Welcome to CitroenPicasso.hu!

Főmenü
· Főoldal
· Adataid
· Apróhirdetés
· Eseménynaptár
· Fórum
· Fotóalbum
· Hírek archívuma
· Hírküldés
· Keres
· Klubtagok - zártkörű
· Letöltések
· Linkek
· Rovatok
· Statisztikák
· Szavazások
· Tagok listája
· Új tagoknak
· Videó-album

Információk
Üdvözlet Vendég

Felhasználónév

Jelszó

Felhasználók

· Mai

0

· Tegnapi

0

· Összes tag

5512

Utolsó 5 Tagunk
 01:May 16, 2021Bombi21
 02:May 08, 2021onedamme
 03:May 07, 2021Beni
 04:May 06, 2021Mukiapu
 05:May 04, 2021majidsadiq

Látogatók

Vendégek (100%)

12

01: 157.90.181.XXX  02: 207.180.226.XXX  03: 34.237.52.XX  04: 66.249.66.XXX  05: 66.249.66.XXX  06: 192.99.36.XXX  07: 192.99.5.XX  08: 66.249.66.XXX  09: 17.121.115.XXX  10: 185.50.250.XXX  11: 66.249.66.XXX  12: 66.249.66.XXX

Tagok (0%)

0

Összesen online

12

Eddig ma

· Összesen

261

· Tagok

1

· Vendégek

260

Látogatók száma
 · Ma

5361

· Tegnap

29212

· Összesen ·
81216307

találatot kaptunk az oldal indítása óta:
2006. október

Átlag
 · Óránként

630

· Naponta

13,878

· Havonta

423,002

· Évente

5,076,019

Szerver idő
 · idő

02:09:59

· Dátum

19/05/21

· Időzóna

GMT + 2

Sentinel
You have been warned!
We have caught 916 shameful hackers.

NukeSentinel(tm) 2.4.2pl6

Citroen Picasso Fórum :: Téma megtekintése - OBD2 (motordiagnosztikai) csatlakozó álltal használt szabván
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   BelépésBelépés 

OBD2 (motordiagnosztikai) csatlakozó álltal használt szabván

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Elektronika
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Blasto
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 12. Szerda, 18:59    Hozzászólás témája: OBD2 (motordiagnosztikai) csatlakozó álltal használt szabván Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy szakértőtől kérdezném, hogy a Picasso melyik szabványt használja az OBD2 adatok átvitelre ?

Van egy pár: ISO, PWM, VPW, KWP2000, KK/L....

Szóval, tudja vki, hogy melyiket ?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 12. Szerda, 20:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KWP2000-et használja
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 12. Szerda, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
KWP2000-et használja

Én meg azt szeretném kérdezni, hogy most miről beszéltek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sompetike
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 12. Szerda, 20:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

obd=onboarddiagnostic,fedélzeti computer csatlakozzási felület...ezzen keresztül kommunikál a kocsi számitogépe az öt kérdezö számitogéppel
Max-r
Házigazda
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 12. Szerda, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A számítógép vezérelt autóban létezik egy belső diagnosztika (On Board Diagnostics)... történesen ezen keresztül lehet chiptuningolni is...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fenyo1
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 12. Szerda, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Max-r írta:
A számítógép vezérelt autóban létezik egy belső diagnosztika (On Board Diagnostics)... történesen ezen keresztül lehet chiptuningolni is...

A csatlakozóval már találkoztam. köszi!
Vissza az elejére
Blasto
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2007. Szeptember 13. Csütörtök, 7:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi a segítséget !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
antalze
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2012. Február 29. Szerda, 15:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Látom már régen írtak ide, de lenne egy kérdésem. Hogyan lehetne a vasban nyelvet cserélni? Kolléga alfájába csak egy fájlt kellett feltölteni.
Van ilyen lehetőség Citroen-nél is? Mert szeretném, ha magyarul sírna nekem a komputer.
rozi1950
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2012. Március 5. Hétfő, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

antalze írta:
Hali!

Látom már régen írtak ide, de lenne egy kérdésem. Hogyan lehetne a vasban nyelvet cserélni? Kolléga alfájába csak egy fájlt kellett feltölteni.
Van ilyen lehetőség Citroen-nél is? Mert szeretném, ha magyarul sírna nekem a komputer.

Bocsi, de a politika, kicsiny Országunk megbecsülése a jut eszembe.
Sok sok millás készülékek telepítését, beszerzését vezéreltem esetenként és azok sem tudtak Magyarul. Hiába balhéztam, a csip csere helyett adtak hozzá fordítást Forg? szemek
Alapban röhely, egy cc öt millás Picassó, és nem fér bele egy Magyarosítás.
Csak mert vannak akiknek ÍGY is jó Felki?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

Az ismert Zorán nóta " Meleg a sör mert nekünk ÍGY is jó "

Bocsi Forg? szemek
porbel
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2012. Október 12. Péntek, 7:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Valaki használt már ilyen obd kiolvasót picasson?
http://bolthely.hu/obddiag/id/14875_ELM327_BLUETOOTH_MULTIPROTOKOLL_INTERFESZ
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2012. Október 12. Péntek, 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

porbel írta:
Sziasztok!

Pont ilyet nem. Kicsit orosz rulett már simán usb-ről is sokszor, nemhogy még bt-al. És windowson kívül máson (telefon, pda és egyéb agymenés a hirdetésből) nem fog menni.
porbel
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2012. Október 13. Szombat, 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

MC_Pite írta:
porbel írta:
Sziasztok!

Pont ilyet nem. Kicsit orosz rulett már simán usb-ről is sokszor, nemhogy még bt-al. És windowson kívül máson (telefon, pda és egyéb agymenés a hirdetésből) nem fog menni.

http://www.youtube.com/watch?v=k4crSM9uVB0&feature=player_embedded
Itt androidon használják, nem tűnik annyira gagyi cuccnak.
lzsolt75
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Augusztus 19. Hétfő, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemrég tettünk szert egy ilyen autóra. 2000-es évjáratú 2.0 HDi-re. Abban is OBDII csatlakozó és kommunikáció van? Csak mert egy kollégám, aki fordos, adott kölcsön egy bluetoothos ELM327-et, de meg se nyekkent. Én attól félek, hogy utánaolvasva a témának azt olvastam, hogy az OBDII dízeleknél csak 2004-től járatos.
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2013. Augusztus 22. Csütörtök, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem 2001 rémlik, lehet hogy nem tud fullos obd-t, bár műszakin a 2000-es évjáratú benzinesemet ezzel vizsgáztatták, aszerint meg kellene lennie OBD kommunikációnak.
lzsolt75
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Szeptember 2. Hétfő, 22:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintetek a képen látható diagnosztikai csatlakozó működőképes lehet? Sajnos ilyen állapotban kaptuk meg. Lehet ezt cserélni? Az a baj, hogy lötyög, és csatlakoztatni se nagyon lehet rá semmit.
Vissza az elejére
TSASA
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Szeptember 5. Csütörtök, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Basszus, hát ezzel meg mi a fészkes fenét műveltek ???!!!
Valami szakbarbár bele bökte a csavarhúzót és szétfeszegette?
Hogyan lehet ilyet csinálni Zavarban lev?
Hát én ebbe biztos nem dugnám be a csatlakozómat...
Szerintem a csatlakozóban lévő érintkezők gyárilag roppantottak és egyszer be lehet dugni a műanyag házban és utána már nem lehet (egyszerűen) kihúzni. Bár ahogy nézem az érintkezők is szét vannak barmolva.
Én azt tenném, hogy vennék egy bontott csatlakozót majd a vezetékeket egyenként megtoldanám és zsugorcsővel leszigetelném. Ez elég macerás, ezért precíz szakira érdemes bízni. Lényeges, hogy áramtalanítani kell az autót, illetve a vezetékek ne érjenek össze szerelés közben. (és persze nem összekeverni a sorrendet).
lzsolt75
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Szeptember 5. Csütörtök, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerencsére hátrafelé ki tudtam tolni, és a biztosíték panel elé beér a kábelén lógva. Pici csavarhúzóval megnyomkodtam az érintkezőket. Kipróbáltam egy bluetoothos elm327(klón)-al, és működött, legalábbis a fordulatszámot, vákuumot mutatta. Sajna a motorhibakódomra nem írt semmit, pedig a jelzőlámpa világít. Törölni sem tudta.
Vissza az elejére
TSASA
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2013. Október 9. Szerda, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok !
Ha esetleg valakit érdekel, most vettem én is hibakód kiolvasót, az USB-s verziót. Postával 4550- Ft.
Tudom ajánlani ezt az értékesítőt:

http://aprod.hu/hirdetes/elm-327-vezetekes-verzio-ID1nGiZ.html#170020d63e

Progit, drivert kapsz hozzá, bár én az "ennkorról" töltöttem le a scanmaster nevű programot. (hibakód olvasás törlés, meg még ezrenyi adat)
Én XP alatt használom, WIN7 még egyenlőre nem jött össze, mert a driver nem tetszett neki.
Természetesen csak saját felelősségre ajánlom. ?tlet

Üdv:Sanyi
lzsolt75
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. November 12. Szerda, 9:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintetek elképzelhető, hogy egy bluetoothos adapter tönkre tudjon tenni valamit az autóban?
Vissza az elejére
smiklos
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2014. November 12. Szerda, 9:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TSASA írta:
Sziasztok !
Ha esetleg valakit érdekel, most vettem én is hibakód kiolvasót, az USB-s verziót. Postával 4550- Ft.
Tudom ajánlani ezt az értékesítőt:

http://aprod.hu/hirdetes/elm-327-vezetekes-verzio-ID1nGiZ.html#170020d63e

Progit, drivert kapsz hozzá, bár én az "ennkorról" töltöttem le a scanmaster nevű programot. (hibakód olvasás törlés, meg még ezrenyi adat)
Én XP alatt használom, WIN7 még egyenlőre nem jött össze, mert a driver nem tetszett neki.
Természetesen csak saját felelősségre ajánlom. ?tlet

Üdv:Sanyi

Szia,

Engem is érdekelne egy ilyen kütyü. Sajnos a link már nem él. Milyen módon találhatom meg esetleg az eladót?

Köszi!
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2014. November 12. Szerda, 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lzsolt75 írta:
Szerintetek elképzelhető, hogy egy bluetoothos adapter tönkre tudjon tenni valamit az autóban?

El!

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
mikropit
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. December 2. Kedd, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendelt a testvéri Kínából egy ODB bt adaptert. A terv az lenne, (ha ideér a cucc), hogy Fix-en menne az ODB csatiba, és egy olcsó androidos telefonon futna mondjuk a Torque. Ez helyettesítené pl a fordulatszám mérőt. Szerintetek ez működne? Illetve az árt a kocsinak, ha az ODB adapter folyamatosan be van dugva? Köszi: P
TSASA
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. December 3. Szerda, 4:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mikropit írta:
Rendelt a testvéri Kínából egy ODB bt adaptert. A terv az lenne, (ha ideér a cucc), hogy Fix-en menne az ODB csatiba, és egy olcsó androidos telefonon futna mondjuk a Torque. Ez helyettesítené pl a fordulatszám mérőt. Szerintetek ez működne? Illetve az árt a kocsinak, ha az ODB adapter folyamatosan be van dugva? Köszi: P

Hát K?rd én nem tenném.... Folyamatos "agyműtét", igaz csak kiolvasás, na de akkor is ott van még a "murphy" törvénye. Szóval szerintem ez ennél kényesebb ügy mint hogy folyamatosan rajt legyen az adapter. Főleg bluetooth-on keresztül, megkavarodik és akkor jön Forg? szemek Egyébként az ötlet nem rossz és szerintem működne is, bár még a konnektálással is macera lenne induláskor, programindításkor ,de persze te tudod, ez csak az én véleményem... Kacsint?
bubusi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2014. December 3. Szerda, 9:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lzsolt75 írta:

Szia, tudod itt minden adat nulla meg egy, kérdés honnan jön és hová tart! Már egy kis sztatikus feltöltődés is galibát csinál pl csatlakozáskor, de a folyamatos adatcsere biztosan bekavar ha rossz címre érkezik! Ez is csak egy vélemény! Egy őreg villanyostól. Nevet?
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. December 4. Csütörtök, 9:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mikropit írta:

Remélhetőleg nem a legolcsóbbat, hanem normális, kapcsolósat rendeltetek, az maradhat benne, és bekapcsolod ha kell. Stabilitásra jellemző a bluetooth+olcsó+android+kínai szavakról ami eszedbe jut.
Valószínű annyit fogod nézni a fordulatszámmérőt mint másban... Én ritkán használom az enyém, de aki fordluatszámot akar lesni, használható rá. Mondjuk hidegen kb 12km/h-ig lehet visszahúzni egyesbe, melegen 30nál is beveszi, és itt szerintem ki is fújt amit fordulat/sebesség tekintetben figyelni kell. Chipes topikban a nyomaték és teljesítmény maximumhoz tartozó sebességet is megnézheted adott fokozatokban.
sandman
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2014. December 20. Szombat, 16:06    Hozzászólás témája: ELM327 OBD2 Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

2004-es 1.6HDI-n próbáltam kétféle (Kínai) ELM327 OBD2 Bluetooth adaptert.
Alapvetően működik, csatlakozik.
A furcsa az, hogy a sebesség adatok egyik készülékkel sem jelennek meg semmilyen szoftveren.
Ha valaki ért ehhez, kérem írja meg, hogy ez "normális"-e, vagy elektronikus hibára utaló jel.
Mivel a műszerfal digitális, gondolom ott is ugyanazon érzékelő alapján írja ki a sebességet, akkor hol veszhet el a jel?
A sebességet nyilván látom a műszerfalon, de enélkül az adat nélkül több érdekes számítást nem tud elvégezni az androidos szoftver.

Az egyiket itt vettem:
http://www.220volt.hu/ELM327+OBD2+V1.5+Bluetooth+diagnostic+interface

Üdv
Gábor
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2014. December 21. Vasárnap, 6:38    Hozzászólás témája: Re: ELM327 OBD2 Hozzászólás az előzmény idézésével

sandman írta:
Sziasztok!
...hogy ez "normális"-e, vagy elektronikus hibára utaló jel....

Az adapter és/vagy a program sara, nem az autó hibája.
smiklos
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. Március 6. Péntek, 10:39    Hozzászólás témája: ELM327 melyiket? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,
A két olvasó között az áron kívül mi lehet a különbség? Szerintem semmi, de én laikus vagyok ebben.
http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/autodiagnosztika/elm_327_bluetooth_obd_2_hibakod_es_diagnosztika_2041134785.html

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/autodiagnosztika/elm_327_bluetooth_hibakod_diagnosztika_obd_2_2040616814.html

Még egy kérdés: bluetoothos vagy inkább hagyományos USB-s kivitel a nyerőbb megoldás?

Köszönöm!
mikropit
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Március 6. Péntek, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyanaz a kettő. Itt egy kínai link. 2-3 hét alatt itt van onnét is ugyanaz...
http://www.dx.com/p/elm327-bt-1-obdii-diagnose-apparatus-black-12v-308189#.VPmPv_mG9VY
Rbundy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Március 29. Vasárnap, 18:20    Hozzászólás témája: ODB kábel Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most vettem egy 2000-ben gyártott 1,8i motorral rendelkező Picassót, a kérdésem az lenne, hogy melyik odb olvasóval használható? Bírja a bluetooth-os fajtát, vagy az usb-s a jó választás?
Köszi a válaszokat!

Rozs Tamás Győr
Vissza az elejére
MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Március 30. Hétfő, 6:07    Hozzászólás témája: Re: ODB kábel Hozzászólás az előzmény idézésével

Rbundy írta:
Sziasztok!

Most vettem egy 2000-ben gyártott 1,8i motorral rendelkező Picassót, a kérdésem az lenne, hogy melyik odb olvasóval használható? Bírja a bluetooth-os fajtát, vagy az usb-s a jó választás?
Köszi a válaszokat!

Rozs Tamás Győr

Az hogy bluetooth vagy usb a gép felé a kapcsolat az mindegy. Viszont 2001-ig nem volt minden szabványos a kommunikációjában ha jól tudom, de nem tudom miben tért el, milyen olvasó/programmal megy tutira.
Rbundy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Március 30. Hétfő, 15:16    Hozzászólás témája: ODB kábel Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Köszi a gyors választ, közben találtam egy oldalt amin le van írva a típushoz tartózó protokoll is. Meg az is le van írva, hogy melyik típusnál mit lehet megnézni , szerviz programmal.
http://www.outilsobdfacile.com/home.php
Rbundy
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Április 3. Péntek, 14:02    Hozzászólás témája: ODB kábel Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!

Megvettem a csatlakozót, működik a bluetoothos programmal, csak sajna van is pár hiba amit orvosolnom kell. Ezeket találta :
Kipufogószelep vezérlő mágnesszelep áramkör magas jelszint ez az egyik, de nem tudom mit jelenthet. A' (szívó) vezérműtengely helyzet - vezérlésidőzítés túl korai vagy rendszer teljesítmény, ez a másik. A kereskedő azt mondta nemrég lett cserélve vezérműszíj...az lehet, hogy rosszul van beállítva? Elmozdulhatott a vezérműtengely? A végén vihetem szerelőhöz...nem jó jel Szomor?

A lényeg, hogy 2000 évjáratú 1,8 benzines Pichez jó az ODB2 bluetoothos kütyü.

Üdv! Rozs Tamás Győr
mikropit
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Április 10. Péntek, 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Beüzemeltem az ODB kábelt (kínaiÖ, műxik szépen. USB-s, Win7 alatt, Scanmaster programmal, mindent olvas...
Kérdés: Hogy tudom a szervizintervallumot állítani? Nem nullázni szeretném, hanem 500 km múlva szervizbe akar küldeni a kocsi, miközben 4500 km-t mentem vele olajcsere óta, és az egy év is messze van még. Köszi: P
mikropit
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Június 20. Szombat, 20:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akciós a Lexia ezen az oldalon (90$ alatt)
http://www.dx.com/p/pp2000-v23-25-lexia-3-v46-citroen-peugeot-car-diagnostic-tool-107684#.VYW-_lKlOnM
Az oldalról rendszeresen rendelek, mindig minden megjön tőlük (3 hét kb)
Eddig egy alkalommal volt "vitánk", azt kezelték korrektül...
Vajon 100% kompatibilis a gyári Lexiával? Ha igen, akkor nem rossz ár érte... Rendelnék egyet...
andrew911
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. Június 21. Vasárnap, 6:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az lehet a buktató, hogy kizárólag XP alól megy, legalábbis a reviewk alapján még senki sem tudta elindítani más oprendszer alól.

mikropit írta:
Akciós a Lexia ezen az oldalon (90$ alatt)
http://www.dx.com/p/pp2000-v23-25-lexia-3-v46-citroen-peugeot-car-diagnostic-tool-107684#.VYW-_lKlOnM
Az oldalról rendszeresen rendelek, mindig minden megjön tőlük (3 hét kb)
Eddig egy alkalommal volt "vitánk", azt kezelték korrektül...
Vajon 100% kompatibilis a gyári Lexiával? Ha igen, akkor nem rossz ár érte... Rendelnék egyet...

MC_Pite
Fanatikus
Fanatikus

HozzászólásElküldve: 2015. Június 21. Vasárnap, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mikropit írta:
Beüzemeltem az ODB kábelt (kínaiÖ, műxik szépen. USB-s, Win7 alatt, Scanmaster programmal, mindent olvas...
Kérdés: Hogy tudom a szervizintervallumot állítani? Nem nullázni szeretném, hanem 500 km múlva szervizbe akar küldeni a kocsi, miközben 4500 km-t mentem vele olajcsere óta, és az egy év is messze van még. Köszi: P

Valószínű csak lexiával menne. De akkor egyszerűbb a sima nullázás; folyamatosan nyomod az intervallum nullázó gombot, és ráadod gyújtást, visszaszámol és a végén nullázza a szervizintervallumot.
tatter
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. November 2. Hétfő, 11:58    Hozzászólás témája: Lexia diagnosztika műszer Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Eladtam az autóm és megmaradt a Lexia diagnosztikai műszerem.
Ha valakit érdekel keressen meg priviben vagy +3670385049hét.
Ár: 32eFt.
Vissza az elejére
Krobi
Visszatérő vendég
Visszatérő vendég

HozzászólásElküldve: 2015. November 3. Kedd, 20:13    Hozzászólás témája: Re: Lexia diagnosztika műszer Hozzászólás az előzmény idézésével

tatter írta:
Sziasztok,

Engem érdekelhet,ha az ár nincs kőbe vésve....
tatter
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2015. November 4. Szerda, 5:42    Hozzászólás témája: Re: Lexia diagnosztika műszer Hozzászólás az előzmény idézésével

Krobi írta:
tatter írta:
Sziasztok,

Engem érdekelhet,ha az ár nincs kőbe vésve....

Szia,
Meg van még. Az ár nincs kőbe vésve.
Üdv.: Tatter
Vissza az elejére
lejbi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Máj 30. Hétfő, 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello

rendeltem egy bluetoth ODBII olvasót. 2 hét alatt meg is jött, a telefonnal frankón működik. A kicsi kínai küldött egy cd-t is, amin a programok vannak (ios, android win). A laptoppal is ki akartam próbálni, de nem látja az eszközt. Win10 van a gépen, más eszközzel műxik a fékfog. Kell valami driver hozzá, vagy ez így esélytelen?

Köszi a segítséget

Xsara picasso 1.6i 8v; ezüstmetál; 2004.01.
Vissza az elejére
Petya217
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Máj 30. Hétfő, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lejbi írta:
Hello

rendeltem egy bluetoth ODBII olvasót. 2 hét alatt meg is jött, a telefonnal frankón működik. A kicsi kínai küldött egy cd-t is, amin a programok vannak (ios, android win). A laptoppal is ki akartam próbálni, de nem látja az eszközt. Win10 van a gépen, más eszközzel műxik a fékfog. Kell valami driver hozzá, vagy ez így esélytelen?

Köszi a segítséget

Ugyan offos kocsinál, de a tapasztalatom az volt, hogy a diag cuccok (akár usb, akár bluetooth) virtuális COM portot generálnak maguknak az oprendszer alatt, és azon keresztül kommunikálnak. Na most, ezeknek a virtuális COM portoknak a kezelése alapjaiban változott meg a 7-8 átállás során a Windosban. Én azt javaslom, VirtualBox vagy VMPlayer segítségével telepíts egy virtuális gépet a főrendszer alá 7-es Win-el. Erre telepítsd a diag műszer driverét és a programját. Az USB-t állítsd be a virtuális gépen, hogy minden, a gazda gépen csatlakozott USB eszközt kezelhessen. Én anno így oldottam meg a diagnosztikát 8.1-es Win alatt.
A diagnak nem kell sok erőforrás, nem kell neki sok RAM-ot adni a gazdagéptől, úgyhogy emiatt nem kell aggódnod.
Vissza az elejére
lejbi
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Máj 31. Kedd, 13:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello

köszi, lehet megpróbálom.

Xsara picasso 1.6i 8v; ezüstmetál; 2004.01.
Vissza az elejére
lzsolt75
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2016. Augusztus 2. Kedd, 23:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van valakinek tapasztalata az ebayes, DX.com-os lexiával? Működik? Azt olvastam, hogy windows xp kell hozzá, hátha valakinek innen is van tapasztalata!
Vissza az elejére
Pedro0000
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Április 30. Vasárnap, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TAKI26 irta egy másik topicban:

Snow73 írta:
jancsi írta:
Üdv a csapatban! Sok baleset és hibamentes kilométert!
Nekem ELM 327-es blutooth kütyüm van, androidos és windos telóval is kapcsolódik a megfelelő app letöltése után. Kacsint?
Én is ajánlom az ELM 327-et. 850 ft-ért vettem az e-bayen.Okos masina már többször is segített de fordulatszám ellenőrzésre is használható!!

Melyik programot javasoljátok hozzá ? Fizetős vagy ingyenes verziót ?

Hibakód olvasásra és törlésre használnám.

Ha nem megy erőltesd! Ha eltörik akkor úgyis rossz volt! Mosoly
Vissza az elejére
jancsi
Törzsvendég
Törzsvendég

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 1. Hétfő, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Attól függ, min, milyen oprendszerrel olvasnád, törölnéd...
Telefonnal androidra jó a Torqe,-pro (bár, ha jól emlékszem a pro verzióval talán nem lehet törölni), Windos telóra nekem a Car Scanner van. De elvileg pl laptopra adnak a kütyühöz lemezen progikat is. Kacsint?
Taki29
Új tag
Új tag

HozzászólásElküldve: 2017. Máj 1. Hétfő, 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

jancsi írta:
Attól függ, min, milyen oprendszerrel olvasnád, törölnéd...
Telefonnal androidra jó a Torqe,-pro (bár, ha jól emlékszem a pro verzióval talán nem lehet törölni), Windos telóra nekem a Car Scanner van. De elvileg pl laptopra adnak a kütyühöz lemezen progikat is. Kacsint?

Köszi .

Androidra használnám ,de mivel van egy retro lap-top-om azt fogom használni XP-vel.
Hozzászólások megtekintése elölről:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Elektronika Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban