a különbség.

az a2 áprilisi számába olvastam vizes uton 100-rol 0ra kellett fékezni és a p6 gumival szerelt auto állt amikor még a michelines 35-el gurult.
DGY
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 18. Vasárnap, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.origo.hu/auto/20080505-nyari-gumiteszt.html?pIdx=2

Vajon melyik lett az első?....és melyik márkának van gyára kishazánkban K?rd ?tlet
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 18. Vasárnap, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

DGY írta:
Vajon melyik lett az első?....és melyik márkának van gyára kishazánkban K?rd ?tlet

Mindkettőnek Nevet?
Vissza az elejére
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 26. Hétfő, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mág egy kis adalék a michelin energy saver-röl:
tanyleg csokken a fogyasztas 0.2 literrel, vagy csak marketing?

Attol fugg, mihez kepest Mosoly Biztos van olyan gumi a piacon, amihez kepest igen Mosoly
Az teny, hogy az ADAC-teszten nala mertek a legkisebb gordulesi ellenallast. De mondjuk a BF Godrich vagy a Barum (!) gumijanak alig volt magasabb a mert ertek.
ADAC teszt
Ebbol a tesztbol az is kiderul, hogy nedves uton viszont a legtobb gumi elverte, a masodik vonalbol is (Fulda, Firestone, de Barum, Maloya es Ceat is -- ez legalabbis elgondolkoztato).
Es mit jelent a 10 ev garancia?
Gyakorlatilag nem sokat. Leteznek ugyan gyari hibas gumik, de a hibak java resze mar az elso felszereles pillanataban kiderul. Ha nem, akkor is az elso evben. Nem hiszem, hogy lenne olyan garancialis hiba, ami mittudomen, a negyedik szezonban, 20-80 ezer km lefutasa utan jelentkezne...
Egy gumi elettartama kulonben a futasteljesitmenytol fuggetlenul 6-8 ev. Nagyjabol ennyi ido kell, hogy az UV sugarzas es az egyeb tenyezok legyozzek az anyagát.
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 26. Hétfő, 11:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Több más gyártónak is van hasonló gumija. Pl Firestone (Bridgestone), Continental. Csak általában a kisebb gördülési ellenállás kisebb tapadást is eredményez.
Az biztos, hogy a Micheline Energie nem éppen az a kopós fajta, én még az eredeti téli-nyári párost használom és a profilmélység miatt még nem is kellene cserélni (de a nyári most megy utoljára)
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 26. Hétfő, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát tényleg nem kopos fajta,mert én is 70ekm-nél sceréltem le s volt még rajta monta rendesen...
Tony
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 26. Hétfő, 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ADAC 195_65_R15 teszt
Érdekes ez a táblázat! Például a "túlárazottnak" tartott Barum a legtöbb értékében hasonlít az átlaghoz, csúszási paramétere jobb mint a Micheliné,(ami tényleg fontos dolog lehet a választásnál) és az értékelés szerint "ajánlott" kategóriájú, szemben a dícsért BF Goodrich-al, ami "feltételesen ajánlott" minősítést kapott.
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 26. Hétfő, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja de azt is nézni kell,hogy ezek a németországi árak....
megkell nézni,hogy magyarországon milyen árai vannak...
vhogy nem kéne összehasonlitani az árakat a két ország közt...
Tony
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 27. Kedd, 17:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg nem kötözködni akarok, de egy korábbi hozászólásban már betettem ezt a linket:

Teljesen középkategória az ára, nem túlértékelt, a minőségét meg megírta az ADAC. Tulajdonképpen nem jobb vagy rosszabb mint a nagy átlag.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 27. Kedd, 19:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A Picasson 185/65 R15-ös gumi van... csak a félrevezetések elkerülése végett...
Vissza az elejére
Tony
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Máj 27. Kedd, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
A Picasson 185/65 R15-ös gumi van... csak a félrevezetések elkerülése végett...

Igazad van, elnéztem! De ettől még az arányok nem változnak:
http://www.nyarigumiakcio.hu/index.php?page=gumi&seria=65&meret=185/65R15
Ja, és nem volt szándékomban senkit sem félrevezetni!
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 25. Péntek, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy kérdés Gumidokihoz:

"Prémium, illetve másod- és harmadmárkák

Kedves Gumidoki!

Egy általánosabb kérdéssel fordulnék hozzád. Vannak első vonalbéli gyártók és szinte mindegyiknek egy másodmárkája. Pl. Michelin-Kléber, Conti-Uniroyal stb stb. Ezek között gyakran 50% vagy nagyobb az árkülönbség egy adott méreten belül. Az számomra nem kérdés, hogy egy Conti biztos jobb mint egy Uniroyal, de kérdésem hogy ennyivel kevesebbet tudnak a másodvonalbeli márkák mint amennyivel olcsóbbak?
Nagyon nagyon lesarkítva pl. a Klébernél azok a mérnökök dolgoznak akik nem voltak elég jók a Michelinhez, illetve fele annyi pénzből időböl, technikából fejlesztenek, dolgoznak?

Tudom nem egy egyszerű "fekete vagy fehér" kérdéskör ez, de Neked mi a véleményed? Ha az ár tegyük fel másodlagos, akkor egy Continental guminak van létjogosultsága egy "átlag egyszerű" hétköznapi autón, vagy csak egy felső kat. sportautó 150-es tempója hozza ki belőle azt a pluszt amimegkülönbözteti mondjuk a másodvonalbéli testvérétől az Uniroyaltól!

Köszönöm:

Tomi

Kedves Tomi!

Igaz ez a felállás, sőt van olyan gyártó, akinek több másodmárkája is megfér egymás mellett (Michelin - Kléber és BFGoodrich), sőt harmad- és negyedmárkák is vannak. Az egyértelmű, hogy a legújabb - és legdrágább - fejlesztéseket, technológiákat mindig a prémium márka kapja meg, a másod- és harmadvonalbeli termékek pedig az előző generációs tudással kaphatók.
A főmárkák és másodmárkák felépítése, mintázatkialakítása és anyagfelhasználása között tehát általában generációs különbségek vannak.

Ugyanakkor az is igaz, hogy egy átlagos teljesítményű és méretű autón - normál használat mellett - ezek a különbségek nem igazán jönnek ki, leginkább a hosszabb futásteljesítményben érhetők csak tetten. Ezért írom sokszor azt, hogy kisebb és közepes abroncsméretekben normál használatra legjobb választás egy erős gyártó másodmárkája lehet...

Üdv:

Gumidoki"
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 27. Vasárnap, 8:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az elöttem szóló cikkhez csatlakozva, csak megerősíteni tudom a leírtakat. Nekem eddig a Michelin és Dunlop márka hozta a hosszútávú megbízható minőséget. A Kléber sem okozott csalódást. A Matadorral már voltak gondjaim. pl: 45eKm-nél ekopott, ez a jobbik eset, de előfordult, hogy a futó felület elvált a acél vászontól, s ez autópályás használatnál tragikus is lehet. ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt A Semperit és a Debica is vászon töréses( dudoros) lett. Sajna a Goodyear aquatrade gumim is öntési hibás, mivel üt jelentősen. A Continentál gumim pedig kanyarokban nem hozta az elvárhatót, állandóan csúszott, csikorgott, ami egy teszt győztes gumitól azért nem elvárható. S?r? vagy nagyon szomor?
Tapasztalataimat csak azért írtam le, hogy megkönnyítsem a választásaitokat. Ha valakinek szerényebb az anyagiak, az nyugodtan vehet pl Klébert, hisz kb14e Ft-ért ( ha jó gumisnál veszed, akkor néha a szerelési költséget is bele lehet alkudni)nyagyon jó minőséget kap. ?tlet
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Július 27. Vasárnap, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én májusban vett Vredestein Sportrac3 is nagyon jól fekszik!!! Nagyon boldog
A Michelin Energy és Pirelli P6000 a nyomába sem ér Szomor?
Vissza az elejére
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 9:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:

A mintázataik ugyanabból az évből valók voltak K?rd Ezek az összehasonlítások nagyon szubjektívek, mindenki esküszik valamelyik márka/típusra. Kacsint?

bubusi írta:
Az elöttem szóló cikkhez csatlakozva, csak megerősíteni tudom a leírtakat. Nekem eddig a Michelin és Dunlop márka hozta a hosszútávú megbízható minőséget. A Kléber sem okozott csalódást. A Matadorral már voltak gondjaim. pl: 45eKm-nél ekopott, ez a jobbik eset, de előfordult, hogy a futó felület elvált a acél vászontól, s ez autópályás használatnál tragikus is lehet. A Semperit és a Debica is vászon töréses( dudoros) lett. Sajna a Goodyear aquatrade gumim is öntési hibás, mivel üt jelentősen. A Continentál gumim pedig kanyarokban nem hozta az elvárhatót, állandóan csúszott, csikorgott, ami egy teszt győztes gumitól azért nem elvárható.
Tapasztalataimat csak azért írtam le, hogy megkönnyítsem a választásaitokat. Ha valakinek szerényebb az anyagiak, az nyugodtan vehet pl Klébert, hisz kb14e Ft-ért ( ha jó gumisnál veszed, akkor néha a szerelési költséget is bele lehet alkudni)nyagyon jó minőséget kap.

A Continental egy nagy ágyú, elvileg feltétel nélkül jónak kellett volna lennie. Forg? szemek Amikor a magyar-japán együttműködésben készülő autókat Kléberekkel kezdték szerelni, több helyről is hallottam, hogy nem jók a magyar utakra, mert gyengébb az oldalfaluk és a mi kis gödreinket, padkáinkat ?rd?g nem bírják.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lofi írta:
Max-r írta:

A mintázataik ugyanabból az évből valók voltak K?rd Ezek az összehasonlítások nagyon szubjektívek, mindenki esküszik valamelyik márka/típusra. Kacsint?

Itt most nem egy mintázatról vagy évfolyamról van szó hanem arról, hogy a piacon pillanatnyilag kapható gumik közül kinek melyik márka típusával van pozitív vagy negatív tapasztalata azonos autón, nagyjából azonos útviszonyok között.

Hiába újabb gyártmány a Vredestein, ha egy polcon vannak ugyanazon az áron, akkor a legtöbben a Michelint veszik meg és azt hiszik óriási üzletet csináltak... pedig ez nem feltétenül igaz Felki?lt
Vissza az elejére
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
Itt most nem egy mintázatról vagy évfolyamról van szó hanem arról, hogy a piacon pillanatnyilag kapható gumik közül kinek melyik márka típusával van pozitív vagy negatív tapasztalata azonos autón, nagyjából azonos útviszonyok között.

Ezért írtam, hogy szubjektív.
Saját vélemény: Semperit Wintergrip téligumi egy tél alatt elkopott, mert egy dombon lakunk és télen izgalmas felmenni/lejönni. Michelin Alpin négy éve húzza az igát és szinte "új". Nyáriban viszont a gyári Michelin Energy XH1 olyan kemény, hogy lejövetelkor meg-megcsúszik és bekapcsol az ABS, pedig még 4-5 mm-nyi profilom van (jővő szezonra tuti, hogy lecserélem bármennyire is Michelin).

Max-r írta:
Hiába újabb gyártmány a Vredestein, ha egy polcon vannak ugyanazon az áron, akkor a legtöbben a Michelint veszik meg és azt hiszik óriási üzletet csináltak... pedig ez nem feltétenül igaz Felki?lt

Itt jön be a kereskedő a képbe, mert ha már a polcon azonos árban találhatóak az első- és másodvonalbeli márkák gumjai, akkor neki kellene a laikust felhomályosítani, hogy egy tavalyi (pláne az előtti) fejlesztésű csúcsmárka lehet rosszabb, mint egy idei másodmárka.
A Gumidokis idézetet azért másoltam be, mert abban a kategóriában, amiben a többség érdekelt, pont van létjogosultsága ezeknek a másod- esetleg harmadmárkáknak.
nono_84
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most akkor dobhatom a kukába az Energy Savereket (Michelin) ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?g Forg? szemek ??????
Vissza az elejére
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nono_84 írta:
Most akkor dobhatom a kukába az Energy Savereket (Michelin) ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt ?rd?g Forg? szemek ??????

Attól függ, hogy mekkora a profilmélységük K?rd Felki?lt Nevet?
Bizonyára tudod, hogy egy kis gördülési ellenállású (alacsonyabb fogyasztást ígérő) alig kopó, hosszútávfutó gumid van, aminek szinte minden teszten a szemére vetik a gyengébb vizes teljesítményét (legalábbis amiket én olvastam róla). De ha megismered a tulajdonságait, akkor együtt lehet vele élni csak a képességeinek megfelelően kell kezelni, hogy ne érjen a közlekedés során meglepetés. De ez minden gumira igaz. Kacsint?
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gumik, felnik Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 19, 20, 21  Következő
7 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban