Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

1

· Tegnapi

1

· Összes tag

5510

Utolsó 5 Tagunk
 01:May 07, 2021Beni
 02:May 06, 2021Mukiapu
 03:May 04, 2021majidsadiq
 04:Apr 30, 2021fm0728
 05:Apr 19, 2021Szunyog83

Látogatók

Vendégek (100%)

23

01: 157.90.209.XX  02: 185.244.216.XX  03: 3.238.235.XXX  04: 35.195.243.XXX  05: 194.39.218.XX  06: 209.120.227.X  07: 84.0.47.XXX  08: 120.92.72.XXX  09: 120.92.72.XXX  10: 120.92.72.XX  11: 120.92.72.XX  12: 120.92.72.XXX  13: 188.156.246.XX  14: 45.140.54.XX  15: 66.249.72.XXX  16: 34.96.130.XX  17: 94.44.247.XX  18: 176.63.18.XXX  19: 31.46.89.XX  20: 80.98.41.XXX  21: 66.249.72.XXX  22: 37.76.3.XXX  23: 84.225.174.XX

Tagok (0%)

0

Összesen online

23

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

10105

· Tegnap

38378

· Összesen ·
81040514

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

630

· Naponta

13,848

· Havonta

422,086

· Évente

5,065,032

Szerver idő
 · idő

14:41:43

· Dátum

07/05/21

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Szerviz
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Szerviz
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 15. Kedd, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mikulecz írta:
Nagycitrom írta:
mikulecz írta:
Üdv mindenki!
Gyertyát szeretnék cserélni ,de a típusát nem tudom.Ebben kérnék egy kis segítséget.Ti milyent javasoltok?
Köszönöm!!!!
Bár én csak traktoros vagyok, de valószínű nem ártana tudni, hogy milyen motorba kellene az a gyertya ?tlet
( Ny ha készítenél aláírást a motor megjelölésével, akkor az ilyen jellegű kérdéseknél nem akadnánk meg pl 2005. 1,6 16V)

Igaz-igaz!!!!! Zavarban lev?
2002-es évjárat 1,6-os, 8V.
Köszönöm előre is!!!

Sok éve járok már öngyújtóssal, de régen a benzines korszakomban franciába franciát, japcsiba japcsit, olaszba olasz gyertyát ajánlottak. Persze most már mindent átír a multinacionalitás.
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 15. Kedd, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Váltóolaj cseréről mit tudtok mondani? Milyen sűrűn kell/érdemes?
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 15. Kedd, 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:
Sziasztok!

Addig jó amíg a gyári van benne . Szerintem nem érdemes piszkálni elég spéci olaj.
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 15. Kedd, 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tomcat33 írta:
bneheni írta:
Sziasztok!

Addig jó amíg a gyári van benne . Szerintem nem érdemes piszkálni elég spéci olaj.

Ok, köszi... csüt-re vagyunk bejelentkezve teljes olajcserére, mindenféle szűrő cserékre, és rákérdezett a szerelő, hogy a váltó olajat is kell-e cserélni, én meg nem tudtam mit mondani, így mondtam, hogy majd csüt-ön vissza térünk rá, ha kiviszem az autót... (szóval mindjárt bele került az a levegőszűrő, amit Tőled kaptunk Nagyon boldog Nagyon boldog )
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 15. Kedd, 18:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:
tomcat33 írta:
bneheni írta:
Sziasztok!

Ok, köszi... csüt-re vagyunk bejelentkezve teljes olajcserére, mindenféle szűrő cserékre, és rákérdezett a szerelő, hogy a váltó olajat is kell-e cserélni, én meg nem tudtam mit mondani, így mondtam, hogy majd csüt-ön vissza térünk rá, ha kiviszem az autót... (szóval mindjárt bele került az a levegőszűrő, amit Tőled kaptunk Nagyon boldog Nagyon boldog )

Jó helyen lesz. Nevet?
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 15. Kedd, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tomcat33 írta:
bneheni írta:
Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy teljes élettartamra töltik fel a váltókat (a régebbi japcsiknál volt divat 20e km-ként cseréltetni), amúgy a mechanikus váltókba Total Transmission BV75W-80W minőségű olajat tett Jean-Pierre.
nono_84
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Július 15. Kedd, 22:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !

A korábbi hozzászólásokban többször olvastam a mindenféle kedvezményekre feljogosító kártyát a kérdésem hogy ehhez mindenki hozzájuthat-e és ha igen hol és milyen módon tehetem meg ? köszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 15. Kedd, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nono_84 írta:
Sziasztok !

A korábbi hozzászólásokban többször olvastam a mindenféle kedvezményekre feljogosító kártyát a kérdésem hogy ehhez mindenki hozzájuthat-e és ha igen hol és milyen módon tehetem meg ? köszi
Bal oldali Főmenü alatt Online Boltban megrendelheted és hogy pontosan mire jó, azt itt elolvashatod.
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Július 16. Szerda, 7:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lofi írta:
tomcat33 írta:
bneheni írta:
Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy teljes élettartamra töltik fel a váltókat (a régebbi japcsiknál volt divat 20e km-ként cseréltetni), amúgy a mechanikus váltókba Total Transmission BV75W-80W minőségű olajat tett Jean-Pierre.
Dolgoztam Honda szervízben. Ott egy "speciális" olajat kellett a váltóba tölteni, sok-sok forint/kiter áron. A benfentesek tudták, hogy ez az olaj megegyezik az Agip sint2000 motorolajjal, ami kb. fele áron volt literje. A főnököm, mindig sint200 olajat rakatott a váltókba, majd kiszámlázta a drágábbik olajat ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 16. Szerda, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lofi írta:
mikulecz írta:
Nagycitrom írta:
mikulecz írta:
Üdv mindenki!
Gyertyát szeretnék cserélni ,de a típusát nem tudom.Ebben kérnék egy kis segítséget.Ti milyent javasoltok?
Köszönöm!!!!
Bár én csak traktoros vagyok, de valószínű nem ártana tudni, hogy milyen motorba kellene az a gyertya ?tlet
( Ny ha készítenél aláírást a motor megjelölésével, akkor az ilyen jellegű kérdéseknél nem akadnánk meg pl 2005. 1,6 16V)

Igaz-igaz!!!!! Zavarban lev?
2002-es évjárat 1,6-os, 8V.
Köszönöm előre is!!!

Sok éve járok már öngyújtóssal, de régen a benzines korszakomban franciába franciát, japcsiba japcsit, olaszba olasz gyertyát ajánlottak. Persze most már mindent átír a multinacionalitás.

Azért még mindig érnek meglepetések
A füstölgőtől a kályháig, traktorig, és eljutunk az " öngyújtósig "
Baromira tetszik, és még sosem hallottam, öngyújtós................. Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 16. Szerda, 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Váltóolaj szintet esetleg ellenőrizni kell, mert ki tudja, hol, mikor elfolyhatott belőle.
Bár ez mindig igen problémás szokott lenni Forg? szemek
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 16. Szerda, 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rozi1950 írta:
Azért még mindig érnek meglepetések
A füstölgőtől a kályháig, traktorig, és eljutunk az " öngyújtósig "
Baromira tetszik, és még sosem hallottam, öngyújtós................. Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?

Örülök, hogy meglephettelek Laza Nevet?
A füstölgő, kályha, traktor csak becézgető szlengek, míg az öngyújtós kifejezést a szakkönyvek is alkalmazták régen, utalva az üzemanyag elégetési módjára.
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 16. Szerda, 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ok, nem fogom akkor cseréltetni. Amúgy azt mondták, hogy ha kellene, plusz 10e ft lenne sacc/kb.
antpeter
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Július 16. Szerda, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.Nemrég vettem a Picassomat és most fedeztem fel benne,hogy a motortérből nyikorgó hang jön.Közelebbről én nagy valószínűséggel a szervoszivattyúra gondolok.Gondolom csapágyas lesz.Néztem,hogy van ennek a hosszbordás szíjnak egy feszítője is.Valaki cserét már házilag ilyen szíjat?Le szeretném venni,hogy üresen megpörgessem a szervószivattyút.
Köszi előre is a tanácsokat
Vissza az elejére
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 17. Csütörtök, 8:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kész van az autóm. Másfél óra alatt elkészült. Mindenféle szűrő, és olajcsere, beleértve a fékolajat is, plusz megcsiszolta a fékbetéteimet, mert nagyon nyikorogtak. Kaptam fél l olajat is pluszban (vagyis hát ugye kifizettem, de megmaradt, így oda adták) tartaléknak. Összesen fizettem 29996 ft-ot Nevet? Nevet?

Viszont rohad a hátsó kipufogódob, elég rendesen... rákérdeztem, az sacc/kb 17-20 e + szerelési ktg.... szóval megint van egy terv, hogy legközelebb mit kell csináltatni (a műszaki után persze, mert ősszel még az is hátra lesz)
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 17. Csütörtök, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:
Kész van az autóm. Másfél óra alatt elkészült. Mindenféle szűrő, és olajcsere, beleértve a fékolajat is, plusz megcsiszolta a fékbetéteimet, mert nagyon nyikorogtak. Kaptam fél l olajat is pluszban (vagyis hát ugye kifizettem, de megmaradt, így oda adták) tartaléknak. Összesen fizettem 29996 ft-ot Nevet? Nevet?

Viszont rohad a hátsó kipufogódob, elég rendesen... rákérdeztem, az sacc/kb 17-20 e + szerelési ktg.... szóval megint van egy terv, hogy legközelebb mit kell csináltatni (a műszaki után persze, mert ősszel még az is hátra lesz)

Sajnos a kipuff 6-7 évre van gyárilag!! tervezve. S?r? vagy nagyon szomor?
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2008. Július 17. Csütörtök, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:

A Startauto weboldalát ha megnézed te is metalálod a hátsó dobot 17.936 Ft -ért, minusz a kedvezmény, ami 15% ha jól emlékszem. De majd Startákos kijavít, ha kiszabadságolta magát Forg? szemek
bneheni
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 17. Csütörtök, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dizeles írta:
bneheni írta:

A Startauto weboldalát ha megnézed te is metalálod a hátsó dobot 17.936 Ft -ért, minusz a kedvezmény, ami 15% ha jól emlékszem. De majd Startákos kijavít, ha kiszabadságolta magát Forg? szemek

Köszi, hogy őszinte legyek, eszembe sem jutott Startákos Zavarban lev? Nagyon boldog
dizeles
Mindenek tudója
Mindenek tudója

HozzászólásElküldve: 2008. Július 17. Csütörtök, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bneheni írta:
dizeles írta:
bneheni írta:

Köszi, hogy őszinte legyek, eszembe sem jutott Startákos Zavarban lev? Nagyon boldog

Ezért vagyunk MI forumozók Felki?lt Kacsint?
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 22. Kedd, 9:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy érdekes, vagy inkább nyakatekert ötlet a fogyasztóvédőktől
Sivarama
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Július 22. Kedd, 20:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Szeretnék Tőletek választ kapni 2 darab kérdésre:

1. Hogy is van ez a garancia? Most ha nekem 2 év a garanciám, akkor 20 ezer vagy 1 év? Az M5-be azt mondták, hogy 1 év vagy 20 ezer-kor szervízbe kell vinnem, a garancia végett...amelyik hamarabb jön...

2. Hol van az a hivatalos Citroen szervíz az országban, ahova vihetem az olajat, meg a szűrőket, s nem mondják azt, hogy csak a sajátjukat "építik" be...

Az autóban 11400 kilóméter van, a szervízes azt mondta, hogy lassan elhozhatnám az első éves átvizsgálásra.

Tehát: ahhoz, hogy garanciális maradjon a verda, tényleg el kell vinni évente, még akkor is ha csak 11 ezer 400 kilómetert mentem?

Köszi a válaszokAT!
Lofi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 22. Kedd, 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sivarama írta:
Sziasztok,

Szeretnék Tőletek választ kapni 2 darab kérdésre:

1. Hogy is van ez a garancia? Most ha nekem 2 év a garanciám, akkor 20 ezer vagy 1 év? Az M5-be azt mondták, hogy 1 év vagy 20 ezer-kor szervízbe kell vinnem, a garancia végett...amelyik hamarabb jön...

2. Hol van az a hivatalos Citroen szervíz az országban, ahova vihetem az olajat, meg a szűrőket, s nem mondják azt, hogy csak a sajátjukat "építik" be...

Az autóban 11400 kilóméter van, a szervízes azt mondta, hogy lassan elhozhatnám az első éves átvizsgálásra.

Tehát: ahhoz, hogy garanciális maradjon a verda, tényleg el kell vinni évente, még akkor is ha csak 11 ezer 400 kilómetert mentem?

Köszi a válaszokAT!

Igen, mindig azt kell figyelembe venni, ami hamarabb lejár. Ha évente 40e km-t nyomsz le, akkor a 2 éved (alapgarancia) alatt négyszer kellene szervízbe vinned, ha évente 16 km-t tekersz bele, akkor évente kell vinned.
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 22. Kedd, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sivarama írta:
Keverjük a szezont a fazonnal Sokkolt Tehát a garancia a kocsira 2 év, meg talán 100e km (ebben nem vagyok biztos), amit a CH törvén általi kötelezettsége.
A időszakos szervízt (ami feltétele a garanciának, de egyébkén meg nagyon ajánlott) évente, vagy 20e km-enként (amelyiket előbb eléri) kell megejteni.
Sivarama írta:

Igen. De már említettem, hogy az évenkénti előírt szerviz nem csak a garancia miatt fontos, hanem hogy karbantartott, hosszú élettartamú, hibamentes maradjon éveken keresztül. Az olaj tönkremegy állásában is, ha csak 1000 km-t mentél vele 1 év alatt, akkor is és a szűrőket is ajánlatos évente cserélni. Szóval az első éves szervizt érdemes egy márkakereskedőnél letudni a garancia miatt, aztán a többit már bármelyik normális autószerelő elvégzi, akár hozott anyagból is ( a mostani üzemanyag árak mellett ez kijön bő 1 tanknyi üzemanyag árából) Évente egyszer ennyit megérdemel egy több millió értékű vas...
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 7:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sivarama írta:

Budapesten a Pásztor és a Wallis, Szentendrén a Ciwoo vállalja a szervízt hozott alkatrészből. Azért egy telefont megér a közelebbi szervízekbe, hátha nem megy el a nyereséged benzinre Kacsint?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 7:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sivarama írta:

A normálisabb szervízekbe viheted az általad várárolt dolgokat. Pl. Citroen Pásztor. Egyszerű a dolog ahová vinni akarod ott megkérdezed , hogy hogyan is állnak a kérdéshez.
Zola
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 8:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
Sivarama írta:

Budapesten a Pásztor és a Wallis, Szentendrén a Ciwoo vállalja a szervízt hozott alkatrészből. Azért egy telefont megér a közelebbi szervízekbe, hátha nem megy el a nyereséged benzinre Kacsint?

Esetem! Érden a Citroen Siposnál jártam érvényesíteni a 2 éves kötelező átvizsgálást gariban, merthogy 2 hét és lejár. Hibalistát összeírtam,hogy mi az amit meg kellene csinálni gariban. Forgatja az emberke a szervizkönyvet a kezében,majd kijelenti,hogy ez már nem garis. Magyarázat az volt,hogy 20ekm-es szerviz,vagy legalább évente 1szer kell elvinni,amit 30 napos tűréshatárral kell figyelembe venni. Ezt én 20 nappal tovább vittem. Ez azt eredményezi hogy a gari elvész!Nagy balhé,mondok nekik mindent,de nem szépeket. Flegma nézéssel tűrték a mondókámat,és láttam hogy sepri le a válláról amit mondok. Már javították náluk az autót 1szer,de nem nagy sikerrel és ugyan azokkal a hibákkal vittem vissza. Sajna ezeket a hibákat sem akarták megcsinálni,a 20 nap miatt,aminek az ég világon semmi köze ehez. Írni fogok a Citroen H.nak.
Problémámat elmeséltem a Cit.Pásztornak,amire ö úgy reagált,hogy mondott 1 időpontot és azokat a hibákat,gariban kicseréli. Tegnapi nap megtörtént Mosoly Mellette,közölték (maguktól) hogyha akarom hozhatom a 40ekm kötelező kellékeit,akkor hozhatom. Vittem is olajleeresztő alátéttől a szűrökig mindent . Ezek a kellékek 20eft-ba kerültek 4l 5/40 qwatz 900 olaj,levegő,pollen,olajszűrő és alátét.
Viszont nem tudtam hogy a fékfolyadékot is lecserélik és erre nem készültem és így 32eft ot fizettem zöldkártyával együtt! Így 52eft-ba negáltam!
Én csak javaslom a Citroen Pásztort 5pont az 5 ből!
Érdet Semmiképp nem javaslom!Ezt több negativ esetem miatt mondom!
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 10:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha már javíttattál náluk gariban valamit, de nem sikerült a javítás, akkor az ügy kezdete, nem most van, hanem, amikor először oda vitted (amikor még garis volt), szóval erre jogszerűen nem mondhatják, hogy nem javítják, legfeljebb átvizsgálják és nyilatkoznak, hogy nincs hiba, te vagy a hülye (ekkor szerintem az átvizsgálás díja téged illet). Az más kérdés, hogy jobb ha nem javítanak semmit neked a kocsin (ha már ilyen jó viszonyban vagytok).
Zola
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 10:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Ha már javíttattál náluk gariban valamit, de nem sikerült a javítás, akkor az ügy kezdete, nem most van, hanem, amikor először oda vitted (amikor még garis volt), szóval erre jogszerűen nem mondhatják, hogy nem javítják, legfeljebb átvizsgálják és nyilatkoznak, hogy nincs hiba, te vagy a hülye (ekkor szerintem az átvizsgálás díja téged illet). Az más kérdés, hogy jobb ha nem javítanak semmit neked a kocsin (ha már ilyen jó viszonyban vagytok).
Még garanciaidőben benne vagyok! Ha javitottak valamit és az késöbb ugyan azt a hibát produkálja,de még gari időn belül akkor azt köteles ismét javítani és magállapítani,hogy miböl adodott ugyan ez a hiba.A Citroen Hun.megköveteli hogy 2x ugyan azzal a hibával nem lehet foglalkozni,de ha mégis elöjön,akkor a baj okát szakértő szemekkel,le kell irni,és az szerint állapitják meg hogy ki felelősége! Én nem voltam "hülye" mert mindent gari időben vittem az autót,csak sajna a felelőséget nem akarják felvállalni,és ez 1 jó kibúvó hogy ne keljen neki elszámolni azzal amit elb....ak,mert nem tudnának elszámolni a cit.hu.-al Egyb. a Pásztor is meglepödött ezen,mert nem szoktak ilyet csinálni,pláne nem ismétlödő hibánál!
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A garancia ideje, lejáratának dátuma, szerintem kitolódik a szervízben töltött idővel, napokkal. Egy hétig javítják, egy héttel nő a gari idő Felki?lt
MJoe
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az érdi szervízről még jót nem hallottam.
MJoe
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

rozi1950 írta:
A garancia ideje, lejáratának dátuma, szerintem kitolódik a szervízben töltött idővel, napokkal. Egy hétig javítják, egy héttel nő a gari idő Felki?lt

És arra a javítási munkára újra indul a 12 hó gari (Persze függ az alkatrésztől is). Hiába jár le az autó garija, az adott munkára még
érvényes.

Vagy csak 6 hónap. Ez a fődarabtól függ asszem.
Zola
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MJoe írta:
rozi1950 írta:

És arra a javítási munkára újra indul a 12 hó gari (Persze függ az alkatrésztől is). Hiába jár le az autó garija, az adott munkára még
érvényes.

Vagy csak 6 hónap. Ez a fődarabtól függ asszem.
A fődarabokra valóban 6 vagy 12 hó gari van,de az ablakemelőre nincs.Amikor lejár a kocsi garija akkor jár le az ablakemelöjé is! Ezt kapásból megkérdeztem!
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van itt egy olyan rovat is , hogy nem ajánlott szervízek. Jó lenne ott a pontos nevet címet leírni ill. a rossz tapasztalatot is ha nem fárasztó. Kacsint?
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zola írta:
Max-r írta:
Sivarama írta:

Esetem! Érden a Citroen Siposnál jártam érvényesíteni a 2 éves kötelező átvizsgálást gariban, merthogy 2 hét és lejár. Hibalistát összeírtam,hogy mi az amit meg kellene csinálni gariban. Forgatja az emberke a szervizkönyvet a kezében,majd kijelenti,hogy ez már nem garis. Magyarázat az volt,hogy 20ekm-es szerviz,vagy legalább évente 1szer kell elvinni,amit 30 napos tűréshatárral kell figyelembe venni. Ezt én 20 nappal tovább vittem. Ez azt eredményezi hogy a gari elvész!Nagy balhé,mondok nekik mindent,de nem szépeket. Flegma nézéssel tűrték a mondókámat,és láttam hogy sepri le a válláról amit mondok. Már javították náluk az autót 1szer,de nem nagy sikerrel és ugyan azokkal a hibákkal vittem vissza. Sajna ezeket a hibákat sem akarták megcsinálni,a 20 nap miatt,aminek az ég világon semmi köze ehez. Írni fogok a Citroen H.nak.
Problémámat elmeséltem a Cit.Pásztornak,amire ö úgy reagált,hogy mondott 1 időpontot és azokat a hibákat,gariban kicseréli. Tegnapi nap megtörtént Mosoly Mellette,közölték (maguktól) hogyha akarom hozhatom a 40ekm kötelező kellékeit,akkor hozhatom. Vittem is olajleeresztő alátéttől a szűrökig mindent . Ezek a kellékek 20eft-ba kerültek 4l 5/40 qwatz 900 olaj,levegő,pollen,olajszűrő és alátét.
Viszont nem tudtam hogy a fékfolyadékot is lecserélik és erre nem készültem és így 32eft ot fizettem zöldkártyával együtt! Így 52eft-ba negáltam!
Én csak javaslom a Citroen Pásztort 5pont az 5 ből!
Érdet Semmiképp nem javaslom!Ezt több negativ esetem miatt mondom!

Hány éves ez az autó, hogy fékfolyadékot cseréltek 40 ezernél?
Vissza az elejére
Zola
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én sem tudtam,de benne van a szervizkönyvbe,hogy 40ekm,vagy 2 évente! Enyém épp annyi 37ekm és jövőhéten tölti be a 2 évet.
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 23. Szerda, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vizesedés lehetősége miatt ajánlják a 2 évenkénti fékolaj cserét.
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 7:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
nem találom a kérdésemnek megfelelő helyet, így itt mondom el.
Lehet, hogy mások is tapasztalják, segítsenek.
Nagy esők idején, ha áll az úton a víz, belehajtva - mert éppen nem vagyok képes sávváltásra - 1-2 másodpercre elszáll minden. Van, hogy be kell röffenteni újra a gépet...eddig mindig beindult, de egy kissé idegesítő, hogy a felcsapódó víz valahol ilyen jelenséget okoz...
Mit kell eltakarnom? Tipushiba, vagy hiányozhat valahol egy elektromos burkolat? Mert én erre - elektromos vonal - gyanakszom.
Köszi előre is!
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem nincs ilyen probléma....
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elszáll minden? Úgy érted leáll a motor vagy csak nem húz?

Ha szemben állsz a motortérrel, akkor jobb oldalon vannak az elektromos berendezések, általában rendesen becsomagolva...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 21:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:

Ha szemben állsz a motortérrel, akkor jobb oldalon vannak az elektromos berendezések, általában rendesen becsomagolva...

Szóval felvillan a gyujtáslámpa és a kormányszervó is megszűnik...általában erről veszem észre, mert a vízcsapódás zajától nem is annyira hallatszik a motor hangja...
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Július 28. Hétfő, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pi-Cit-Car írta:
Max-r írta:

Szóval felvillan a gyujtáslámpa és a kormányszervó is megszűnik...általában erről veszem észre, mert a vízcsapódás zajától nem is annyira hallatszik a motor hangja...

Hohó... a felcsapódó víz odaverhet a generátorszíjra! Ha az megcsúszik, akkor világíthat a gyújtáslámpa a generátor miatt és a szervó is elmehet.

Lehet, hogy nem elég feszes a generátorszíj? Nem visít ilyenkor?
Vissza az elejére
Pi-Cit-Car
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 29. Kedd, 6:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
Pi-Cit-Car írta:
Max-r írta:

Hohó... a felcsapódó víz odaverhet a generátorszíjra! Ha az megcsúszik, akkor világíthat a gyújtáslámpa a generátor miatt és a szervó is elmehet.

Lehet, hogy nem elég feszes a generátorszíj? Nem visít ilyenkor?

Ez az ötelet nem jutott eszembe eddig, de vísítást nem észleltem...
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 29. Kedd, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zola írta:
Én sem tudtam,de benne van a szervizkönyvbe,hogy 40ekm,vagy 2 évente! Enyém épp annyi 37ekm és jövőhéten tölti be a 2 évet.

Való igaz, én is utána néztem. A Renault meg 4 évet írt a cserére előző gépemnél. Ezért lepődtem meg.
Vissza az elejére
nagymacy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Július 30. Szerda, 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv. mindenkinek!

Most vásároltunk egy 2004-es 1.6 benya xara picassot.
Jelenleg 107eKm van benne. Utolsó garis szervíz 2007.02.23 78eKm-nél.

A százezres szervíz már kimaradt, da ha jól tudom a 120-asnál van vezérműszíj csere.
Valaki tudja mit kell cserélni 120-nál???
Szakszervíz kizárva sacc per kb 150-200Khuf-ot mondtak.
Vissza az elejére
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2008. Július 30. Szerda, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagymacy írta:
Üdv. mindenkinek!

Most vásároltunk egy 2004-es 1.6 benya xara picassot.
Jelenleg 107eKm van benne. Utolsó garis szervíz 2007.02.23 78eKm-nél.

A százezres szervíz már kimaradt, da ha jól tudom a 120-asnál van vezérműszíj csere.
Valaki tudja mit kell cserélni 120-nál???
Szakszervíz kizárva sacc per kb 150-200Khuf-ot mondtak.

Vezérműszíj , vízpumpa , feszítőgörgő , olajcsere , szűrők , én a fékfolyadékot is cseréltetném a helyedben. Ha kell jó szerelő akkor szólj. Tudok.Kacsint? Ja esetleg egy lengéscsillapító mérés sem árthat. Nem szívesen nézném meg az olajod szinét így 30e km után.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Július 30. Szerda, 15:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tomcat33 írta:
Nem szívesen nézném meg az olajod szinét így 30e km után.

+ az a 1,5 év Zavart

Remélem nem írták rá, hogy "rendszeresen karbantartott"... Zavart
Vissza az elejére
spy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2008. Július 30. Szerda, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

120.000km. szervíz: olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, vezérműszíj+görgő, gyertya, benzinszűrő, fékolaj, vízpumpa csak ha szükséges
Vissza az elejére
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2008. Július 30. Szerda, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

spy írta:
120.000km. szervíz: olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, vezérműszíj+görgő, gyertya, benzinszűrő, fékolaj, vízpumpa csak ha szükséges

plusz még a hütövizet is lecseréltettem..éppen ma lett kész az auto s csak 75eft-ba került cakli-pakk

vizpumpa 9450ft
vezérmüszett szij+a 2dbgörgö 25eft.
olaj+szürö 10eft.
pollenszürö 2eft.
gázolajszürö 4eft
hütöviz+fékolaj 5eft
futomübemérés+beállitás 4eft
munkadij 15eft

nekem ez igy jo mert pont az utcánk végébe van a szerviz,s joba vok a szerelö sráccal...
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2008. Július 31. Csütörtök, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma voltam 40 ezres szervízen.
Költségek:
pollenszűrő+levegőszűrő: 5990 (én vittem)
olajszűrő: 3564 (szervíz adta)
tömítés: 450 (szervíz adta)
olaj:3850 (én vittem, Formula 3000-ben 5 literes kiszerelésben 5500-ért vettem, Valvoline 10W40, 3,5 litert töltöttek a motorba)
1 óra munkadíj: 6469.

Összes költségem a 40 ezres szervízre: 20.323 Ft. Miért is fizetnek itt egyesek 40-50 ezer forintot?
Vissza az elejére
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2008. Július 31. Csütörtök, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

fenyo1 írta:
Miért is fizetnek itt egyesek 40-50 ezer forintot?

Mert messze van Nagykanizsa Felki?lt Laza
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 37, 38, 39  Következő
11 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban