Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5530

Utolsó 5 Tagunk
 01:Jul 15, 2021ZsoloG
 02:Jun 19, 2021zoli56
 03:Jul 06, 2021djgala
 04:Jul 10, 2021Alcs994
 05:Jul 04, 2021gabe177

Látogatók

Vendégek (100%)

12

01: 93.158.90.XX  02: 3.235.60.XXX  03: 66.249.66.XXX  04: 94.27.179.XXX  05: 199.249.230.XXX  06: 45.129.18.XXX  07: 107.155.45.XX  08: 66.249.66.XXX  09: 66.249.66.XXX  10: 216.244.66.XXX  11: 92.63.246.XX  12: 138.199.36.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

12

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

28832

· Tegnap

19006

· Összesen ·
82199770

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

629

· Naponta

14,046

· Havonta

428,124

· Évente

5,137,486

Szerver idő
 · idő

23:42:07

· Dátum

27/07/21

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - Hogyan cseréljem le a gyári "Hi-Fi"-t?
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

Hogyan cseréljem le a gyári "Hi-Fi"-t?
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autóhifi
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Somi1
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Június 29. Szombat, 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
yogee: A legfonosabb hogy elég érzékenyek legyenek a hangszórók ha gyári fejről hajtod meg őket, lehetőleg 92db+.
Én Hertz DSK+ECX szettet választottam, 93dB-es érzékenységgel rendelkeznek, (alámerevítve a gyári helyeknek) egészen korrektül szól!
165ös elöl/hátul. Mérj vásárlás előtt, pl SAL hangszórók között vannak 170esek 165ös tipusnévvel.
Kicx STC-6.2, Audio System MX 165 Plus, Hertz DSK 165.3 - ár szerinti sorrendben ami ajánlott.

Hátra koax szettet raktam.

Somi1: Biztos vagy a kódkártyában? Nem rémlik hogy lenne, mert a BSI-hez vannak tanítva a rádiók, nem kell nekik kód emlékeim szerint. Biztosítékot ellenőriznék először a helyedben...

Szia biztositék ok rádió sötétben világit cd rész müködik de hang az nincs és a kijelzön se jelenik meg semmi
Daert
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Július 4. Csütörtök, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv.
Új autótulajdonos vagyok és a fórumon is új ember.
Nemrég lettem tulajdonosa egy 2006-os gyártású Picassonak,és a feleségem meglepett egy Hifi fejegységgel(igazából én választottam).
Előre visszaolvastam kicsit és találtam egy képekkel illusztrált leírást hogy tudom a gyárit kicserélni.Viszont van egy-két dolog amit nem értek.A 2006-os modellben is fel kell cserélni a piros/sárga(12V asszem) kábelt bekötéskor?
Vagy ennél már csak rádugom és megy?
Az akkumulátor saru levétele miatt úgyis ki kell szerelni a vezető ülést,máshogy nem férek hozzá.
Csere után nem fogom tudni a bajuszkapcsolóról vezérelni?Még a hangerőt sem?Ha nem mi kell hozzá és mennyibe fáj?
Válaszokat előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. Július 4. Csütörtök, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Daert írta:
Üdv.
Új autótulajdonos vagyok és a fórumon is új ember.
Nemrég lettem tulajdonosa egy 2006-os gyártású Picassonak,és a feleségem meglepett egy Hifi fejegységgel(igazából én választottam).
Előre visszaolvastam kicsit és találtam egy képekkel illusztrált leírást hogy tudom a gyárit kicserélni.Viszont van egy-két dolog amit nem értek.A 2006-os modellben is fel kell cserélni a piros/sárga(12V asszem) kábelt bekötéskor?
Vagy ennél már csak rádugom és megy?
Az akkumulátor saru levétele miatt úgyis ki kell szerelni a vezető ülést,máshogy nem férek hozzá.
Csere után nem fogom tudni a bajuszkapcsolóról vezérelni?Még a hangerőt sem?Ha nem mi kell hozzá és mennyibe fáj?
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Mosoly

A kormány vezérléshez adapter kell.

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Daert
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Július 4. Csütörtök, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Pedro0000
Azokat a bizonyos 12V-os vezetékeket(piros/sárga)minden esetben fel kell cserélni,vagy a fiatalabb modellek esetén nem?Gondolom ha ezeket nem cserélem fel nem okozok nagy galibát?Max elvesznek a rádió beállításai.
Jah,egy Pioneer DEH-1500 UBG megy bele,amihez van gyári ISO csatlakozó.[/b]
Viszont most látom hogy beépítőkeretet még be kell szereznem hozzá.
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. Július 5. Péntek, 3:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vezetékről nem tudok nyilatkozni.

Vissza az elejére
Alex982
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Augusztus 1. Csütörtök, 4:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudna nekem valaki linkelni egy adaptert nekem a kormánytávhoz a hozzá tartozó rádióval?
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. Augusztus 1. Csütörtök, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alex982 írta:
Tudna nekem valaki linkelni egy adaptert nekem a kormánytávhoz a hozzá tartozó rádióval?

https://www.google.hu/search?q=jvc+korm%C3%A1ny+t%C3%A1vvez%C3%A9rl%C5%91&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&gws_rd=cr#client=firefox-a&hs=aqZ&rls=org.mozilla:hu:official&q=jvc+korm%C3%A1nyt%C3%A1vvez%C3%A9rl%C5%91&spell=1&sa=X&ei=qGP6Ua7cJoLUswawooGwCg&ved=0CCoQBSgA&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.50165853,d.Yms&fp=be26062f96e3586d&biw=1400&bih=827

Vissza az elejére
Alex982
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Augusztus 2. Péntek, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha ki van cseréle a rádió, akkor hogy állítjátok az órát?
Úgy rémlik, hogy a rádióval lehet.
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. Augusztus 2. Péntek, 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem rádirol, a müszszerfalonlévő gombokkal.

Vissza az elejére
Toto001
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Szeptember 10. Kedd, 17:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az autómban Blaupunk Hamburg MP57 autórádió van. Meghagytam a régi pioneerem, de eddig nem akartam kicserélni,mert ez is tud usb-t, és még kihangosító is van benne. Ma lepődtem meg, mert az első hangszórók is Blaupunkt hangszórók (GTx 662) ellenben nagyon gyérül szól sajnos. Akármit állítok, egy kis mélyre már csak puttyog.
Ami meglepett, hogy hátul ugyan nincs hangszóró, de a vezetéke szépen ott van, csatlakozóval (ami egy tartóban pihen), így oda is csak hangszórót kell tenni.
Most gondolkodom, hogy adok egy esélyt a jelenlegi hangszóróknak a pioneer fejegységgel, avagy cserélem a hangszórókat elől, és hátra teszem ezeket.
Vissza az elejére
lacekw
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Szeptember 21. Szombat, 19:12    Hozzászólás témája: Rádió csere Hozzászólás az előzmény idézésével

Szép Napot Mindenkinek.
A következő lenne a problémám: lecseréltem a gyári fejegységet ( volt már Picasso-m... két pozitív megcserélve ) - minden működik rendesen ( fed.comp. is ) de amikor bezárom az autót "leveszi az áramot a rádióról" de azonnal vissza is "teszi"... Belső világítás, minden egyéb áramtalanítva de a fránya rádió csak szól.......
Esetleg v.mi ötlet vagy volt már hasonló "tünete" v.kinek ?
Üdv és Köszi
Vissza az elejére
Gezabacsi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Október 20. Vasárnap, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Le szeretném cserélni a gyári fejegységet, ami csak audio lemezeket játszik le, minimum MP3-asra vagy esetleg USB vagy kártyaolvasó is lehet benne. Van e ilyen tulajdonságokkal rendelkező gyári citroen fejegység, amit bele tudok tenni egy az egyben? (például újabb típusét) Nem szeretnék kókányolni, meg mókolni kormányvezérlő adapterrel, meg vezetékcserével, stb...

Előre is köszi!
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. Október 20. Vasárnap, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt a kort már én is végigfutottam. Fiatalabb picassoé sem tud többet. Ez kilőve. CD-tár szimulátor estleg járhato út, nekem kb 20 Eft mondtak rá. Talán McPite megoldása /15 Eft/ a legbarátibb, ha mindenképpen a gyári kinézetnél akarsz maradni. új fejegységgel bukod a kormánytávirányítót.

Vissza az elejére
Gezabacsi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Október 23. Szerda, 8:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi.
Találtam egy ilyet: http://www.grando.hu/yatour-mp3-usb-sd-aux-illeszto-citroen-rd3-1539907458
Akár ez is megoldás lehet a problémámra nem? Vagy az a 15 ezres az mi?
smiklos
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2013. Október 24. Csütörtök, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

nem régen lettem tulajdonosa egy 2003-as Picassonak. A gyári Hifinek nevezett cucc van még benne. Végigolvastam amit írtatok az évek során de nem tiszta, hogy mivel érdemes kezdeni (hogy mi a legutolsó azt értem: kábel csere):
1. hangszórók cseréje? előre az ajtóba közép-mély hátra koaxális? milyen márka?
2. erősítő? milyen? hány csatornás?
3. fejegység csere?

Köszönöm!
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2013. Október 25. Péntek, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

smiklos írta:
Sziasztok,

nem régen lettem tulajdonosa egy 2003-as Picassonak. A gyári Hifinek nevezett cucc van még benne. Végigolvastam amit írtatok az évek során de nem tiszta, hogy mivel érdemes kezdeni (hogy mi a legutolsó azt értem: kábel csere):
1. hangszórók cseréje? előre az ajtóba közép-mély hátra koaxális? milyen márka?
2. erősítő? milyen? hány csatornás?
3. fejegység csere?

Köszönöm!

Legalább 93dB érzékenységű hangszórók, pl Hertz DSK és ECX szett, 160-as méretben. Előre komponens, hátra mehet a koax.
Én alámerevítettem a kárpitnak 3-3 csavarnál, így merevebb, nem ott veszik el a mozgási energia/hang egy része.
Kicx márkát javasoljká még olcsóbb szegmensben ami elég érzékeny a gyári fejhez.

Én egy cd-tár bemenetre illeszthető vonalbemenetet használok még, így a telefon a jelforrás, de írtunk erről többször Kacsint?
Alex982
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. November 9. Szombat, 6:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!
Lecseréltem a gyári rádiót,de a fedélzeti kompjúter már nem mutat semmit. Gindolom a rádió vezérelte.
Gond lehet ez a későbbiekben,hog nem működik?
Aki már cserélte,annak sem működik?
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. November 9. Szombat, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

működnie kéne. aksisarut levetted szerelésnél?

Vissza az elejére
smiklos
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2013. November 11. Hétfő, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma cseréltem le a fejegységem (Alpine UTE-72BT) és nekem sem megy a fedélzeti computer.
A szadai boltban (is) elhangzott, hogy csak a gyári fejegységgel megy, VAGY ha a kormányvezérlő adaptert is megveszem.

Kipróbálom az akku saru levételt (baj nem lehet belőle). Természetesen szerelésnél a szerelő szaki nem vette le.
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. November 11. Hétfő, 15:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

smiklos írta:
Ma cseréltem le a fejegységem (Alpine UTE-72BT) és nekem sem megy a fedélzeti computer.
A szadai boltban (is) elhangzott, hogy csak a gyári fejegységgel megy, VAGY ha a kormányvezérlő adaptert is megveszem.

Kipróbálom az akku saru levételt (baj nem lehet belőle). Természetesen szerelésnél a szerelő szaki nem vette le.

Majd ird meg mi lett. Egzebként nem is értem... a fedélzetit az ablaktorlo végérol vezérled.!z

Vissza az elejére
smiklos
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2013. November 11. Hétfő, 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igen, reggel a csere előtt még onnan ment.
most csak a hőmérséklet van rajta, és ha nyomom a gombot akkor csak a
pici kocsi ikon jelenik meg.. Mosoly
smiklos
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2013. November 12. Kedd, 7:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Levettem az akkusarut, vártam 1-2 percet majd visszatettem.
A komputer újra működik Mosoly

Az órát is legalább beállítottam mert késett egy kicsit Mosoly
livaj37
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. November 26. Kedd, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok. Kicsit bezavarodtam a beépítéssel kapcsolatban. Úgy vettem a kocsit hogy nem volt benne rádió. A kormányon lévő gombok melletti led-eknek attól kéne világítani felkapcsolt lámpákkal nem? Vagy csak ha a gyári rádió bent van?
Illetve hol vehetek olcsón adaptert hogy nem gyári rádióval is tudjam használni a kormányvezérlést?
Az ISO csatlakozón mit kell kicserélni hogy ne felejtse el a csatornákat? Piros és sárga kábelt olvastam de nem 1-1 van belőle Nagyon boldog

Köszi
Vissza az elejére
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. December 3. Kedd, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

livaj37 írta:
Az ISO csatlakozón mit kell kicserélni hogy ne felejtse el a csatornákat? Piros és sárga kábelt olvastam de nem 1-1 van belőle Nagyon boldog

Köszi

Csak görgess le a képig ahol piros sárga vezeték van!! ?tlet
attibva
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. December 17. Kedd, 21:52    Hozzászólás témája: HELP Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

MC_Pite próbált segíteni, de sajnos ma kiszedve a fejegységet elvesztem.... (2008.12-hós picasso)
HELP!!!
Szóval röviden:
HERTZ DKS 165-ös szettet szereztem be, aminek két hangváltója van, tehát valahol a fejegységnél kéne bekötnöm és így rácsatlakoztatni a magasat és a mélyet.. Megnéztem a fejegység csatlakozójának kiosztását is, hogy tiszta legyen mi merre...
Kibontottam a fejegységet, de eleve nem vitték túlzásba a vezetékezést, de ez még hagyján... a vezetékek nem kétoldalra hanem lefelé mennek.. amihez viszont egyáltalán nem férek hozzá... wáááá szóval gőzöm sincs hol választják le a csipogókat az első hangszórók vezetékéről... így nem tudom bekötni a két hangváltót...
Szakik, akinek van javaslata merre keressem a leválasztási pontot kérem segítsen, vagy hogy hogy induljak el!!!

köszi!
Attis
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2013. December 27. Péntek, 21:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak úgy általánosságban:

Ebben hogyan jelenik meg a navigáció hangja? mindig is érdekelt.

auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/multimedia/alpine_iva_d100r_erintokepernyos_multimedia_1840989092.html?bk_medium=selfpromo&bk_source=gravity_vatera&bk_campaign=gravity&bk_content=listings_big3&bk_referral=http%3A%2F%2Fwww.vatera.hu%2Flistings%2Findex.php%3Fq%3Dmultim%25E9dia%26amp%3Bc%3D0%26amp%3Bob%3D2%26amp%3Bpt%3D3&bk_term=alpine iva d100r erintokepernyos multimedia

Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. Március 3. Hétfő, 15:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jól látom hogyha kormány adaptert+kijelző adaptert is szeretnék, akkor két márka jöhet szóba?
Alpine APF-D100PS adapter tudja ezt, illetve a CTDCTS001 Connects 2 a Sonyhoz?
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. Március 9. Vasárnap, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nincs valakinek polcon porosodó gyári cd-s rádiója? Dobhatna rám egy üzit esetleg akinek van eladó.
celeronm
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Július 21. Hétfő, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagycitrom írta:
Norboi írta:
.. esetleg nem tudnátok abban segiteni hogy van-e rá valamilyen esély hogy azt csak akkor tudom kezelni ha a gyári magnót visszarakom! Mert nekem a Service-be azt mondták hogy csak a gyárival működik! Segitsetek légyszi! Köszi

Szia Norboi!
Szerintem keressél egy másik "Service"-t, mert ezek lehet, hogy lusták dolgozni ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Én is lecseréltem a gyári rádiót és a fed. comp-on minden ugyan olyan, mint volt (egyedül a rádió kijelzése szűnt meg). A csere folyamán egyetlen baki keletkezett, a gyári ISO csatlakozóban fel van cserélve az állandó +12V és a gyújtás utáni +12V, ami másodpercek alatt orvosolható.
Tudom, ezzel a problémádat nem oldottam meg, de a lényeg, hogy elvileg működnie kellene. Egy normális szervízben meg kell találniuk a hibát, ilyen egyszerű indokkal ne hagyd, hogy lerázzanak!

Akkor mi a teendő, a két csatlakozót ki kell cserélni a foglalatban?
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. Július 22. Kedd, 7:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

celeronm írta:
Nagycitrom írta:
Norboi írta:
.. esetleg nem tudnátok abban segiteni hogy van-e rá valamilyen esély hogy azt csak akkor tudom kezelni ha a gyári magnót visszarakom! Mert nekem a Service-be azt mondták hogy csak a gyárival működik! Segitsetek légyszi! Köszi

Szia Norboi!
Szerintem keressél egy másik "Service"-t, mert ezek lehet, hogy lusták dolgozni ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Én is lecseréltem a gyári rádiót és a fed. comp-on minden ugyan olyan, mint volt (egyedül a rádió kijelzése szűnt meg). A csere folyamán egyetlen baki keletkezett, a gyári ISO csatlakozóban fel van cserélve az állandó +12V és a gyújtás utáni +12V, ami másodpercek alatt orvosolható.
Tudom, ezzel a problémádat nem oldottam meg, de a lényeg, hogy elvileg működnie kellene. Egy normális szervízben meg kell találniuk a hibát, ilyen egyszerű indokkal ne hagyd, hogy lerázzanak!

Kisgépjavító helyeken meg tudják valószínű csinálni; vagy megmondják mit lehet tenni vele.
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2014. Július 22. Kedd, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor mi a teendő, a két csatlakozót ki kell cserélni a foglalatban?[/quote]

Kisgépjavító helyeken meg tudják valószínű csinálni; vagy megmondják mit lehet tenni vele.[/quote]
Három eset van! 1. veszel egy fordító csatlakozót kb 1500 pénz. 2.elvágod a piros és sárga táp vezetéket, s felcseréled, forrasztással, zsugorcsővel 3. a szervíznek kell lennie egy un tüske kinyomónak, s szakszrűen felcserélik a két kábelt. ?tlet
celeronm
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Július 22. Kedd, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

levettem az akku sarút, vártam egy kicsit és visszaraktam és már működik is a fedélzeti.

Köszönöm a segítséget, pár perces munkájért biztos elkértek volna egy kevés pénzt.

MC_Pite írta:
celeronm írta:
Nagycitrom írta:
Norboi írta:

Szia Norboi!

Kisgépjavító helyeken meg tudják valószínű csinálni; vagy megmondják mit lehet tenni vele.
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. Július 24. Csütörtök, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felcserélni vagy kicserélni?
hajduzoli
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Augusztus 19. Kedd, 16:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok
A kérdésem az lenne, hogy valaki vette már a picasso-jába ilyet?
http://www.autodvd.hu/automarka/valaszto/citroen/xsara-picasso/citroen-xsara-picasso-mp3-usb-ipod-illeszto/citroen-xsara-picasso-rd3
A mai világban inkább sd kártyán tárolnám a zenét de egy új fej egység amit vezérel a kormány nagyon drága lenne.
Valakinek valami tapasztalat?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsivanyka
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Augusztus 20. Szerda, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv. Szeretnék mélyládát tenni a xara pic-be . Van valami alagút a kocsiba ahol szépen el tudom vezetni a raktérhez a vezetékeket?
üdv
Vissza az elejére
zbarabas
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Szeptember 25. Csütörtök, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
Én már lecserélt "hi-fi"-vel vettem Blaupunkt DMS jól szol nem cserélném le,de sajnos szegény nem tul ember barát számomra nem hajlandó csak 5-6 adót befogni csak auto tuning van ? FM traszmitteremet se találja Szomor? Cd-t mindig újra kezdi,nincs gomg világitás ....
Nincs valakinek véletlenül egy leirása róla ??
Használtauto oldalon láttam több picassoba ilyen van.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsivanyka
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. Október 15. Szerda, 18:44    Hozzászólás témája: antenna Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv. Az antenna menetes részét pucold meg ! ha nem segít akkor kell bele egy antenna erősítő , 1500-2000ft azt a magnónál kell betoldani az antenához,meg kell neki +12v is.
remélem segítettem.üdv
Vissza az elejére
Rollee
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Január 17. Szombat, 9:59    Hozzászólás témája: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A gyári fejegységhez a hangszórókat szeretném lecserélni az autómban(2002-es,2.0HDI).
Ezt a párosítást néztem ki:
AUDIO SYSTEM MX 165 Plus 21.000 Ft
AUDIO SYSTEM CO 165 16.800 Ft

Jó lesz ez így vagy valami más ajánlat?
Esetleg ha valaki tud jobb árakat az ne tartsa magában!
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Január 19. Hétfő, 8:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez jó(l hajtható a gyári fejegységről, elég érzékeny).
_Esetleg_ a gyári elsőt berakhatod hátra, nem sokkal több magasod lesz a koaxálissal.
Rollee
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Január 19. Hétfő, 19:04    Hozzászólás témája: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, akkor első körben csak az elsőket cserélem le.
Vissza az elejére
smiklos
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Február 9. Hétfő, 12:29    Hozzászólás témája: Re: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

Rollee írta:

Milyen nagy varázslat szükséges a gyári első hangsórók cseréjéhez? Az ajtóban lévők még ok, de a szélvédő alattiakhoz hogyan lehet hozzáférni? Nálam lesz még a Pic egy drabig, legyen már valamivel jobb zene benne
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 9. Hétfő, 18:10    Hozzászólás témája: Re: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

smiklos írta:
Rollee írta:

Milyen nagy varázslat szükséges a gyári első hangsórók cseréjéhez? Az ajtóban lévők még ok, de a szélvédő alattiakhoz hogyan lehet hozzáférni? Nálam lesz még a Pic egy drabig, legyen már valamivel jobb zene benne

Egy zajos dobozautobol sok penz elkoltesevel lehet minosegibb hangot elocsalni. Ha ram hallgatsz, veszel egy jobb fm-transmittert es nem olsz bele egy minimum egy szazast ( igy is csak alsokozep sugarzokat es csilivili ledes fejegyseget kapsz)

Ha van idod es kedved, akkor persze hajra Mosoly
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 9. Hétfő, 22:24    Hozzászólás témája: Re: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

smiklos írta:
Rollee írta:

Képekkel dokumentáltam, lapozz kicsit vissza. Kiszedni könnyű, az újat rögzíteni nehezebb. Magas érzékenységű első szettet érdemes nézni, esetleg mélyközépnek kis fadarabokkal alámerevíteni, ill első gyárit hátra berakni - egy bő huszasból és a csere idején felül két óra meló sokat lendít a hangon.
Szerk: A tavalyi beépítéses poszthoz képest annyi a különbség, hogy eladtam a koaxokat és a gyári elsőket raktam hátra. Így legalább annyi a mély, és hasonló a magas mennyiség is, sajna a bokánktól kb semmi nem jut a fülig, úgyis az elsőket halljuk.

Szerk: Jut eszembe, le kéne ellenőrizni lassan az antenna csatlakozás mennyit oxidálódott, plusz az esetleges takarítás után kaphat kontaktsprét meg egy pici fbs-t tömítésképp.
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2015. Február 10. Kedd, 18:24    Hozzászólás témája: Re: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo írta:
............... Ha ram hallgatsz, veszel egy jobb fm-transmittert............

Jobb engem is érdekelne, melyik lenne az?

Vissza az elejére
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 11. Szerda, 18:30    Hozzászólás témája: Re: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
smiklos írta:
Rollee írta:

Képekkel dokumentáltam, lapozz kicsit vissza. Kiszedni könnyű, az újat rögzíteni nehezebb. Magas érzékenységű első szettet érdemes nézni, esetleg mélyközépnek kis fadarabokkal alámerevíteni, ill első gyárit hátra berakni - egy bő huszasból és a csere idején felül két óra meló sokat lendít a hangon.
Szerk: A tavalyi beépítéses poszthoz képest annyi a különbség, hogy eladtam a koaxokat és a gyári elsőket raktam hátra. Így legalább annyi a mély, és hasonló a magas mennyiség is, sajna a bokánktól kb semmi nem jut a fülig, úgyis az elsőket halljuk.

Szerk: Jut eszembe, le kéne ellenőrizni lassan az antenna csatlakozás mennyit oxidálódott, plusz az esetleges takarítás után kaphat kontaktsprét meg egy pici fbs-t tömítésképp.

Te is tudod, 20e forintbol adunk a szarnak egy pofont. Rendszerben kell gondolkodni, 20e forintos keszlettol nem nagyon varhato minosegi valtozas. Egy normalis fejegyseggel kellene kezdeni, 40-50e korul egesz vallalhato minoseget lehet mar talalni. Kabelezeshez ne nyuljunk maradjon a gyari, erositore se koltsunk, hangsugarzokat kellene keresni, de olyat, amit nem kell gagyi modon fadarabokkal kimereviteni, siman elmegy ra masik 50e. A karos rezgesekkel megint ne foglalkozzunk, zajcsokkentonek ne rakjunk semmit az ajtokra, meg ugy sehova sem. 100e korul elkoltottunk, es kb sehol sem vagyunk, de a gyarihoz kepest fenyevekkel elorebb vagyunk, bar csak annyival, hogy hangosabbra allitva remeg az auton minden. Jobb szerintem hozza sem fogni az egeszhez olcso penzert, mert csak a ciponknek zenelo hangszett jon ki olcsoert.
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 11. Szerda, 18:39    Hozzászólás témája: Re: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedro0000 írta:
PPGergo írta:
............... Ha ram hallgatsz, veszel egy jobb fm-transmittert............

Jobb engem is érdekelne, melyik lenne az?

Sencort vettem. Gagyi kinai, de hatot is vegigprobaltam, legjobban az szolt. 5e korul volt kedvezmennyel. Kijelzos,taviranyitos (semmire sem jo), bedugom a picassoban a hatso foglalatba, 1perc alatt beallitottam a radioval, az arahoz kepest korrekt vetel volt. Minosege kb mint a gyari fejegyseggel hallgatnek irott audio cd-t.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 11. Szerda, 22:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo: [1]Szerinted pl a Hertz DSK/Audiosystem MX széria normálisan installálva a mélyközepest/magast szarnak a pofon? Mosoly Szerintem meg elég korrekt szintre emeli a hangzást. A Picassokban is próbáltam sokféle hangszórót (szettek, koaxok, mélysugárzók) kompakt mélynyomóval is kombinálva (Alpine SWD1600) - illetve más típusokban is sok mindent tesztre fogok - szerintem korrekt lett, 5× ennyi pénzt beleborítva alig lenne ettől kicsit jobb (ezt is próbáltam).

Normális fejegységgel kellene szerinted kezdeni...[I] 50K alsóhangon. ([2]Tudod amúgy mi a fő gyenge pontja a gyári fejnek, illetve tudod hogy mit szabad és mit nem szabad mellé választani?) Távvezérlések hozzá, kijelző, adapterek, 35K. Ez idáig mennyit javított a hangon? Alig.
A fejhez ha illesztesz 20ezres vagy akár 50ezres, szettet mi lesz? [i]Fényévekkel jobban
lobogtatja az ajtókárpitot, elnyeli a plusz dinamikát, életet, teret, energiát, precizitást. Forg? szemek
Alig leszel előrébb, mintha a gyári szettet rendesen újrainstallálnád (fólia,merevítés, rács tisztítás)! (Eltekintve a gyári hangszórók nyilvánvaló hiányosságaitól, mint a fejhallgatómmal megegyező mágnes méret a mélyközépen, kb 12Khztől néma magas, vagy a nem túl lelkes duálkónuszos hátsó, ami tényleg ....rt se ér.)

Ha merevítést te így látod, akkor láthatóan nem próbálkoztál normálisabb hangszóró szettekkel! (Főleg nem egyterűkben, ahol a kárpit másfél-kétszer akkora mint átlag személyautónál, ráadásul általában hatalmas zsebek miatt még messzebre is fogatják a hangszórót mint átlag autóknál.) Felőlem műhelyben vasra is fogathatják a hangszórókat aki finnyás a fa távtartóra, de az nem is olcsó, nem is egyszerű (kárpitba vágnak nagyobb lukat, kiemelők, szigetelés, gyári rács nem mehet már vissza, stb).

Az Fm transzmitterből normálisabb megoldás csak a dension palettáján létezik (itthon): http://www.dension.hu/termek/car-dock-lite

Vagy a cd tár vonali bemenet+telefonhoz gombos fél headset, ha nem akarunk tartót használni és az elérhető legjobb hangot akarjuk kihozni, ill kijelző feloldás nélkül akarunk zenét/hívást vezérelni.
smiklos
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Február 12. Csütörtök, 7:55    Hozzászólás témája: Re: Hangszórók Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
smiklos írta:
Rollee írta:

Köszi, megkeresem.
A fejegység már nem a gyári, egy Alpine van most bent, de hát ez sem tud a gyári hangszórókkal csodát tenni. Mosoly
PPGergo
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 12. Csütörtök, 9:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
PPGergo: [1]Szerinted pl a Hertz DSK/Audiosystem MX széria normálisan installálva a mélyközepest/magast szarnak a pofon? Mosoly Szerintem meg elég korrekt szintre emeli a hangzást. A Picassokban is próbáltam sokféle hangszórót (szettek, koaxok, mélysugárzók) kompakt mélynyomóval is kombinálva (Alpine SWD1600) - illetve más típusokban is sok mindent tesztre fogok - szerintem korrekt lett, 5× ennyi pénzt beleborítva alig lenne ettől kicsit jobb (ezt is próbáltam).

Normális fejegységgel kellene szerinted kezdeni...[I] 50K alsóhangon. ([2]Tudod amúgy mi a fő gyenge pontja a gyári fejnek, illetve tudod hogy mit szabad és mit nem szabad mellé választani?) Távvezérlések hozzá, kijelző, adapterek, 35K. Ez idáig mennyit javított a hangon? Alig.
A fejhez ha illesztesz 20ezres vagy akár 50ezres, szettet mi lesz? [i]Fényévekkel jobban
lobogtatja az ajtókárpitot, elnyeli a plusz dinamikát, életet, teret, energiát, precizitást. Forg? szemek
Alig leszel előrébb, mintha a gyári szettet rendesen újrainstallálnád (fólia,merevítés, rács tisztítás)! (Eltekintve a gyári hangszórók nyilvánvaló hiányosságaitól, mint a fejhallgatómmal megegyező mágnes méret a mélyközépen, kb 12Khztől néma magas, vagy a nem túl lelkes duálkónuszos hátsó, ami tényleg ....rt se ér.)

Ha merevítést te így látod, akkor láthatóan nem próbálkoztál normálisabb hangszóró szettekkel! (Főleg nem egyterűkben, ahol a kárpit másfél-kétszer akkora mint átlag személyautónál, ráadásul általában hatalmas zsebek miatt még messzebre is fogatják a hangszórót mint átlag autóknál.) Felőlem műhelyben vasra is fogathatják a hangszórókat aki finnyás a fa távtartóra, de az nem is olcsó, nem is egyszerű (kárpitba vágnak nagyobb lukat, kiemelők, szigetelés, gyári rács nem mehet már vissza, stb).

Az Fm transzmitterből normálisabb megoldás csak a dension palettáján létezik (itthon): http://www.dension.hu/termek/car-dock-lite

Vagy a cd tár vonali bemenet+telefonhoz gombos fél headset, ha nem akarunk tartót használni és az elérhető legjobb hangot akarjuk kihozni, ill kijelző feloldás nélkül akarunk zenét/hívást vezérelni.

Akkor kezdjunk hozza, igyekszem ugy fogalmazni, hogy ne erezd szemelyeskedesnek,smilekat sem hasznalok, ha erted mire gondolok.

Leirtam mar, nincs ertelme sok penzert hifit rakni az autoba, mert sok penz elkoltese utan is dobozhang lesz az eredmeny. Dicseretes, hogy idot es penzt nem kimelve minden foldi jot az autodba installalsz, majd a vegen egy rakas penzt es idot elfecserelve arra jutsz, hogy az elso gyari sugarzokat kell hatra rakni.

A gyari fejegyseg szamomra legnagyobb negativuma, hogy csak audio cd-t jatszik le, innentol nekem mar nem fontos, hogy mit lehet melle rakni. Uj fejegyseg, ahhoz valo sugarzok, ennyi a tortenet. Parositani az eltero tulajdonsagu egysegeket szerintem kokany-kategoria, vagy normalisan az alapoktol, vagy sehogy.

Valoban, nem probalkoztam meg sajat kezuleg hangszettet rakni az autoba - sot, ledeket meg minden egyeb bizbaszt sem-, amikor megvettem az autot, tobb ismerossel is kalkulaltunk, mindenki szerint sokba kerult volna, nem erte volna meg, ezert is hagytam bent a gyarit.

Ha a te hobbyd ez, akkor hajra, csinositgasd es upgradeld az autod, de ha neked is csak tobbszori probalkozasokkal is csak felmegoldasokkal sikerult elfogadhato(bb) minoseget letrehoznod, akkor ne irj olyat, hogy kis penzbol "csodakat" lehet muvelni.
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Február 12. Csütörtök, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

PPGergo írta:

Akkor kezdjunk hozza, igyekszem ugy fogalmazni, hogy ne erezd szemelyeskedesnek,smilekat sem hasznalok, ha erted mire gondolok.

Leirtam mar, nincs ertelme sok penzert hifit rakni az autoba, mert sok penz elkoltese utan is dobozhang lesz az eredmeny. Dicseretes, hogy idot es penzt nem kimelve minden foldi jot az autodba installalsz, majd a vegen egy rakas penzt es idot elfecserelve arra jutsz, hogy az elso gyari sugarzokat kell hatra rakni.

A gyari fejegyseg szamomra legnagyobb negativuma, hogy csak audio cd-t jatszik le, innentol nekem mar nem fontos, hogy mit lehet melle rakni. Uj fejegyseg, ahhoz valo sugarzok, ennyi a tortenet. Parositani az eltero tulajdonsagu egysegeket szerintem kokany-kategoria, vagy normalisan az alapoktol, vagy sehogy.

Valoban, nem probalkoztam meg sajat kezuleg hangszettet rakni az autoba - sot, ledeket meg minden egyeb bizbaszt sem-, amikor megvettem az autot, tobb ismerossel is kalkulaltunk, mindenki szerint sokba kerult volna, nem erte volna meg, ezert is hagytam bent a gyarit.

Ha a te hobbyd ez, akkor hajra, csinositgasd es upgradeld az autod, de ha neked is csak tobbszori probalkozasokkal is csak felmegoldasokkal sikerult elfogadhato(bb) minoseget letrehoznod, akkor ne irj olyat, hogy kis penzbol "csodakat" lehet muvelni.

Akkor fogalmazok úgy, hogy ne nagyon tudj mellé beszélni.
-Számozott kérdésékre tudsz értékelhető választ adni?
-Tudsz konkrétumokat mondani? Akár arról mi miben gyenge, vagy mit rakatnál bele, vagy hogy hogyan? Levegőbe beszélve nehéz vitatkozni valamiről.
-Csodáról én nem beszéltem.
-Igen, autót szoktam 'reszelgetni', de hifizés, erősítő/hangfal tuning és egyéb 'vájtfülű huncutsággal' egyébként is foglalkozom, ezért kísérletezem a Picassoban is hogy valami elfogadható hangot kapjak. Amúgy is érdekel, amúgy is szeretek tesztelni dolgokat, hangban pedig az elmélet egy dolog, a próba mutat valamit, és ha van rá módom, saját szórakoztatásomra megteszem.
Ezek után persze kicsit zavar, hogy úgy tűnik a témában kevésbé kompetens ember üres általánosságokat pufogtat a próbákkal, kísérletezésekkel, tényekkel, logikával szemben.
Tedd, írd le, kész; de legalább ne kóstolgass vagy ferdítsd amit állítok.

-Hogy kiragadsz darabokat, vagy azt jelenti ennyit értettél meg belőle, vagy rosszindulatúan kötözködsz. Hátra a koax (Hertz ECX) nem volt jobb, mint a gyári első hátra rakva. Ha levegőbe beszélünk, mindegy miért. Ha 1-2 tény is érdekel, akkor a közepén lukas membrán hiába volt egy kicsit elevenebb (érzékenyebb) nem mozgatott annyi levegőt, magyarán nem ment se mélyebbre se nem volt több a mély (sőt) mint a gyári mélyközéppel. A magasnak akkor volt egy kis előnye, ha középen ültem egyedül (ez elég ritka konfiguráció), szélső ülésen nem lehetett a koax magasát hallani, csak az elsőket (ez valamennyire várható volt a mély pozíció és az erősen irányított rács miatt). Én nem laikusokat kérdeztem, hanem beépítő műhelyes ismerőssel konzultáltam párszor és kipróbáltam (ezt is).

Ha szeretnéd, az autókról, hangszórókról és fejekről írhatok egy listát (vagy csak a picassora vonatkozókat) és esetleg azt is hogy minek mi volt az előnye, hátránya.
Röviden 30-40 ezerig a fejek több funkcióval rendelkeznek, ugyanolyan *** minőségű az erősítés benne mint a gyáriban (sokszor ugyanaz), eddig tehát akkor előrelépés, ha több funkció (pl usb-ről mp3 lejátszás) kell; picit is jobb hangú fejért mélyebben zsebbe kell nyúlni. Ezért bővítettem inkább cd tár bemenettel, hogy a gyári komfort dolgok maradjanak meg, a színes szagos marketing cuccok nekem nem kellenek, zenére, telefonálásra, navira úgyis telefont használok. Másnak más variáció lehet testhezállóbb.
Hangszóróból mindkettőhöz minél nagyobb érzékenységűt érdemes választani (20-30ig van 2-3 ajánlott típus, sokat nem kell ezen rágódni).
Mélyeket is raktam hátra (természetesen középtől felfelé vágva voltak a hangok) viszont a gyári hátsóhoz képest pici volt a különbség (hisz leginkább annak lenne értelme ha az első és a hátsó mély-mélyközép ugyanolyan lenne, de ugyanolyat nem találtam hetekig) viszont időnként túl alacsony impedancia miatt bekapcsolt párszor a védelem a fejen, úgyhogy kikerült.
Az SWD1600 elég mélyre ment, elég ereje volt (normál zenehallgatásról van ugye szó), de egy légtérben lenne az igazi (láb alatti rekeszben volt) ahova meg nem akarom rakni. 3 ismerősnek telepítettünk/upgradeltünk Picassoban hangot, van aki fejet is cserélt(távirányításról és kijelzőről lemondott) és bő 50et költött hangszórókra, mégsem szól úgy az az installáció mint a mostani enyém. Ez idáig fizika, semmi csoda nincs benne.
Akit kicsit érdekel a hang, megéri két órát pluszba ráfordítani a rendesebb beépítésre ha már cserél hangszórót, ezt akár ingyen is ki lehet próbálni hogy mennyit ér.
Nem sok a különbség(?)... próbáld ki hogy hangfal helyett karton dobozra csavarozod a hangszórót Felki?lt - itt ugyanez játszódik le, és ehhez nem kell fizikusnak lenni szerintem, hogy megértse valaki. Részemről ennyi.
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Autóhifi Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Következő
18 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban