Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5512

Utolsó 5 Tagunk
 01:May 16, 2021Bombi21
 02:May 08, 2021onedamme
 03:May 07, 2021Beni
 04:May 06, 2021Mukiapu
 05:May 04, 2021majidsadiq

Látogatók

Vendégek (100%)

10

01: 157.90.181.XXX  02: 66.249.66.XXX  03: 207.180.226.XXX  04: 34.237.52.XX  05: 66.249.66.XXX  06: 66.249.66.XXX  07: 185.244.216.XX  08: 192.99.36.XXX  09: 192.99.5.XX  10: 66.249.66.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

10

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

4987

· Tegnap

29212

· Összesen ·
81215933

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

630

· Naponta

13,878

· Havonta

423,000

· Évente

5,075,996

Szerver idő
 · idő

01:59:25

· Dátum

19/05/21

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Márkaszervíz tapasztalatok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Márkaszervíz tapasztalatok
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Hova viszed rendszeresen szervízbe a Picassot?
Márkaszervízbe
52%
 52%  [ 42 ]
Márkafüggetlen szervízbe
1%
 1%  [ 1 ]
Privát szerelőhöz
27%
 27%  [ 22 ]
Sajátkezűleg szervízelem
13%
 13%  [ 11 ]
Nem járok rendszeresen szervízbe - megvárom, amíg valami baja lesz
5%
 5%  [ 4 ]
Összes szavazat : 80

Szerző Üzenet
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006. Október 23. Hétfő, 9:46    Hozzászólás témája: Márkaszervíz tapasztalatok Hozzászólás az előzmény idézésével

Bárkinek adódhatnak problémák a géppel...

Hol voltatok eddig és hova nem mennétek vissza soha többet.
Pozitív és negatív értékeléseket egyaránt írjatok!

Kiszolgálás K?rd Minőség K?rd Megbízhatóság K?rd Ügyfélközpontúság K?rd

Legutóbb Max-r szerkesztette (2006. November 25. Szombat, 19:08), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kangoo
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. Október 27. Péntek, 18:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mint első fecske referálok a Citroen Őrmezőről:
Most hoztam el a kocsit Tőlük:
Szó nélkül garanciában visszarögzítették a turbó-borítást, ami valószínűleg egy előző szervíz hiányos csavarmeghúzása miatt lelazult és letörtek a fülei;
kicserélték a szélvédőt, mert középen az érzékelőnél homályos folt volt benne gyárilag,
a jobb első tükröt, motorral együtt cserélték.
Ahhoz képest... készségesek, korrektek.
Most ugyan máshol zörög a kárpitozás, mivel hozzányúltak, de ezeket magunknak kell úgyis megszüntetni hosszú kutatómunka után.

Azért kitakarítva nem volt a kocsi a munkák után... Szomor?
gabo
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2006. Október 27. Péntek, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

C. Nagy csak jot tudok roluk mondani. Korrektek és elég jo akcioik vannak.Kár , hogy kicsit hosszu az elojegyzésuk.

G
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006. Október 28. Szombat, 8:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Citroen Nagy - Bécsi út:
Előre bejelentkezni rémálom, mert általában egyhét múlva van időpont. Ettől függetlenül korrektek és pontosak, bár apróságokkal Ők sem foglalkoznak (Bal első kicsapódásgátló embertelenül kattogott, mert valószínűleg megsüllyedt az ajtó... még ideiglenes változás sem történt Zavart ) A szokásos szervízteendőket elvégzik pontosan és előre egyeztetett időre. Az autót kívül-belül kitakarítva kaptam vissza. Garanciális szervíz 2 napot vett igénybe, pedig csak a kormányzár-betétet kellett cserélni... A takarítás elmaradt, bár én időben érkeztem, Ők akkor akarták elkezdeni... nem vártam meg.

CIWOO - Szentendre:
Sok tapasztalat eddig nincs. Két alkalommal voltam náluk. Először vészhelyzet volt, mert a generátor menet közben beadta a kulcsot. 8-kor megálltam náluk, 10 perc múlva már szétkapták és megállapították a hibát. Nem ajánlottak automatikusan cserét (~130e lett volna), hanem inkább a javítást ajánlották 70000-ért. A javítás viszont 4 napot vett igénybe Szomor?
Második alkalommal a 2500-as átvizsgáláson voltam, ahol kértem olajszűrő+olajcserét is, ami 22000 Ft-ot kóstált...

Legutóbb Max-r szerkesztette (2006. Október 28. Szombat, 20:39), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2006. Október 28. Szombat, 8:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én a citroen eger-nél voltam a visszahivás okán üzemanyag szivattyu cserén,korrektek voltak.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006. November 14. Kedd, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta egy másik topicban írta:
Egy kérdésem van azoktól akik már túlvannak az x. kötelező szervizen. Ki, hol, és kb. mennyiért?

Nekem még csak az első jön (1500-2500) és kíváncsi lennék hova érdemes hordani a járgányt. Remélem nem sok márkaszerviz regisztrált az oldalra Nevet?
Vissza az elejére
mcworry
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2006. November 28. Kedd, 0:00    Hozzászólás témája: korrekt szervizt keresek Hozzászólás az előzmény idézésével

Zalaegerszegen megszünt a Citroen, szerepét ha jól tudom a Végh Autóház ? vette át.
Akinek van tapasztalata róluk, vagy a Nagykanizsai szervizről, kérem írja meg.
Érdekelnének a szombathelyi citroenesekkel kapcsolatos információk is.
Köszi.
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006. November 28. Kedd, 8:11    Hozzászólás témája: Re: korrekt szervizt keresek Hozzászólás az előzmény idézésével

mcworry írta:

Érdekelnének a szombathelyi citroenesekkel kapcsolatos információk is.
Köszi.

Citroen Gerencsér Szombathely. Összahasonlítási alapom nincs, mert csak ebben az egyben voltam. Nem raktak feleslegesen drága dolgokat a kocsiba (pl átlag olaj-átlag áron), karosszéria javítás+festés munkákat szépen megcsinálták (a Saxo-nkat kötelező biztosításban javították, korrekt, határidőre elkészült + teljes belső takarítás, kárpíttisztítás ráadásként). A Picassoval 2004 márciusában voltam ott utoljára a 2. éves szervízen (kb 23e Ft volt)
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006. November 28. Kedd, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2006. 11. 28. CIWOO Kft - Szentendre

20.000 km-es szervíz - Vegyes érzelmek

Múlt hét csütörtökön bejelentkeztem interneten... semmi válasz... Sokkolt
Hétfőn rákérdeztem... nem tudnak semmiről, de kedden 13 órára mehetek...
Vihetek olajat, ott lehetek az autó mellett Mosoly

12:40-kor még üljek le, mert 1-ig jön pár autó... Zavart (Máshol örülnek, ha elöbb jön az ügyfél, mintha késik)

13:00-kor szervízállásban a kocsi... Nagyon boldog
14:00-kor készen van, de valamiért mégsincs kész ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
14:25-kor megérkezik a pollenszűrő (kiderült, hogy erre kellett várni, mert nem volt raktáron és Budapestről hozzák - legközelebb viszek mindent magammal...)
Vissza az elejére
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006. November 28. Kedd, 21:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ajánlom figyelmetekbe a Speedy szervizeket (volt Autonet), mert ők is citroen szakszerviz, még ha a weboldalukról nem is derül ki. Én általában eddig is hozzájuk jártam (off autókkal), ez ugyan szubjektív, de teljes megelégedéssel. Általában a Budaörsit (Kinizsi u.) látogatom. A márkaszervizekhez képest jóval mérsékeltebb áron dolgoznak és mivel szakszerviz, még a gariba is pecsételhetnek. azt nem tudom, hogy bármilyen szerelési munkát el tudnak-e végezni, de egy ismerősömnek hengerfejtömítést is cseréltek, ezért gondolom igen.
emi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2006. December 14. Csütörtök, 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kocsit az Őrmezőnél vettem, az átadás utáni próbaútnál nem szólt a rádió, visszavittem, kiderült, hogy a rádióra elfelejtették visszadugni az antennát (a pluszban két hátsó ablakmozgató elektronikát a rádió mögé szerelték be). Gyorsan visszarakták. A rádió vétel ezután néha jó volt néha rossz,visszavittem, kiderült hogy az antennakábel törött megrendelték, 3 hét múlva megjött kicserélték. Rá 2-3 hónapra hátulról az antenna alól zaj jött. Közben átszoktam a Citroen Tóth-hoz Székesfehérvárra, s ott kiderítetták, hogy az Őrmezős szerelő a karosszériába ejtette, és ott is hagyta az antenna fej árnyékoló hengeres dobozkáját, ami egy idő után önálló életre kelt, és gurigázott jobbra-balra. Még egy Őrmezős történet: A csomagtérajtó nyitó műanyag lapocskája kiesett (kb 30x70 mm két sarkán vékony forgócsap, egyik le volt törve). Kiderült, hogy ilyen 5 Ft-os alkatrész külön nem szerezhető be, megrendeltek egy komplett hátsó rendszámtábla világítás-nyitó egységet. Értesítettek, megjött felmegyek (70 km), kiderült hogy nincs lefestve. Harmadik utammal lehetett csak, 3*140km és kb 3*3óra ráfordítással rendeznem. Szóval én az Őrmezőieknek jóindulattal 2/3-os osztályzatot adnék.

Lényegesen jobb tapasztalatom van a székesfehérvári Tóth Citroen szervízről. Pontosak, nem túl drágák, bár volt egy sikertelen riasztó beépítésük, ami miatt csere autót adtak, és végül a hozzáértő szerelő jól megcsinálta, majd elhozták(!) az autót 50km-re, és a csreautóval mentek vissza. Nekik én 4-es osztályzatot adnék (5-ös skálán). Hungária biztosítós káreseményt is lerendezik.
Vissza az elejére
pasek
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2006. December 20. Szerda, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Dec. elején vettem a gépet Veszprémben (Xektor). Nem igazán ajánlom
mert nagyon fiatal gyerekek vannak és sumákságot éreztem mindig mikor rákérdeztem vmire. Nem fogom a 2000 es re oda vinni inkább Szfvárra. Az I-re avval rakták fel a pontot mikor az utólag megérkezett de már előre a vételárba belerakott csomagtértálca árát kérte tőlem a srác úgy negyed óra susmus után.
Remélem Fehérváron nem az a "kontakt spray 740Ft" os banda.
Vissza az elejére
Lukiandi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Cintroen - C2 Budapest XIV.
Ha röviden szeretném minősíteni őket: Állati bénák.
60 ezres szervíz esedékes, hova vigyük, gondoltuk a legközelebbi márkaszervízbe. Így esett rájuk a választás. Felhívtuk őket egy hete, adtak időpontot ma délre. Férjem vitte oda. Felveszik az autót, de azt nem kérdezik meg, hogy van-e valami egyéb "panasz". Na kérésre felírták az egyebeket is, persze nem garanciálisra, pedig még garanciális a kocsi, hanem fizetősre. (-1 pont!). Telefonszámot elkérték, hogy majd hívnak ha kész. A férjem vitte, hát az ő száma lett megadva. Csörög az ÉN telefonom délután 1/4 4-kor, a szervíz az. Kérdezi az ürge, hogy van-e nekem egy Picassom. Hát leizzadtam, gondoltam valami baj történt. De nem, csak nem volt képes rendesen tárcsázni a férjem számát, így a tudakozóból kikereste az én mobilszámomat - még jó hogy nem titkos.(-1 pont) Mondja az ürge, hogy bocs, de nagyon sok volt az autó, nem lett kész az enyém. Erre megkérdeztem, hogy ugye nem gondolja komolyan, hogy hétvégére nem lesz autónk, mert bevittük olajcserére? Azt mondja erre, hogy ha sietünk, mert hogy 1/2 4-kor zárnak, akkor esetleg elvihetjük.(-1 pont) Hát siettünk. Épp odaér a férjem zárás előtt. Persze a férjem kérdőre vonta, hogy ezt mégis hogy képzelik, és hogy mivel gondolja kompenzálni, hogy fölöslegesen egy nap szabadságát elvette a szervíz. Ürge hápogott, és nem gondolta sehogy sem kompenzálni. (-1 pont) Viszont felajánlotta, hogy ad másik időpontot a jövő hétre esetleg. A férjem meg úgy gondolta, hogy a jövő héten másik szervízbe megyünk.
Összesítve 1/5 pontos ez a szervíz nálam. Egy pontot azért kapnak, mert legalább kárt nem okoztak. Tulakdonképpen ezek után örülök, hogy hozzá sem nyúltak a kocsihoz.
Van valakinek ötlete, javaslata, hogy ezek után hova vigyem 60 ezres revízióra a kocsit?
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem próbáld meg az M5-öt az sincs igazán messze Zuglótól!
eftom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A pic. mivel csak három hónapja van nálunk ezért velem még nem volt szervizen DE!
A céges auto is Citroen (Berlingo) és az előző autonk egy Saxo volt.
A saját auto nem mérvadó, mert a volt osztálytársamnak van egy autojavítója. (Megbízható, gyors és kedvező. No meg ha azt mondja lecseréltem, akkor valóban!)
Akkor a céges tapasztalatok. Amíg jótállásos volt addig kötelező volt a márkaszerviz. ?r?lt

Időrendben:

Pásztor (Szentmihályi u.) Garanciás problémával ugrottam be, 1/2 nap amíg kiderítették, hogy a rosszul bekötött fényszórómosó vágja ki a jobb oldali tompított biztosítékát. Nagyon boldog De sajna nem tehetnek semmit, mert "javítccsa ki az aki betette neki!" (A cég Debrecenbe vette az autot) Sokkolt
Csak két hét múlva vettem észre, hogy arra volt eszük, hogy a rendszámtábla tartóját kicseréljék a saját reklámjukra!

Őrmező
2000-es átvizsgálás: Korrekt gyors, segítőkész. Ott lehettem az auto mellett! Sajnos kiesik a mozgáskörzetemből.

M5
Időpont csak sokára, szerintem drága. Ahogy letelt az egy év könnyes búcsút vettünk. Persze csak ők könnyeztek, mert a szervizvezető gondolom utánanézett a cégnek és a számítógép kiköpte, hogy milyen sok citroen járgányunk van (igaz országos cég...)
Itt csak azt nem szerettem, hogy sokat kellett várni. Az üvegen keresztül láttam, hogy egyszerre több autót is csinál egy szerelő, csak azért hogy elteljen azaz idő amit majd kiszámláznak. Zavart
Tapasztalat: jótállás csak annak van aki műszaki analfabéta és nagyon hangos. ( egy C5-ben fékbetétet cseréltek garanciában!)

Azóta a volt Citroen Dabas (most Hundai) törzstagja vagyok. Ha kérem akkor adnak egy autót is arra az időre amíg elkészül az auto. Vicces
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy a lényeg. Olyan szervizt kell keresni ahol engedik,hogy a javitásnál ott légy. Akkor nincs sundám-bundám,mert egyből tudsz kérdezni.Ezt minek, miért, mennyiért?Látod mit csinálnak a Pic-kel.
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor ezek szerint BP-n az Őrmező a nyerő Felki?lt Az indexes fórumon is dicsérték ha jól emléxem Forg? szemek
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 19. Péntek, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ŐRMEZŐ:
Én őrmezőben vettem. Volt egy problémám (ill. azóta is van), nagy gáznál zörög a kipufi. Az őrmezőn voltam 2000-es szervizen. Ott is mondtam mia gondom, de leráztak, hogy ez a dob sajátossága. Majdnem elnevettem magam Mosoly Szóval nem akartak ezzel bíbelődni.
Másrészt vegyes kritikátkat olvasok róluk. Van aki nagyon szidja, van aki nagyon dicséri. Úgyhogy én is bizonytalan vagyok. Az autót az ügyfélváróból látni egy ablakon át. A műhelybe engem nem engedtek be.

CIWOO:
A kipufi szerintük is a dob hibája, de ők már gariban ki is cserélték. Az más kérdés, hogy a jelenség nem szűnt meg. Erre meg már azt mondták, hogy akkor biztos a kondenzvíz csinálja a kipufogóban. Kérték, hogy ne ott tankoljak, ahol szoktam. Eddig a szentendrei úti esso-nál töltöttem, de most máshol fogok egy hónapig, hátha tényleg igazuk van. De egyébként korrektek voltak velem. Itt viszont a váróból nem látni a kocsit sajnos. A műhelybe nem is próbáltam bejutni.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
CiWOO: Itt viszont a váróból nem látni a kocsit sajnos. A műhelybe nem is próbáltam bejutni.

Menj be nyugodtan, engem sem vágtak ki Kacsint?
Vissza az elejére
joe71
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
deejoe2 írta:
CiWOO: Itt viszont a váróból nem látni a kocsit sajnos. A műhelybe nem is próbáltam bejutni.

Menj be nyugodtan, engem sem vágtak ki Kacsint?

Nem akarok bántani senkit de a munka felvevőt(Kiss Imre) sok mindenre meg lehet kérni,nem az a harapós fajta.Három évig dolgoztunk együtt,bár akkor még Citrex volt a nevük Kacsint?
Bocs egy kicsit elfogult vagyok velük hisz Anyám és a főnök munkatársak voltak és azóta is jó a kapcsolatuk( itt vettük Anyám C3-ját meg elötte a Saxot is).
Vissza az elejére
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Január 20. Szombat, 21:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor pefogoam a pof@m Mosoly

Egyébként nem is volt gondom a munkaszervezéssel és az ügyfélkezeléssel. Nem kellett minden alkalommal elmondanom, hogy ki vagyok mit akarok, mert a munkafelvevő már második alkalommal is megismert és tudta, hogy miért megyek pedig egy hónap szünet volt az első és második látogatásom közt. Nincs is ezzel bajom. Örülnék, ha mindenhol legalább ilyen minőségben szolgálnának ki. A problémám csak az volt, hogy nem keresték meg a problémám forrását. De egyébként, ha problémám lesz így is hozzájuk megyek majd (legalábbis amíg garis), mert

1. Korrektek voltak,
2. Olcsóbb, mint a többiek,
3. Közel van hozzám.
Kangoo
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Január 21. Vasárnap, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Nem kellett minden alkalommal elmondanom, hogy ki vagyok mit akarok, mert a munkafelvevő már második alkalommal is megismert és tudta, hogy miért megyek pedig egy hónap szünet volt az első és második látogatásom közt.

Én azért annak örülnék legjobban, ha a munkafelvevőket én sem ismerném és ők sem ismernének meg!!! Kacsint? Kacsint?
De sajnos nem így van.... Szomor?
joe71
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Január 23. Kedd, 7:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kangoo írta:
deejoe2 írta:
Nem kellett minden alkalommal elmondanom, hogy ki vagyok mit akarok, mert a munkafelvevő már második alkalommal is megismert és tudta, hogy miért megyek pedig egy hónap szünet volt az első és második látogatásom közt.

Én azért annak örülnék legjobban, ha a munkafelvevőket én sem ismerném és ők sem ismernének meg!!! Kacsint? Kacsint?
De sajnos nem így van.... Szomor?

Mindennek megvan az előnye és a hátránya is Kacsint?
Vissza az elejére
xwingtom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérdés?
Miért veszi le a szakszerviz a náluk vásárolt.szervizelt Citroen tulajdonosokat!
2007 02.12.-én kiégett a Picassóm rendszámtábla megvilágitó izzó /jobb/.
a szerviz 3000ft -ért cserélte ki volna ha megfelel!???
Nem felelt meg. a következő ajánlata 5 perc múlva 1800ft. lett volna és
hozzátette, hogy izzóval! (Az izzó ára kutaknál kb.150ft.)
Én magam csak azért nem cseréltem ki mert borzasztó nehezen lehet hozzáférni úgy,hogy nem töröd le a rögzítőket!
Végül 5perc alatt ingyen kicserélték máshol, azt mondva,hogy ez nem tétel!!
A kocsimat három éve tőlük vettem, de most már inkább oda viszem ahol nem veszik le arcátlanul az embert.
Sajna de ez Eger városában történt.
xwingtom
Vissza az elejére
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na ez az ami visszatart attók , hogy új autót vegyek! Mert azt KÖTELEZŐ márkaszervízbe hordani! Azt elviselem , hogy valaki hülyén néz , de , hogy hülyének azt naon nehezen! Nevet?
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát szerintem azért, mert a az új autó eladásokon 3 millánál van rajta kb. 2-300.000 hasznuk, sokkal nagyobb üzlet a szerviz.
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

deejoe2 írta:
Hát szerintem azért, mert a az új autó eladásokon 3 millánál van rajta kb. 2-300.000 hasznuk, sokkal nagyobb üzlet a szerviz.

És szerinted 10% kevés?
Nagycitrom
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xwingtom írta:
Én magam csak azért nem cseréltem ki mert borzasztó nehezen lehet hozzáférni úgy,hogy nem töröd le a rögzítőket!
A kocsimat három éve tőlük vettem, de most már inkább oda viszem ahol nem veszik le arcátlanul az embert.
xwingtom

Másik oldal: valami miatt bementem a márkakereskedésbe, kifelé jövet szólt a szerelők főnöke, hogy nem ég az egyik féklámpám, guruljak be az egyik állásba, rögtön kicseréli. 2 perc alatt megvolt, és jó utat kívántak Felki?lt Szombathely, Gerencsér Citroen
("természetesen" ingyen )
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tomcat33 írta:
deejoe2 írta:

És szerinted 10% kevés?

Nem kevés, nekik sem, de az alapelv az, hogy nem az a tehén jó, amit egyszer meg lehet fejni, hanem az akit soxor. Szóval érted. De mivel én is szolgáltató vagyok amikor dolgozom, ezt én is pontosan tudom Kacsint?
Keszeg
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2007. Február 13. Kedd, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

xwingtom írta:
Kérdés?
Miért veszi le a szakszerviz a náluk vásárolt.szervizelt Citroen tulajdonosokat!
xwingtom

Hát ez sajnos nem egyedi a Citroen Egernél.Az én pic-em is tőlük van,eddig ott is volt szervizelve,de költözés miatt is meg a bunkó hozzáállásuk miatt is el lettek felejtve.Amugy addig kedvesek voltak amig autót akartam venni náluk......
MÁSIK OLDAL:Debreceni Citroen:Volt egy kis problémám a kipufogóval(konkrétan elrohadt Nevet? ),na de az autót nem ezért vittem be,hanem mert a motor alatt lévő motorvédő "lemez" vagy vas vagy nemtudom hogy írjam,szoval ennek egy csavarja (mint utólag kiderült eltört),és emiatt minden kisebb uthibánál zakkant egyet(idegesítő hang).Szoval a kettőt együttesen megcsinálták,a szerelő hozzáállása nagyon rendben volt(még a szervíztérbe is beengedett).Szoval debrecenben csak pozitiv tapasztalatom van velük.
Tudom ajánlani.
pederizs
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az egri szalonról csak annyit, hogy rámsóztak egy használt Picassot 2003-ban 59.000km-el, az autót 3 év után elkezdtem árulni. Akkor derült ki, hogy a tetőn kívül minden eleme sérült volt, de olyan mértékben, hogy a kupeceknél lévő műszer már nem mérte a fesék vastagságát a glettanyag vastagsága miatt!!! (tehát nem karcos hibát javítottak rajta) Én 110.000 km-nél kuplungtárcsát, kinyomócsapágyat cseréltem rajta, ami nem igazán normális dolog. Ja és rohadt a bal hátsó ajtó is...
Régebbi fórumokban már szó esett a "hogy is fordul a km óra 100.000.-nél?" kérdés! Mosoly Na azt én vetettem fel!
Eladtam, és vettem egy másik használtat, de az már garantáltan 40.000 km-es. Nem bíztam a véletlenre, már az eladás után műszerrel jártam. Egyébként ha érdekel valakit a műszert eladom, csak 1 vételhez vettem.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pederizs írta:
Az egri szalonról csak annyit, hogy rámsóztak egy használt Picassot 2003-ban 59.000km-el, az autót 3 év után elkezdtem árulni. Akkor derült ki, hogy a tetőn kívül minden eleme sérült volt, de olyan mértékben, hogy a kupeceknél lévő műszer már nem mérte a fesék vastagságát a glettanyag vastagsága miatt!!! (tehát nem karcos hibát javítottak rajta) Én 110.000 km-nél kuplungtárcsát, kinyomócsapágyat cseréltem rajta, ami nem igazán normális dolog. Ja és rohadt a bal hátsó ajtó is...
Régebbi fórumokban már szó esett a "hogy is fordul a km óra 100.000.-nél?" kérdés! Mosoly Na azt én vetettem fel!
Eladtam, és vettem egy másik használtat, de az már garantáltan 40.000 km-es. Nem bíztam a véletlenre, már az eladás után műszerrel jártam. Egyébként ha érdekel valakit a műszert eladom, csak 1 vételhez vettem.

Gondolom, 3 év után nem is tudtál reklamálni...
pederizs
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze hogy nem... Nincs is vita az ugyben, de egy életre tanultam! Csak most másoknak próbálok segíteni, hogy az én káromból tanuljanak! 900.000 bukta volt nekem a dologban. Mindig valamit csináltak rajta. De így is "megkönnyeztem" amikor elvitték!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pederizs
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De a legjobb az volt, amikor elvittem nekik, és átnézték, majd ugye a rendszám alapján megnézték hogy mi lett rajta szervizelve, és közöltés velem, hogy engem mennyire átbaszott valaki!
Erre én közöltem, hogy innen vettem, csak a korábbi telephelyükről! Azért nem goldoltak arra hogy nem tőlük vettem, mert nem ők helyezték forgalomba, és a szervizmunkák sem sz ő rendszerükben lett vezetve!!!
Vissza az elejére
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pederizs írta:
De a legjobb az volt, amikor elvittem nekik, és átnézték, majd ugye a rendszám alapján megnézték hogy mi lett rajta szervizelve, és közöltés velem, hogy engem mennyire átbaszott valaki!
Erre én közöltem, hogy innen vettem, csak a korábbi telephelyükről! Azért nem goldoltak arra hogy nem tőlük vettem, mert nem ők helyezték forgalomba, és a szervizmunkák sem sz ő rendszerükben lett vezetve!!!

Hát akkor nem veszünk használt autót az Egri szervízbe... Okos ember más hibáiból tanul...Ezt köszönjük, de Te rendesen befizetted a tanulópénzt...
pederizs
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem 10 kupecből 9 átvág! Ez nem köthető helyhez! Okosnak kell lenni!
Vissza az elejére
vitibogi
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 15. Csütörtök, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pederizs írta:

Én a pic-et egy középkorú ügyésztől vettem hitelátválalással... egy évesen 22000 km-rel. Szerintem nem vágott át. De amit elötte egy kerekedésnél néztem meg 2002 évjáratú autó külföldről behozott pic-et. A kereskedő elmondása szerint 94000 km volt benne, persze törés nálkül... Ny valahogy nem hittem neki Felki?lt ?tlet
Sajnos saját tapasztalat: külföldről behozott autó vagy törtött, vagy sok kilométeres, vagy motorhibás. Nekem a motorhibás jutott.. repedt motorblokkal (ford escort 1.8 TD)
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Február 16. Péntek, 10:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pederizs írta:

Amikor eladtam az első Pic-et a legelső kereskedő elvitte... (effektíve ott maradtam Pesten egyik pillanaról a másikra autó nélkül... úgy kellett kölcsönkérnem anyámét, hogy haza tudjunk jönni). Nem nézte körbe vastagságmérővel, egy centit nem ment vele... körülfutotta kétszer és fizetett Sokkolt

Pedig elötte taxi volt, lökösök újrafényezve, küszöb meghúzva, több helyen festékhiánnyal... egyszer még egy fatönkön is fennakadt Zavart

Ezek után kérdezhettek bármit egy kereskedőtől... úgyse tud az autóról semmit és csak szépet fog "hazudni"... ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Vissza az elejére
deejoe2
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 16. Péntek, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Használtautót biztos, hogy festékmérőzni kell és elvinni egy citroen szervizbe, vigyázva arra is, hogy a szerviz nevét csak akkor mondd meg, ha már úton vagytok felé. És azt is érdemes megnézni, hogy a szerviz csinált e festékmérést. Mert pl. nekem anno "elfelejtették", pedig magánszemélytől vettem. Akkor még észre sem vettem a dolgot. Mentségemre legyen szólva, hogy az első autóm volt.
xwingtom
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 23. Péntek, 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérdés!
Szerintetek valaki a citroen képviseletektől,vagy az importőr francia partner részéről elolvassák ezt az internetes honlapot, vagy rózsaszin ködben lebegnek.
A márka elismertségén sokat javitana, mert nem az autó a rossz sőt, hanem annak kiszolgálása. A vevőt megtartani is tudni kellene, hogy adott esetben visszajárjanak. Ez természetesen csak a saját véleményem illetve megállapitásom, nehogy valaki siralmaknak tekintse és félreértse./vagy mégis félreérthetnék hm.hm./
Kellene csinálni egy táblázatot hathavi változásokkal a szervizekről,hogy hol,mit milyen kiszolgálással,árakkal, szóval egyfajta megelégedettségi mutatókat és kitenni a honlapra, esetleg elküldeni a "CITROEN szevizeknek" talán kialakulna közöttük valami verseny.
Ne tekintsétek okoskodásnak,de ha csak magunknak írogatunk akkor bocs.
/utálok táblázatot szerkeszteni/
xwingtom.
Vissza az elejére
motoros
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Február 23. Péntek, 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó ötlet. Nyitott kapukat döngetsz! Max épen azon fáradozik,hogy a márkakereskedők szervizek, jelentkezzenek be hozzánk. És igy máris kontroll alatt lenne az egész.Természetesen minősitenénk a kiszolgálást.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Február 23. Péntek, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

motoros írta:
Jó ötlet. Nyitott kapukat döngetsz! Max épen azon fáradozik,hogy a márkakereskedők szervizek, jelentkezzenek be hozzánk. És igy máris kontroll alatt lenne az egész.Természetesen minősitenénk a kiszolgálást.

A kiszolgálást már most is lehet minősíteni a megfelelő topicban... ha komolyan beindul a dolog, akkor Kereskedőnként/Szervízenként lehetne topicot nyitni és ott leírni a pozitív/negatív tapasztalatokat...
Vissza az elejére
kerifoto
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 27. Kedd, 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2006 febr-ban 94000km-el vettem az Egri telephelyről,de rögtön cseréltettem vezérműszíjat,meg generátorszíjat,mert a szabadban állt egész télen,és már közeledett a 100ezres szerviz is.
Egyúttal azt is megcsinálták,100-on felül volt a számla vége.
Most a 120-ezres ideje van,kértem árajánlatot,180 ezer a vége.
Azon gondolkodom keressek e olcsóbb szervizt,vagy máshol is ennyi.
Pl a vezérmű "szett" magába vagy 110ezer,azzal együtt hogy már cserélték a szíjakat....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Február 27. Kedd, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kerifoto írta:
2006 febr-ban 94000km-el vettem az Egri telephelyről,de rögtön cseréltettem vezérműszíjat,meg generátorszíjat,mert a szabadban állt egész télen,és már közeledett a 100ezres szerviz is.
Egyúttal azt is megcsinálták,100-on felül volt a számla vége.
Most a 120-ezres ideje van,kértem árajánlatot,180 ezer a vége.
Azon gondolkodom keressek e olcsóbb szervizt,vagy máshol is ennyi.
Pl a vezérmű "szett" magába vagy 110ezer,azzal együtt hogy már cserélték a szíjakat....

26000 km után megint vezérműszíj csere? Vagy 94000-nél csak a szíjakat cserélték? Az balgaság, mert nem csak a szíj szakad, de a görgők is szoktak törni, repedni Ny ledobja a szíjat Ny motor kakukk

Ha 94000-nél rendesen cserélték, akkor most nem kell... ha csak a szíjat cserélték, akkor kidobott pénz volt...

A 120000-es szervíz egyébként tényleg 120000 forint körül van a márkaszervízben... jó esetben nem találnak mellé semmit...
Vissza az elejére
kerifoto
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 27. Kedd, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

94 nél csak szíjakat,most szettet cserélnének,aminek a munkadíja 40000,
alkatrész vagy 30ezer.
Ja és a szetten kívül vannak felsorolva a görgők.Ezek szerint most is akarnak szíjakat cserélni?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kerifoto
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 27. Kedd, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet holnap beírom az árajánlatukat...180000 a vége...
És mi van ha nem viszem csak 5-600 km múlva?
Vissza az elejére
tomcat33
Moderátor
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2007. Február 27. Kedd, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kerifoto írta:

Kérdés: Garis még a verda? Mert ha nem nehogy náluk csináltasd! Ez enyhén szólva rablás.
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Február 27. Kedd, 21:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kerifoto írta:
94 nél csak szíjakat,most szettet cserélnének,aminek a munkadíja 40000,
alkatrész vagy 30ezer.
Ja és a szetten kívül vannak felsorolva a görgők.Ezek szerint most is akarnak szíjakat cserélni?

Ezeket egyben szokták cserélni... ez logikus is, mert ugye a szíj és a görgő együtt használódik... hiába raknak egy kopott görgőre új szíjat... hamar tönkrevágja... és még szerenscéd van, ha nem menet közben megy gallyra a görgő...

A vezérműszíj cseréhez egyébként hozzátartozik a vízpumpa csere is... ez nekem egy kicsit furcsa, de így van... majd valaki megmagyarázza... Zavart

Igazából az itt a baj, hogy 94000-nél csak szíjat cserélni kidobott pénz volt... ha beteszel még egy 20-ast most nem lenne gondod csak a szokásos olaj, szűrő, esetleg gyertyacserére... Szomor?
Vissza az elejére
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Február 27. Kedd, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tomcat33 írta:
kerifoto írta:

Kérdés: Garis még a verda? Mert ha nem nehogy náluk csináltasd! Ez enyhén szólva rablás.

Abban a 180-ban van még valami más is... szerintem
Vissza az elejére
kerifoto
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Február 27. Kedd, 21:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szokásos" vízpumpa fedél,tömítés,olaj,gyertyák cseréje,nyomógörgő,feszítőgörgő, az a bizonyos vezérmű szett ,meg még pár apróság,de így fejből nem tudom,mert 2 házzal odébb garázsban áll.Holnap beírom mert egy kicsit sokallottam az árajánlatot.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban